Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Neverovatno visoke cene  (Pročitano 15673 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Neverovatno visoke cene
« poslato: 07-11-2007, 15:22:10 »

Da li ste zapazili u zadnje vreme neverovatan porast cena? Po meni je ovo jedna skandalozna stvar. Npr. u Srbiji je gorivo najskuplje na balkanu, neke osnovne namirnice su cak i duplo skuplje nego na zapadu a plate su nam neverovatno male.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #1 poslato: 07-11-2007, 15:45:50 »

Ma s tim se susrecemo svakodnevno, nego, tebe kao deckica pogodilo ucestalo poskupljenje benzina, pa si poceo da primecujes "skokove", ako je za utehu...bice gore!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #2 poslato: 07-11-2007, 16:04:30 »

Ma meni nije problem cena goriva, ali cudim se gde nestaju toliko pare od poreza kada ovi nasi bilo sta da prave oni prave od kredita? Npr. ne razumem zasto je mleko kod nas 3.2 % m.m. u tetrapaku 81 dinar a npr. u svajcarskoj 3.8% m.m. 48 dinara?
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #3 poslato: 07-11-2007, 16:27:04 »

Ahahhahaaaaaaaaaa, ne nestaju pare vec PROMICU pored nas! Ako te ne cudi cena goriva, sto bi te cudila cena mleka? Pa mleko je 4 puta poskupelo, a tek kod poslednjeg poskupljenja seljacima digi cenu otkupnine, a gorivo ti je uvek "propratna - usko - povezana - pogonska - masina"!
Nema mesta cudjenju.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #4 poslato: 07-11-2007, 16:52:42 »

Ma dobro, gorivo je tek fora. Mi racunamo gorivo po trenutnoj trzisnoj vrednosti jednog barela americke nafte a kod nas se ta nafta uopste ne koristi, mi koristimo iskljucivo naftu marke ural koja se proizvodi u rusiji
Sačuvana
Dark Eagle

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #5 poslato: 07-11-2007, 22:29:43 »

Ja sam jos pre tri godine primetila da su neke cene kao ovde. I to na pijaci! Za sokove da ne pricam. Ovde

ima jeftinijih! Gorivo je prosle god. bilo ispod euro, verovatno je sada preko. A to za tetrapak mleko...ako

mislis na "kravicu", pa to je vrhunski kvalitet, za razliku od ovdasnjeg od 50centi. Ono sto jeste skuplje su

produkti za higijenu i kozmetika. Za isti prasak se dole placa vise (Persil, Ariel..) pa omeksivac za ves..

toalet papir, kuhinjske rolne... pa samponi, deo, kreme..iste marke, dole skuplje.  :aq15:

 
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #6 poslato: 08-11-2007, 15:57:15 »

Cetvoroclana porodica mesecno samo za hleb i mleko potrosi 3600 din. Za te pare, ko hoce da odrzava higijenu, moze da pretera i 3 meseca! Hrana je uzasno skupa! A to je nesto sto moras, hteo-nehteo, da kupis svakodnevno.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #7 poslato: 09-11-2007, 09:19:15 »

Pa na zalost je tako, ali kao sto vec rekoh, meni nije jasno zasto je kod nas sve tako skupo? Razumeo bi da smo veoma razvijena zemlja pa da proizvodjaci imaju onako solidnu zaradu jer ipak imamo dovoljno para da platimo skuplje proizvode, ali na zalost Srbija nije takva zemlja. A i ako je sve toliko skupo zbog poreza, gde onda idu te silne pare?
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #8 poslato: 09-11-2007, 09:40:24 »

Sta ti nije jasno? Mora da bude skupo kad nam je proizvodnja i privreda uopste, na "pozitivnoj nuli". A da li si se zapitao kako taj fenomen, svega ima, a nismo proizveli nista, funkcionise? kad budes razmislio u tom pravcu, doci ce ti i odgovor na sve nedoumice. Prosto ko pasulj (a nije jeftino)!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #9 poslato: 09-11-2007, 13:01:55 »

da li bi neko bio ljubazan da navede cene, bar osnovnih namirnica? Koliko je benzin?

Vidim da su na pijaci i vece nego ovde! Cena crnog luka 30din!! :aq20:

Kelj 60din a ja ga kupim i to bio, za 90centi! Hleb znam (rece autentik) 24din.

Jel znate da je ministarstvo reklo da je dovoljno 150gr. hleba dnevno?

Mozda misle, kolko da se prezivi! :aq25:

 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #10 poslato: 09-11-2007, 17:39:57 »

Sta ti nije jasno? Mora da bude skupo kad nam je proizvodnja i privreda uopste, na "pozitivnoj nuli". A da li si se zapitao kako taj fenomen, svega ima, a nismo proizveli nista, funkcionise? kad budes razmislio u tom pravcu, doci ce ti i odgovor na sve nedoumice. Prosto ko pasulj (a nije jeftino)!

ne samo da su proizvodnja i privreda na pozitivnoj nuli, tome dakako doprinosi sto se kod nas skoro sve radi na malo. mnogi vlasnici prodavnica ne vide dalje od svoje ulice, proizvodnjaci rade na parcelama po dp 10-tak ari, rade se mali tirazi, male serije, i to naravno da utice na cenu proizvodnje. nije ista cena proizvodnje po proizvidu kada se adi 10 i 1000 komada, a o milionskim kolicinama i da ne pricamo
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #11 poslato: 09-11-2007, 17:41:30 »

da li bi neko bio ljubazan da navede cene, bar osnovnih namirnica? Koliko je benzin?

Vidim da su na pijaci i vece nego ovde! Cena crnog luka 30din!! :aq20:

Kelj 60din a ja ga kupim i to bio, za 90centi! Hleb znam (rece autentik) 24din.

Jel znate da je ministarstvo reklo da je dovoljno 150gr. hleba dnevno?

Mozda misle, kolko da se prezivi! :aq25:

 

pijacne cene mozes naci na sajtu opstine. ne azuriraju se svakodnevno, ali je ipak sasvim dovoljno kao pregled. uzgred, jos cu cene na pijaci i najmanja stavka u kucnom budzetu
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #12 poslato: 09-11-2007, 18:43:35 »

Pa na sojagodina sam i videla pijacne cene. Naisla na netu i na potrosacku korpu ali ne navode cene.

A ta korpa je tek zalost. :aq25:

 
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #13 poslato: 09-11-2007, 19:36:16 »

Evo ti cene sa Zelene pijace  ove srede

http://www.jagodina.autentik.net/radna_jedinica_pijac/pijaca.htm

ps.  Sve ima na autentik-u - Nemas potrebe da trazis nesto o Jagodini na drugim sajtovima  -  IMAMO SVE !  :aq29:

zs

  • Gost
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #14 poslato: 09-11-2007, 19:52:24 »

Evo ti cene sa Zelene pijace  ove srede

http://www.jagodina.autentik.net/radna_jedinica_pijac/pijaca.htm

ps.  Sve ima na autentik-u - Nemas potrebe da trazis nesto o Jagodini na drugim sajtovima  -  IMAMO SVE !  :aq29:

srediom i subotom su druge cene, koje su cene bile danas? :)
« Poslednja izmena: 05-05-2008, 18:11:36 od strane autentik »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #15 poslato: 09-11-2007, 20:43:41 »

Ove cene razbijaju!!! :aq16: Osim paprika i jaja sve drugo je ovde isto ili jeftinije. Ne racunam kajmak i sir.

Pa ja kupujem na pijaci bio jabuke po euro! Paradajz 6kg. za 2.50eura. Napravila ljutenicu i kecap.

Mandarine, najbolje Spanske, 2.5kg za 3.50eura. Kako vi opstajete ljudi?

Sestra mi kaze da je letos svakog dana pucala po 15eura samo na zezalice. Zbog deteta. Plus hrana.

Ostala dva meseca i bankrotirala.


Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #16 poslato: 11-11-2007, 11:04:02 »

Hleba ce uskoro da bude 40 dinara. Gorivo je MB95 89,4 dinara, BMB95 89.4 dinara, D2 75,6 dinara, evrodizel 81,9 dinara, eko 3 78,5 dinara. U svakom slucaju skupo.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #17 poslato: 11-11-2007, 11:18:31 »

Sto bi se reklo, "uzeo si mi post iz usta". Tacno je to za hleb, od 16.11. poskupljenje, cena od 35 - 40, pisalo u Blicu pre neki dan. Cim izneses cinjenicno stanje, od statisticara ni S.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #18 poslato: 12-11-2007, 10:12:13 »

Ove cene razbijaju!!! :aq16: Osim paprika i jaja sve drugo je ovde isto ili jeftinije. Ne racunam kajmak i sir.

Pa ja kupujem na pijaci bio jabuke po euro! Paradajz 6kg. za 2.50eura. Napravila ljutenicu i kecap.

Mandarine, najbolje Spanske, 2.5kg za 3.50eura. Kako vi opstajete ljudi?

Sestra mi kaze da je letos svakog dana pucala po 15eura samo na zezalice. Zbog deteta. Plus hrana.

Ostala dva meseca i bankrotirala.



uh loremo, selim se ja kod tebe :aq21:... ovde nema sanse da nadjes 1kg jabuka za 2€, paparadjz 1kg kosta 1,99€, ostalo da i ne nabrajam... ali ipak mi je najskuplje u jagodini, zato tempiram vreme povratka uvek pred platu :aq21:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Neverovatno visoke cene
« Odgovor #19 poslato: 12-11-2007, 12:03:23 »

I ovde su cene niže nego u Jagodini: 1kg jabuka 0,75 e, 1kg paradajza 1,25 e, 1kg hleba o,9oe. Meso je skuplje, ali je piletina, bataci 2,69e za 1kg
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 24 upita.