Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: sigurna kuca za muskarce  (Pročitano 44906 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #40 poslato: 21-08-2009, 14:00:22 »

hmmmm...a, je l' šutir'o mačke i kučiće kad bio mali?  :aq18:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #41 poslato: 21-08-2009, 15:17:35 »

Očigledno je da bi morali takvu znamenitost nekako sačuvati, pa predlažem da ga stavimo u jagodinski ZOO namesto žirafe.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #42 poslato: 24-08-2009, 21:45:53 »

Eh, pa u Cupriji, tacnije u Isakovu, zivi muskarac kome nije potrebna "sigurna" kuca. Doduse, trebala bi mu neka druga kuca.

A sto se tice zenskog roda... procitajte ovaj tekst iz "Politike":

Osam godina gajio decu misleći da su njegova

Janko Paunović iz Isakova kod Ćuprije saznao je da nije biloški otac nijednoj od dve ćerke tek kada ga je supruga Snežana napustila i otišla da živi sa drugim čovekom. Zanimljivo je da M.P. (7) i M.P. (4) imaju različite biološke očeve. Devojčice kažu da je Janko njihov tata, ali kada im se pokažu fotografije pravih očeva, svaka uzme fotografiju svog oca. Kada se posvađaju, onda mlađa devojčica kaže starijoj da je njen otac bogatiji, jer ima autobuse i kamione, a starija se pobuni i kaže da je njen otac bogatiji.

-Hvala čoveku za koga je Snežana pobegla, jer nikada ne bih saznao da deca nisu moja. Ona je postala obesna, jer sam ja po čitav dan kopao bunare i bavio se vodoinstalaterskim poslom. Radio sam i u inostranstvu i dobro zarađivao, a ona je imala puno slobodnog vremena. Sada ću ta dva čoveka da tužim za duševnu bol i patnju, kao i zbog toga što su noću dolazili da mi prete. I oni će morati da izdržavaju decu, - ljuti se Janko u razgovoru za „Politiku“ dodajući da je dobro da je ostao zdrav pored svih pretrpljenih šokova.

Njegova golgota počinje novembra prošle godine. Nakon samo nekoliko dana što ga je Snežana napustila i odvela decu sin njenog ljubavnika tražio mu je 2.000 evra da bi mu vratio decu.

„Moj otac i tvoja žena će prodati decu. Zato bolje daj meni taj novac, ja ću da ih ukradem i da ti ih vratim“, rekao je sin ljubavnika moje odbegle žene, koji je dok me je ucenjivao na sto stavio pištolj. Rekao sam mu da nemam novac, a on da ću onda ostati bez dece. Sutradan sam otišao u policiju i prijavio reketiranje. Tri dana kasnije organizovana je klopka kod moje kuće, gde su tog Ciganina uhapsili sa obeleženim novčanicama - nastavlja Janko.

Kako policija nije mogla da dokaže da su Snežana i njen ljubavnik saučesnici u ovoj vrsti ucene, socijalni radnici su decu vratili Snežani. Tri dana kasnije rodbina čoveka sa kojim je Snežana živela Janku je vratila decu i obećala 15.000 evra samo da promeni svoj iskaz na sudu kako bi mladić bio oslobođen.

- Nisam pristao na to i onda su oni počeli da me jure i prete. Iz tog pakla izvukla nas je policija koja nam je u dva navrata organizovala zaštitu. Meni je bilo bitno samo da zaštitim decu, jer tada sam mislio da su moja. Onda je došao jedan čovek, čije ime nikada neću da otkrijem i rekao mi da je dobro to što činim za decu, ali da treba da uradim DNK analizu i utvrdim da li su moja, jer mu je Snežana rekla da to uopšte nisu moja deca. Kada sam  to uradio verovao sam da će pokazati da je bar starija ćerka moja, ali ispostavilo se da obe nisu - kaže Janko za naš list i dodaje da je pored tužbe za razvod braka podneo i tužbu za osporavanje, ali i utvrđivanje očinstva.

Snežana za „Politiku“ priznaje da deca nisu Jankova, da su pravi očevi još februara na sudu to priznali, da su se nagodili i da ovih dana treba da joj stigne prva uplata.

-Tražila sam alimentaciju do 18. godine, a ako deca studiraju do 24. godine, kao i deo nasledstva, jer im to po zakonu pripada. Novica Jovanović iz Isakova, otac starije ćerke, treba da mi isplati 30.000 evra, a Mihajlo Kerić, koji je u Švajcarskoj, otac mlađe ćerke, 30.000 švajcaraca – proračunala je Snežana.

Na pitanje zbog čega je varala muža, ona je odgovorila da ga ona nije mnogo interesovala kao žena, zbog velike razlike u godinama i da nikada nije bio kod kuće, pa je ona bila sa raznim muškarcima.

Janko i dalje izdržava Snežanu i decu, jer se nalaze na prinudnom smeštaju kod njega dok se ne nađe bolje rešenje.

-----------------------------------------------------------

Majčino priznanje

- Kada sam saznao da deca nisu moja, moja majka mi je priznala da ni ja nisam sin čoveka koga sam smatrao ocem, već jednog komšije. Otišao sam na njegov grob, poneo ogledalo i svoj lik uporedio sa fotografijom na spomeniku. Na osnovu crta lica uverio sam se da mi on jeste otac - tužno će Janko.

Zorica Gligorijević

[objavljeno: 24/08/2009]
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Osam-godina-gajio-decu-misleci-da-su-njegova.lt.html

 :aq16:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #43 poslato: 24-08-2009, 22:06:31 »

Eh, pa u Cupriji, tacnije u Isakovu, zivi muskarac kome nije potrebna "sigurna" kuca. Doduse, trebala bi mu neka druga kuca.

A sto se tice zenskog roda... procitajte ovaj tekst iz "Politike":

Osam godina gajio decu misleći da su njegova

Janko Paunović iz Isakova kod Ćuprije saznao je da nije biloški otac nijednoj od dve ćerke tek kada ga je supruga Snežana napustila i otišla da živi sa drugim čovekom. Zanimljivo je da M.P. (7) i M.P. (4) imaju različite biološke očeve. Devojčice kažu da je Janko njihov tata, ali kada im se pokažu fotografije pravih očeva, svaka uzme fotografiju svog oca. Kada se posvađaju, onda mlađa devojčica kaže starijoj da je njen otac bogatiji, jer ima autobuse i kamione, a starija se pobuni i kaže da je njen otac bogatiji.

-Hvala čoveku za koga je Snežana pobegla, jer nikada ne bih saznao da deca nisu moja. Ona je postala obesna, jer sam ja po čitav dan kopao bunare i bavio se vodoinstalaterskim poslom. Radio sam i u inostranstvu i dobro zarađivao, a ona je imala puno slobodnog vremena. Sada ću ta dva čoveka da tužim za duševnu bol i patnju, kao i zbog toga što su noću dolazili da mi prete. I oni će morati da izdržavaju decu, - ljuti se Janko u razgovoru za „Politiku“ dodajući da je dobro da je ostao zdrav pored svih pretrpljenih šokova.

Njegova golgota počinje novembra prošle godine. Nakon samo nekoliko dana što ga je Snežana napustila i odvela decu sin njenog ljubavnika tražio mu je 2.000 evra da bi mu vratio decu.

„Moj otac i tvoja žena će prodati decu. Zato bolje daj meni taj novac, ja ću da ih ukradem i da ti ih vratim“, rekao je sin ljubavnika moje odbegle žene, koji je dok me je ucenjivao na sto stavio pištolj. Rekao sam mu da nemam novac, a on da ću onda ostati bez dece. Sutradan sam otišao u policiju i prijavio reketiranje. Tri dana kasnije organizovana je klopka kod moje kuće, gde su tog Ciganina uhapsili sa obeleženim novčanicama - nastavlja Janko.

Kako policija nije mogla da dokaže da su Snežana i njen ljubavnik saučesnici u ovoj vrsti ucene, socijalni radnici su decu vratili Snežani. Tri dana kasnije rodbina čoveka sa kojim je Snežana živela Janku je vratila decu i obećala 15.000 evra samo da promeni svoj iskaz na sudu kako bi mladić bio oslobođen.

- Nisam pristao na to i onda su oni počeli da me jure i prete. Iz tog pakla izvukla nas je policija koja nam je u dva navrata organizovala zaštitu. Meni je bilo bitno samo da zaštitim decu, jer tada sam mislio da su moja. Onda je došao jedan čovek, čije ime nikada neću da otkrijem i rekao mi da je dobro to što činim za decu, ali da treba da uradim DNK analizu i utvrdim da li su moja, jer mu je Snežana rekla da to uopšte nisu moja deca. Kada sam  to uradio verovao sam da će pokazati da je bar starija ćerka moja, ali ispostavilo se da obe nisu - kaže Janko za naš list i dodaje da je pored tužbe za razvod braka podneo i tužbu za osporavanje, ali i utvrđivanje očinstva.

Snežana za „Politiku“ priznaje da deca nisu Jankova, da su pravi očevi još februara na sudu to priznali, da su se nagodili i da ovih dana treba da joj stigne prva uplata.

-Tražila sam alimentaciju do 18. godine, a ako deca studiraju do 24. godine, kao i deo nasledstva, jer im to po zakonu pripada. Novica Jovanović iz Isakova, otac starije ćerke, treba da mi isplati 30.000 evra, a Mihajlo Kerić, koji je u Švajcarskoj, otac mlađe ćerke, 30.000 švajcaraca – proračunala je Snežana.

Na pitanje zbog čega je varala muža, ona je odgovorila da ga ona nije mnogo interesovala kao žena, zbog velike razlike u godinama i da nikada nije bio kod kuće, pa je ona bila sa raznim muškarcima.

Janko i dalje izdržava Snežanu i decu, jer se nalaze na prinudnom smeštaju kod njega dok se ne nađe bolje rešenje.

-----------------------------------------------------------

Majčino priznanje

- Kada sam saznao da deca nisu moja, moja majka mi je priznala da ni ja nisam sin čoveka koga sam smatrao ocem, već jednog komšije. Otišao sam na njegov grob, poneo ogledalo i svoj lik uporedio sa fotografijom na spomeniku. Na osnovu crta lica uverio sam se da mi on jeste otac - tužno će Janko.

Zorica Gligorijević

[objavljeno: 24/08/2009]
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Osam-godina-gajio-decu-misleci-da-su-njegova.lt.html

 :aq16:

Kako laže ova žena ! Pa ona je sigurno dosta mlađa od njega i nije tačno da ona njega nije interesovala kao žena nego je obrnuto-nije on nju interesovao kao muškarac nego su je interesovale njegove pare. I dok je on radio po ceo dan ona ga je, po sopstvenom priznanju, varala i to sa više njih. Koja kurva, yebo te !  :aq16:

Ali ovo je najžešće:

- Kada sam saznao da deca nisu moja, moja majka mi je priznala da ni ja nisam sin čoveka koga sam smatrao ocem, već jednog komšije.
  :aq21:

Pa ovo je španska serija, yebo te. Kad čovek ovo čita ne zna dal da se smeje il' da plače.  :xq006:

Ooooooooooo, mi iho, Huan Migel, Huanito nije tvoj sin nego je sin komšije San Romana. A ni ti nisi sin moga muža a tvoga tatka Sančo Panse nego si sin drugog komšije Don Pedra Estefana.
Porfavor, mi amor, turi noge u lavor !  :aq21:
« Poslednja izmena: 24-08-2009, 22:17:25 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #44 poslato: 24-08-2009, 22:34:13 »

Ma da bre, koja bolesnica. Umesto da misli o mužu koga je ostavila i koji joj je čuvao decu, i na svoju decu ona se preračunava koliko će para da dobije od kog švalera.

Zamisli ti koja je to kurva i veštica ! Dok joj je muž čuvao decu koja uopšte nisu njegova i dok je rintao ko konj za nju i tu decu, ona se švalerisala sa ko zna koliko njih. Znači sve vreme je pravila magarca od njega. Strašno !
« Poslednja izmena: 24-08-2009, 22:41:40 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #45 poslato: 25-08-2009, 07:54:51 »

Kao prvo, ne vidim kakve veze slučaj ovih nesrećnika ima sa temom. Jedino što imaju zajedničko D.T. osnivač "Sigurne kuće za muškarce" i porodica J.P. iz Isakova, jeste društvena patilogija. Fuj!

Drugo,
A sto se tice zenskog roda... procitajte ovaj tekst iz "Politike"....

stav posmatrača o ženskoj populaciji je dobro poznat, ovo je još jedan primer. Ne znam samo odakle ti pravo da daješ generelizacije sa ovakvom konotacijom? Što bi Maser reko, verovatno nemaš ni ženu, ni ćerku, ni majku, ni sestru...ili su možda samo one drugačije. Sramota!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #46 poslato: 25-08-2009, 11:30:30 »

To je problem! Seksističke i deskriminirajuće izjave se daju previše lako, pa posle imamo bogatu temu HRONIKA i još mnogo novih užasa.
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #47 poslato: 30-08-2009, 14:50:40 »

Ma da bre, koja bolesnica. Umesto da misli o mužu koga je ostavila i koji joj je čuvao decu, i na svoju decu ona se preračunava koliko će para da dobije od kog švalera.

Zamisli ti koja je to kurva i veštica ! Dok joj je muž čuvao decu koja uopšte nisu njegova i dok je rintao ko konj za nju i tu decu, ona se švalerisala sa ko zna koliko njih. Znači sve vreme je pravila magarca od njega. Strašno !

VLASKA POSLA, samo su im pare i svaleracije u glavi...
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #48 poslato: 30-08-2009, 21:17:06 »

sto je pravila magarca od njega???prvo   jedan covek ne ostavlja  zenu na taj nacin samu ,toliko i tako i ne na taj nacin...ja bi rekla  devojke ... pogledajte sta vredite i ne dozvolite jeednom  tamo nekom mda vas maltretira...kuca za muskarce...hahahahah evo padadam u nesvest  od smeha...moze li malo secer  i vodica....
srpska zena  treba da pokaze da je jaka ,obrazovana ...ali ne na ovaj nacinajde da bijem nekog,, oo sreco izvini  nisam znala da si to ti,, ....hahahahahh
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #49 poslato: 02-09-2009, 20:05:33 »

Četiri osobe uhapšene zbog silovanja maloletnice
Autor: Tanjug | 02.09.2009. - 19:09
 :aq16: :aq16: :aq16:
Četiri osobe, iz Ćuprije, Paraćina i Jagodine, uhapšene su zbog osnovane sumnje da su izvršile više krivičnih dela na štetu maloletne devojčice, saopštila je danas Policijska uprava u Jagodini.

Uhapšeni su M.Đ. (51) iz Ćuprije, S.P. (44) iz Paraćina i S.P. (28) i Z.A. (46) iz Jagodine. M.Đ. je uhapšen zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo silovanja, S.P. zbog krivičnog dela trgovina ljudima, a S.P. i Z.A. (iz Jagodine) zbog sumnje da su izvršili krivično delo obljube nad detetom.

Istražni sudija Okružnog suda u Jagodini odredio im je pritvor do 30 dana, rečeno je u sudu.
U Centru za socijalni rad u Jagodini i u policiji  je rečeno da je reč o silovanju i obljubi 12-godišnje devojčice, koju su socijalni radnici Centra za socijalni rad smestili u jednu "Sigurnu kuću" u Srbiji.

 :xq008:
Ne postoji na svetu dovoljno "sigurnih kuca" (muskih i zenskih) da se nejaki sakriju od "jakih". Kao drustvo tonemo, jer se sve manje postuje 10 bozijih zapovesti ili receno obicnim jezikom niko vise nikog ne uvazava.
« Poslednja izmena: 02-09-2009, 20:06:38 od strane posmatrac »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #50 poslato: 02-09-2009, 20:08:00 »

Čekaj, ja opet ne razuem...jel će ova četvorica u "sigurnu kuću" ili u istražni? Mislim pitanje je možda suvišno, ali samo ako istražni predstavlja "sigurnu kuću" za ološ?  :aq16:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #51 poslato: 02-09-2009, 20:16:23 »

Slažem se ! Koji idioti, čoveče ! Ne bi oni meni više beli dan videli !
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #52 poslato: 02-09-2009, 20:17:36 »

Au...kako ste počeli...lepo će ovi da završe u "sigurnoj kući"  :aq29:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #53 poslato: 02-09-2009, 21:05:34 »

SKOTOVI!!!

Pogledaj samo godine 51, 44, 28 i 46!!!
Pobiti go*na i gotova stvar!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #54 poslato: 02-09-2009, 22:17:59 »

slazem se da i muskarci trebaju neku "sigurnu kucu",jer neznate ni sami koliko ima muskaraca koji iz bilo kojih razloga trpe torture jedne zene.
obicno su takve zene toliko rafinirane da cesto okrenu i decu protiv oca.
za takve se slucajeve nezna jer je kod nas to sramota za jednog muskarca.
jedino mi jedno nije jasno znajuci kako funkcionisu takve kuce ovde:
one se drze u najstrozijoj tajosti i njihovu adresu zna samo polzija i socijalni radnik.
koliko vidim, ovde je to sve javno: i kuca,i imena...i razlozi!
ne shvatam....onda ugrozene moze i dalje uznemiravati onaj od kog su pobegli.

 a silovanje,treba im vaditi jaja na zivo!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #55 poslato: 05-09-2009, 20:38:19 »

Уточиште за малтретиране мужеве

Сигурна мушка кућа у близини Ћуприје, коју је отворила НВО „Мушка сигурност”, удомила је прву двојицу станара, а према речима оснивача, свакодневно их позивају мужеви који би да ту потраже спас од брачног насиља којем су изложени

Скроман, али безбедан кутак: детаљ из ћупријске сигурне мушке куће (Фото З. Глигоријевић)

Ћуприја – Сигурна мушка кућа, коју је отворила невладина организација „Мушка сигурност“ у близини села Супска код Ћуприје, удомила је прву двојицу станара.

– Овде је један пензионер из Ћуприје, кога туку и жена и син, а неколико дана је боравио и један фармацеут. И ја сам од почетка станар сигурне куће, јер она није намењена само онима који немају где, већ и онима који желе да нађу психичко уточиште и мир. Мушкарцима је много лакше да поднесу брачне проблеме када су заједно – каже нам Душан Трифуновић, оснивач НВО „Мушка сигурност“, додајући да га је звало на стотине припадника „јачег пола”, које жене малтретирају на различите начине. Према Трифуновићевим речима, ти мушкарци су изгубили веру у судске и државне институције, јер су оне увек на страни жена. Иначе, и сам оснивач „Мушке сигурности“ је процесуиран због насиља у породици, а суд му је одредио забрану приласка супрузи на мање од 50 метара.

– Тражићемо од Министарства за људска и мањинска права и Министарства за рад и социјалну политику да добијемо иста новчана средства и права која су предвиђена за заштиту злостављаних жена. Ако нам то не успе, потражићемо помоћ од међународних организација за заштиту људских права – истиче Трифуновић.

Саво Ђедовић (70), официр у пензији из Београда, након 40 година заједничког живота, обратио се за помоћ Трифуновићевој НВО, јер, како каже, сигурну кућу види као једино уточиште.

– Коњу, магарче, хохштаплеру, олошу, дембелу, имбецилу, само су неке од увреда које ми упућује супруга, а не либи се ни да ме удари, не бирајући чиме. Лепо смо се били развели и не знам зашто сам пристао да се поново венчамо – вајка нам се Ђедовић.

Директорка Центра за социјални рад у Јагодини Бисерка Јаковљевић, на основу искуства установе на чијем је челу, као и свих оних са којима сарађују, сматра да су случајеви брачног злостављања мушкараца врло ретки и да би за збрињавање свих угрожених мужева била довољна само једна сигурна кућа у читавој Србији.

– За последњих пет година, евидентирали смо само пет случајева у којима су мушкарци били жртве. Занимљиво је да је само један мушкарац пријавио да га супруга злоставља, док су остале случајеве пријавиле комшије или родбина – истиче за наш лист Бисерка Јаковљевић.

Као најдрастичнији пример насиља она наводи једног овдашњег осамдесетогодишњака, кога је супруга физички злостављала, због чега је често био у модрицама. Међутим, када су комшије то пријавиле, а социјални радници га посетили, он није признао да га туче супруга, већ је рекао да је пао.

– Много је озбиљнији проблем, о коме се премало говори, то што жене бившим супрузима забрањују да виђају децу, иако постоји судска пресуда, којом је то регулисано. И то је неки вид насиља над децом и бившим супругом. У таквим случајевима, мушкарци су немоћни да сами реше проблем, и све се сведе на то да суд таквим женама изрекне новчану казну – објашњава директорка јагодинског Центра за социјални рад.

Један од чланова НВО „Мушка сигурност“, Драган Шајковић из Београда, каже за наш лист да је са супругом, од које се развео пре пет година, управо имао проблем о коме је говорила и директорка Јаковљевић:

– Бивша супруга ме је пријавила да нисам вратио децу на време, иако сам имао уредно судско решење да она буду код мене 30 дана. Онда сам полицајцима морао да показујем тај документ, своје личне исправе, а моја бака, која има 84 године, доживела је озбиљан стрес због тога што нам је полиција долазила на врата – каже Шајковић, помињући и да познаје много мушкараца који пролазе кроз својеврсни „малтретман“ приликом развода, јер многе жене свој пристанак на споразумни раскид брака условљавају нереално великим материјалним захтевима.

– И мој случај је такав. За споразумни раскид брака супруга је тражила да јој препишем кућу, коју сам наследио од баке, фирму, 20.000 евра, нови „пежо“ и да не набрајам остале ситније ствари. Пошто нисам пристао, поднела је тужбу због наводног насиља у породици. Довољно је да се заплаче и да су сви на њеној страни. Треба ли и ја да почнем да плачем – пита се Шајковић.

Зорица Глигоријевић

----------------------------------------------------------------------------

Какви су то мушкарци

Драган Марковић Палма, градоначелник Јагодине, на чијој територији постоји сигурна женска кућа, сматра да таква институција није потребна житељима тог града.

– Нико ми се никада није обратио с тим проблемом, па пошто у Јагодини нема случајева да жене злостављају мушкарце, нема ни потребе за њиховим збрињавањем. Уосталом, какав је то мушкарац кога малтретира жена – пита се Марковић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drust...muzeve.sr.html
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #56 poslato: 05-09-2009, 22:16:58 »

gos'n markovic je debelo neinformisan,par puta sam imala prilike da vidim kako zene maltretiraju muskarce,jedan od interesantnijih slucajeva je bilo kad je zena dosla na hirurgiju sa modricama u predelu lica,odlucna da tuzi muza za batinjanje,nakon pola sata dolazi muz koji je mnogo gore bio isprebijan od strane zene,vala ubila je Boga u njemu.....
istina monogo je gora ona druga strana,kada je zena i psihicki i fizicki slabija od muskarca,onda je ona potpuno nemocna,jedan slucaj za koji nikad necu da prezalim sto nisam malo preispitala situaciju jeste taj kada su zenu doveli muz i svekar,navodno je promaja ucinila svoje,vrata su se zatvorila i bum ,po sred face,cudna situacija,zena me je pravo gledala u oci sva uplasena bez suza samo je cutala,dok su muz i svekar potpuno smrknuti potvrdjivali pricu onog sto se navodno dogodilo,sprecilo me je to sto je muz bio sa zenom zajedno u ordinaciji,inace jos uvek pamtim lice i pogled te zene,imala sam utisak da je svi zivi maltretiraju kuci ,i muz i svekar ne smem ni da zamislim jos nekog u toj prici i ova dvojica su previse...
istina mnogo je gori psihicki strah i psihicka nemoc od fizicke,ali muskarci imaju bar tu fizicku moc,kako god okrenes u prednosti su nad zenom,nismo ni svesni koliko je nasilje zastupljeno u porodicama kod nas koliko nam god delovali savrseno
« Poslednja izmena: 05-09-2009, 22:18:54 od strane bebironac »
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #57 poslato: 05-09-2009, 22:54:24 »

iza fasada idealnih porodica krije se ,ne retko horor,to je tacno!

kazem da i muskarcima treba ponekad zastita jer nisu ,i pored fizicke snage spremni da se odupru zenama zmajevima.
dozivela sam da me je jako dobra poznanica pozvala(nasa) u pola noci da dodjem jer ju je muz prebio.
normalno je da sam otisla do nje,ona je plakala,imala ogreebotinu na vratu...kupatilo delimicno demolirano.
rekla mi je da je on otisao negde.
tek kad je i on naisao,a ohrabrio se da udje kad je video moj auto ispred zgrade,saznala sam istinu:
ona je njega,jer je bio pripit ,gurnula u kadu i dobro ga umlatila,3 dana nije mogao kicmu da ispravi,
a njene ogrebotine su nastale pri njegovoj borbi da pobegne iz kupatila!
cujem da ga je pre neki dan istukla zajedno sa sinom!!!
njega je stid da bilo kome kaze i nada se da ce biti bolje,zeli familiju skupa,i cuti,a bolje bi mu bilo da pobegne ko zna gde od nje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #58 poslato: 06-09-2009, 00:10:49 »

– Тражићемо од Министарства за људска и мањинска права и Министарства за рад и социјалну политику да добијемо иста новчана средства и права која су предвиђена за заштиту злостављаних жена. Ако нам то не успе, потражићемо помоћ од међународних организација за заштиту људских права – истиче Трифуновић.
Uh kakvo iznenadjenje

И ја сам од почетка станар сигурне куће, јер она није намењена само онима који немају где, већ и онима који желе да нађу психичко уточиште и мир. Мушкарцима је много лакше да поднесу брачне проблеме када су заједно – каже нам Душан Трифуновић, оснивач НВО „Мушка сигурност“

Znaci ima gde da zivi ali tamo mora da placa racune pa nemoze da "pronadje dusevni mir" dok ovamo gde drugi placaju racune mir se izgleda lakse pronalazi. Posto zena nece vise da ga izdrzava resio da potrazi pare od drzave ili od stranih NVO
 :aq21: "Zalkina trazi sponzora"

Иначе, и сам оснивач „Мушке сигурности“ је процесуиран због насиља у породици, а суд му је одредио забрану приласка супрузи на мање од 50 метара.
Covek osudjen zbog nasilja nad suprugom predstavlja se kao zrtva. Jel to znaci da je nepravedno osudjen?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #59 poslato: 06-09-2009, 00:15:29 »

To znači, dragi Alkar, da odavno više nismo u Kanzasu!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 20 upita.