Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Javni servis evropske Srbije ?!  (Pročitano 58619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #60 poslato: 29-09-2009, 23:26:37 »

Dušo , to je samo jedna od serija koja se reprizira. opet kažem , mi nismo tv sa 3 kamere, 10 glumaca, 2 fotelje u studiju i 3 šolje za kafu i da štancujemo serije tipa Seljaci i sl.Pošto ne gledaš našu Tv , ne možeš da sudiš o kvalitetu novih serija. Opet kažem , nisam javni pravobranioc RTs ali Ranjeni Orao , Baba , Bela Lađa su serije sa kostimima , enterijeom i logistikom- tehnikom koja sve to prati.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #61 poslato: 29-09-2009, 23:27:24 »

Iskreno , nisam ni očekivao neki smisleni odgovor. Mi smo zaključali ljude u Aberdarevoj? Mi? Kasni je sat , mislim da ti se spava pa ti zato misli baš i nisu u libeli. Da li su trebali vojnici sa karaule kod Đakovice da pobegnu? Ili su i oni bili zaključani? Niko nije bio zaključan , devojko draga, ja ću ti to reći. Mi smo radili , borili smo se u tom ratu na naš način tv i radio signalima, istinom. Da li su trebale moje kolege da poginu? Ne , naravno , ali to , što ih je odgovorno lice ostavilo tamo , to je potez pojedinca . TO SMO SVI ZNALI , DA ĆE ZGRADA BITI BOMBARDOVANA ! ZAŠTO SU MOJE KOLEGE OSTALE NA SVOM RADNOM MESTU PO CENU ŽIVOTA  , NEKI NIKADA NEĆE SHVATITI. To se zove hrabrost , požrtvovanje i čast.  Ti ćeš da mi pričaš o Aberdarevoj. Sram te bilo. Misliš da moj predajnik nije bio bombardovan? Misliš da ja nisam znao da će biti srušen? PA NISAM POBEGAO! Nastavi samo das uživaš u svom svetu , moj je 1000 kilomatara dalje i mnogo časniji .

Jeli prijatelju, a šta ti tačno radiš u RTS_u?
Da...tako sam i mislila  :aq29:

Nemoj da me vređaš, jer ja tebe nisam. Ako hoćeš...najmanji je problem. Znaš ti vrlo dobro o čemu ti ja pričam. RTS je mašina, a biti sitan zavrtanj može da stvori probleme, mislim samo sa egom. To ti je kao kad na Medicini predaješ Opštenarodnu odbranu.
Za ovo o borbi istinom...samo mene molim te, zaobiđi sa patriJotizmom. Nije fer prema ljudima koju su žrtvovani ni za šta.
Ne mogu da ti opišem moju sreću što sada zna da je tvoj svet 1000 km dalje. Hvala dragom bogu da je tako!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #62 poslato: 29-09-2009, 23:30:24 »

Ne gledam ali mi je dovoljno ovo da znam.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #63 poslato: 29-09-2009, 23:41:50 »

A čime sam te ja to uvredio? Time što sam te postideo? I dalje mislim da ti se vrlllo spava. U čemu sam ja sebe nešto uzdizao u RTS? Ja radim u RTS  to što radim , i ni jednom rečju sebe nisam stavio iznad moje firme. Verovatno si htela nešto pametno da kažeš onim postom gore i možda si u tome za neke i uspela. Jednostavno , napala si moju firmu , ja smatram bezrazložno i neargumentovano, odgovorio sam ti ia ti se hvataš floskula i teza o zaveri. Ima već 20 godina kako mi je vrlo muka od dežurnih pljuvača , dežurnih kritičara svega i svačega. Aj , lepo ti rekoh , odgovori mi ŠTA bi ti promenila u programu , KAKO bi ti uredila program da možeš. Nisam hteo da te vređam , nikako , ali tražim argumentovani odgovor na moja pitanja.  Ili je vika i dreka , po običaju , jači argument od činjenica
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #64 poslato: 29-09-2009, 23:48:54 »

I da znaš , ja sam profesionalac , kao što poravljam u slučaju kvara moje uređaje (RTS) , tako isto popravljam i Pink , i Hepi , I Košavu , I Foks I B92 i Avalu a svoje mišljenje o njima i njihovoj programskoj šemi ću uvek rado izneti
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #65 poslato: 29-09-2009, 23:50:17 »

Nemoj da daješ nikakve ocene mog psiho-fizičkog stanja jer za to nisi kvalifikovan!
Drago mi je da si stao u živi zid odbrane tvoje firme. To je vrlo lojalno...za 31.000,00 mesečno...c! :aq12:
Za razliku od tebe vrlo sam pribrana, koncizna i znam o čemu pričam (samo ne znam o kakvim tezama zavere govoriš!). Ako ti veruješ u onaj traktat o ratu signalima i talasima, ja ti se divim i imaš sav moj respekt.
Ako si urednik nekog od programa koje sam kritikovala, rado ću ti izneti moje viđenje Nacionalnog servisa, ako samo održavaš antenske sisiteme nemoj da mi oduzimaš vreme.
Prvo sam mislila te pometem, ali neću, ovo je ipak tako redak slučaj da ću ga sačuvati za primer.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #66 poslato: 30-09-2009, 00:01:03 »

baš ti hvala što nećeš da me pometeš  :xq011:. Svojim odgovorom si mi sve rekla , o snazi tvojih argumenata. Ako hoćeš , ovaj održavač antenskih sistema može da ti sredi sastanak sa nekim šefom pa da njemu izneseš svoje viđenje problema , ionako ga ja ne bih shvatio  :aq15: jer sam samo održavač antena. I dalje mislim da ćemo se u nekom narednom pitanju naći na istim talasnim dužinama.  :xq001: Ako stvarno bude taj skup forumaša , popićemo pićence. Može?
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #67 poslato: 30-09-2009, 00:03:07 »

Eto, konačno smo se razumeli. Hvala bogu!
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #68 poslato: 30-09-2009, 00:11:36 »

Ne reče ništa za pićence...?
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #69 poslato: 30-09-2009, 00:14:04 »

 :xq005:
Kako li cete tek da diskutujete na tom zasedanju kad popijete malo???
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #70 poslato: 30-09-2009, 00:17:14 »

Pa , ako se ne pobijemo , izljubićemo se.... :xq005:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #71 poslato: 30-09-2009, 06:41:11 »

Rts bi morao da ima daaaalekooo kvalitetniji program  pošto preko strujomera naplaćuje pretplatu , to mu dodje kao prinudno , ne znam da li tuže one koji ne plaćaju.
I ja bih voleo da moje naplate idu preko nekog javnog servisa a ne da se preganjam sa dužnicima po godinu dve .
Inače  skoro i da ne gledam taj program, jer nema interesantnu ponudu za moj ukus u meri kao neke druge stanice, ne mislim na informativni program.
Gledam uglavnom History, explorer,ponekad Discovery  i uglavnom internet
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #72 poslato: 30-09-2009, 07:20:49 »

Pa u tome je i caka , jer svako ima svoje emisije koje voli da gleda, neko muzičke , neko putopisne , neko sport itd. Moraš da se složiš da tu i tamo i na RTS postoje emisije koje zadovoljavaju tvoj ukus npr. o istorijskim događajima. To je i svrha javnog servisa , on mora da zadovolji sve gledaoce. Npr. kanal history okuplja jedan ( mali ) broj gledalaca , ljubitelja istorije i to je njihova ciljna grupa. Svaka tv ima svoju ciljnu grupu. Mi moramo da zadovoljimu sve  građane srbije. a ukusi su tako različiti. A što se tiče naplate preko strujomera , šta misliš da distribucija redovno i na vreme prebacuje pare RTs-u? Oni , normalno , prvo imaju jaku kampanju da se ne plaća pretplata ( svedok sam bio puno puta na šalterima, plati struju , nemoj pretplatu ) a i od onog to se plati , prvo zadovolje svoje potrebe i isplate svoje plate pa ako i kada pretekne , uplate nama tako da kasne mesecima sa prebacivanjem para. To jeste prinudno naplaćivanje ( preko struje) . U belom svetu je dobrovoljno plaćanje javnog servisa ( i pored 1000 kablovskih kanala) i iako ni te televizije ne mogu da zadovolje baš svakog svog gledaoca , naplata je preko 85 % ( npr u Hrvatskoj)
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #73 poslato: 30-09-2009, 07:41:09 »

Pa koliki je onda procenat naplate kod nas,kad je prinudna?
Ispod 95% sigurno nije.
Izvini ,ali me RTS podseca na neku vrstu drzavne mafije cim je uspeo da ljudima na ovaj nacin naplacuje/otima pretplatu.
Nema ljutnje Black,to je samo moje skromno misljenje.
« Poslednja izmena: 30-09-2009, 08:04:14 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #74 poslato: 30-09-2009, 09:07:28 »

Ma nije naplata prinudna , već se prilikom plaćanja računa za struju dodaje 400 dinara za pretplatu. To je dobra volja platiše da doplati pretplatu. Znači , niko nije uslovljen da je plaća iako je ta pretplata obavezna. Možeš da platiš samo struju i nikom ništa , samo se gomila dug za pretplatu. Problem je u tome što narod duguje za struju pa , iako recimo plaća u ratama , i doda + 400 kinti za pretplatu , distribucija to uzima sve dok se ne plati dug ka njima. Zbog toga nam je priliv mali. Kako smo u fazi ponovne izgradnje objekata ( Avala se završava) , kupovine novih uređaja i tehnike , to ostaje relativno malo za ulaganje u nove umetničke projekte. Reci mi , kako se kod tebe tamo regulisao taj problem jer i Nemačka ima svoju državnu televiziju?
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #75 poslato: 30-09-2009, 09:40:55 »

da dodam još i ovo : sva Javna preduzeća u Srbiji se izdržavaju iz budžeta. Železnica , koja nije kupila lokomotivu ni vagon već 30 godina, distribucija čiji su trafoi muzejske vrednosti , JAT sa flotom aviona od pre 25 godina.itd. A ko puni budžet? Pa mi , građani Srbije. I , sada se diže galama jer se , eto , državna televizija drznula da traži pretplatu. Ali mi ipak i nešto radimo: obnovljeni su porušeni objekti , Avala se završava ( tačno je da su gradnju pomogli građani i firme ali uređaji se moraju kupiti (kupljeni) a samo antenski sistem košta preko milion evra) , obnovljena Aberdareva ( novi digitalni studio) , počelo emitovanje u HD rezoluciji a najkasnije od 2012 će početi i emitovanje u digitalnoj tehnici ( kupljeni novi digitalni predajnici). Eto , toliko o toj famoznoj pretplati , ko je uzima i na šta se troši. Mi plaćamo mesečno još 10 x kojekakve pretplate ali su one uvijene u oblande i ne bodu oči , kao RTS.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #76 poslato: 30-09-2009, 09:51:08 »

@Black

Placanje je dobrovoljno,naravno.
Placa se svaka 3 meseca i to preko jedne nezavisne ,da je nazovem Firme,koja je kontrolisana sa vise strana.
Zakon ne dozvoljava "drzavnu",vec "Javnu ili Otvorenu" TV. (Drzavna TV je ona,npr u Indoneziji koja po svojoj volju manipulise programom.)
O visini pretplate pravo odluke nama samo TV vec i ministri ,znaci odlucuje se u Parlamentu.
Po pravilu,Javna TV ima manje reklama,(koje su na nekom odredjenom nivou) pa se zato ne moze samofinansirati,dok se privatne TV finansiraju najvise iz tog domena i mogu dobijati kredite.
Naravno da ima i ovde prituzbi na programe jer je  ta ta TV duzna da odrzi jedan nivo.
Po mom je misljenu u jednom izvesnom stepenu naklonjena Drzavi .



Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #77 poslato: 30-09-2009, 09:53:37 »

Ah da,kako nije prinudna ako su mi u sklopu racuna za struju bili i racuni za TV i odbijana je ta suma sa novca koji mi je bio na racunu/pretplati EPS-a ?
Sada sam oslobodjena placanja.
« Poslednja izmena: 30-09-2009, 10:02:03 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #78 poslato: 30-09-2009, 10:01:17 »

najkasnije od 2012 će početi i emitovanje u digitalnoj tehnici ( kupljeni novi digitalni predajnici).

Zanima me jel je to digitalna tehnika koju već koristi npr. SBB i Kopernikus ima u najavi za kraj godine?
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #79 poslato: 30-09-2009, 10:46:07 »

Luna: odbijana ti je suma jer si verovatno namirila račun i imala pretplaćenu stuju , nisi imala dug prema distribuciji. Pretplata se odbija ako si namirila račun za struju i imaš višak para na računu ( verovatno za neki objekat uplatiš unapred izvesnu sumu novca na račun distribucije). Ukoliko imaš dug , prvo se namiruje taj dug pa tek onda pretplata.  Sve što važi za nemačku Javnu , državnu , otvorenu kako god tv , važi i za našu, isti je sistem i ustrojstvo , bar na papiru , jedino oni imaju mnogo veći priliv od pretplate . Ne razumem , ako je dobrovoljno plaćanje , zašto se određuje cena te dobrovoljne uplate?
Fanta : da , to je takva digitalna tehnika , sa mnogo kvalitetnijom i oštrijom slikom . HD rezolucija  je još jedan korak iznad toga u kvalitetu.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 24 upita.