Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Obaveštenja Najave Vesti - Ćuprija  (Pročitano 16797 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Obaveštenja Najave Vesti - Ćuprija
« poslato: 08-01-2009, 21:35:30 »

Bio sam skoro u Opštini i evo šta sam pročitao na vratima ispred kabineta predsednika Opštine Ćuprija:

Obaveštenje:

Obaveštavaju se građani koji dolaze kod predsednika Opštine u vezi zapošljavanja da predsednik neće primati takve građane iz razloga nemogućnosti i nenadležnosti rešavanja takve vrste problema.



O čemu se radi ? Dosta ljudi dolazi kod predsednika Opštine Ćuprija (a slična situacija je i u Jagodini) tražeći od predsednika pomoć u vezi zapošljavanja. I sad njemu su ti ljudi sigurno dosadili i zato je stavio ovo obaveštenje na vrata.

Međutim, ovo obaveštenje nije u potpunosti tačno. Naime, nije tačno da Opština Ćuprija nema nadležnost na polju zapošljavanja građana zato što je u ingerenciji Opštine da sama, ili u saradnji sa Vladom Srbije privlači domaće i strane investitore koji bi u industrijskim zonama i uopšte u Ćupriji otvarali svoje fabrike i proizvodne pogone i zapošljavali građane Ćuprije. Znači u skladu sa tim Ćupričani bi ipak imali pravo da od predsednika Opštine traže pomoć i informacije u vezi posla i zapošljavanja.

Ali nije ovo glavni razlog iz kog sam otvorio temu o ovom obaveštenju. Kada je predizborna kampanja sve stranke u Ćupriji se hvataju za problem nezaposlenosti i zapošljavanja i to je jedna od glavnih tema u toku predizborne kampanje u Ćupriji (i u Srbiji uopšte) a kada dođu na vlast posle jednostavno kažu da to pitanje nije u nadležnosti lokalne samnouprave i da predsednik Opštine ne može tu ništa da pomogne i tako jednostavno otkače ljude koji su došli da reše taj problem jer u suštini od toga nema ništa. Jel vidite vi koliko političari i stranke lažu za vreme izbora i obećavaju kule i gradove samo dok nas ne zajašu a kad prođu izbori onda je potpuno drugačija, da ne kažem suprotna priča, puj-pike, ne važi !?
« Poslednja izmena: 08-01-2009, 21:36:56 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #1 poslato: 07-03-2010, 17:15:40 »

UUUUUUUU bre maser ovo ti skroz promasena tema, mislim situacija se izmenila drasticno. Lazu bre da nisu nadlezni, i jesu nadlezni i zaposljavaju......  :aq21: :aq21: :aq21:
Odi do gradske biblioteke, pa do muzeja, pa u halu sportova, pa u sokolski dom, pa do tv Cuprija, pa do opstine...... (cek polako da ne ispusim neko PREDUZECE). ......... NOVOzaposljenih kolko hoces...... sede bre jedan drugima na glave, ..... rade ljudi, privredjuju, zaradjuju, i pune parama budzet opstine,..... SAM TAKO....
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #2 poslato: 07-03-2010, 22:13:37 »

Misliš-prazne.
Sačuvana

JUSTICE

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #3 poslato: 03-04-2010, 17:21:46 »

E moj MASERU,pa gde ti zivis i cemu se ti nadas ???

Kazu ljudi ,,KO IMA SVOGA,IMA I BOGA,,!!!

Tako ti je to kod nas !

Sustina je u cinjenici da su na CELNIM mestima postavljeni POGRESNI ljudi !

Palma bar ima dane kada prima stranke pa mozes i da kazes , tj da napises ,sta te muci.Mozda to i nedaje neke efekte ali te bar UVAZI KAO COVEKA !!!

Paun salje koverte sa placenom  postarinom,napises,posaljes i uredno dobijes odgovor !!!

Kalaba ti je penzioner. Prima penziju,a ovo mu dodje kao honorar,manje  VISEEEEEEEE !!!!!
Sačuvana

100%Cupricanka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 8
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #4 poslato: 18-04-2010, 00:09:20 »

za zaposljavanje ljudi je zaduzena Nacionalna sluzba za zaposljavanje http://www.nsz.gov.rs/
Bar je tako bilo zadnji put kad sam proveravala. Predsednik opstine ima neka druga zaduzenja... Ne znam sta si ti mislio "maseru"

Justice, cekaj, ti stvarno mislis da predsednik treba da sedi u kancelariji i da primi po 100 ljudi dnevno, koji ce da mu pricaju kako nema posla, kako im treba veza da se zaposle i slicno??
Igrom slucaja sam bila par puta u opstini kad je bio prijem gradjana... svakog je bio ispostovan, po 50-100 coveka u hodniku...
« Poslednja izmena: 18-04-2010, 00:12:12 od strane 100%Cupricanka »
Sačuvana
ĆUPRIJA - moj grad!!!!

osica

  • Gost
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #5 poslato: 18-04-2010, 08:23:47 »

za zaposljavanje ljudi je zaduzena Nacionalna sluzba za zaposljavanje http://www.nsz.gov.rs/
Bar je tako bilo zadnji put kad sam proveravala. Predsednik opstine ima neka druga zaduzenja... Ne znam sta si ti mislio "maseru"

Justice, cekaj, ti stvarno mislis da predsednik treba da sedi u kancelariji i da primi po 100 ljudi dnevno, koji ce da mu pricaju kako nema posla, kako im treba veza da se zaposle i slicno??
Igrom slucaja sam bila par puta u opstini kad je bio prijem gradjana... svakog je bio ispostovan, po 50-100 coveka u hodniku...


I TO TREBA DA RADI, pa zato je i izabran, da brine o gradu i gradjanima. Ali isto tako predsednik opstine sedi i radi u opstini, i ima razne sluzbe i radnike po tim sluzbama, i ukoliko on to sve NE MOZE da stigne da uradi....... jednostavno odredi nekoliko radnika koji ce to umnesto njega raditi.
Naravno nece raditi njegov posao, vec ce slusati ljude koji dodju da predoce svoje probleme, i sve te probleme zapisivati, i preduzimati dalje korake u resavanju tih problema.
Tako bi TREBALO da se radi, ali to u nasoj opstini ne funkcionise tako.
Nazlost nasa opstina je pre nekoliko godina otpustila sve viskove radnika, i ovo malo ljudi koji sada rade su prezauzeti poslovima, pa jadni ne mogu da rade i TO, AJTE MOLIM VAS, pa nema smisla da ih sada dodatno opterecujemo.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #6 poslato: 18-04-2010, 21:52:17 »

za zaposljavanje ljudi je zaduzena Nacionalna sluzba za zaposljavanje http://www.nsz.gov.rs/
Bar je tako bilo zadnji put kad sam proveravala. Predsednik opstine ima neka druga zaduzenja... Ne znam sta si ti mislio "maseru"

Justice, cekaj, ti stvarno mislis da predsednik treba da sedi u kancelariji i da primi po 100 ljudi dnevno, koji ce da mu pricaju kako nema posla, kako im treba veza da se zaposle i slicno??
Igrom slucaja sam bila par puta u opstini kad je bio prijem gradjana... svakog je bio ispostovan, po 50-100 coveka u hodniku...

Ne treba predsednik opštine direktno da zapošljava ljude ali treba da stvori uslove da se ljudi zapošljavaju u Ćupriji. Mislim na privredni ambijent, naravno.
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #7 poslato: 18-04-2010, 22:40:30 »

dzaba to kad je nas narod navikao da ide samo kod ``gazde`` pa da kod njega kuka. a poeni se najlakse zaradjuju na ``moze`` ``ucinicemo nesto`` ``takvi nam kadrovi trebaju`` i naravno ``bice,samo se strpite``.
Sačuvana

100%Cupricanka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 8
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #8 poslato: 18-04-2010, 23:32:02 »


Ne treba predsednik opštine direktno da zapošljava ljude ali treba da stvori uslove da se ljudi zapošljavaju u Ćupriji. Mislim na privredni ambijent, naravno.
A on to kao ne zna, pa ces ti da mu pomognes time sto ces da mu oduzmes vreme i kazes: "Znas, ja sam zavrsio tu i tu skolu, al' nemam pos'o, pa da mi ti das neki pos'o da radim"
Alo, o cemu mi pricamo!



I TO TREBA DA RADI, pa zato je i izabran, da brine o gradu i gradjanima. Ali isto tako predsednik opstine sedi i radi u opstini, i ima razne sluzbe i radnike po tim sluzbama, i ukoliko on to sve NE MOZE da stigne da uradi....... jednostavno odredi nekoliko radnika koji ce to umnesto njega raditi.
Naravno nece raditi njegov posao, vec ce slusati ljude koji dodju da predoce svoje probleme, i sve te probleme zapisivati, i preduzimati dalje korake u resavanju tih problema.
Tako bi TREBALO da se radi, ali to u nasoj opstini ne funkcionise tako.
Nazlost nasa opstina je pre nekoliko godina otpustila sve viskove radnika, i ovo malo ljudi koji sada rade su prezauzeti poslovima, pa jadni ne mogu da rade i TO, AJTE MOLIM VAS, pa nema smisla da ih sada dodatno opterecujemo.
Ok, treba da brine o gradu i gradjanima, ali nije on jedini koji odlucuje. Ne znam da li se secate da je na vlasti KOALICIJA DS-G17 + SPS-JS-PUPS.
O svemu se odlucuje na sasatanku koalicije.
A za radnike opstine je zaduzen nacelnik opstinske uprave. Ta osoba treba da organizuje sefove odeljenja, koji ce opet da daju naloge radnicima.....a za radnike si u pravu.. sede, nista korisno ne rade,ograniceni su... cast izuzetcima, ali takvih je jako malo.
Sačuvana
ĆUPRIJA - moj grad!!!!

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #9 poslato: 19-04-2010, 21:59:47 »


Ne treba predsednik opštine direktno da zapošljava ljude ali treba da stvori uslove da se ljudi zapošljavaju u Ćupriji. Mislim na privredni ambijent, naravno.
A on to kao ne zna, pa ces ti da mu pomognes time sto ces da mu oduzmes vreme i kazes: "Znas, ja sam zavrsio tu i tu skolu, al' nemam pos'o, pa da mi ti das neki pos'o da radim"
Alo, o cemu mi pricamo!


Nemoj da si negativna ! Predsednik opštine NE ZNA da stvori privredni ambijent za zapošljavanje jer da zna, Ćuprija bi sada uvozila radnu snagu a izvozila industrijske proizvode. Kako može Lapovo ? Kako može Batočina ? Kako mogu Pećinci ? Kako može Inđija ? Što, jel možda imaju bolji položaj od Ćuprije ? Ne, nego imaju sposobnije rukovodstvo !
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #10 poslato: 19-04-2010, 23:20:42 »

Ma ne moze Cuprija da konkurise Palmasitiju!
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #11 poslato: 20-04-2010, 04:30:23 »

Ma ne moze Cuprija da konkurise Palmasitiju!

"Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi"
Rasformirajte opstinu Cuprija i zamolite Palmu da vas pripoji Jagodini
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #12 poslato: 20-04-2010, 10:25:24 »

a posle Palme potop  :aq06:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #13 poslato: 20-04-2010, 12:20:45 »

a posle Palme potop  :aq06:

amin  :aq01:
Sačuvana

jovancuprija

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #14 poslato: 20-04-2010, 20:55:10 »


Ne treba predsednik opštine direktno da zapošljava ljude ali treba da stvori uslove da se ljudi zapošljavaju u Ćupriji. Mislim na privredni ambijent, naravno.
A on to kao ne zna, pa ces ti da mu pomognes time sto ces da mu oduzmes vreme i kazes: "Znas, ja sam zavrsio tu i tu skolu, al' nemam pos'o, pa da mi ti das neki pos'o da radim"
Alo, o cemu mi pricamo!


Nemoj da si negativna ! Predsednik opštine NE ZNA da stvori privredni ambijent za zapošljavanje jer da zna, Ćuprija bi sada uvozila radnu snagu a izvozila industrijske proizvode. Kako može Lapovo ? Kako može Batočina ? Kako mogu Pećinci ? Kako može Inđija ? Što, jel možda imaju bolji položaj od Ćuprije ? Ne, nego imaju sposobnije rukovodstvo !
Nemojte da zaboravite ko je sve vodio Cupriju od 2000 godine, da smo imali Ljubu Marica, Duleta , Radikale na vlasti, SSJ, Propali SPS, razne koalicije, promene, bloakde i ko zna sta sve. Jesic iz Indjije, je visoki funkcioner DS-a ,  na vlasti od 2000  - to je 12 godina, i to je u Vojvodini,stabilna vecina i ostali gradovi naravno sustizu - Vrsac, Zrenjanin, Prokuplje itd     Mnogi od njih su u Americkom  MEGA Programu  i td.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #15 poslato: 20-04-2010, 20:56:45 »

Posle Palme Palma.  :aq01:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #16 poslato: 20-04-2010, 20:58:16 »

A što Ćuprija ne konkuriše za te programe i međunarodne projekte ?
Sačuvana

100%Cupricanka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 8
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #17 poslato: 20-04-2010, 21:32:47 »

Da pocnem redom. Pre sve da kazem da ne branim nikoga, ne delim ljude po politickom opredeljenju, da li je iz GHRHLT stranke, ili HGLKFHLKGHR ili mozda PPPFIHDPIHEKLH..



Nemoj da si negativna ! Predsednik opštine NE ZNA da stvori privredni ambijent za zapošljavanje jer da zna, Ćuprija bi sada uvozila radnu snagu a izvozila industrijske proizvode. Kako može Lapovo ? Kako može Batočina ? Kako mogu Pećinci ? Kako može Inđija ? Što, jel možda imaju bolji položaj od Ćuprije ? Ne, nego imaju sposobnije rukovodstvo !
Nije to tako prosto, kao sto kazes. Lepo kaze Jovan..


Nemojte da zaboravite ko je sve vodio Cupriju od 2000 godine, da smo imali Ljubu Marica, Duleta , Radikale na vlasti, SSJ, Propali SPS, razne koalicije, promene, bloakde i ko zna sta sve. Jesic iz Indjije, je visoki funkcioner DS-a ,  na vlasti od 2000  - to je 12 godina, i to je u Vojvodini,stabilna vecina i ostali gradovi naravno sustizu - Vrsac, Zrenjanin, Prokuplje itd     Mnogi od njih su u Americkom  MEGA Programu  i td.
TReba tu dosta stvari da se resi. Nasa opstina je prvo zapostavljena od strane ministarstva za NIP, jer se tamo dele pare onome ko je iz njihove stranke, kao sto svi znate. Sve gore ide po politickoj liniji. A posto je kod nas na vlasti koalicija, ne mogu da se dogovore verovatno.. ko ce da prevlada

A što Ćuprija ne konkuriše za te programe i međunarodne projekte ?
A ko kaze da ne konkurise?? POsto imam informaciju da si stalno u kancelariji za ekonomski razvoj opstine, mozda treba da se raspitas kod njih...Da ne lupas i ne postavljas tek tako pitanja.. informisi se malo.
Sačuvana
ĆUPRIJA - moj grad!!!!

jovancuprija

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #18 poslato: 20-04-2010, 21:35:49 »

A što Ćuprija ne konkuriše za te programe i međunarodne projekte ?
to je zacarani krug. Ljudi koji znaju da pisu projekte i znaju engleski jezik  :xq002:nece da rade u opstini i javnim preduzecima jer su male plate i nema vise mesta  :xq003:, OVI STO VEC RADE NEZNAJU I I NEMOGU.Nas predsednik je penzioner bez dobrih kontakata, nemamo jake privrednike koji mogu direktno da dovedu strane investitore ( primer FORMA IDEALE  i kronospan u lapovu) nemamo jake lokalne politicare sa uticajem u centralama stranaka, los imidz Cuprije u medijima: ubistva, prevare, svadje,  itd. Nema jakih UDRUZENJA GRADJANA koji mogu da povuku neki novac i da bar malo uticu na politicare i donatore
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: OBAVEŠTENJE
« Odgovor #19 poslato: 20-04-2010, 21:36:20 »

EEEEEEE Maser, ........  OZNA sve dozna
« Poslednja izmena: 21-04-2010, 14:19:03 od strane osica »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 20 upita.