Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: DOM ZA NAPUSTENU DECU  (Pročitano 32092 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
DOM ZA NAPUSTENU DECU
« poslato: 06-07-2009, 22:23:25 »


Imam info da je dom za decu u Cupriji u vrlo jadnom stanju i da im je potrebna pomoc.

Ko zna nesto vise o tome?

Da li je neko ko je iz Cuprije voljan da ode i vidi kako stvari stoje?

Jedan telefonski sa socijalnim radnikom je vec obavljen i spremna sam da pokrenem akcije prikupljanja potrebnog

samo bih ipak zelela da cujem od nekoga sa strane nesto vise.

Takodje molba za sve forumase - potreban transport pomoci od BG do Cuprije - svaka ideja dobrodosla!

Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #1 poslato: 06-07-2009, 22:27:32 »

Bilo bi dobro da se taj dom fotografiše i deca posebno.
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #2 poslato: 06-07-2009, 22:37:00 »

Loši uslovi u Domu za nezbrinutu decu u Ćupriji
Na gvozdenim krevetima sanjaju svoj dom
Autor: Anita Đukić | Foto:Anita Đukić | 06.01.2009. - 05:00
Na gvozdenim krevetima sanjaju svoj dom

ĆUPRIJA - Osamnaestoro dece iz domskog odeljenja Centra za socijalni rad u Ćupriji koja su odavno napuštena od svojih porodica, nažalost nisu mnogo dobila ni od društva ni od države. Ova deca, među kojima najmlađe ima sedam godina, sanjaju nove igračke, čizmice, jakne, osnovne stvari za život i more. Novogodišnje paketiće dobili su samo od rotari kluba u ovom gradu.

- Novac dobijamo od Ministarstva za rad i socijalnu politiku i to mesečno iznosi 400.000 dinara. Od tog novaca isplaćujemo plate, smeštaj dece i hranu. O renoviranju ili ulaganju u dotrajalu stolariju, grejanje koje u nekim sobama ne radi, ne razmišljamo. Ovde su smeštena deca koja ili nemaju roditelje ili ih imaju, ali oni nemaju sredstava da ih izdržavaju. Ovde su i deca koja su zlostavljana, zanemarivana od roditelja - kaže Suzana Mladenović, rukovodilac domskog odeljenja.
Deca žive u zgradi gde je na prvom spratu Centar za socijalni rad, a iznad njihove sobe. Za Novu godinu oni su pokušali da uvesele prostor crtežima, fotografijama, ukrasima. Iako spavaju na gvozdenim krevetima, potrudili su se da ih prefarbaju u vesele boje. Vaspitači i radnici ove ustanove od kuće im donose čizme i jakne od svoje dece koja su odeću prerasla.
Jedna od najvećih donacija koju je dom dobio bilo je 280.000 dinara od VIP-a za kupovinu kompjutera, zavesa, radnih stolova i tepiha.
Sedmogodišnja S. M. je najmlađa u domu.
- Volela bih da dobijem veliku lutku koja je nova i koju mogu da češljam, šminkam i sređujem. Volela bih da ta lutka zove mamu, a ja da budem njena mama - kaže ona stidljivo.
Pod velikim željama ova deca podrazumevaju roditeljski dom i nekog ko će o njima brinuti.
- Oni su svesni svojih priča. Za Novu godinu, Božić i praznike trudimo se da odu u neku od hraniteljskih porodica ili da odu kod srodnika ako ih imaju. Ima dece koja nemaju kod koga da odu, ali se trudimo da nikada ne ostavimo nikog samog u danima kada su svi zajedno. Oni su deca kao i ostala, njihova najveće želja je toplina porodičnog doma - kaže vaspitač Danica Nikolić.
Radnici ove ustanove ne pamte da ih je ikada posetio neko iz Ministarstva za rad i socijalna pitanja. Takođe, ima sugrađana koji ne znaju da u njihovom gradu postoji Dom za decu bez roditeljskog staranja. Opština plati neki račun ili uskoči kada je hitno, ali siromašna opština poput ćuprijske malo može da pomogne.

Želim da vidim more
Veća deca žele da vide more, da imaju novca za kimono, lopte za rukomet ili fudbal.
- Volela bih da imam majku kao što je vaspitačica Danica Nikolić - kaže šesnaestogodišnja A. J.
- Želja nemam, možda da popravim ocene. Mnogo toga mi treba, ali znam da od toga nema ništa. To su velike želje - dodaje S. M.



sajt doma je http://www.domzadecu.org.rs/
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #3 poslato: 06-07-2009, 22:37:29 »

Pozz gover...dom moze ali fotografisanje dece nije dozvoljeno.

Imam vec kontakte sa domovima u BG i htela da posaljem decka da odradi sesiju za prezentaciju pri prikupljanju pomoci...

Na zvanicnom sajtu npr,. Zvecanske ima fotografije ali ne govore bas mnogo o stanju i uslovima zivota.

Dom u Cupriji je mali, ima 18 deteta, pomesan uzrast do 18god.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #4 poslato: 06-07-2009, 23:55:20 »

Loši uslovi u Domu za nezbrinutu decu u Ćupriji
Na gvozdenim krevetima sanjaju svoj dom
Autor: Anita Đukić | Foto:Anita Đukić | 06.01.2009. - 05:00
Na gvozdenim krevetima sanjaju svoj dom

ĆUPRIJA - ... Novogodišnje paketiće dobili su samo od rotari kluba u ovom gradu...

sajt doma je http://www.domzadecu.org.rs/


http://www.cuprija.rs/info/vesti/dom_za_decu_bez_roditeljskog_staranja_cuprija.html

Na sajtu SO Cuprija objavljen je isti clanak o deci i novogodisnjim paketicima koje su dobila od Rotary kluba. To znaci da je stanje u ovom Domu poznato svima koji to zele da znaju.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #5 poslato: 07-07-2009, 07:20:43 »

Loremo ,
ako ti treba pomoc tu sam da ti pomognem .Kazi mi  de, sta i  ..kako si  zamislila sve to ?
Ja sam bila u domu pre nekih 2 godine,uslovi  su uzasni ,klinci jos uvek spavaju  u metalnim posleratnim krevetima,znam da su bili dobili kompj. i tehnicku pomoc,takodje pre dve godine od jednog ,pozn. cuprijske firme koja se bavi kompjuterima,takodje  je bilo organizovano  prikupljanje za skolski pribo(sveske ,olovke,sestari....),tako da su klinci sa  nekim malo  lepsim  i sigurnijim osecanjem posli u skolu.
Fale im jakne,cipele...Drzava  daje neku pomoc,ali je to dovoljno za struju vodu  i sl . potrepstine.
Drago mi je da si pocela ovu temu,racunaj na mene
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #6 poslato: 07-07-2009, 08:42:23 »

zao mi je da nisam znala za postojanje ovog doma.
naoknadicu od sada tu svoju neiformisanost ,spakovacu jos danas jedan paket za decake,pa cu ih posetiti u avgustu,nadam se.
potrudicu se i ubuduce.



« Poslednja izmena: 07-07-2009, 08:43:30 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #7 poslato: 07-07-2009, 08:59:40 »

drago mi je da je moja kompanija vec ucestvovala u ovoj akciji pomoci Domu za napustenu decu i nadam se da ce se druge firme ugledati na nju...
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #8 poslato: 07-07-2009, 09:33:41 »

odlicno  ...samo napred  i samo hrabro ,zajedno smo jaci!!!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #9 poslato: 07-07-2009, 10:31:55 »

Loremo ,
ako ti treba pomoc tu sam da ti pomognem .Kazi mi  de, sta i  ..kako si  zamislila sve to ?
Ja sam bila u domu pre nekih 2 godine,uslovi  su uzasni ,klinci jos uvek spavaju  u metalnim posleratnim krevetima,znam da su bili dobili kompj. i tehnicku pomoc,takodje pre dve godine od jednog ,pozn. cuprijske firme koja se bavi kompjuterima,takodje  je bilo organizovano  prikupljanje za skolski pribo(sveske ,olovke,sestari....),tako da su klinci sa  nekim malo  lepsim  i sigurnijim osecanjem posli u skolu.
Fale im jakne,cipele...Drzava  daje neku pomoc,ali je to dovoljno za struju vodu  i sl . potrepstine.
Drago mi je da si pocela ovu temu,racunaj na mene
Pozz Sonja...najveci problem je na pocetku rada bio transport do Srbije ali vrata se otvaraju pa se razradila odlicna mreza transporta

kamioni, busevi a i JAT je vec dva puta izasao u susret sa prekokilazom...sve to do BG  (redovno ide Zvecanskoj 52) a imam i uspesnu

akciju za Kosovo iza sebe, higijenski paketi za Orahovac.

Sada bih da radim na mrezi transporta po Srbiji, po potrebi gde je vec namenjeno npr. sada za Cupriju.

Znam da su potrebni i rolatori (10) starackom domu u JA i to bih ja preuzela u BG i transportovala.

Za jednokratnu pomoc nije toliki problem ali deci u domovima je potrebna stalna pomoc....

ta deca se inace oblace iskljucivo iz donacija...prikupljanje garderobe i obuce nije problem ako mozes i ti da pokrenes akciju prikupljanja super..

Imam novu obucu (momentalno u autu Nike patike a i zensku koja radi za Adidas i uzimace sou modele).

Jedan koristan savet za one koji zele nesto da odnesu - ako nosite igracke neka tyo bude nesto sto vise njih moze da koristi

kao basket i fudbalska lopta, bagminton, lego kocke, knjige, bojanke, bojice.. a umesto slatkisa uzmite deci cetkice i paste za zube (uvek treba)..

za devojke nesto od kozmetike, (deo, kreme, brijaci, ulosci..) i bizuterije a momke brijaci i pene za brijanje...to je ono sto sami sebi ne mogu da priuste..

takodje donji ves (Cuprija dobila donaciju!) i carape....

Javite ako znate nekoga ko moze da preuzme pomoc :aq28:

« Poslednja izmena: 08-07-2009, 15:34:22 od strane Loremo »
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #10 poslato: 07-07-2009, 10:56:24 »

Idem na srpstvo. hyves da stavim proglas,javilo mi se puno ljudi   koji bi da doniraju  garderobu,javi mi se na pp ili email da se dogovorimo,sta i kako  igde
pozdrav

p.s.
el to radis preko crkve,ilisi se sama organizovala...ako radis sa nekom organizacijom ,rado bih da saznam vise...hvala
« Poslednja izmena: 07-07-2009, 11:05:55 od strane sonja »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #11 poslato: 07-07-2009, 11:14:41 »

Sonja, jako je vazno da se prikuplja namenski...i nemoj da ides na veliko jer je to mali dom...inace momentalno sam zatrpana garderobom

pa ako krenu da donose nemam gde da stavim....mozda pre da prikupljas po pet-deset eura i kupis higijenske paketice

to sam ja uradila za Kosovo...mala suma a moze dosta toga da se kupi (samponi 0,45-0,90 - brijaci sa tri nozica 10/0,99- pena 0,89, ulosci 0,45-0,79

cetkice 2/0,79 sapuni, kreme itd.) mogu da posaljajem pa ako si dole preuzmi i odnesi. Inace treba videti tacno uzrast, broj obuce i garderobe tako da sva deca

dobiju a ne jedno mnogo a drugo nista...

Inace mi kamion ponese po turi 7-8 paketa, koliko moze da mi stane u auto. Kasnije nosim za Zvecansku a vec sledece nedelje bih da posaljem

Cupriji...ako nadjem ko da preuzme i odnese.

Takodje ako znate da su nekome potrebna invalidska kolica i druga pomagala javite da posaljem.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #12 poslato: 07-07-2009, 11:27:45 »

Loremo evo imaju i facebook  grupu

http://www.facebook.com/group.php?gid=31358086269

mozda i tu da se stavi  ovaj tvoj predlog???
Ja ovog leta necu da  dolazim ,tako da u transportu ne mogu dda ti pomognem..ali u prikupljanju materijala ,rado ,javi mi   de da donesem robu ..savet tije odlican ...braavo za akciju!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #13 poslato: 07-07-2009, 21:12:41 »

loremo,zar nema od vas buseva koji prolaze kroz Cupriju ,da se ne ceka posiljka u BG ?
odavde ih ide puno i svi staju u Cupriji. to je jednostavnije.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #14 poslato: 07-07-2009, 21:17:05 »

loremo,zar nema od vas buseva koji prolaze kroz Cupriju ,da se ne ceka posiljka u BG ?
odavde ih ide puno i svi staju u Cupriji. to je jednostavnije.
mora da postoji autobuska linija da moze da se iskoristi za transport  :aq15:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #15 poslato: 07-07-2009, 21:33:26 »

loremo,zar nema od vas buseva koji prolaze kroz Cupriju ,da se ne ceka posiljka u BG ?
odavde ih ide puno i svi staju u Cupriji. to je jednostavnije.
mora da postoji autobuska linija da moze da se iskoristi za transport  :aq15:
Odavde ne ide nista dalje od BG. Buseve imam ali isto do BG medjutim oni ne zele da ponesu vise od tri paketa

dok kamion uzme i osam (danas) i Zvecanskoj se onda isplati da plate taksi kojim to preuzimaju.

Verujem da je transport do Cuprije manji problem nego iz NL za BG a svi koji ponesu pomoc rade to bez ikakve nadoknade!

Mozda neko radi u BG ili redovno ide...ma seticemo se sigurno nekoga :aq28:
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #16 poslato: 08-07-2009, 16:29:06 »

Jedina pomoc kojom trenutno mogu da Vam se pridruzim u ovoj akciji, je DA VAM DRZIM PALCEVE, I DAJEM POTPUNU PODRSKUOVAKVOJ AKCIJI. Naravno uz sve to idu i pohvale za humanitarni rad koji se bavite.
 :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004:  :xq004: :xq004: :xq004: :xq004:
Mislim da cete najvise obradovati decu - sticenike doma.
« Poslednja izmena: 08-07-2009, 16:29:32 od strane saba »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #17 poslato: 08-07-2009, 17:24:52 »

Sabo, to je velika pomoc koja podize moral i daje snagu da se nastavi!

Ako Bog da u utorak krece pomoc...samo da se utanaci dogovor sa g-dinom koji radi u domu i koji bi otisao da licno preuzme pomoc.

Javicemo sta je krenulo i kako je proslo! :aq28:
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #18 poslato: 08-07-2009, 18:08:55 »

nažalost i ja kao samohrana majka mogu samo da dam neki volonterski ili govornički rad  :aq08: u svakom slučaju sve najbolje i puno sreće,ovakve akcije i ovakva plemenita dela treba ceniti  :aq05:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: DOM ZA NAPUSTENU DECU
« Odgovor #19 poslato: 08-07-2009, 21:14:10 »

Ovo je za svaku pohvalu! Bravo Loremo,bravo Sonja!!  :xq004:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 20 upita.