Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije  (Pročitano 25004 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

micha56

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #20 poslato: 07-01-2010, 11:33:48 »

A - znaci proradio je AUTENTIK.
Nisi trebao bas odmah da izbrises ovu gomilu postova.
Sto ne saceka malo da zadnji procitaju doticne osobe. Vidim na mrezi su ali ne citaju bas ovu temu.
D o b r o !
Moracu da predjem na privatne poruke.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #21 poslato: 07-01-2010, 12:11:01 »

Nisam ja Bev! Vidiš da nema ni moje poruke da se unapred radujem klizanju lokalne vlasti na novom trgu  :aq29:
Nema nikakvog smisla, jel da?

Kao i do sada brišu se poruke koje imaju neki stav ili makar pokušaj stava, a gaje se nebuloze koje niko osim autora ne čita...Jbg  :xq006:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #22 poslato: 07-01-2010, 12:19:29 »

tema nije obrisana vec preseljena u Kategoriji DARK ROOM

Molima Vas da se vratite na temu... ukoliko imate sta da kazete

laura

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #23 poslato: 01-04-2010, 19:13:08 »

REALNO RECENO SOKIRANA SAM,DA VIDIM NESTO DA SE RADI U CUPRIJI..... SVAKA CAST CUPRICANI MOJI.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #24 poslato: 01-04-2010, 23:55:29 »

Amin.
Sačuvana

JUSTICE

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #25 poslato: 03-04-2010, 16:52:28 »

Zaista LEP trg i za svaku pohvalu !!!

Ostaju samo  tri  cinjenice:

-sve se odvija oko trga,desno i levo pustos....

-sta je sa kulturnim desavanjima leti i gde su te letnje manifestacije u gradu..........sta da rade mladi ??? Da obidju dva kruga oko trga,pa kud koji mili moji.....

_izgubili  ljudi poverenje,a sa razlogom...
Sačuvana

coce

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 83
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #26 poslato: 03-04-2010, 22:55:28 »

Cek malo tek prolece stiglo
:)
Sačuvana
Ako nece mediji, reci nam ti.
CVRC

osica

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #27 poslato: 04-04-2010, 16:30:05 »

TUNEL.... CRNI..... TUNEL......., svugde mrak, tama..... samo ponegde pokoja zasvetli, bolje reci zackijli....
Sačuvana

JUSTICE

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #28 poslato: 05-04-2010, 10:03:02 »

    TUNEL......CRNI......TUNEL.....ALI NE SAMO U GRADU,

   STO JE STRASNIJE I ZALOSNIJE , U DUSAMA LJUDI........

   DOKLE ?????
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #29 poslato: 05-04-2010, 18:05:25 »

EEEE nije kod mene u dusi, vec u gradu, opstini, na ulici...... tu je tunel, svuda oko nas......
Ti ocigledno ne zivis u Cupriji, vec negde ko zna gde, cim ne vidis i ne zapazas neke stvari, ili mozda NE ZELIS da vidis, pa sam sebi stvaras neku sliku, neku drugu sliku, Cuprije.
Sačuvana

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #30 poslato: 05-04-2010, 23:55:21 »

ja zaista ne znam sta su mislili da ce postici takvim projektom, skinuti mermer i staviti stampani beton??? taj projekat otvara mnogo pitanja, prvo pitanje je uopste o toj takvoj "genijalnoj" odluci, ko je to doneo, ko odobrio etc. smatram da je gradski trg javno dobro u vlasnistvu gradjana, tako da je bar trebalo objaviti i konsultovati gradjane o samom postupku donosenja odluke, kao i o buducem izgledu trga. drugo, pitanje javnog trga jeste i javni prikaz troskova. koliko kosta, koliki je kredit, koliko je zaduzena opstina. totalno neracionalan potez, kao da je sve ostalo reseno, jos nam samo fali betonski trg. danas objavljuju u novinama da moraju da podignu kredit kako bi resili pitanje otpremnina za visak zaposlenih, kojih s obzirom na to koliko ih ima, a kako nemaju nikakve rezultate, i ne zasluzuju te otpremnine. znam, sada ce drvlje i kamenje na ovo, ali ako to postavimo malo drugacije to izgleda ovako: svaka partija zaposli svoje ljude, nema veze da li je po organizaciji posla to potrebno ili ne, partijske zasluge su bitne...nema nikakvih rezultata od strane tih zaposlenih...oni kao nesto rade, primaju neku platu od koje prezivljavaju, ali nemaju nikakve rezultate svoga rada, samo su na teretu budzeta, tj. svih onih koji nesto rade i placaju poreze, takse itd. e sad, opstina i sva javna preduzeca pocinju da lice na socijalne ustanove, gde oni koji nemaju posao dobiju tu preko partije uhlebljenje. to njima moze da izgleda dobro, ali, ako se vec koriste ti principi, sta je onda sa svim onim ostalim ljudima koji nemaju posao, a nisu u partiji, a sve vise je socijalno ugrozenih. to nije nikako drustvena jednakost. surova mera je da se otpuste oni koji nemaju nikakvu produktivnost i koji su tu ne zbog svojih sposobnosti, obrazovanja i kompetentnosti, i to bez bilo kakvih otpremnina. ali, zakon je zakon :) tako da umesto sto su se obrukali, profesionalno, politicki, kako god, ovom rugobom od trga, mogli su ta sredstva da iskoriste za nepohodnu reorganizaciju i racionalizaciju troskova u koju spada i visak zaposlenih
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #31 poslato: 06-04-2010, 16:02:05 »

O svemu sta se radi i kako se radi u gradu i oko njega, odlucuju, ODBORNICI, a njih smo izglasali mi sami (nemojte samo da kazete ono cuveno: JA NISAM GLASAO I TO NISU MOJE ODLUKE). Znaci to su NASI predstavnici, i oni odlucuju u nase ime.
E sad da se (nedaj boze) pitaju sami gradjani sta i kako da se radi i gradi..... to bi bio pravi mali rat i sukobi misljenja, jer smo na neki nacin, SVI MI PAMETNI, i svi mi ZNAMO kako treba, samo nas niko ne slusa, .... mislim..... i to bi trajalo (mislim dogovor oko toga sta treba da se radi i gradi) bar jedno 10 - 15 godina...
O tome ko je i kako dobio posao uredjenja trga... necu i ne zelim da komentarisem, to neki tu na forumu (mnogo bolje) obavesteni znaju, i neka to oni kazu. A ako bas hocete direktno iz prve ruke, odite kod gospodina Kalabe, i on ce vam licno i reci preko koga je sve to radjeno. Mada i on je dosta NEOBAVESTEN, i nije upoznat sa nekim stvarima, ali neka.... pitace on svoga vodju, g.dina Palmu, ovaj to sve zna mnogo bolje.
Sto se tice viskova zaposlenih, njihovog otpustanja sa posla i njihovih otpremnina........??????
Licnog sam misljenja da ih treba SVE otpustiti i dati im otpremnine, jer je to manje zlo i manje kosta nego njihove plate, na mesecnom ili godisnjem nivou.
Ali to je mac sa dve ostrice.
Dobro ce biti ako uspeju da ih otpuste, sve viskove radnika po javnim preduzecima, ALI SVE viskove. I tu ce biti svadji i protekcija, i tu ce biti muvanja i previranja, i sve ce se to odraziti  i u (DIREKTNO) strankama....
Plasim se samo da nakon otpustanja, ne bude da odmah, nakon PRVIH IZBORA za gradske odbornike, i gradske vlasti, ne krene sve ponovo opet iz pocetka.... mislim na nova zaposljavanja, nekih novih poslusnika, i kadrova (partijskih).
Sto se mene licno tice, jedva cekam to otpustanje viskova, pa da vidim sve te otpustene na ULICI, kao nezaposlene. BAS JEDVA CEKAM.....
« Poslednja izmena: 06-04-2010, 16:04:02 od strane osica »
Sačuvana

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #32 poslato: 06-04-2010, 19:29:21 »

hm, kad bi svaki odbornik znao koja je njegova obaveza kao predstavnika gradjana, ne bi svega ovog ni bilo. u politickom sistemu je sasvim legitimno da odbornici zastupaju gradjane, ali mislim da je bar javna rasprava bila neophodna, kao i javni prikaz projekta. i opet, konkurencija je zakon, te smatram da je trebalo bar da budu ponudjena najmanje tri resenja za trg pa da bar to ocenjuju gradjani. na takav sam mehanizam ukljucivanja gradjana mislila :)
a za ostalo similis simili gaudet :) pozzz
Sačuvana

osica

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #33 poslato: 06-04-2010, 19:44:49 »

Izgleda da povodom ovog slucaja nisi u toku, bilo je svega toga, bio tender, i ucestvovale i firme iz Cuprije, ali.... iz politickih i drugih razloga posao dobili...?????
I jos jedna sitnica, ODBORNICI vise ne prestavljaju NAROD, (iako narod glasa za njih), vec predstavljaju STRANKU, koja ih tu i postavlja i imenuje odbornicima....
Sačuvana

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #34 poslato: 06-04-2010, 19:55:55 »

pa da, to da predstavljaju stranku to je opstepoznato. mada, mislim da ipak nije posveceno dovoljno medijske paznje. to sto je otvoren tender za izvodjenje radova spada u jedan drugi krug zainteresovanih stranaka. javna rasprava je druga stvar.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #35 poslato: 13-04-2010, 17:03:48 »

Sta vas briga, imate sve novo na trgu.

Nama gradonacelnik vec dve godine nije prokopao ni jednu ulicu u centru niti promenio plocice.  :xq005:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #36 poslato: 23-04-2010, 09:51:45 »

@Silvana, slažem se sa svim što si iznela u svojim postovima  :aq05:

Trg mi se uopšte ne dopada. Dok se radio imala sam još i neku nadu da će ličiti na nešto, sada više ne.
Ogromna betonska ploča, bezlična i pusta. Nedostaje zelenila za moj ukus, jer bašte su već "nikle"....da. Nekako mi je suviše memorijalan, ako me razumete. Kao nadgrobni spomenik  :xq010: Uopšte ne kapiram ovaj novi trg, ni najmanje  :xq066:
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #37 poslato: 23-04-2010, 10:41:29 »

...to je bar jednostavno u Cupriji...podignuti bunu...tri coveka blokiraju ZUTI MOST  i kolaps apsolutni...pa ce se neko pocesati...

ipak je Cuprija veza jbt...spona...bas taj zuti most, zeleznicki kao i na auto - putu...ej bre tu prolaze hiljade i hiljade ljudi dnevno...pa pokazite malo celoj srbiji da ste nezadovoljni...da vam opstina propada ko Crna Trava, Rača...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #38 poslato: 23-04-2010, 10:44:01 »

...to je bar jednostavno u Cupriji...podignuti bunu...tri coveka blokiraju ZUTI MOST  i kolaps apsolutni...pa ce se neko pocesati...

ipak je Cuprija veza jbt...spona...bas taj zuti most, zeleznicki kao i na auto - putu...ej bre tu prolaze hiljade i hiljade ljudi dnevno...pa pokazite malo celoj srbiji da ste nezadovoljni...da vam opstina propada ko Crna Trava, Rača...

Da, s tim što prvo treba artikulisati to nezadovoljstvo. A to je za sada....jalova rabota  :xq010:
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Gradski Trg Ponos I Dika Ćuprije
« Odgovor #39 poslato: 23-04-2010, 10:52:36 »

u je...tamo izgleda svako onako individualno tone u cuprijski mrak i niko ne preduzima nista...niko o tome ne prica ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 21 upita.