Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: sigurna kuca za muskarce  (Pročitano 44907 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
sigurna kuca za muskarce
« poslato: 16-08-2009, 21:53:59 »

Prvo utočište za prebijene muževe u Srbiji
Nedelja, 16. avgust 2009.     

Sigurna muška kuća, prva na Balkanu, kao utočište muškarcima koji su žrtve „nežnijeg pola“ počela je pre tri nedelje sa radom u okolini sela Supska, u opštini Ćuprija i trenutno ima dva štićenika - farmaceuta iz Zaječara i penzionera iz Ćuprije, piše "Glas javnosti".
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #1 poslato: 16-08-2009, 22:25:22 »

                      
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #2 poslato: 16-08-2009, 23:55:09 »

Muška kuća

Nevladina organizacija "Muška sigurnost" u okolini Ćuprije osnovala utočište za muževe koji su žrtve torture svojih supruga
 

ĆUPRIJA - Sigurna muška kuća, prva na Balkanu, kao utočište muškarcima koji su žrtve "nežnijeg pola", počela je sa radom pre tri nedelje u okolini sela Supska, u opštini Ćuprija. Ova jedinstvena ustanova za pomoć poniženim muževima koju je osnovala nevladina organizacija "Muška sigurnost", uz pomoć ministarstava za rad i socijalnu politiku i ljudska i manjinska prava, trenutno ima dva štićenika, farmaceuta iz Zaječara i penzionera iz Ćuprije.
Dušan Trifunović (41), ekonomista i bivši predsednik opštine Ćuprija, osnovao je, kako otvoreno kaže, "Mušku sigurnost" jer je i sam godinama bio žrtva supruge.

- Nisam se ni najmanje iznenadio kad sam saznao za procenu Ministarstva za ljudska i manjinska prava da sedam do deset odsto muškaraca u Srbiji preživljava pravu torturu od strane svojih žena, jer sam na svojoj koži osetio šta to znači. Želim da razvijem program prve srpske Sigurne muške kuće, pre svega preko SOS telefona na koji bi se 24 sata dnevno mogli javljati obespravljeni muževi. Stvari su jednostavne, muškarci ulaze u brak iz ljubavi bez kalkulacija, a izlaze iz njega zbog druge žene. On je po pravilu "slep" i sve prihvata, i izlaz vidi samo u nadi da će druga žena imati manje interesa, a više ljubavi - nadahnuto objašnjava Trifunović.

Prema rečima predsednika "Muške sigurnosti", iskustva iz srpskih sudova svode se na ružnu praksu da je muškarac, čim je procesuiran, odmah i osuđen.

- Nema kazne za ženu kad lažno prijavi muža za nasilje u porodici. Evo, imam presudu da se naš Paraćinac Ljubiša S. (43) vrati u kuću, ali izvršenja nema. Ima i presudu da viđa decu, ali ni tu nema izvršenja. Živeo je u hotelu dok je to mogao da plati, a sad spava kod drugova iz mladosti. Živimo u svetu u kojem su izgleda samo ženska prava ljudska - priča Trifunović.

Za svoja dva trenutna štićenika Trifunović tvrdi da su klasični primeri torture supruga nad muževima.

- Vitomir I. (48) iz Zaječara je farmaceut, koji je godinama snabdevao veledrogerije i imao miran porodični život. Žene ga tuži za nasilje u porodici. Za vreme sudskog ročišta ona izlazi iz sudnice jer joj navodno pozlilo, a u stvari koristi priliku da trkne i zameni brave na ulaznim vratima kuće, koji su zajednički stekli. Od tada ne postoji legalan način da ponovo uđe u svoj dom. Da je on zamenio brave, ustala bi kuka i motika, i Centar za socijalni rad, i njen problem bio bi rešen. Pre dolaska kod nas spavao je u čekaonicama na autobuskoj i železničkoj stanici. Drugi naš štićenik, penzioner iz Ćuprije, prijavio je policiji da ga redovno tuku sin i žena i podneta je krivična prijava, koja nikako da bude procesuirana. U kuću ne sme iz straha, pa je kod nas dok se problem ne reši - priča Trifunović.    

OBAVEZNI PREDBRAČNI UGOVORI
Od zacrtanih ciljeva "Muške sigurnosti" Dušan Trifunović nam nabraja samo, kako kaže, najurgentnije.
- Pre svega, obavezno uvođenje predbračnog ugovora, i da sve lepo piše, a ne da se podrazumeva. Prilikom razvoda da se tačno utvrdi koji supružnik zadovoljava materijalne i moralne uslove da decu izvede na put. O prezimenu, posle razvoda, ne može da odlučuje žena da li će ga zadržati, već onaj čije je bilo pre braka. Poveravanje dece ne sme da bude trajna, već proverljiva i promenljiva kategorija - nabraja Trifunović.

ŠTRAJK GLAĐU
Dušan Trifunović nas uverava da ima dosta zahteva obespravljenih muškaraca da su, ako državni organi nastave da zanemaruju njihove probleme, spremni da na jesen "okupiraju" neke od važnih institucija u Beogradu i tamo štrajkuju glađu dok se bar deo njihovih muka ne reši.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-16-08-2009/muska-kuca

Mislim da ovo nije loša ideja. Kad postoji mnogo ženskih sigurnih kuća što ne bi postojala i jedna muška ? I to baš u okolini Ćuprije.  :aq01:

Znači kad se oženim i ako krene žena da me da znam 'de da begam !  :aq21:
« Poslednja izmena: 16-08-2009, 23:56:56 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #3 poslato: 17-08-2009, 00:33:01 »

Sve je moguće.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #4 poslato: 17-08-2009, 08:17:30 »

Stvari su jednostavne, muškarci ulaze u brak iz ljubavi bez kalkulacija, a izlaze iz njega zbog druge žene. On je po pravilu "slep" i sve prihvata, i izlaz vidi samo u nadi da će druga žena imati manje interesa, a više ljubavi - nadahnuto objašnjava Trifunović.

I da ne znam o kakvom se čoveku radi, ne bih mogla drugačije da reagujem na ovu glupost, osim da se prekrstim i izbljujem. Fuj!
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #5 poslato: 17-08-2009, 09:11:12 »

Stvarno mu je ovaj zadnji pasus čudan. Znači jadni muškarci, varaju žene i očekuju da će švalerka da ima manje finansijskih interesa a više razumevanja za njih od žene. A švalerke se uglavnom vezuju za finansijske interese tj. zbog para ulaze u emotivnu vezu sa već oženjenim muškarcem, pogotovo ako je muškarac star, ružan, debeo i proćelav a bogat a švalerka mlada, lepa, zgodna.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #6 poslato: 17-08-2009, 10:30:40 »

Stvarno su jadni ti muški, sa bivšim predsednikom opštine na čelu! Dodje mi da ih i ja polomim!
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #7 poslato: 17-08-2009, 13:38:20 »

Dušan Trifunović nas uverava da ima dosta zahteva obespravljenih muškaraca da su, ako državni organi nastave da zanemaruju njihove probleme, spremni da na jesen "okupiraju" neke od važnih institucija u Beogradu i tamo štrajkuju glađu dok se bar deo njihovih muka ne reši.
 :xq003:
svaki dalji komentar na aktivnost doticnog ``eksperta`` je suvisan  :xq007:  mislim ,imala bih jos svasta da kazem,ali nije prikladna tema,to je ipak necija muka  :xq002:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #8 poslato: 17-08-2009, 16:15:28 »

Dušan Trifunović nas uverava da ima dosta zahteva obespravljenih muškaraca da su, ako državni organi nastave da zanemaruju njihove probleme, spremni da na jesen "okupiraju" neke od važnih institucija u Beogradu i tamo štrajkuju glađu dok se bar deo njihovih muka ne reši.
 :xq003:
svaki dalji komentar na aktivnost doticnog ``eksperta`` je suvisan  :xq007:  mislim ,imala bih jos svasta da kazem,ali nije prikladna tema,to je ipak necija muka  :xq002:



Čak i kada su poniženi i jadni, su agresivni. Odmah u Beograd, pa štrajk gladju. Koliko godina je bilo potrebno da se otvori prva sigurna kuća za žene?  Jesu li one pretile, štrajkale...?
Za dva maltretirana muškarca, pa odmah kuća. A šta je sa onim hiljadama žena?  Ma nema toliko sigurnih kuća ni po svetu?

Pa svaki dan čitate o isprebijanim ženama, silovanjima, incestu... I onda kad pokojoj ženi pukne film, pa dohvati sekiru (jer od dotičnih institucija ne dobija adekvatnu pomoć), odmah sigurna kuća za ugrožene, slabašne muškarce.
« Poslednja izmena: 17-08-2009, 16:16:43 od strane Ivanka »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #9 poslato: 17-08-2009, 18:23:03 »

Pazi, sigurno postoje primeri nasilja žena nad muškarcima. Verujem da je procenat u tom slučaju mali. Prosto tako verujem.
Ovde se radi o lakrdijašu i osvedočenom prevarantu, tom dotičnom gospodinu koji se blamira mo medijima.
Jadan, kad ga čovek pogleda, odmah mu poveruje.
Ma, idi bogati....
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #10 poslato: 17-08-2009, 20:02:47 »

Naravno da postoje i takvi primeri, ali ih nema toliko da se troše pare na takozvane sigurne kuće.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #11 poslato: 17-08-2009, 21:05:50 »

Pitam se, pitam, ko su ti novinari koji stalno pisu i slikaju doticnog Dusana Trifunovica?
 :xq003:
« Poslednja izmena: 17-08-2009, 21:06:12 od strane posmatrac »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #12 poslato: 17-08-2009, 21:38:55 »

Dušan Trifunović nas uverava da ima dosta zahteva obespravljenih muškaraca da su, ako državni organi nastave da zanemaruju njihove probleme, spremni da na jesen "okupiraju" neke od važnih institucija u Beogradu i tamo štrajkuju glađu dok se bar deo njihovih muka ne reši.
 :xq003:
svaki dalji komentar na aktivnost doticnog ``eksperta`` je suvisan  :xq007:  mislim ,imala bih jos svasta da kazem,ali nije prikladna tema,to je ipak necija muka  :xq002:



Čak i kada su poniženi i jadni, su agresivni. Odmah u Beograd, pa štrajk gladju. Koliko godina je bilo potrebno da se otvori prva sigurna kuća za žene?  Jesu li one pretile, štrajkale...?
Za dva maltretirana muškarca, pa odmah kuća. A šta je sa onim hiljadama žena?  Ma nema toliko sigurnih kuća ni po svetu?

Pa svaki dan čitate o isprebijanim ženama, silovanjima, incestu... I onda kad pokojoj ženi pukne film, pa dohvati sekiru (jer od dotičnih institucija ne dobija adekvatnu pomoć), odmah sigurna kuća za ugrožene, slabašne muškarce.


Ovde nije problem u tome što su se muškarci koliko toliko organizovali i napravili mušku sigurnu kuću "na vreme" nego što žene to nisu.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #13 poslato: 17-08-2009, 21:55:56 »

Ovde nije problem u tome što su se muškarci koliko toliko organizovali i napravili mušku sigurnu kuću "na vreme" nego što žene to nisu




Pa nisu imale vremena jer su se bavile prebijanjem muževa!
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #14 poslato: 17-08-2009, 22:19:04 »

Ja sam ozbiljan.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #15 poslato: 17-08-2009, 22:24:14 »

I ja sam!
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #16 poslato: 17-08-2009, 22:39:46 »

Nisi.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #17 poslato: 17-08-2009, 22:45:28 »

Da ti objasnim zašto se žene nisu organizovale tako brzo kao muškarci. Zamisli jednu ženu koju redovno tuče muž. Najverovatnije dolazi iz familije gde je otac bio bog i batina, koji je tukao svoju ženu i uzput i ćerku. Za nju je nešto najnormalnije da dobije batine jer je "sama kriva" To su joj ucepili u glavu od malena. Takvu ženu ćeš veoma teško da ubediš da potraži pomoć. A i kad potraži pomoć sa njom razgovaraju kao da je kriminalac. I zato, ponekad, kad im pukne film uzmu sekirče... i dalje možeš sam da zamisliš.
« Poslednja izmena: 17-08-2009, 22:46:20 od strane Ivanka »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #18 poslato: 17-08-2009, 22:48:33 »

Da ali ne možeš da kažeš da su ovi maltretirani muškarci koji su se organizovali krivi što se one žene nisu organizovale i udružile na vreme.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #19 poslato: 17-08-2009, 22:55:26 »

Pa, sad ta dvojica i bivši predsednik opštine... mislim da bi morali da čujemo i drugu stranu. Blesavo je da za dva čoveka otvaraju sigurnu kuću. Jeftinije bi im bilo da su im našli smeštaj privatno. Nemoj samo da mi kažeš da ne smeju na ulicu od straha pred ženama.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 20 upita.