Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Rotary Club Ćuprija - Akcije Dešavanja Najave  (Pročitano 20619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Rotary Club Ćuprija - Akcije Dešavanja Najave
« poslato: 14-05-2009, 10:09:54 »

Opstina Despotovac i Rotari klub Cuprija Morava pocece izgradnju Decijeg  parka u Despotovcu pored Tehnicke skole 13. maja 2009. godine. Svecano 
potpisivanje ugovora je predvidjeno za 12.00 casova nakon cega odmah  pocinje i izgradnja parka. Rok za zavrsetak svih radova je 18 meseci.










Ugovor o zakupu zemljišta



reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #1 poslato: 14-05-2009, 10:18:59 »

Zašto ne prave taj park u Cupriji????
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #2 poslato: 14-05-2009, 11:05:09 »

Da! Zašto ne u Ćupriji?
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #3 poslato: 14-05-2009, 13:17:55 »

Pa imalo je nesto slicno u Cupriji kod moravskog parka sa druge strane mosta ..i    kako to danas izgleda ?
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #4 poslato: 14-05-2009, 13:21:44 »

Pa za to su krivi sami Cupricani! Ako ti neko da neto,a ti ne znas da ga cuvas tvja je krivica...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #5 poslato: 14-05-2009, 13:25:31 »

Slazem se apsolutno.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #6 poslato: 14-05-2009, 13:33:28 »

Slažem se sa vama. Ali, što da nam ne pruže još jednu šansu? Možda bi ovaj put uspelo  :aq13:
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #7 poslato: 14-05-2009, 13:35:32 »

Slažem se sa vama. Ali, što da nam ne pruže još jednu šansu? Možda bi ovaj put uspelo  :aq13:
Mozda bi uspelo,ali je vec lose iskustvo napravljeno!
Pa park za decu mozete i sami, nije tu potrebno nesto puno menadzerisanja.
Samo je potrebna volja i sponzori. Imate Parking servis i jos neke jake firme koje bi mozda sponzorisale po jednu klackalicu...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #8 poslato: 14-05-2009, 13:41:31 »

Reksys, imate i vi Parking servis, pa vam Palma pravi ZOO vrt! Nemoj da si surov!
Sam si pitao "Što ne prave u Ćupriji?", a posle ispade "Koga su zmije ujedale taj se i guštera plaši".
Nisi dosledan  :xq001:
« Poslednja izmena: 14-05-2009, 13:52:28 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #9 poslato: 14-05-2009, 13:56:22 »

Pa nisam znao da je vec bio parkic u Cupriji!!!!
Pa me je cudilo kako to Rotari klub iz Cuprije pravi park u Despotovcu?!!!
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #10 poslato: 14-05-2009, 13:59:07 »

Pa to i jeste čudno, ili ima nešto što mi ne znamo. Kažem ja da je taj Rotary, vrlo ...zanimljiv club!
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #11 poslato: 14-05-2009, 15:38:15 »

MA KLUB je kao i svi rotari klubovi, isti, samo su njegovi clanovi specificni...... biznismeni...... gazde........ advokati..... inzenjeri.... doktori....
 :aq19: meni to vise lici na MUTAVU KRAVU I MUTAVO TELE  :aq19: (valjda cete se setiti sta je pisac hteo da kaze)
A zasto u Despotovcu... sigurno da ima neceg, mozda se sire i prave ekspozituru u Despotovcu.
Pa sta biste vi sad hteli, zar taj rotari klub nije poklonio brdo knjiga cuprijskoj gimnaziji..... i to je bila akcija za pohvalu, zar ne....
« Poslednja izmena: 14-05-2009, 20:16:46 od strane saba »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #12 poslato: 14-05-2009, 15:54:37 »

Sve se bojim da je ćuprijskoj Gimnaziji bilo najpotrebnije brdo knjiga na francuskom, mh da! Merci beaucoup
  :aq23:
Kad je privatnik koji nema prebivalište na teritoriji naše opštine, pokrenuo posao svi su vrisnuli: "Kako to da pare idu tamo negde!!!???"
A kad "Club" koga čine imućni i "uticajni" Ćupričani zida Skadrove na Bojani, niko ni da pisne!  :xq010:
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #13 poslato: 14-05-2009, 17:02:19 »

posmatrac
Stalni učesnik

 На мрежи

Поруке: 612


            Одг: Rotary Club_ovi ?
« Одговор #28 послато: 04 Мај 2009, 23:39:03 »    

A zasto verovati u Svetog Savu?
 
Iza svakog ostaju ucinjena dela, a ne samo reci.
 
RC Cuprija-Morava deluje u opstinama Cuprija, Paracin, Despotovac i Svilajnac. Unazad nekoliko meseci je realizovano vise servisnih projekata u Cupriji. Poslednji je bio donacija Biblioteci kompjutera koji mogu da koriste slepa i slabovida lica. Pre toga je bilo darivanje 200 knjiga i pano o Pravoslavnoj crkvi Gimnaziji u Cupriji. Istovremeno su clanovi kluba realizovali izdavanje MONOGRAFIJE, priredili izlozbe u holu Gimnazije i u Muzeju, zatim osnovali folklornu sekciju i osmislili skolske priredbe, pri tome su pratili i sve ostale manifestacije povodom proslave 100 godina Gimnazije. Takodje, darivali su razne poklone deci u Centru za socijalni rad i na decijem odeljenju u bolnici, pa dali poklon pakete ucenicima sa posebnim potrebama u skoli "Vuk Karadzic", pa dali humanitarnu pomoc Manastiru Ravanica cije sestrinstvo neguje ometena lica u Domu u Izvoru. Organizovali tribinu NUNS-a i drugo. Na internetu je dat prikaz realizovanih servisnih projekata (nije moje da prikazujem delatnost Rotary kluba).
 

« Последња измена: 05 Мај 2009, 16:10:27 posmatrac »     91.148.93.255
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #14 poslato: 23-05-2009, 01:08:12 »

Na FORUMU postoje "Gradovi Srbije", ali nema grad DESPOTOVAC.
Mogao bi AUTENTIK da promeni postojece stanje.

U medjuvremenu, da ne bude zabune oko delatnosti RC CUPRIJA MORAVA, aktivnosti oko pomaganja licima sa posebnim potrebama se nastavljau. Nov komjuter je darivan gradjanki iz Cuprije.

Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #15 poslato: 23-05-2009, 07:03:16 »

Koliko znam (a mozda i nije tako) clanovi rotari klubova su bogati, ugledni, gradjani koji mesecno placaju clanarine koje nisu nimalo male. Od tih para se i organizuju sve njihove akcije i pomoci, pa zato, NEKA IH NEKA DARIVAJU, DARUJU NJIHOVO.
E sad opet tu ima jedne male zackoljice. BOGATI I UGLEDNI GRADJANI su obicno: biznismeni, advokati, doktori, apotekari, bankari........
Dobro znamo kako su se (KOD NAS U SRBIJI) svi oni obogatili, bar u onim godinama INFLACIJE, a po neki i danas.
Dobro znate i sami, kakve su TARIFE advokata, koliko vlasnici firmi placaju radnike, kako apotekari nabavljaju i po kojim cenama prodaju lekove, koliko vam doktori traze da bi vas operisali, kolike su kamate na kredite koje uzimamo........ A STO ZNACI: da su sva ta njihova bogatstva stecena na vrlo SUMNJIV i NEMORALAN nacin, A STO OPET ZNACI, da su to kod njih ustvari PARE IZ NARODA (ajd da kazem NASE PARE), pa im je u neku ruku ovo njihovo DOBROCINSTVO, samo na neki nacin ISKUPLJIVANJE, i VRACANJE narodu ono sto je njihovo.
Cak je i CRKVA pocela da u svoje redfove, u svoje UPRAVNE ODBORE (to se ne zove tako, al ajd sad...) postavljaju takve ljude, bogate i uticajne. a i ti bogati i uticajni, to jedva cekaju, jer se  (BAR ONI TAKO SMATRAJU) na taj nacin ISKUPLJUJU, i vracaju BOGU I VERI, mada kod njih ne vaze pojedine BOZIJE ZAPOVESTI.
Ne kazem ja da je sramota BITI BOGAT, i da je to ruzno. Naprotiv, da je srece da smo (KAO U SVAJCARSJKOJ, ILI SVEDSKOJ) svi u Srbiji, bogati, i da imamo SVI dovoljno, bilo bi blago nama,..... ALI STICITE TO SVOJE BOGATSTVO RADOM,... POSTENIM RADOM.... a ne pljackajuci i ponizavajuci, ovaj jadan narod, i uzimajuci mu i ono ZADNJE, cedeci mu i zadnju KAP krvi, a opet POSLE, KAO NEKAKAV dobrotvor, mu vracati nesto vrl malo, i to kao poklone u KNJIGAMA, KOMPJUTERIMA, IGRACKAMA.....
Zasto se ti isti iz ROTARI kluba nisu setili, i osnovali fond, iz kog bi se MLADIM NEZAPOSLENIM, pametnim ljudima davala nepovratna sredstva da osnuju sopstvenu firmu, preduzece, gde bi ti mladi radili, i zaposljavali jos po 10-tak mladih nezaposlenih.
Takve stvari treba da radi taj ROTARI klub..... Ako vec daju, neka im taj poklon bude pravi, i neka vredi TOG NJIHOVOG ISKUPLJIVANJA I POKAJANJA sto nas PLJACKAJU.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #16 poslato: 23-05-2009, 07:53:41 »

Obrisano
« Poslednja izmena: 23-05-2009, 14:26:10 od strane posmatrac »
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #17 poslato: 23-05-2009, 08:44:11 »

Ih bre, pa tebi SABA nista ne valja u Cupriji!
Ti u svakom pametnom i sposobnom coveku vidis lopova. Osnovno pravilo u ROTARY klubovima je da clan kluba mora da bude najugledniji u svojoj struci i da nije krivicno odgovarao pred sudom.
U Cupriji ima mnogo lopova svih vrsta, ali oni nikome nista ne daju, samo uzimaju.

Ostaju pitanja za tebe SABA:
Da li neko ko je glup i tup moze da bude uspesan u poslu i da se obogati?
Da li si ti od komunista nasledio da su svi ljudi jednaki i da svi trebaju da imaju isto, bez obzira koliko su se trudili i radili?
Da li je skolovanje u Srbiji omoguceno svakome ko zeli da dobro uci (ne mislim na vecite studente)?
Da li treba svi mladi skolovani ljudi da pobegnu iz Srbije, da bi bili priznati i bogati ili moraju da ostanu da rade u Srbiji da bi od njihovog rada zivele lenstine i neradnici?

Nije bas tako, JA JESAM rastao u SOCIJALISTICKOJ YUGOSLAVIJI (KOMUNISTICKOJ), i nisam za URANILOVKU, ali jesam za to da SVI IMAJU JEDNAKA PRAVA
Ih bre, pa tebi SABA nista ne valja u Cupriji!
Ti u svakom pametnom i sposobnom coveku vidis lopova. Osnovno pravilo u ROTARY klubovima je da clan kluba mora da bude najugledniji u svojoj struci i da nije krivicno odgovarao pred sudom.
U Cupriji ima mnogo lopova svih vrsta, ali oni nikome nista ne daju, samo uzimaju.

Ostaju pitanja za tebe SABA:
Da li neko ko je glup i tup moze da bude uspesan u poslu i da se obogati?
Da li si ti od komunista nasledio da su svi ljudi jednaki i da svi trebaju da imaju isto, bez obzira koliko su se trudili i radili?
Da li je skolovanje u Srbiji omoguceno svakome ko zeli da dobro uci (ne mislim na vecite studente)?
Da li treba svi mladi skolovani ljudi da pobegnu iz Srbije, da bi bili priznati i bogati ili moraju da ostanu da rade u Srbiji da bi od njihovog rada zivele lenstine i neradnici?
Ja jesam rastao u TITOVO vreme u komunisticko - socijalistickoj YUGI, ali nije bas sve tako kako ti pises.
Poceo si kao BOBA, da meni u Cupriji bas nista nije dobro, i da sve nevalja.
Nisam ja za URANILOVKU, i da SVI IMAMO ISTO, vec sam za to da SVI IMAMO ISTA PRAVA.
Svaka cast PAMETNIM i SPOSOBNIM ljudima u Cupriji, ali oni bas i nisu nesto SPECIJALNO BOGATI, a sto se tice ovih nasih cuprijskih EXTRA BOGATASA, navedi mi samo (BAR) trojicu koji su svoja basnoslovna bogatstva stekli svojom pamecu, I NA POSTEN NACIN (vazi samo za one extra bogate)
Mahom su ta svoja bogatstva stekli SITUACIJOM, i svojom SPOSOBNOSCU i VEZAMA, i iskoristili priliku da na PRLJAV i KVARAN nacin dodju do svojih PRVIH miliona. Dobro je znano kada i u kom periodu su se (skoro SVI TI) bogatasi obogatili.
Mozda oni danas rade posteno i casno, i zaradjuju nova bogatstva RADOM, ali...... nepitajte ih samo kako su zaradili prvi milion, a za ostale, nema problema.
Nijednome od njih to njihovo bogatstvo nije ostavio otac, deda, paradeda ili cukundeda u nasledstvo, ili su ga stekli MUKOTRPNIM RADOM, noseci gajbice sa VISNJAMA.
Ne zaradjuju se na taj nacin MILIONI, vec se zna u kakvim i kojim poslovima ima para i kako se one zaradjuju.
I bas kod prvog pitanja si i pogodio, i mogu ti reci da ima i takvih, GLUPIH I TUPIH, ali koji imaju MILIONE.
Negde do 1985 godine smo (OTPRILIKE), skoro svi bili tu negde, GORE DOLE, relativno isto BOGATI, sa manjim izuzecima i relativno MALIM razlikama u tim bogatstvima, a DANAS, ta razlika je DRASTICNA. Poneki imaju samo u Cupriji, i po desetine lokala, fabrike, preduzeca, stovarista, benzinske pumpe, banke, menjacnice, hotele, bazene...... I SVE TO STECENO ZA 25 GODINA (ILI KRACE)......... E ne to ne moze nikako i
 tako, NE NE SIGURNO NE, to nisu stekli RADOM, PAMECU i SPOSOBNOSCU, vec vrlo mutnim i prljavim poslovima i njihovom "sposobnoscu" da se u PRAVOM TRENUTKU I U PRAVO VREME NADJU NA PRAVOM MESTU.
Za zadnja dva pitanja..... Zar sam opet ja kriv za to sto se skoluje samo onaj koji ima para...... sto taj koji ima para, i zavrsi skolu, i ima TATU I MAMU koji mu nakon zavrsetka skolovanja poklone FIRMU sa pocetnim kapitalom.......
Zar samo meni ne valja i smeta to u Cupriji i Srbiji, da oni (zaista pametni) koji se skoluku od tesko zaradjenih radnickih plata i bednih stipendija, odmah nakon skolovanja PRESELE i POBEGNU iz Srbije, i imamo ODLIV pameti. Pa to svima treba da NE VALJA i SMETA, a ti koji pobegnu, nisu to uradili zato sto NE VOLE SRBIJU, vec zato sto od svog SKOLOVANOG UMA, od svoje PAMETI, i SPOSOBNOSTI, ne mogu RADOM i PAMECU da zarade i zive u Srbiji lepim zivotom, jer se to ovde jos uvek ne ceni i postuje.
i sam si primetio ono"
Da li treba svi mladi skolovani ljudi da pobegnu iz Srbije, da bi bili priznati i bogati ili moraju da ostanu da rade u Srbiji da bi od njihovog rada zivele lenstine i neradnici?
 ZATO I BEZE.... i zato i ja to pisem i kritikujem, jer ovde kod nas jos MNOGO MNOGO toga ima da se kritikuje, i ispravlja, pa zato tebi izgleda ono:
DA MENI U SRBIJI I U CUPRIJI NISTA NE VALJA, jer u stvarnosti, ovde kod nas MNOGE STVARI NISU KAKO TREBA I NEVALJAJU.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #18 poslato: 23-05-2009, 09:19:56 »

Obrisano
« Poslednja izmena: 23-05-2009, 14:26:41 od strane posmatrac »
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Dečiji park u Despotovcu - Rotari klub Ćuprija
« Odgovor #19 poslato: 23-05-2009, 13:09:03 »

PA i ja setam ulicama Cuprije, i ponekad sedim u parku, ili gledam TV, ili sedim uz kompjuter,
ALI:
NE ZATO sto to JA hocu, ili sto ne zelim da radim i budem koristan i za drustvo i za porodicu, vec zato sto sam NEZAPOSLEN.
A hocu da radim, hocu da budem zaposleno lice i pokusavam da nadjem posao, ali sve dzaba. Gde god se pojavim, ili me odbiju zato sto imam 50 godina, ili zato sto sam laksi invalid. Probao sam (sa mojom invalidnoscu) da radim i kao fizicki radnik, iako imam srednju skolu, ali nisam mogao da ispunim radne obaveze u poptpunosti, kao oni zdravi i sposobni, pa sam napustio.
U jednom javnom cuprijskom preduzecu sam trazio posao (ali samo u struci masinskog tehnicara), a "RUKOVODIOC'' koji je tu zaposljen po politickoj liniji, (kao mlad i perspektivan, i kao KADAR) mi je ponudio da prvo radim kao FIZICKI RADNIK, na iznosenju smeca, kao, da bih se navodno dokazao, i zato sto oni samo to imju i smo to nude.
Pitao sam ga dali je i on tako "USAO" u firmu, i odmah dobio radno mesto RUKOVODIOCA, dali se i on dokazivao i on izbacivao DJUBRE, nasta mi se on kasnije izvinjavao recima da nije tako mislio.
Ja nisam SAM napustao firme gde sam ranije radi, vec sam ili izbacivan, kao politicki nepodoban, ili je firma otisla u stecaj, pa sam se tudjom voljom, vise puta nalazio na birou rada, a i danas sam.
I redovno se javljam, i redovno trazim posao i imam zelju da radim i privredjujem, ali DZABA, niko nema zelju da me primi u radni odnos, PRESTAREO SAM i vise im odgovaram za DJUBRE, cak nisam ni za reciklazu.......
BUDI zadovoljan sto imas radno mesto, i NEDAJ BOZE NIKOME DA OSTANE NEZAPOSLEN, PO BILO KOM OSNOVU, i da nema para ni za zivot, a kamoli za kulturu, obrazovanje, uzivanje.
Ja vec odavno neznam sta je MORE, KUPANJE NA MORU, ILI NA BAZENU, STA JE PLANINA, BANJA sta je prosto receno GODISNJI ODMOR.
Ja sedim i cekam da prodje danasnji dan, sa zebnjom kako cu i sta sutra, i imam slobodnog vremena na PRETEK, pa ako hoces da se menjamo...... IZVOLI...... dajem ti moj status nezaposlenog sa MNOGO MNOGO slobodnog vremena, za radno mesto i platu od koje bih ziveo KAO COVEK.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.191 sekundi sa 21 upita.