Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Svađa zbog imovine  (Pročitano 5112 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Svađa zbog imovine
« poslato: 02-09-2007, 19:09:27 »

Saša Paunović, predsednik opštine Paraćin i član DS, sukobio se sa Bratislavom Milivojevićem, predsednikom opštinskog Povereništva DSS, kada ga je, javno tražeći da prijavi imovinu, nazvao „žestokim momkom sa asfalta“. Sukob je kulminirao na poslednjoj sednici SO Paraćin Paunovićevim zahtevom za sazivanje posebnog zasedanja, koje bi se bavilo „kriminalizacijom struktura državne vlasti u Paraćinu“.

Milivojević je odmah krenuo u kontranapad i sazvao konferenciju za novinare, na kojoj je Paunovića nazvao „samozvanim nedodirljivim liderom, kome se priviđaju kriminalne grupe, koje su toliko uticajne da mogu da biraju sudije i policajce i vršljaju kancelarijama Katastra i Uprave prihoda“ i tom prilikom reagovao zbog toga što je odborničkim grupama pred Skupštinu anonimno dostavljen primerak „Bele knjige“, u kojoj se on pominje.

- Možda je to Paunovićev politički trik, pošto je na sednici DS izjavio da je, u želji da me eliminiše da bi demokrate vladale sto godina, odapeo strelu prema meni. Tačno je da se na 30. strani te knjige navodi da sam učestvovao u kidnapovanju i krađi automobila, ali su to operativna saznanja koja je policija dobila na osnovu anonimnih prijava iz 1994. godine. Odgovorno tvrdim da se protiv mene ne vodi nijedan istražni postupak - rekao je Milojević, ne propustivši priliku da pozove Paunovića da objasni kako je njegova supruga Aleksandra, bez fakultetske diplome, na određeno vreme zaposlena u paraćinskoj Gimnaziji kao profesor biologije.

- Tačno je da je moja supruga, kao apsolvent, radila bez diplome, ali tako rade i drugi, pa je, svaki put kad bi se pojavio neko sa diplomom, ostajala bez posla. Ona je diplomirala baš tog dana kad je Milivojević držao konferenciju - odgovorio je Paunović na optužbe.

Sukob je nastavljen i na sednici lokalnog parlamenta, kada je predlog odborničke grupe DSS da Milojević bude izabran za predsednika Saveta SO za urbanizam odbijen, zbog nedostatka odgovarajuće stručne spreme, koja po opštinskom Statutu i nije potrebna za ovo mesto.

Paunović potom nije propustio priliku da, govoreći o tački dnevnog reda koja se odnosila na privatnu imovinu, kao primer navede baš Milojevićev plac.

- Ni ljudi iz vlasti nisu imuni na nekretnine, ali ih ja neću prozivati, a svoju imovinu, za koju uredno plaćam porez i koja je dobro poznata Paraćincima, ne krijem - rekao je Milivojević.

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Svađa zbog imovine
« Odgovor #1 poslato: 14-01-2009, 12:12:09 »

zao mi je jer gosp.Paunovic nema podlogu ko Braca u visim krugovima,znamo svi kojim.
tako bih mu zelela uspeh,ali tesko ce ga oboriti.

kad samo pomislim na svoj auto odvezen tih godina iz bele knjige!

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 21 upita.