Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: 15 ГОДИНА ОД КАДА СУ ЗЛОЧИНАЧКИ НАТО АВИОНИ БОМБАРДОВАЛИ ЋУПРИЈУ!  (Pročitano 4358 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО

Годишњица НАТО бомбардовања Ћуприје

Грађани Ћуприје обележили су петнаестогодишњицу од првог НАТО бомбардовања овог градића на Великој Морави. Ова општина је за 78 дана агресије бомбардована 12 пута са 92 пројектила.

Прво бомбардовање Ћуприје авијација НАТО је извела у 00.40 часова, 8. априла 1999. године, када је са 11 пројектила разорен центар града, јавља агенција Танјуг.

Тада је потпуно уништено 30 кућа и 70 станова у Булевару Војске, Улици Милана Топлице, Раваничкој и Нушићевој, а уз стамбене објекте уништени су или оштећени објекти Електродистрибуције, Робне куће "Меркатор", Спортска дворане "Ада", Основне школе "Ђура Јакшић", водоводна мрежа у главној улици... а око 500 људи морало је да потражи нужни смештај.

Главна улица од моста на Великој Морави до Микићевог моста, у дужини два километра, била је сва у срчи, комадима црепа, цигле, малтера, а од силних детонација на зградма су били изваљени прозори и врата, на улицу избачени намештај, кухињски апарати, роба из продавница и бутика, померени зидови кућа и станова, присећа се тадашњи председник општине Владимир Стојковић.

На срећу, погинулих није било.

Центар Ћуприје авијација НАТО је бомбардовала и у ноћи 29. маја са десет пројектила.

Укупно је ова општина, за 78 дана агресије, бомбардована 12 пута са 92 пројектила.

Уз центар града бомбардовано је Пољопривредно добро "Добричево" шест пута, мост на аутопуту Београд - Ниш преко Велике Мораве код Мијатовца два пута, као и Везирово брдо и Спомен подручје Иванковац.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/1569017/%D0%93%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D1%9A%D0%B8%D1%86%D0%B0+%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%9E+%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B0+%D0%8B%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B5.html

Данас се навршава тачно 15 година откако су злочиначки НАТО авиони први пут бомбардовали мој град. Иначе, град Ћуприја је бомбардован 2 пута, први пут пре тачно 15 година јако и други пут знатно слабије. Прво бомбардовање Ћуприје је било веома опасно, хвала Богу нико није погинуо али је било страшно. Тада сам први пут у животу имао страх од смрти, бојао сам се смрти јер су детонације биле веома јаке и имао си осећај као да ти непријатељски авиони лете изнад куће. Било је ужасно. Ћуприја је доста страдала за време НАТИО агресије а поготово кад су нас злочинци гађали први пут! Чуо сам да су Ћуприју бомбардовали британски и турски авиони и да је у бомбардовању Ћуприје учествовала и жена пилот. Да ли ви знате нешто од овога и како ви памтите овај злочин над Ћупријом?

ДА СЕ НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ!!!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 21 upita.