Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!  (Pročitano 15536 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #20 poslato: 17-06-2009, 07:58:51 »

Tc,tc - nema `leba bez motike, znala sam!  :xq003:

Opet ce da profitiraju oni sto imaju stanove sa pogledom na ski stazu!  :aq01:
Sačuvana

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #21 poslato: 17-06-2009, 10:52:55 »

 

Pa ako je Cuprijska opstina ovo pokrenula,onda treba i ovo smetliste koje je prikazano na slikama da ocisti i pocne drasticno da kaznjava ovakve pojave...

Koliko je meni poznato Mijatovac je u Opstini Cuprija,tako da je to njihov posao a ne Opstine Jagodina?

Jest Mijatovac u Opstini Cuprija,ali se ovo smetliste nalazi na periferiji Mijatovca a na teritoriji Opstine Jagodina,ajd ga sad......
Naj lakse je lopnu prebaciti u komsisko dvoriste pa neka on vadi oci sa njom.
Potrebno je svest celokupnog naroda a ne samo pojedinca,da bude izmenjena da bi se nesto u ovoj Srbiji promeninilo sve do tada :aq25:




  Zeznuo si se decko i to malo vise...

  Smetliste u Mijatovcu nije na teritoriji Opstine Jagodina,vec na teritoriji Opstine Cuprija...

  Ocigledno da ti geografija i nije bas jaca strana u zivotu?
« Poslednja izmena: 17-06-2009, 11:03:23 od strane lara_kroft »
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #22 poslato: 17-06-2009, 11:39:48 »

u svakom slucaju vise smrdi nama u cupriju nego njima u jagodinu.mnogo nam blize bogami  :aq15:
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #23 poslato: 17-06-2009, 17:44:36 »

U celom svetu postoje "fabrike" za reciklazu otpada. U onim vise ravijenim zemljama, ima vise otpada, ali se i vise, to jest vece kolicine otpada recikliraju. U onim manje razvijenim zemljama, to jest u zemljama "treceg sveta" je to tako, da tamo ima mnogo manje otpada, ali se i mnogo manje reciklira. E sad u tim zemljama treceg sveta je i opsta kultura i svest ljudi na vrlo niskom nivou, pa se djubre baca SVUDA i ima ga SVUDA. U razvijenim zemljama se o problemu otpada razmislja, pa se zabranjuje nerazgradiva ambalaza. Izbacuju se najlon kese, pet ambalaza, otrovni i kancerogeni materijali.
 Sve te fabrike i masine za izradu tih zabranjenih materijala se izvoze u zemlje treceg sveta. Cak im se i poklanjaju i daju po vrlo malim cenama. Sve se to seli tamo, i nastavlja se proizvodnja tamo, u trecem svetu.
Sta je trenutno hit na zapadu?......  Voziti se u novom automobilu...... A sta sa starim........
Taj stari automobil, i nije bas toliko star da ide u reciklazu. Oni bas stari, i idu na presu i topljenje, a svi oni ostali koji su stari izmedju 5 i 10 godina, koji su u voznom stanju, i upotrebni, se odvoze na parking placeve, i prodaju na kilo, svima onima koji su strani drzavljani i koji taj auto izvezu sa zapada u te njihove zemlje, drugog i treceg sveta.
Izadjite na neki od nadvoznjaka i postojte sat - dva i prebrojte koliko u tih sat - dva prodje bugarskih slepera sa natovarenim automobilima (sa zapada, naravno). pa kada sve to izmnozite sa satima, danima, nedeljama, mesecima........ ZABOLECE VAS GLAVA OD BROJA IZVEZENIH AUTOMOBILA SA ZAPADA.
Vozice se ti polovnjaci kod nas i Bugara uz male popravke i mala ulaganja bar jos 5 - 10 godina, a nakon toga......
E pa ni mi ni Bugari nemamo adekvatnu tehnologiju reciklaze, pa cete za jedno 5 godina vidjati mnoge te cetvorotockase po potocina, rekama, livadama, pored puteva, na divljim deponijama....... Trulece tu i zagadjivati nam okolinu i zivotnu sredinu, ali.... nema veze..... NE TREBA NAMA POSTROJENJE ZA PRERADU OPASNIH OTPADA, a samo da znate to su ti opasni otpadi:
NAJLON KESE, PET AMBALAZA, PLASTIKA, SKOLJKE AUTOMOBILA, AUTOMOBILSKE GUME, MASINE ZA VES, TV i RADIO UREDJAJI, SPORETI, BOJLERI, pa i onaj malo manje opasni otpad: PAPIR, KARTON, NAMESTAJ, STAKLO.
Rekama ce nam teci preradjena motorna ulja, pesticidi, herbicidi, insekticidi, i razni drugi tecni otrovi i opasni otpadi.
A kod nas u Cupriji, ako sadasnja deponija ostane gde je, na tacci nadmorske visine visljoj nego Cuprija , sav otpad koji tamo odlozimo ce nam se VRATITI u Cupriju, preko podvodnih voda, vazduha, ili indirektno preko hrane i vode. U dobricevu ce se sve te vode sa visina slivati i zagadjivati sve ono sto se posadi i poseje. ili ce isto tako sve to zagadjivati one lepe vinograde na desoptovackom putu, pa cemo jesti zagadjeno grozdje, i piti isto takvo i vino. I Supska, i Krusar, i Dobricevo, i Senje ce osetiti i imati sve te zagadjene vode i zagadjen vazduh, pa cemo i preko drugih poljoprivrednih proizvoda koji se budu gajili u tim selima imati OPASMO ZAGADJENU HRANU.
 :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008: :xq008:
NE NE mi ne zelimo da slusamo pametne ljude, i nama NE TREBA takva OPASNA fabrika koja ce nas trovati i unistavati. BOLJE JE DA SE MI SAMI UNISTIMO......
 :aq20: :aq20: :aq20: :aq20: :aq20: :aq20: :aq20: :aq20:
 :aq19: :aq19: :aq19: :aq19: :aq19: :aq19: :aq19: :aq19:
 :aq25: :aq25: :aq25: :aq25: :aq25: :aq25: :aq25: :aq25:
 :xq003: :xq003: :xq003: :xq003: :xq003: :xq003: :xq003: :xq003:
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #24 poslato: 17-06-2009, 17:47:37 »

u svakom slucaju vise smrdi nama u cupriju nego njima u jagodinu.mnogo nam blize bogami  :aq15:
A dali je vazno KOME vise smrdi i KOME vise smeta, NAMA ili VAMA.
Smrdi i opasno je i jednima i drugima
Nama je izgleda jedino bitno da nase djubre bacimo kod komsije, a oni nama njihovo kod nas....
IGRAMO SE ODBOJKE.....
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #25 poslato: 17-06-2009, 18:37:44 »

Ooooooooo "ćitam i ćudom se ćudim"  :aq16:

TO JE SVE NAŠE ĐUBRE!!!
TO JE NAŠA SLIKA!!!
PREKRIĆEMO ONO MALO SRBIJE ŠTO NAM JE OSTALO!!!




Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #26 poslato: 17-06-2009, 18:44:27 »

da ali zato komsije prvo dignu dreku,napale gomilu budala da je sve to ``neprirodno`` i fabrika i postrojenje,pa onda nam uzmu sve to ``ispod zita``.
dok mi razmislimo sta sad,ode fabrika u komsijino dvoriste a mi ostadosmo da se gusimo i pametujemo  :xq066:
i postojenje,i investicije,sve nam prodje kroz ruke,jer smo pobogu mi sami sebi dovoljni. umesto da naplacujemo usluge recikliranja,mi cemo dozvoliti da sve ode,pa onda ce biti kud koji mili moji  :xq003:
@saba,molim vas,vidim da ste covek koji voli cvece i prirodu.recite mi iskreno,da li nama uopste trebaju investicije u prirodu i okolinu?ponekad mi se cini dok pricam sa okolinom da me popreko i cudno gledaju kad im pomenem da grad treba biti zeleniji,cistiji,lepsi.izgleda da dok ne zakuca problem na nasa vrata mi se necemo opametiti,a izgleda da kuca i lupa na vrata a mi jos nismo primetili ili se pravimo da ne vidimo. pa recite mi, sta je resenje? udruzivanje,da trazimo pomoc od nekoga? da li da pokrenemo akciju sami,jer se plasim da mi sami smo neorganizovani i da bi vukli svako na svoju stranu. da zovemo neko udruzenje koje ima iskustva u ovome,klaster,ekoplanere,biologe?
 ovo se samo od sebe nece resiti,a mislim da nece to ni resavati lokalne vlasti.one su tu od danas do sutra,pa odose,a mi ostadosmo i nasa deca  :xq010:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #27 poslato: 17-06-2009, 19:53:30 »

saba,
kazes da zemlje treceg sveta,u koje smo se po ovim slikama "popeli" imaju malo smeca...pa zar se ove gomile tebi cine "malo"?

kazes da zapad izvozi zastarele masine. da tacno je,ali ih nikom ne daju na silu. i tices svoj izvozeni bicikl ili auto najpre da probas da prodas,pa tek onda da ga unistis. i tako svaki lonac nadje poklpac.
a sad prvi put cujem da se auti prodaju na kilo!  reci mi molim te gde,i posto kilo limuzine?

ostalo si potpuno u pravu: plasticne kese i flase se svuda izbacuju ili recikliraju a kod nas tek dozivljavaju bum! pa ko nam je zato kriv?

o ispustanju motornih ulja i ostalih otrova,svakom po nahodjenju da ne pricam

vec sam pisala da se u savremenom svetu smece koristi za proizvodnju struje,a nas zatrpava polako dok trpimo restrikcije..

bolesti nam nazalost tek prete. najgore je da sami sebe i svoju decu,i to potpuno svesno trujemo. :aq16:

pojedinac ne moze nista da ucini: bice ismejan i odbacen jer misli da je nesto posebno.
samo ako bi SVI poveli racuna,sto je vidim jaaako tesko.

SAMO DEBELE KAZNE!!!  ili bih onog kog uhvatim da baca naterala da tu prikolicu istovari na svoj prag.


 


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #28 poslato: 18-06-2009, 07:33:19 »

da ali zato komsije prvo dignu dreku,napale gomilu budala da je sve to ``neprirodno`` i fabrika i postrojenje,pa onda nam uzmu sve to ``ispod zita``.
dok mi razmislimo sta sad,ode fabrika u komsijino dvoriste a mi ostadosmo da se gusimo i pametujemo  :xq066:
i postojenje,i investicije,sve nam prodje kroz ruke,jer smo pobogu mi sami sebi dovoljni. umesto da naplacujemo usluge recikliranja,mi cemo dozvoliti da sve ode,pa onda ce biti kud koji mili moji  :xq003:
@saba,molim vas,vidim da ste covek koji voli cvece i prirodu.recite mi iskreno,da li nama uopste trebaju investicije u prirodu i okolinu?ponekad mi se cini dok pricam sa okolinom da me popreko i cudno gledaju kad im pomenem da grad treba biti zeleniji,cistiji,lepsi.izgleda da dok ne zakuca problem na nasa vrata mi se necemo opametiti,a izgleda da kuca i lupa na vrata a mi jos nismo primetili ili se pravimo da ne vidimo. pa recite mi, sta je resenje? udruzivanje,da trazimo pomoc od nekoga? da li da pokrenemo akciju sami,jer se plasim da mi sami smo neorganizovani i da bi vukli svako na svoju stranu. da zovemo neko udruzenje koje ima iskustva u ovome,klaster,ekoplanere,biologe?
 ovo se samo od sebe nece resiti,a mislim da nece to ni resavati lokalne vlasti.one su tu od danas do sutra,pa odose,a mi ostadosmo i nasa deca  :xq010:
Mislim i tvrdim, da svaki ulozeni dinar u ZELENU RIZNICU, vredi zlata, i treba investirati u prirodu, i boriti se za svaki list, ili cvet, jer svi znamo cemu sluzi zelenilo.
Ja se protiv toga borim na svoj nacin. Gajim kaktuse. E sad oni i nisu bas nesto jaki kao preradjivaci vazduha, ali doprinose. Pored kaktusa, pokusavam (iz hobija, i u malim kolicinama) da proizvedem i neke druge vrste zelenila, cvece, ukrasno drvece, zbunje....
I kazem vam, LEPOTA CE SPASITI SVET, i zato Vam svima savetujem,:
VOLITE I UZGAJAJTE CVECE I DRVECE, jer ce vam oni to visestruko vratiti.
Nikada nije kasno vratiti se prirodi, i nista nije uzaludno sto se prirode tice.
ULEPSACETE I SEBI I DRUGIMA ZIVOT, oplemenite ga zelenilom.
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #29 poslato: 18-06-2009, 07:52:26 »

saba,
kazes da zemlje treceg sveta,u koje smo se po ovim slikama "popeli" imaju malo smeca...pa zar se ove gomile tebi cine "malo"?

kazes da zapad izvozi zastarele masine. da tacno je,ali ih nikom ne daju na silu. i tices svoj izvozeni bicikl ili auto najpre da probas da prodas,pa tek onda da ga unistis. i tako svaki lonac nadje poklpac.
a sad prvi put cujem da se auti prodaju na kilo!  reci mi molim te gde,i posto kilo limuzine?

ostalo si potpuno u pravu: plasticne kese i flase se svuda izbacuju ili recikliraju a kod nas tek dozivljavaju bum! pa ko nam je zato kriv?

o ispustanju motornih ulja i ostalih otrova,svakom po nahodjenju da ne pricam

vec sam pisala da se u savremenom svetu smece koristi za proizvodnju struje,a nas zatrpava polako dok trpimo restrikcije..

bolesti nam nazalost tek prete. najgore je da sami sebe i svoju decu,i to potpuno svesno trujemo. :aq16:

pojedinac ne moze nista da ucini: bice ismejan i odbacen jer misli da je nesto posebno.
samo ako bi SVI poveli racuna,sto je vidim jaaako tesko.

SAMO DEBELE KAZNE!!!  ili bih onog kog uhvatim da baca naterala da tu prikolicu istovari na svoj prag.


 



Ma ti o tim stvarima znas mnogo vise i posto si "TAMO" na zapadu, znas kako se i sta desava. Mozda bas bukvalno, te masine i automobile ne kupuju bas na KILO, ali ih dobijaju po vrlo niskim cenama, samo neka ih voze i nose iz njihovog dvorista.
Kod nas na ulici neces videti da je neko izbacio TV uredjaj, sporet, frizider, radio, sto, stolice, brusilicu, testeru,... a koji su ispravni i rade, a izbacen je samo zato sto: ili trosi previse struje, ili u sebi sadrzi neke opasne gasove, ili je napravljen od opasnih, kancerogenih, i nekih drugih materijala koji su proglaseni nepodobnima u tim zemljama.
A nas narod, (a i ostali iz istocne evrope, azije, afrike... i ostalih BEDNIH zemalja), idu, i sakupljaju taj njihov lom i to njihovo djubre, i nose ga svojima u tim bednim i siromasnim zemljama, da ih bar malo OBRADUJU tehnoloskim napredkom.
Nama nesmeta sto je taj auto imao havariju, i nije vise bezbedan za voznju, sto TV ima oko 100 kila tezinu, i trosi 1 kw struje po casu, sto se u tim hladnjacima nalaze opasni (po ozon) gasovi..... Kod nas se tek razvija i "PRAVI" je biznis proizvodnja pet ambalaze i plasticnih kesa, kojima treba i po 1000 godina da se razgrade. I nama ne treba pravimo fabrike za reciklazu, jer su opasne, a ovi sa zapada, ako nam i prodaju neku takvu fabriku, ona je stvarno opasna, a i zasto bi nam ih gradili, kada ih vec ima kod njih, kada one uveliko recikliraju taj opasan otpad, a posto su oni izbacili te prljave tehnologije, i te masine za proizvodnju kesa i flasa, vrlo jefytino prodali NAMA, setili se pa nam i to njihovo OPASNO djubre, reciklirali, i prodali kao polufabrikat. EM SE POLAKO OSLOBADJAJU TIH OPASNIH MATEERIJALA, EM ZARADJUJU I NOVAC (PONOVO) na njemu, prodajuci ga nama.
I tako dalje i tako dalje, i tako sve u krug........
« Poslednja izmena: 18-06-2009, 07:54:21 od strane saba »
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #30 poslato: 18-06-2009, 07:57:41 »

sad razumem zasto ce da gradimo tunel ispod pruge,verovatno je  jeftinije,no napraviti deponiju ....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #31 poslato: 18-06-2009, 11:30:14 »

a sta ce kad se taj tunel zatrpa smecem????...pravice drugi :aq21: :aq21: :aq21:
« Poslednja izmena: 18-06-2009, 11:30:42 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: MADE IN SERBIA!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #32 poslato: 18-06-2009, 11:31:27 »

u svakom slucaju vise smrdi nama u cupriju nego njima u jagodinu.mnogo nam blize bogami  :aq15:
A dali je vazno KOME vise smrdi i KOME vise smeta, NAMA ili VAMA.
Smrdi i opasno je i jednima i drugima
Nama je izgleda jedino bitno da nase djubre bacimo kod komsije, a oni nama njihovo kod nas....
IGRAMO SE ODBOJKE.....


Pa to se Saba zovu "Srpska posla"

Znas onu narodnu:

"Dabogda da komsiji crkne krava"...
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...
 

Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 20 upita.