Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Geostrateški položaj Ćuprije  (Pročitano 5535 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Geostrateški položaj Ćuprije
« poslato: 05-09-2008, 23:19:19 »

Ne znam da li se to kaze strateski ili geostrateski polozaj ali je cinjenica da Ćuprija ima veoma dobar i povoljan položaj ne samo u Srbiji nego i u Evropi i dosta razvojnih potencijala koje na žalost niko ne koristi.

Ćuprija se nalazi u centralnoj Srbiji, izmedju Paraćina i Jagodine, veoma blizu autoputa koji spaja dva glavna grada u Srbiji-Beograd i Niš. Ona se nalazi izmedju istočne i zapadne, severne i južne Evrope a ovaj deo Evrope je veza izmedju zapadne Evrope i Rusije i Azije.

Po svom položaju, Ćuprija bi trebalo da bude bolja, bogatija i razvijenija i od Paraćina i Jagodine a ona je najgora od ova tri grada, i trebalo bi bukvalno da cveta od stranih investitora i ulaganja a od toga nema ništa i ona polako ali sigurno propada.

Znamo koliko je uopšte važan autoput i svi ti koridori i transferzale koji prolaze kroz Srbiju i bas kroz Ćupriju a mi to uopšte ne koristimo. Pogledajte samo geografsku kartu, pa šta bi naše rukovodstvo radilo da je Srbija negde na kraju sveta a Ćuprija na margini države, pa mi kao grad više ne bi ni postojali.

Takodje, značajan faktor za razvoj grada je Velika Morava koja je po značaju možda treća reka u Srbiji odmah iza Dunava i Save. Ćuprija bukvalno leži na Velikoj Moravi a ni na koji način to ne iskoričćava i još kuburi sa vodom tj. ima velikih problema sa vodosnabdevanjem. Reka nam je dosta zagadjena.

Tu bi verovatno mogli da se naprave neka luka ili ne znam pristanište ako je to nekako moguće pa da se razvije rečni turizam i privuku strani turisti u obilazak grada ili možda cak i strani investitori. Mislim to su sve dugorocni planovi i razmišljanja ali ništa se ne radi na tome.

Autobuska stanica, takodje, ima veoma povoljan položaj uz autoput a sigurno je jedna od najneuredjenijih i najneposecenijih stanica u Srbiji. Doduše sad u zadnje vreme su je malo sredili ali sve su to kozmetičke promene.

Uz autoput bi verovatno mogli da se otvore neki hoteli i moteli pa da putnici i turisti u naš grad ostavljaju neke prihode, da se na osnovu toga otvore radna mesta i grad koliko-toliko razvije.

Vidimo koliko stranih ljudi, gasrarbajtera i kola sa stranim tablicama prolaze kroz naš grad naročito u toku letnje sezone. Takodje u svetu živi dosta Ćupričana koji sada imaju kapital i Ćuprija bi mogla mnogo više sve to da iskoristi. Ti gastarbajteri i stranci bi mogli ovde da otvore svoje fabrike, firme ali ih verovatno nesto ili neko sputava u tome.

Mislim da ćete se složiti sa mnom da Ćuprija kao grad ima dosta razvojnih potencijala ali da ih ne koristi.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Geostrateški položaj Ćuprije
« Odgovor #1 poslato: 06-09-2008, 07:26:08 »

Ima i to dosta

Može grad da se uredi dosta dobro

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Geostrateški položaj Ćuprije
« Odgovor #2 poslato: 06-09-2008, 22:22:55 »

Cuprija mozda i ima razvojnih potencijala,ali cisto sumnjam da neko hoce da ulaze u nju.A sto se tice njenog polozaja...Nije ona tu usamljena,tu su jos dva velika grada koja su uvek i bila veca od Cuprije,a obicno se prvo ulaze u vece gradove.To moze da se vidi na primeru cele drzave:uvek se vise ulaze u Beograd,Novi Sad...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".
 

Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 21 upita.