Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ОТАЧАСТВЕНИ ПОКРЕТ ОБРАЗ-НЕШТО О НАМА  (Pročitano 13921 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

obrazovac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4
  • СВЕ ЗА ОБРАЗ, А ОБРАЗ НИ ЗА ШТА

КО СМО МИ
Образ је политичка организација, православна и саборна, а не партијска, јер не верујемо у плурализам интереса у србском народу, већ у његову саборност, у јединствен систем вредности и у једну заједничку судбину за све Србе. Политичка смо организација јер политички размишљамо и јавно иступамо, јер сматрамо и верујемо да се једино заједничким, националним напором могу трајно превазићи сви проблеми и недаће који су нас као народ снашли. Зато своје узоре видимо у побожним и честитим Србима и Србкињама, нашим прецима и савременицима, који су знали да је политика света и страшна служба народу и држави и према њој се тако и односили.

Образ је Отачаствени покрет. Отачаствени – зато што се боримо за слободу и добробит србског Отачаства као јединственог геополитичког и државотворног простора нашег народа, коме припадају сви србски Завичаји од Купе до Вардара и од Дунава до Јадранског мора. Покрет – зато што не верујемо у пасиван став према искушењима која су пред целим србским народом, не верујемо онима који бучно и наметиво тврде да је "све изгубљено", да "ништа више не може да се уради", да је "некада могло, али је сада касно"... Не могу једино они који никада нису и који никада не би, ма под каквим условима, ништа ни покушали. Касно је за оне који трагају за изговором, а не за решењем и успехом. Зато је наша света дужност да се држимо заветних речи Владике Његоша: Нека буде борба непрестана, нека буде што бити не може! Ако не будемо у стању да поново чинимо оно што наши непријатељи сматрају немогућим – онда нећемо бити достојни наследници наших Светих Предака; онда нећемо ни имати зашта да се зовемо Србима.

Најзад, зашто смо одабрали назив Образ? Образ је у србском језику синоним за част и поштење, образован човек значи учен и просвећен, али исто тако значи и зрео, одрастао човек, формирана личност. Образ је део телесног лица човековог, али је образ и духовно, морално лице човека, узор и идеал, најсветији и најсјајнији део човекове душе. Образ је, заправо, Икона Божија у човеку – што и јесте изворно значење речи образ у старосрбском језику. И као што све наведено чини јединствену личност, свеукупност човека, тако и Отачаствени покрет Образ саучествује у свесрбском Образу, у србском лицу спрам осталог света.

Налазимо се на почетку трећег миленијума. Током последњих петнаестак година збило се више судбоносних догађаја него у читавим ранијим раздобљима србске, али и опште људске историје. И већина онога што се збило није било добро. Па ипак, ми у Образу верујемо да искушења која су нам стављена у део нису против нас него за нас, да покажемо сваки своје право лице, да осветламо свој и свесрбски Образ. Живот није патња без смисла, већ школа која припрема за вечност. Ни једна несебична жртва толиких Срба који су нам претходили није била узалудна; доказ за то смо управо ми, Срби овог злог доба. Зато смо уверени да ће и напори Отачаственог покрета Образ и свих других часних србских савременика бити трајан ослонац оним Србима који ће тек доћи и испунити Завет до краја.

ПРЕУЗЕТО СА САЈТА... http://www.obraz.rs
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582

КО СМО МИ
Образ је политичка организација, православна и саборна, а не партијска, јер не верујемо у плурализам интереса у србском народу, већ у његову саборност, у јединствен систем вредности и у једну заједничку судбину за све Србе.

Politička organizacija koja ne veruje u pluralizam, hm ... Postoje dva tipa takvih organizacija: komunističke i fašističke. U koju od te dve spada tzv. "Obraz"?

Зато своје узоре видимо у побожним и честитим Србима и Србкињама, нашим прецима и савременицима, који су знали да је политика света и страшна служба народу и држави и према њој се тако и односили.

A, dakle, samo pobožni! Jel ste vi neka verska organizacija? Ili ne priznajete mogućnost postojanja Srba koji možda nisu vernici?

Da li ste dovoljno obrazovani da čitate latinicu?

U stvari, gubljenje je vremena zamajvati se sa ekstremistima, ali nisam mogao da odolim.

Ali, pre nego što odem: ako ikada neko sa ovakvim stavovima bude nešto odlučivao u ovoj zemlji, petokraku na kapu, pa u šumu.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

Ali, pre nego što odem: ako ikada neko sa ovakvim stavovima bude nešto odlučivao u ovoj zemlji, petokraku na kapu, pa u šumu.
wq44 i ja cu s' tobom
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Svilena

  • Gost
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 21:03:21 od strane Svilena »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090

Nisam Mara, ali bih rado da budem partizanka  :aq24:
Sačuvana

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi

ja cu bidnem bata zivotinja ako moze  :aq21:

http://www.youtube.com/watch?v=cRsSdqfS7_4
Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.

Спрда те се тако озбиљнм организацијом као што је Образ.... Не верујем, значи...
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160

vratice se walter, jebat` ce vam mater!  :xq005: :xq005: :xq005:
Sačuvana

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi

 :aq21: :aq21: aham
kengurinjo sala mala nemoj odma da se primas malo se salimo zezanje. :aq26:
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160

`de mala sala?!  :aq24:

neko ih je shvatio ozbiljno ovde?!

ne verujem  :aq12:
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090

Vazduh trepti ko da nebo gori :)))))))))
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

Vazduh trepti ko da nebo gori :)))))))))

Sprema se oluja  :aq21:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Svilena

  • Gost

.







« Poslednja izmena: 03-02-2013, 21:03:12 od strane Svilena »
Sačuvana

obrazovac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4
  • СВЕ ЗА ОБРАЗ, А ОБРАЗ НИ ЗА ШТА

ДАНГУБА ВИДИ СЕ ДА ПОЈМА НЕМАШ О СВОЈОЈ ЗЕМЉИ И СПРДАШ СЕ СА НЕЧИМ СА ЧИМ НЕ БИ СМЕО...!
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160

ДАНГУБА ВИДИ СЕ ДА ПОЈМА НЕМАШ О СВОЈОЈ ЗЕМЉИ И СПРДАШ СЕ СА НЕЧИМ СА ЧИМ НЕ БИ СМЕО...!
Kao prvo, sto "vices", nismo coravi ?!

Vazduh trepti ko da nebo gori :)))))))))

Sprema se oluja  :aq21:

mozda ... more bit` al` ne mora da znaci ...  :aq21:
« Poslednja izmena: 26-08-2010, 13:15:51 od strane BodaPn »
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582

ДАНГУБА ВИДИ СЕ ДА ПОЈМА НЕМАШ О СВОЈОЈ ЗЕМЉИ И СПРДАШ СЕ СА НЕЧИМ СА ЧИМ НЕ БИ СМЕО...!

Ето, кад ми ђаво не да мира, а лепо ми је једна особа рекла да не губим време на овакве расправе, али ајде ...

Зашто не бих смео да се спрдам са тзв. "Образ"-ом и шта ми то није познато о мојој земљи (примети да знам и ћирилицу и latinicu)?
« Poslednja izmena: 26-08-2010, 16:44:48 od strane danguba »
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507

Ostavite dečka, nemojte da ga uništavate, nije to zaslužio.
Koga ćemo da zajebavamo kad on ode. Opet da zovemo Osicu?
xD
« Poslednja izmena: 29-08-2010, 13:35:41 od strane ilija7777 »
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Terijer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 7

  Tudj Lebac jedu,a oce moj Svet da menjaju!
Sačuvana
Sa dobrom mačkom, svaki je mesec februar.

CETNIK RAVNOGORAC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 16

Ostavite dečka, nemojte da ga uništavate, nije to zaslužio.
Koga ćemo da zajebavamo kad on ode. Opet da zovemo Osicu?
xD

Ilija Đurđanović sektas kome ces ti da pricas nesto... sram te bilo znamo mi tebe vrlo dobro...!!! ziveo Obraz  ziveo RAVNOGORSKI POKRET!!!!
Sačuvana

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173

ZIVEO PALMA,I OSTALI PORED NJEGA.......
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 20 upita.