Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO VRT-svrha,profitabilnost...  (Pročitano 40311 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #40 poslato: 19-06-2007, 23:47:21 »

Za 40 radnika plata treba godisnje da iznosi oko 8 miliona +/-

tada nisu imali 40 radnika, a ni oni se ne razbijaju nesto od primanja.
opet, eto ponovo bacih pogled na papir sa koga sam to prepisivao, tamo lepo stoji:
- troskovi zarada 6.329.572
- troskovi doprinosa 1.503.600

sto mu dodje otprilike 7.800.000 (mrzi me da tacno racunam), sto je opet priblizno tih 8 miliona

sustina je sto se sa time niko ne bi igrao, jer je to lako dokazivo i lako se proverava, i ako nesto rade sa kintom, sigurno to nije u delu gde su zarade i doprinosi
Sačuvana

zs

  • Gost
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #41 poslato: 19-06-2007, 23:48:00 »

Ma O.K. je to.
Stvarno mi je zao ali sam zapenio zbog onih komentara o nekoj velikoj zaradi koju zoo donosi.
Obicno mi se to ne desava ali eto......ne videh(lepo pise,priznajem)da je izvestaj za CELU 2006 god(odnosno za tih 5 meseci koliko je postojao tada).
Veliko izvinjenje jos jednom!

nema problema, izvinjenje prihvaceno. svi mi ponekad u "zaru rasprave" napisemo svasta
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #42 poslato: 19-06-2007, 23:59:18 »

Ovo je sve krenulo zbog tvrdnje pojedinih clanova  da je ZOO-vrt profitabilna investicija.
I jesmo li nesto zakljucili(sem da ispadoh budala  :aq16:)?
Evo sacekacemo sutra da vidimo sta ce ostali da kazu.Bas me interesuje.
Sačuvana

zs

  • Gost
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #43 poslato: 20-06-2007, 00:00:58 »

Ovo je sve krenulo zbog tvrdnje pojedinih clanova  da je ZOO-vrt profitabilna investicija.
I jesmo li nesto zakljucili(sem da ispadoh budala  :aq16:)?
Evo sacekacemo sutra da vidimo sta ce ostali da kazu.Bas me interesuje.

po meni je dobro da ostane i ovako. bolje i na nuli nego u minusu, jedino me brine sta ce biti za 5 - 10 - 20 godina kada bude moralo opet da se ulaze u infrastrukturu jer na zalost nista nije vecno
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #44 poslato: 20-06-2007, 00:03:20 »

Pa nije na nuli jer se zaduzio 70 miliona da ga napravi.

Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #45 poslato: 20-06-2007, 00:06:48 »

Ljudi,evo koju ja informaciju imam(ne tvrdim da je tako).
Naime,ogroman deo zoo-a je napravio jedan privatnik iz Jagodine a zauzvrat je dobio mogucnost da gradi kompleks zgrada na gradskom zemljistu.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #46 poslato: 20-06-2007, 00:08:51 »

Dalje, ovakvo uklapanje prihoda i rashoda je divno, ali da li je rec o zavrsnom racunu ili slicnom dokumentu izvestajnog tipa ili o nekom planu prihoda/rashoda?

Cim su prihodi se 100% uklopili u rashode tu nesto nije kako treba (19.646.400 prihoda i isto toliko rashoda), obicno tako stoji u planu, ali u zivotu se brojevi nikad ne uklope pa na kraju postoji nekakva razlika.

Nemam nikakav dokument zoo vrta, pa samo pitam, da razjasnimo.
Sačuvana

zs

  • Gost
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #47 poslato: 20-06-2007, 00:09:58 »

Ljudi,evo koju ja informaciju imam(ne tvrdim da je tako).
Naime,ogroman deo zoo-a je napravio jedan privatnik iz Jagodine a zauzvrat je dobio mogucnost da gradi kompleks zgrada na gradskom zemljistu.


koliko se secam za izgradnju je bio zaduzen opstinski ekoloski savez (ili tako vec nesto).
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #48 poslato: 20-06-2007, 00:12:45 »

Ljudi,evo koju ja informaciju imam(ne tvrdim da je tako).
Naime,ogroman deo zoo-a je napravio jedan privatnik iz Jagodine a zauzvrat je dobio mogucnost da gradi kompleks zgrada na gradskom zemljistu.


Mislis na to sto je "Put" asfaltirao ulice prebijajuci komunalije za hotel ili sta vec pravi za asfalt (bez javne nabavke dakako)?

Ili na jednog drugog poznatog momka koji je simpaticno ponudio prebijanje ove investicije preko komunalija na drugim lokacijama i drugih poslova koje je zaplanirao da dobije u fer i javnom nadmetanju, a u medjuvremenu se obezbedio jednom extra simpaticnom metodom da ni jedan njegov ulozeni dinar ne propadne?

Uzgred, prema planu budzeta Eko-fond opstine je ivestitor sa nekih 70 miliona (pocetno je bilo 23 cini mi se).
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #49 poslato: 20-06-2007, 00:24:22 »

Uh.....pa ne bi hteo o detaljima jer ne postoji nacin da to proverim.Cisto me je interesovalo da li imate nekih "dojava" o tome ili ja imam pogresne informacije.
Dakle da li neko ima predstavu,kako se uopste izgradio taj ZOO ili AQUA park?
Nervira me to sto ne mogu da nadjem nista o tome.
Recimo u opstini Indjija izgradjuju sportsku halu i postoji javni konkurs za prduzeca koja imaju zelju i interes da ucestvuju u tom projektu.I to sam nasao lako.
Ali ovde....
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #50 poslato: 20-06-2007, 00:36:41 »

Ovo za "Put" je bilo na TV  :aq27:  pa odatle inf (naravno TV Palma+).

Za ovo drugo ne postoji zvanicna informacija, a nezvanicne necemo da koristimo (uvek).
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #51 poslato: 20-06-2007, 12:50:57 »


U izvestaju koji je "ZS" postavio,stoji daje prihod za 2006 godinu od ulaznica 14.000.000 dinara(14 miliona dinara).
S' obzirom da je zoo vrt poceo da radi jula te godine do kraja 2006 je ostalo jos(racunam i ceo jul)sest meseci.
To bi znacilo da je Zoo-vrt mesecno inkasirao prosecno 2.333.333 dinara odnosno oko 77.777 dinara dnevno sto po ceni karte od 150din. (ne znam tacno ali mi se cini da je to najskuplja kako rece neko ovde) nam kazuje da je prosek broja posetilaca nesto preko 500 dnevno.
Naravno da u zimskim mesecima nema toliku posecenost pa mozemo i reci da je leti bilo vise od toga.Znaci ona brojka od blizu 1000 posetilaca dnevno,prema podacima "ZS"-a,deluje realno.
Da ne bude da ne priznajem svoje greske.
E sad,ako smo apsolvirali posecenost Zoo-vrta,okrenimo se toj velikoj zaradi.
Prema tim istim podacima,jasno je uocljivo da u poslovanju Zoo-vrta NEMA ZARADE(kao sto je i normalno jer zoo_vrt i ne postoji da bi donosio novac)!To cemo dobiti oduzimanjem RASHODA od PRIHODA.
Dakle i to smo apsolvirali.
E jos ostaje da nekako saznamo kako je obezbedjen novac za izgradnju Zoo-vrta(ako je to ikako moguce) pa da vidimo da li smo na GUBITKU posle svega.
Odnosno da vidimo da li i kako ce da se vrate pare ulozene u Zoo-vrt(posto smo videli da od njega nema zarade).
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #52 poslato: 20-06-2007, 13:00:35 »

Hmm, mislim da tu oko vracanja te potrosene sume novca na zoo vrt treba da se uracuna i to koliko posetioci ostave pare i u radnjama u jagodini (tu naravno spadaju i kafici). E sad, ja ne znam da li se u prihode zoo vrta racunaju i prihodi onog kafica unutra. U svakom slucaju, mislim da je nemoguce da se izracuna koliku dobit stvarno imamo od zoo vrta jer kao sto je vec receno, cilj zoo vrta nije da posluje pozitivno, cilj je da privuce sto vise ljude iz okolnih mesta (to koliko turista dolazi u srbiju nema veze sa tim koliko turista posete jagodinu jer i ja kad npr. odem u pozarevac i ja sam onda tamo turista iako nisam dosao iz inostranstva) da bi oni trosili u nasim radnjama svoje pare.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #53 poslato: 20-06-2007, 13:46:30 »

U tu zaradu su nagurali i "sladoled" i "lanc pakete" i "paket sa ruckom"(ova dva sam ja smatrao istim ali su ih stavili odvojeno)tako da zaradu na "sendvice" i "grickalice" zaboravi.To je vec sve tu.
A sada sebi izgledam kao debil sto diskutujem o tome da ce potrosnja "turista" po prodavnici da opravda verovatno ogromna ulaganja u taj Zoo-vrt.I necu vise.Jer je to smesno.
A ovom prilikom MOLIM i APELUJEM na nekoga da postavi ovde podatke o kolicini novca potrosenog za ovo.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #54 poslato: 20-06-2007, 13:54:38 »

Opet kazem, tih 14 miliona prihoda naovodnih od ulaznica pitanje je da li su naplacene ulaznice ili plan naplate.

Ako je samo plan, a ne izvestaj onda je truba.

Zatim, pitanje je da li u to spada npr. placanje masovnih "pretplatnih" karata koje placa mala privreda ili skole npr. preko budzeta, tako da svako dete moze ako hoce cele godine da sedi u zoo vrtu.

Tvrdim da to ne moze da se isplati i da mora da se dotira od nekud, ako ne direktno iz budzeta, onda indirektno ili uz pomoc raznih trikova.

Voleo bih da vidim strukutru zavrsnog racuna, kao i strukutru prihoda (prodaja ulacnica ok, ali kome i na koji nacin, ako ih prodajemo sami sebi, onda dzaba).


Broj turista u Srbiji ima itekako veze, jer pokazuje koliko su izneti podaci nerealni, iako je rec o zvanicnim brojkama, velicine se svakako mogu uporediti.
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #55 poslato: 20-06-2007, 13:58:57 »

Ma naravno.Samo sam pokazao da i u najboljem slucaju ovo moze da posluje samo na nuli(jako lepo se pogodilo,nema sta).
I to u tom slucaju i ne bi bilo lose kada bi zanemarili troskove izgradnje.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #56 poslato: 20-06-2007, 14:35:27 »

Hmmm, ok. A ajmo sada jedno pitanje koje nema veze sa troskovima, jel se svidja uopste nekome taj zoo vrt ili svi vi mislite da su to bacene pare?

Ja stvarno cenim to sto ljudi gledaju sve kroz racune, ali bre ljudi treba i nesto da postoji sto je i lepo, barem po meni. Ja kada kupim sebi porsche cayenne sigurno se ne pitam da li sam bacio te pare (sigurno jesam jer od njih nemam prihod) nego uzivam u njima isto tako kako uzivaju nasi gradjani u tom zoo vrtu. Pa sad da li je isplativ ili ne oko toga moze da se vode rasprave ogromne sve dok neko ne pokaze konkretne podatke. E i kad taj neko pokaze konkretne podatke naci ce se naravno neko ko ce reci da ti podaci nisu tacni i da on u to ne veruje i onda pocinje diskusija iz pocetka.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #57 poslato: 20-06-2007, 14:43:48 »

Ne verujem da će biti išta bolje od ovog do sada jer mi se ne svidja ni ovo do sada. Mislim da troše pare na nepotrebne stvari.

Pa ja bih ovo rekao malo drugacije.To su lepe i komforne stvari(ZOO mi je,doduse, bez veze,ali mi je ideja o AQUA parku O.K.).To ce uvek nekome da se svidja a nekome ne.
Dakle,ne smatram da su to NEPOTRBNE stvari ali tvrdim da su to u nasoj situaciji MALOUMNE stvari....

I ovo:


Tj ne kazem ja da je ruzno napraviti koncert gde dodje milion ljudi koji tu muziku vole i sve je "dzaba" i kosta milon evra, samo po sebi, nego bi umesto na zurku pare mogle da se potrose na nesto potrebnije.

Kao kad kuci nemas lovu za rucak u nedelju, ali u petak pravis zurku i potrosis sve sto imas. Lepa zurka, ali glupa odluka.
« Poslednja izmena: 20-06-2007, 14:46:35 od strane groucho »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #58 poslato: 20-06-2007, 15:09:48 »

Znaci ok, svidja se nekom. To na sta se moze potrositi pare, postoji poseban topic za to koji sam otvorio ali su bas slabi predlozi bili.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
ZOO VRT-svrha,profitabilnost...
« Odgovor #59 poslato: 20-06-2007, 15:22:30 »

Pa to ne mogu ja da predlazem.
Nije mi to posao.
Mnogo stvari i problema ima u koje ja nemam uvid.Ja mogu da kazem za ovo da je neprofitabilno jer je to ocigledno.
A o samoj estetici postoje samo tri moguca odgovora,Tu i nema rasprave.
Ono sto meni smeta je to sto nema STRATEGIJE ZA RAZVOJ(ako je ima neka me neko obavesti gde,to bih jako voleo da vidim) i sto se ovi projekti nazivaju dobrim investicijama koje ce donositi novac(to je valjda sada i definitivno odbaceno).
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.179 sekundi sa 22 upita.