Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: sigurna kuca za muskarce  (Pročitano 44908 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #20 poslato: 17-08-2009, 23:00:46 »

Pa ne možeš da očekuješ da u tu kuću odma budu primljena 50 čoveka. Ni u žensku sigurnu kuću nije u startu primljen toliki broj žena. To počinje od 1-2 štićenika pa se taj broj kasnije povećava.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #21 poslato: 18-08-2009, 08:39:42 »

Da ali ne možeš da kažeš da su ovi maltretirani muškarci koji su se organizovali krivi što se one žene nisu organizovale i udružile na vreme.

Pa ko je rekao da su oni krivi što se žene nisu organizovala?

To su dve sasvim različite situacije, a zajedničko im je samo nasilje. Nijednu sigurnu kuću za žene nisu organizovale same zlostavljane žene, i potpuno je nelogično očekivati da one to učine. Sigurna kuća za muškarce je u ovom slučaju čista lakrdija! Sramota je praviti poređenje između zlostavljanih žena od kojih su mnogima bukvalno životi bili najozbiljnije ugroženi, sa ovim cirkuzantnom koji više ne zna kako da bude u centru pažnje jer je potrošio sve trikove, pomoću kojih je uzimao pare od države.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #22 poslato: 18-08-2009, 14:42:13 »

Da ali ne možeš da kažeš da su ovi maltretirani muškarci koji su se organizovali krivi što se one žene nisu organizovale i udružile na vreme.

Pa ko je rekao da su oni krivi što se žene nisu organizovala?

To su dve sasvim različite situacije, a zajedničko im je samo nasilje. Nijednu sigurnu kuću za žene nisu organizovale same zlostavljane žene, i potpuno je nelogično očekivati da one to učine. Sigurna kuća za muškarce je u ovom slučaju čista lakrdija! Sramota je praviti poređenje između zlostavljanih žena od kojih su mnogima bukvalno životi bili najozbiljnije ugroženi, sa ovim cirkuzantnom koji više ne zna kako da bude u centru pažnje jer je potrošio sve trikove, pomoću kojih je uzimao pare od države.

Ivanka je pričala o nekim hiljadama maltretiranih žena i godinama maltretiranja koje su im "bile potrebne" da bi se organizovale i preselile u sigurnu kuću a ja ponavljam: To je zamena teza, nije problem što se ovi muškarci JESU organizovali (pa makar ih bilo i 2-3, za početak) relativno na vreme nego je problem u tome što se žene NISU organizovale i potražile pomoć na vreme.

I nije potpuno nelogično da žene to prve učine. A ko će ako neće one ? Znači, od njih treba da krene inicijalna kapisla za rešavanje ovog problema. A u izgradnji, organizovanju i finansiranju ženske sigurne kuće a pre svega u pružanju pomoći ugroženim ženama su učestvovale i žene i muškarci. Kad kažem žene mislim na onu žensku mrežu, organizaciju Astra i još neke ženske nevladine organizacije. Tačno je da žene ne mogu same da realizuju sve to ali je isto tako tačno da one moraju prve da krenu i da iniciraju takve projekte.

I da se ne lažemo, muškarci mnooooooooogo više maltretiraju žene nego žene muškarce ali eto, ima i slučajeva kada žene maltretiraju muževe mada su oni relativno retki.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #23 poslato: 18-08-2009, 16:34:52 »

Ivanka je pričala o nekim hiljadama maltretiranih žena


I to govorim samo o užoj Srbiji. Kada bi to bile cifre za Evropu ili ceo svet cifre bi bile sedam mestne.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #24 poslato: 20-08-2009, 20:51:16 »

I nije potpuno nelogično da žene to prve učine. A ko će ako neće one ? Znači, od njih treba da krene inicijalna kapisla za rešavanje ovog problema. A u izgradnji, organizovanju i finansiranju ženske sigurne kuće a pre svega u pružanju pomoći ugroženim ženama su učestvovale i žene i muškarci. Kad kažem žene mislim na onu žensku mrežu, organizaciju Astra i još neke ženske nevladine organizacije. Tačno je da žene ne mogu same da realizuju sve to ali je isto tako tačno da one moraju prve da krenu i da iniciraju takve projekte.

Maser, nemoj da se uvrediš, ali suviše se razumeš u sve. Takvo svaštarenje te dovodi do ovakvih zaključaka, koji nemaju uporište...nigde. Ajde da malo saznamo nešto o nasilju u porodici, njegovim mehanizmima, psihologiji zlostavljača i žrtve, pa da diskutujemo. Jel to ok?
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #25 poslato: 20-08-2009, 21:58:28 »

Na šta konkretno misliš i šta nije tačno od ovoga što sam napisao ?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #26 poslato: 20-08-2009, 22:03:27 »

Kod tebe je uvek sve crno ili belo. Ne radi se o tome šta si konkretno pogrešno napisao, nego kako posmatraš stvari generalno.
Ovo ne funkcioniše na način na koji ti objašnjavaš.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #27 poslato: 20-08-2009, 22:13:21 »

Nije tačno da je kod mene sve crno ili belo. Naprotiv ! Nego kako funkcioniše ? Nemoj da ideš u apstrakciju nego obrazloži konkretno gde sam ja to pogrešio !
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #28 poslato: 20-08-2009, 22:24:21 »

Ne histeriši, obrazložila sam.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #29 poslato: 20-08-2009, 22:27:30 »

Ne histerišem. Lepo ti kažem. Nisi obrazložila ništa nego si išla u apstrakciju i generalizaciju. Šta je loše ili netačno od onoga što sam ja napisao u citiranoj poruci ?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #30 poslato: 20-08-2009, 22:28:48 »

Žrtve nasilja uglavnom ne mogu da organizuju samopomoć, da mogu ne bi trpele nasilje.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #31 poslato: 20-08-2009, 22:31:25 »

Ne radi se tu bukvalno o samopomoći nego o pravovremenoj prijavi muža nadležnim organima i netrpljenju nasilja.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #32 poslato: 20-08-2009, 22:33:48 »

A zašto misliš da sam te shvatila bukvalno?
O pravovremenoj prijavi muža tek da ne govorimo. Kome da ga prijave? Šta misliš kako reaguje "nadležni" organ kad žena prijavi da je muž zlostavlja?

Ako hoćeš, objasni pravovremeno.
« Poslednja izmena: 20-08-2009, 22:36:30 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #33 poslato: 20-08-2009, 23:07:40 »

Ne kažem ja da su žene krive što ih muževi maltretiraju i kažem da su takvi muškarci i muževi STOKA ali mnoge žene su u zabludi i trpe nasilje od strane muža zato što sve misle da će ono da stane, i da će mužu nasilniku da dođe iz dupeta u glavu i da će da se promeni. A nasilje se nastavlja i dalje i sve jačim intenzitetom.

Pa Boba, još gore je ako ga ne prijave. Treba da ga prijavi čim počne da je bije i maltretira a ne da čeka da joj muž polomi zube, kosti i da je onesposobi skroz. Znam da je to sa našom policijom i sudovima dosta sporo i traljavo ali u svakom slučaju moraju da ih prijave policiji ili centru za socijalni rad ili tim ženskim organizacijama a ne da ga trpe i da čekaju.
« Poslednja izmena: 20-08-2009, 23:08:38 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #34 poslato: 21-08-2009, 07:30:03 »

 :aq29:
Ni ja ne kažem da ti to kažeš. Ne mislim da su žene u zabludi, već u strahu. Mehanizam zlostavljanja se uglavnom i bazira na strahu, sramoti, krivici...Većina žena, koje trpe nasilje negde, podrazumevaju da je to "normalno", da su "zaslužile" da su "izazvale" i da su "same krive" za to što im se dešava. Kažeš da znaš da "to sa našom policijom i sudovima ide sporo", i kako onda da se zaštite? Nije redak slučaj da nasilnik nakon razgovora sa policijom, ili šta već, postane još gori. To je jedan od razloga zašto žene ne prijavljuju muževe koji ih tuku. Gde god se okreneš vidiš koliko je ovo društvo u haosu. Nekorektno je donositi sud o tome ko je za šta kriv, šta ko treba da radi i kada, jer kao što rekoh, mehanizam i psihologija nasilja u porodici su vrlo složeni i ne mogu se posmatrati crno-belo.
« Poslednja izmena: 21-08-2009, 07:30:18 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #35 poslato: 21-08-2009, 08:25:58 »

Mobing.... je kod nas rasprostranjen sport!!!!
I bice jos dugo,dugo...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #36 poslato: 21-08-2009, 11:38:52 »

Poznavajuci "Zutog" garntujem da sigurna kuca za muskarce nikada ne bi ni bila otvorena da bandit nije prepoznao da tu ima para koje moze da dobije od raznih organizacija koje se bave zastitom ljudskih prava, zastitom zlostavljanih ovih i onih, crnih i belih, krivih i pravih...
MORATE da shvatite da ovo djubre, Dusan Trifunovic-Dule Zuti, alkoholicar, prevarant, neuspesni svaler, dno dna ali ne medju ljudima vec dno dna medju najgorim bolestinama, nikada nijednom ljudskom bicu nije mislio dobro sem samom sebi. On jeste bio zrtva nasilja u porodici, ako i samo ako, je nasilje kada supruga ne zeli da joj se muz opija, svalerisei i da je pjan maltretira. Ako zena koja je u takvoj poziciji zatrazi razvod, sto se i desilo u ovom slucaju, jeli to nasilje?

Sigurna kuća za muškarce je u ovom slučaju čista lakrdija! Sramota je praviti poređenje između zlostavljanih žena od kojih su mnogima bukvalno životi bili najozbiljnije ugroženi, sa ovim cirkuzantnom koji više ne zna kako da bude u centru pažnje jer je potrošio sve trikove, pomoću kojih je uzimao pare od države.
@ Boba  :aq05:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #37 poslato: 21-08-2009, 11:43:25 »

A da, zaboravih da napomenem da stojim iza svake izrecene-napisane reci i da sam spreman sve izreceno da branim na sudu.
Hvala
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #38 poslato: 21-08-2009, 13:16:11 »

potpisujem sve sto je Alkar rekao za doticnog ``spasitelja``   :aq05:
da se kladimo da je vec podneo zahtev na 100 strana za doniranje i NOVCANU pomoc ovom `jedinstvenom` objetku u nas  :aq16:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #39 poslato: 21-08-2009, 13:33:09 »

Ja sam čuo da je on bio i maltretirao Peru kad su bili deca. Pera mu je valjda mlađi brat. Jel to još neko čuo ? Za neinformisane, Pera je rođeni brat Dušana Trifunovića.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 20 upita.