Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: "Prijatelji"  (Pročitano 14084 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
"Prijatelji"
« poslato: 18-04-2009, 19:38:50 »

Uvek sam se deklarisala kao neko ko ima malo prijatelja ali dosta poznanika. Prijatelje izjednačavam sa svojom užom porodicom i obostrano važi ona stara izreka "i u dobru i u zlu". Međutim, "prijatelj" ipak nije prijatelj. Iz nekog, njemu znanog razloga, zabije ti nož u leđa zaboravivši na sve one dobre i fine dane... Kako reagovati kada te emocije poplave? Razočaranje, tuga... Jeste li imali slična iskustva i kako ste se nosili sa njima? Kako biste se vi postavili i kako reagovali?

Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #1 poslato: 18-04-2009, 19:52:34 »

Posle velike ljubavi dolazi velika mržnja

jednostavno više ne pričaš s njim

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #2 poslato: 18-04-2009, 20:07:04 »

Znači, ili crno ili belo? hmmmm...
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #3 poslato: 20-04-2009, 09:12:09 »

imao sam prijatelja za kog sam bio spremam zivot da dam
i nikada nebih bio u stanju da ga izdam...

ali prijatelji vise nismo, jer nije mogao da odoli i spavao je sa mojom devojkom
(sa kojom od tada takodjer nisam zajedno)

tako da me na ovome svetu vise nista ne moze sokirati ili iznenaditi...
osim ako je mozda nesto divno
 :aq24:

posle svega toga sam uvideo da cu uvek imati jednog jedinog pravog prijatelja
a to mi je otac
 :aq04:
Sačuvana

Didi

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1300
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #4 poslato: 20-04-2009, 09:22:08 »

tesko je naci prave prijatelje,da kazem da mogu da se oslonim na njih i u dobru i zlu.....................a "prijatelje" i poznanike.............to imam kolko hoces..........porodica je sve!!!!!
Sačuvana
BLUES je koren,ostalo je boranija

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #5 poslato: 20-04-2009, 09:31:50 »

tesko je naci prave prijatelje,da kazem da mogu da se oslonim na njih i u dobru i zlu.....................a "prijatelje" i poznanike.............to imam kolko hoces..........porodica je sve!!!!!


 :aq05:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #6 poslato: 20-04-2009, 10:08:09 »

.
« Poslednja izmena: 22-12-2012, 23:04:58 od strane Svilena »
Sačuvana

decak iz vode

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 19
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #7 poslato: 20-04-2009, 13:23:12 »

Kada budes shvatila da smo svi mi samo mali, izgubljenu u svetu koji nas tera da prezivljavamo a ne zivimo, lakse ce ti biti da shvatis zasto ti pravi prijatelji posle svega rade toliko toga. Znam da boli, mora, ali manje ce boleti ako prestanemo da osudjujemo. Kazes nije ti jasno zasto nam posle svega zabiju noz u ledja, hmm, nemoj to tako da posmtras. Negde skoro procitah,,mi smo ogledalo nasih prijatelja'', jednim delom je zaista tako, i time sto nas povrede na takav podmukli nacin, oni razbiju svoje ogledalo, i bice jakooo razocarani kada jednog dana shvate da vise ne vide svoj lik, ne vide svoje uspehe ili suprotno, da su prazni,  potpunu tupi i  sami, da vise nikada nece moci da sastave staro ogledalo jer je ono sada zauvek polomljeno, i da nema nacina da se ponovo sastavi. Ali tada ces biti srecna jer to znaci da su konacno shvatili, da su konacno budni....zato ne osudjujmo vec cekajmo i nadajmo se tom savrsenom danu...a do toda ne ne tugujmo vec radujmo se lepotama novog ogledala , kristalno cistog i  potpuno naseg.....
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #8 poslato: 21-04-2009, 13:52:33 »

Posle 10 godina druženja smatrala sam da je potrebno pružiti osobu još jednu šansu i da mi pojasni svoje postupke. Očekivala sam bar delić istine, međutim, iz jedne laži uplela se u drugu... Nisam imala kud i suočila sam je sa argumentima. Bilo je bez komentara. Nije mi važno što sam poentirala na kraju, ali mi je žao što je osoba smatrala da sam ovca.

Svoju porodicu jako volim i dosta sam joj privržena ali smatram da su prijateljstva potrebna. Ipak se sve zapravo svede na Didijevu rečenicu - da je porodica sve.... Posle ovog iskustva znam da imam samo poznanike i prijatne ljude sa kojima mogu da popijem kafu, da popričam o neobaveznim temama i da tu stavim tačku.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #9 poslato: 21-04-2009, 16:31:19 »

Ja pravim krajnje surovu selekciju za to ko mi je prijatelj,a ko ne.

Ljudi koje smatram za prijatelje,prijatelji su mi i dalje,a par njih mi je vremenom postalo i vise od toga.
Dodju mi kao braca.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #10 poslato: 21-04-2009, 18:34:58 »

Ljudi dolaze i odlaze
Sačuvana

Betty Boop

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 828
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #11 poslato: 21-04-2009, 23:43:12 »

Nekada sam imala vise vere u prijatelje,a danas ih u opste i nemam....imam dosta poznanika...razlika među njima je sto se s nekima češće viđam.
Na porodicu mogu uvek da se oslonom i to mi znaci.
Sačuvana
Svi problemi blede kad razvijes sposobnost da smireno posmatras!

SunđerBoba

  • Gost
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #12 poslato: 14-05-2009, 18:07:27 »

Ljudi dolaze i odlaze

To je potpuno tačno. To je suština.
Međutim, ljudi smo, emotivni smo, volimo, vezujemo se, verujemo, žrtvujemo se. I to je ok. Pre ili kasnije ili nikad možda, nešto se pomeri, pormeni. Niko za to ne mora da bude kriv ili jeste. Sve jedno. Putevi se raziđu. Sve je to sasvim normalno i ništa neobično. Povređena osećanja su takođe, u takvim situacijama, potpuno prirodna stvar. Što naravno ne čini čitavu stvar lakšom i jednostavnijom.
Moj, najbolji prijatelj iz srednje škole je studirao u Beogradu, ostavši tamo duže nego ja. Kada je dolazio kući obavezno smo se viđali, satima pričali, super smo se slagali. Onda je počeo ređe da dolazi, i jednom prilikom, videvši ga na ulici, sva oduševljena što je konačno došao, priđem mu i kažem: " Pa gde si ti? Što se na javljaš?  :)", na šta će on meni: "Pa kome da se javim?". Ko grom iz vedra neba! Svašta. Pazi kad smo bili baš dobri drugovi. Baš čudno. Znam da nisam ništa uradila, jer da jesam ne bi mi prećutao. Od tada ga nisam videla. Ustvari jesam jednom u jednoj pekari u 27.og marta u Bg i jednom ispred naše pošte, bez pozdrava. Baš sam se glupo osećala. Preboliš sve, sada o njemu pričam kao o nekom sa kim sam se nekada baš dobro slagala.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #13 poslato: 14-05-2009, 19:45:12 »

Ljudi sa godinama postaju usamljeniji jer polako shvataju s kim imaju posla dok ne ostanu potpuno sami.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #14 poslato: 14-05-2009, 21:52:04 »

Ljudi sa godinama postaju usamljeniji jer polako shvataju s kim imaju posla dok ne ostanu potpuno sami.

Ne bi baš valjalo da ostanu potpuno sami, jer bi to značilo da nisu puno naučili u životu.
Ali, da se broj prijatelja smanjuje proporcionalno broju godina, to  sigurno  :aq20:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #15 poslato: 14-05-2009, 21:58:56 »

"Koga zmija ujede,i gustera se boji", kaze stara poslovica.Shodno iskustvu formiramo stav i misljenje...da ih je sve
manje-jeste...da li su ikada i bili...ostaje samo da se preispitujemo i analiziramo...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #16 poslato: 14-05-2009, 22:21:10 »

Pa tako nekako. Primer koji sam navela nije moj jedini "susret" sa prijateljstvom.
Uvek analiziram sebe. Da li sam ja možda dovela do takvog razvoja situacije?
Ako se utvrdi da nema krivice sa moje strane ili da je zanemarljiva, jednostavno puštam tu situaciju niz vodu.
Ne ljutim se na bivše prijetelje. Svako nosi svoj krst.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #17 poslato: 15-05-2009, 07:50:14 »

Ja pravim krajnje surovu selekciju za to ko mi je prijatelj,a ko ne.
Ljudi koje smatram za prijatelje,prijatelji su mi i dalje,a par njih mi je vremenom postalo i vise od toga.
mozda zbog toga imam  prijateljstva koja traju vec vise od 20 godina.
ponosna sam i srecna zbog toga.
nekad se ne vidimo mesecima ali uvek,ama bas uvek mozemo jedni na druge racunati.
mislim da ce tako i ostati,ne moze se lako pogaziti ono sto je godinama negovano.

ljudi mesaju pojam poznanstva i prijateljstva, zato cesto dodje do razocarenja.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #18 poslato: 16-06-2009, 08:10:51 »

JA sam imala drugaricu sa kojom sam se druzila 20 i kusur godina, ceo zivot, bila je clan porodice...Na kraju me je prodala za jedne farmerke i cizme
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: "Prijatelji"
« Odgovor #19 poslato: 16-06-2009, 08:21:39 »

Prijateljstvo se gradi godinama, a unisti za jedan tren!!! :aq25: :aq25: :aq25:
Sačuvana
Nista nije nemoguće...
 

Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 25 upita.