Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Vodosnabdevanje  (Pročitano 8941 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Vodosnabdevanje
« poslato: 12-09-2008, 21:54:30 »

U Ćupriji pored toga što je reka Morava uz sam grad

postoji problem sa vodosnabdevanjem

Čak se i dobar deo grada snabdeva iz Paraćinskog vodovoda


kada će taj problem biti rešen ?


Šta kažu Ćupričani na to ?

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #1 poslato: 13-09-2008, 09:22:40 »

Mozda sutra,jer vec vise od      20 godina Cuprija kao grad odvaja poseban novac za novi vodovod,ali izgleda da sa svakom vladom ,novom,nekako uskoci i prevelika inflacija,pa se non stop skuplja izpocetka,ali mozda sutra se desi cudo....?
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #2 poslato: 13-03-2009, 18:09:39 »

Evo ovih dana je ponovo aktuelna tema VODOSNABDEVANJE.
Vec nekoliko dana deo Cuprije koji se snabdeva vodom sa Grze nema uopste vode. U pitanju je nekakvo zamucenje izvora i neispravna voda za pice.
OSTROKAVESMO i POSUGAVESMO NACISTO, MISLIM, NEMO SE LJUTITE, ALI....
Sačuvana

Nova

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #3 poslato: 15-03-2009, 18:04:38 »

Da li neko zna kada ce krenuti voda?
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #4 poslato: 16-03-2009, 14:02:03 »

Evo tek danas 16.03.2009 je vodosnabdevanje sa grze normalizovano. Cuo sam neke price da je zbog zamucenja doslo do hemijske neispravnosti vode, pa je zato i zatvoren dotok.
Slazem se sa tim da ukoliko voda NIJE ZA PICE, ne bude upotrebljavana, ali ne i iskljucena skoro 10 dana. Zar takav problem nije mogao da bude resen na nacin da se gradjani obaveste da vodu ne upotrebljavaju za pice i kuvanje vec samo za potrebe higijene. Opstina je mogla da donese odluku da se postave cisterne sa pitkom vodom da gradjani imaju vodu za pice i kuvanje, a da se "zamucena i neispravna" voda koristi samo za higijenske potrebe.
Dzaba sve mi ovo pisemo kada nema ko da cita.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #5 poslato: 16-03-2009, 14:04:58 »

Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #6 poslato: 16-03-2009, 17:27:25 »

I PITAO SAM GA, e sad cekam da se moje pitanje odobri i vidi, i da se da zeleno svetlo za objavljivanje istog na zvanicnom sajtu opstine.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #7 poslato: 19-03-2009, 15:44:42 »

GOSPODINE PREDSEDNICE OPSTINE CUPRIJA

VEC VISE OD SEDAM DANA DEO CUPRIJE KOJI SE VODOM SNABDEVA SA GRZE, nije imao VODU ZA PICE I OSNOVNE HIGIJENSKE POTREBE.
Evo tek danas 16.03.2009 je vodosnabdevanje sa Grze normalizovano. Cuo sam neke price da je zbog zamucenja doslo do hemijske neispravnosti vode, pa je zato i zatvoren dotok vode sa grze.
Slazem se sa tim da ukoliko voda NIJE ZA PICE, ne bude upotrebljavana za pice, ali ne i iskljucena skoro 10 dana. Zar takav problem nije mogao da bude resen na nacin da se gradjani obaveste da vodu ne upotrebljavaju za pice i kuvanje vec samo za potrebe higijene. Javno preduzece "VODOVOD" i skupstina opstina je mogla da donese odluku da se postave cisterne sa pitkom vodom da gradjani imaju vodu za pice i kuvanje, a da se "zamucena i neispravna" voda koristi samo za higijenske potrebe. A opet i tu postoji jedan problem, kako sve to javiti gradjanima Cuprije, kada se gradska radio i TV stanica vidi samo preko kablovske televizije, a nju nema najmanje 50% stanovnika grada, a ako zwelite da je vidite putem antenskog sistema MUCAK nema sanse jer se uopste i ne vidi, pa samim tim i ne postoji mogucnost obavestavanja (SVIH) gradjana grada o takvim stvarima.
Dzaba sve mi ovo pisemo kada nema ko da cita. Zar niko od 100-nak radnika SO Cuprija i bar 180 radnika KJP "USLUGA" nije razmisljao ma ovakav jednostavno resiv problem.
Hade da vas sada cujem, prvo Vas kao predsednika opstine, pa onda i radnike i nadlezne u opstini pa i sve radnicke USLUGE, koje cete sad opravdanje i razloge naci..........

______________________________________________
Odgovor:

Poštovani gospodine Radojkoviću,
Što se tiče zatvorenog dotoka vode sa izvorišta Sveta Petka, mi nismo u mogućnosti da utičemo na odluke republičkog sanitarnog inspektora, po čijem je nalogu dotok vode sa tog izvorišta zatvoren. Cisterna sa vodom je u toku vikenda 14-15.mart 2009.g bila postavljena u najugroženijim delovima grada.
JP “RTV Ćuprija“ se vidi i bez kablovske televizije. Antenski sistem je postavljen na Gilju i potrebno je da građani svoje antene usmere u tom pravcu. Signal jeste slab, ali u ovom trenutku opština nema dovoljno sredstava za finansiranje dodatnih pojačavača, da bi signal bio odgovarajuće jačine.

Borivoje Kalaba, dipl.ing.el.
Predsednik opštine Ćuprija
 :aq17:
Kada pitas pravog coveka na odgovarajuci nacin, onda i dobijes odgovor.
Forum nije za ovakva pitanja, vec zvanican sajt.
 :xq011:
« Poslednja izmena: 19-03-2009, 15:46:41 od strane posmatrac »
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #8 poslato: 19-03-2009, 22:36:53 »

Da ovo sto je objavio posmatrac (I SA PRAVOM NOSI OVO IME - SVE POSMATRA I VIDI) jeste moje pitanje koje sam uputio predsedniku opstine Cuprija, na zvanicnom sajtu opstine, i ono dole je njegov ODGOVOR.
Mogu vam reci da sam se BAS ZACUDIO da je odgovoreno na moje pitanje, a verujte mi mislio sam da ce da zavrsi (TO MOJE PITANJE) u korpi za otptke. Eto sada ko zeli moze i na zvanicnom sajtu Cuprije na:  http://www.cuprija.rs/lokalna-samouprava/predsednik_opstine/31.html  da postavi pitanje predsedniku opstine, a eto objavljeno je i ovde na autentiku, i nije zgoreg da se vidi i ovde.
Sa odgovorom naravno nisam zadovoljan, jer sto se tice vodosnabdevanja javno preduzece vodovod je u nadleznosti opstine Cuprija, i naravno da bi predsednik opstine TREBAO da zna kakve ugovore i sta je sklopljeno sa vodovodom Paracin, koji nam ustupa deo vode sa grze, a i da naravno u dogovoru sa direktorom VODOVODA CUPRIJE, na vreme preduzima potrebne korake, da mu gradjani ne budu zedni i strokavi
A sto se tice RTV CUPRIJA, ja i nemam kablovsku TV, jer sam nezaposlen, i nemam odakle da placam kablovsku TV, cak ni ovu drzavnu ne placam koja ide uz racun za struju, a nisam ni racun za struju izmirio u zadnja dva meseca, a TV CUPRIJU gledam preko antenske TV, i antena mi je i okrenuta prema repetitoru koji je u pravcu u kome je i Gilje gde im se nalazi repetitor, ali je prijem OCAJAN, pa nemoze covek nista da vidi od silnog snega i sustanja,
A opet da kazem da je i RTV CUPRIJA u nadleznosti opstine, i ona i treba da vodi racuna da se RTV Cuprija vidi u CUPRIJI, i da bude u sluzbi NARODA.
A i gospodin KALABA, ako nije sposoban da sve te stvari kontrolise i poboljsa, zasto se prihvatao mesta predsednika opstine.
NEKA DA OSTAVKU I NEKA SE POMERI, PA NEKA IZABERU BRATE NEKOG MLADJEG, AGILNIJEG, I SPOSOBNIJEG.
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #9 poslato: 01-03-2010, 01:02:24 »

I opet nema vode, i juce, i danas........ zamutili se izvori.........
Neko nam ga opasno muti..........
A nema ni cisterni sa pijacom vodom....... ne radi vodovod nedeljom, vikend, odmaraju ljudi.
A nisu ni obavesteni da u Cupriji nema vode.
nema ga ni predsednik opstine. I on neobavesten.......
Sačuvana

jocacana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #10 poslato: 06-03-2010, 19:07:20 »

EVO I DANAS NEMA VODE SRAMOTA,KAO DA SMO U 19 VEKU.DA NIJE REKE OVDE RAVANICE  DA ZAHVATAMO VODU , DA IZVINETE USMRDELI BI SMO SE.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #11 poslato: 06-03-2010, 19:34:13 »

Bunari na "Strelistu" su oduvek bili promasaj, izvoriste "Nemanja" nikada nije zavrseno, a 40% vode sa Grze podrazumeva i 40% ucesca u troskovima odrzavanja ovog sistema.
Posebno je pitanje zasto niko nikada nije odgovarao zbog toga sto "Nemanja" nije zavrsena i sto nema filtera za preciscavanje plitkih izvora. Naravno, spomenik na Dobricevu u vidu rezervoara za vodu, ostaje za neke hrabrije klince koji ce da postave pitanje odgovornosti.
Ovako, svi kukaju da nemaju vodu, a niko nema hrabrosti da krene u borbu da se utvrdi istina.
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #12 poslato: 06-03-2010, 23:17:09 »

I ti spadas u tu grupu "niko"......
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #13 poslato: 06-03-2010, 23:40:58 »

I ti spadas u tu grupu "niko"......

Zabluda - "posmatrac" na forumu je samo posmatrac na forumu!
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #14 poslato: 06-03-2010, 23:41:15 »

Posebno je pitanje zasto niko nikada nije odgovarao zbog toga sto "Nemanja" nije zavrsena i sto nema filtera za preciscavanje plitkih izvora...

Ovako, svi kukaju da nemaju vodu, a niko nema hrabrosti da krene u borbu da se utvrdi istina.


I ti spadas u tu grupu "niko"......

U prvu ili u drugu?

Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Vodosnabdevanje
« Odgovor #15 poslato: 07-03-2010, 22:45:11 »

Jednog lepog dana ili mozda kasnije, otkrice se sve tajne oko vodo(NE)snabdevanja u Cupriji.
Treba docekati i to.
Secam se kako je pre par godina u Javnom tuzilastvu u Cupriji zastareo postupak oko lopovluka u opstinskom budzetu. I onda ostase pare kod nekih (ne smem da kazem kod lopova), a Cuprija i dalje nema vodu, trotoare, parkinge, ..., puteve....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 20 upita.