Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Sta dalje sa gradom?  (Pročitano 42522 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #20 poslato: 28-04-2009, 23:16:39 »

Slazem se sa tobom ,da svako treba da pocne  od svog dvorista i da  prvo njega sredi ,ali ..zajedno kad radimo ,sredimo dvoriste zacas ?Ja sam otisla pre nekih 15 godina(+_),mozda je to zbog toga da me ljudi zacs prevare... idejama.
Sto se politike tice...trudim se da budem apoliticna...
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #21 poslato: 29-04-2009, 08:10:01 »

DEVOJKE, obe ste mozda tu negde po godinama, da vam kazem samo jedno:
Organizacije, ili udruzenja gradjana koja se bave takvim stvarima kao sto su ocuvanje zivotne sredine, prirode... uredjenje zivotne okoline... pa onda (na primer) drustvo za ocuvanje reke Ravanice i Morave,... i sve druge takve i slicne bi kao PRVO trebale da budu APOLITICNE, jer gde god se u takve organizacije ili udruzenja gradjana umesala POLITIKA, to je PROPALO, ili OTISLO DRUGIM TOKOM, i postalo nesto drugo.
Cupriji stvarno treba neko tako udruzenje koje se bazira na idejama ZELENIH...., GORANA....., IZVIDJACA...., EKOLOGISTA....., koje bi okupile pre svega MLADE, a pod obavezno i NAS starije, i koja bi se kroz akcije, malo i bavila UREDJENJEM CUPRIJE.
Nemam nista protiv RAVNOGORACA, ali u pravu je BOBA, nece ti oni izaci iz one kafanice i otici i zagaziti u Ravanicu da je ociste od smeca. Oni su vise politicka grupa ljudi koji se bave izborima, ocuvanju cetnistva..... i koji u svom PROGRAMU (kao i sve stranke u Srbiji) imaju i stavke gde se kaze, da se:,. Mi se zalazemo da Cuprija bude lepsi grad.....
ali gde stvarno to samo LEPO PISE da se MI SE ZALAZEMO..... ama niko se ni iz jedne od tih stranaka ne uhvati lopate, metle, grabulja, i niko ne izadje da malo CISTI, pa cak ni ispred svojih stranackih kancelarija.
Zasto u Cupriji nema drustva ZELENIH, zasto nema GORANA, zasto nema IZVIDJACA, zasto nema SKAUTE, zasto nema EKOLOGISTA, zasto.... zasto
Tu treba inicirati prvenstveno decu i mlade, osnovati sa njima takva udruzenja, ukljuciti ih sto vise i pozvati u akciju, pa zajedno sa njima izaci i nesto POCISTITI.
Ti Sonja na primer, da postoji takvo neko drustvo u Cupriji, kada dodjes ponekad iz OLANDIJE u Cupriju na odmor  sa svojom decom i Keisom, mnogo bolje ces se osecati kada prodjes ulicom, i na primer vidis NAS pedesetak kako u centru grada,u koritu Ravanice (na primer, samo)sakupljamo smece....
a onda KAKVU TE JA ZNAM, i kakva si , sigurno ces stati i sa svojima se PRIDRUZITI DA NAM POMOGNES da ocistimo PRLJAVU i necistu Cupriju.
A od prica tih tamo (a i ostalih njima slicnih) veruj mi nema nista, jer to su politicke price, gde se svi samo zalazu i zele da piobede, jer cemo mi kada dodjemo na vlast, da uradimo...... to i to.
Nema tu KADA MI DODJEMO NA VLAST, vec ima onoga MI SMO URADILI JUCE to i to, a DANAS cemo ocistiti u uraditi TO I TO.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #22 poslato: 29-04-2009, 08:16:15 »

Slazem se sa tobom i mene nije strah da zavrnem rukave i pomognem,kad kod moze i mogu.To je ta ideja koja me je ponela,ta,,zelja,,za ocuvanjem grada i okoline...sad smo godinu dana kasnije i ja ne vidim nikakav korak napred,nazalost
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #23 poslato: 01-05-2009, 01:34:44 »

Velika Morava
Kad sam prošle godine pročitala ovu reportažu, danima nisam mogla da se načudim našoj nebrizi i nemaru. Kroz grad nam protiče najveća srpska reka!!! Malo li je? Još nisam čula da je nekome palo napamet da iskoristi tu nezamenjivu prednost. Ni jedna kvazi turistička atrakcija, kakve se mogu sresti u neposrednokj blizini, ne mogu da se porede sa lepotama i tajnama koje krije Morava, a koje nam protiču pored nos. Ideja koja može lako da se iskoristi i višestruko isplati, ali nikoga ne zanima.
Ne, mi ćemo da od grada, umesto etno praka, pravimo deveti krug pakla :xq014:
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #24 poslato: 01-05-2009, 09:29:21 »

Sta  mislite o tome da se pocne sa najednostavnijim stvarima kao sto su kante za djubre, po celom gradu?Redovno praznjenje kontejnera?Bar negde da se krene od pocetka,pa uvesti kazne  za svakog  ko se ne pridrzava pravila bacanja djubreta tamo de mu je mesto? Mislim da  za ovo ne treba neko preveliko ulaganje,samo dobra volja svih nas.....
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #25 poslato: 01-05-2009, 10:33:04 »

Mozda bi trebalo da kao prvo krenemo od nas samih. Da kao prvo u Cupriji osnujemo drustvo gradjana koje bi se brinulo za tu nasu Cupriju. Da se sakupe 10 ljudi i napravi inicijativni odbor za osnivanje udruzenja gradjana koje bi se (NA PRIMER) zvalo "Cuprija zeleni grad" i koje bi okupljalo apoliticne clanove koji bi se brinuli (I RADILI, NARAVNO) na tome da Cuprija stvarno postane ZELENI grad, ali ne rad u kancelariji, vec u samom gradu, na ulici, sa lopatama, metlama, grabuljama i vilama.
Stojim na raspolaganju, ukoliko ima jos 9-toro raspolozenih istomisljenika..........
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #26 poslato: 01-05-2009, 11:42:38 »

http://www.youtube.com/watch?v=KHi2dxSf9hw

Zamolio bih sve vas da pogledate ovaj link. Ovaj reklamni spot koristimo na fakultetu da studentima slikovito prikazemo uticaja roditelja, porodice, i drustva na decu.
Filmic nosi naslov "Children see. Children Do." i vrlo je kratak. Posle razmislite kakav primer vi dajete u drustvu, zasto je grad prljav, deca nekulturna, zasto je drustvo tu gde jeste?

U filmu "Gladijator" Russell Crow koji igra generala Maxsimusa kaze:
Brothers, what we do in life... echoes in eternity
U prevodu:
Braco, ono sto radimo u zivotu... odjekuje u vecnosti

U zivotu smo svi mi generali i bijemo zivotne bitke ali ne smemo da zaboravimo da sve sto uradimo ili ne uradimo ima posledice na nasu neposrednu okolinu, a samim tim i na nas same. Sami stvaramo svet oko sebe i ako je svet los to je samo zato jer smo i mi losi.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #27 poslato: 06-05-2009, 14:46:49 »

Koja ce opstina prva da krene sa izdavanjem obveznica?

Jagodina ima najveca dugovanja i najvece apetite.
Paracin je stedljiv, ali nema vise prihoda od Cementare.
Cuprija nema nista, a htela bi nesto.

Da li je ovde spas?
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Opshtine-obveznicama-skupljaju-pare.lt.html
Sačuvana

andrijana035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #28 poslato: 13-06-2009, 17:03:21 »

U toku je izrada STRATESKOG PLANA I DOKUMENATA opštine CUPRIJA KOJI TREBA da pokaže jasan pravac daljeg razvoja u kome želi da ide i koji su to ciljevi razvoja koje želi da dostigne u budućnosti. nAKON CILJEVA SE DEFINISU AKCIONI PLANOVI.
Potrebno je uraditi I Strategiju Lokalnog Ekonomskog Razvoja. Lokalni ekonomski razvoj je proces u kome partneri iz javnog, biznis i civilnog sektora rade zajedno kako bi stvorili bolje uslove za ekonomski rast i zapošljavanje. Na ovaj način lokalna samouprava ostvaruje jednu od svojih ključnih uloga - postaje istinski servis biznis sektora. Konačni cilj je da se unapredi kvalitet života za sve.
www.arhiva.srbija.sr.gov.yu/g/documents/lokalni_ekonomski_razvoj_vemic.ppt+lokalni+ekonomski+razvoj&cd=2&hl=sr&ct=clnk[/color]
Potrebno je da  predstavnici javnog, biznis i civilnog sektora, sakupe  podatake iz najrazličitijih izvora, analizirati ih, a zatim definisao snage, slabosti, mogućnosti i prepreke ekonomskog razvoja.
U opstini Cuprija POSTOJI kancelarija za lokalni ekonomski razvoj (kler@cuprija.rs) /tel 470248 u kojoj mozete dobiti informacije, postaviti  pitanja, i naci nacin da Vase ideje inplementirate u  Strateski plana optine Cuprija I Strategiju Lokalnog Ekonomskog Razvoj.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #29 poslato: 13-06-2009, 17:08:20 »

U toku je izrada STRATESKOG PLANA I DOKUMENATA opštine CUPRIJA KOJI TREBA da pokaže jasan pravac daljeg razvoja u kome želi da ide i koji su to ciljevi razvoja koje želi da dostigne u budućnosti. nAKON CILJEVA SE DEFINISU AKCIONI PLANOVI.
Potrebno je uraditi I Strategiju Lokalnog Ekonomskog Razvoja. Lokalni ekonomski razvoj je proces u kome partneri iz javnog, biznis i civilnog sektora rade zajedno kako bi stvorili bolje uslove za ekonomski rast i zapošljavanje. Na ovaj način lokalna samouprava ostvaruje jednu od svojih ključnih uloga - postaje istinski servis biznis sektora. Konačni cilj je da se unapredi kvalitet života za sve.
www.arhiva.srbija.sr.gov.yu/g/documents/lokalni_ekonomski_razvoj_vemic.ppt+lokalni+ekonomski+razvoj&cd=2&hl=sr&ct=clnk[/color]
Potrebno je da  predstavnici javnog, biznis i civilnog sektora, sakupe  podatake iz najrazličitijih izvora, analizirati ih, a zatim definisao snage, slabosti, mogućnosti i prepreke ekonomskog razvoja.
U opstini Cuprija POSTOJI kancelarija za lokalni ekonomski razvoj (kler@cuprija.rs) /tel 470248 u kojoj mozete dobiti informacije, postaviti  pitanja, i naci nacin da Vase ideje inplementirate u  Strateski plana optine Cuprija I Strategiju Lokalnog Ekonomskog Razvoj.

 :xq010:
Mrtva slova na papiru, priče za malu decu....uostalom već si to napisala  :aq29:
( ako može bez copy/paste, bar jednog te istog  :xq007:)
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #30 poslato: 14-06-2009, 02:03:07 »

Jel ovo posmatrac promenio nik ili ih, ne daj boze, ima vise od jednog?  :aq25:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #31 poslato: 14-06-2009, 06:25:38 »

Jel ovo posmatrac promenio nik ili ih, ne daj boze, ima vise od jednog?  :aq25:

Da li znas sta je kloniranje?
Ma, samo se salim. Svako ima prava da misli na svoj nacin, pa makar ponekad i slicno meni.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #32 poslato: 14-06-2009, 07:55:38 »

Jel ovo posmatrac promenio nik ili ih, ne daj boze, ima vise od jednog?  :aq25:

Da li znas sta je kloniranje?
Ma, samo se salim. Svako ima prava da misli na svoj nacin, pa makar ponekad i slicno meni.

Ako se pojavi treci istomisljenik moracemo da proglasimo pandemiju pa da radimo na vakcini  :xq005:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #33 poslato: 14-06-2009, 09:15:40 »

Zar ne treba vakcina za drugu stranu tabora?
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #34 poslato: 14-06-2009, 09:29:03 »

mislim da ne moze neka konkretnija akcija bez udruzivanja. niko nece ni da te pogleda ako nemas pecat  :aq16:
ja bih predlozila da se akcija skoncentrise pre svega na jednu povrsinu,deo naselja,obale, da se to uredi kako treba pa tek kad tu dodju rezultati da se krene dalje. pokretanje akcije ovog trenutka na celu cupriju mi izgleda utopijski.  :aq25:
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #35 poslato: 14-06-2009, 10:21:18 »

Kud plovi ovaj brod?

Procvat Cuprije je zapoceo sa stvaranjem drzave Srbije nakon Prvog srpskog ustanka.
Danasnje propadanje Cuprije ne treba vezivati za sudbinu danasnje Srbije.

Pravosudje u Srbije potice jos iz vremena Turaka, koji su dozvolili formiranje prvog suda u Cupriji (Sud Cuprijske nahije, zgrada je prvo bila u Svilajncu). Sud opstine Cuprija je 1939. godine formiran u skladu sa tada novim zakonom.
Cuprija je odlaskom Turaka iz gradova jos 1835. godine postalo okruzno mesto i tada je pocela izgradnja crkve od tvrdog materijala.

A sta se danas dogadja?
Opstinski sud Cuprija prestaje da postoji, utapa se u Osnovni sud Paracin.
Opstinski organ za prekrsaje u Cupriji takodje prestaje da postoji samostalno, jer se utapa u Sud za prekrsaje u Jagodini.

A sta ce biti s kucom?
Pa verovatno ce i opstina Cuprija da postane mesna zajednica susedne opstine.
 :xq003:
Mozda je tako najbolje?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #36 poslato: 14-06-2009, 18:42:22 »

Vrlo zanimljiva analogija  :xq003: :aq16:

Dakle, Turci vratite se, sve vam je oprošteno!!!!
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #37 poslato: 14-06-2009, 22:05:12 »

Vrlo zanimljiva analogija  :xq003: :aq16:

Dakle, Turci vratite se, sve vam je oprošteno!!!!
e bas vala.jos nam samo turci fale  :xq003:

o tome kako sve odlazi u druge gradove sam vec rekla u investirajte u cupriju. dok mi analiziramo,projektujemo,procenjujemo i razmatramo, nase komsije su mnooooogo fleksibilnije i brze. dodju ljudi kod nas samih, ponude sve na tacni,a mi polako,da procenimo,analiziramo,sve eksperti do eksperta. a komsije cim cuju za plan i program,odmah krecu u akciji.mislim da bi trebalo pokrenuti i temu : investicije koje su trebale da budu u cupriji,a sad su kod komsija  :aq09:
mi smo se ulezali i retki su primeri da se neko prene i podigne glas.obicno podignu glas samo politicari pred izbore kad treba da nam obecaju kule i gradove.
 :xq007:

isto u vezi ovoga sto pricamo za grad i ekologiu.par ljudi nesto vuce, ima ih par i u opstini, svaka im cast,ali sve stihijski,nepovezano,na o-ruk. nego,ajd sto smo se mi matori ulezali,nego ova omladina isto.lose nam se pise  :xq066:
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #38 poslato: 02-08-2009, 09:13:45 »

Srecna slava!!!!!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #39 poslato: 02-08-2009, 11:56:23 »

Šta dalje sa gradom?
Ma, udri brigu na veselje !!!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 20 upita.