Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ko me ter`o?!!!  (Pročitano 61899 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Ko me ter`o?!!!
« poslato: 04-07-2009, 09:00:10 »

Lepo kažem sebi: NE ČITAJ NOVINE UOPŠTE!!! I opet...

Skandalozno - Opasne viruse slali običnom poštom!

Niška Infektivna klinika već 20 godina šalje opasne uzorke krvi na analize u Beograd i Novi Sad kao najobičnije preporučene pošiljke.
Krv zaražena mišjom groznicom poslata je na analizu sa Infektivne klinike u Nišu na adresu Instituta za imunologiju i virusologiju „Torlak" u Beogradu - najobičnijom preporučenom pošiljkom! Direktor niške Infektivne klinike Žarko Ranković otkriva za Press da se tako radi već 20 godina i tvrdi da im niko nije skrenuo pažnju da ne rade ispravno!.
Praksa niške Infektivne klinike da običnom poštom šalje uzorke prekinuta je tek pre mesec dana kada je poštar u „Torlak" doneo uzorak preminule dvadesetdvogodišnje Ivane Stevanović iz Surdulice - samo dan pošto je nesrećna devojka umrla od mišje groznice. Nišlijama je poručeno da je slanje uzoraka na ovakav način krajnje neadekvatan. To potvrđuje i čelnik niške Infektivne klinike.
Preko pisarnice
- Epidemiolozi sa Instituta za javno zdravlje u Nišu rekli su nam da su u „Torlaku" bili nezadovoljni načinom na koji smo poslali ovaj uzorak. Ali, mi smo tako radili više od 20 godina. Uzorke smo na ovaj način slali u „Torlak", na Vojnomedicinsku akademiju, Institut za javno zdravlje „Batut" i u Pasterov zavod u Novom Sadu. Nikada niko od njih nije imao primedbe, a sada odjednom kažu da je to nedopustivo - kaže Ranković.
Ceo tekst na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=71208&sectionId=33
Nevidjeni javašluk!!!  :aq16: :aq16: :aq16:
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #1 poslato: 05-09-2009, 13:47:53 »

to i ja kazem,i bolje da ne citam novine,bez veze se nerviram

Vranje - Eparhija vranjska kupila je za potrebe vladike Pahomija terensko vozilo marke "džip kompas 2.0 CRD sport", vredan 26.341 evro da bi zamenila "dotrajali" službeni automobil "micubiši karizmu" koji je prešao 200.000 kilometara, a na kupovinu terenca su se odlučili, kako kažu, zbog konfiguracije terena Eparhije.


http://www.blic.rs/drustvo.php?id=109383

e to to....to sam hteo justros da postavim u temu VERUJETE LI U BOGA...

uzas no comment.... ZA POTREBE EPARHIJE ejjjjjjj
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #2 poslato: 05-09-2009, 14:14:58 »

a, ko te ter`o?   :xq007:

sta vam je, covek iskoristio sajamski popust od 5%  :aq14:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #3 poslato: 07-09-2009, 20:19:25 »

                     A kako mator čovek da navata omladince kad se razbeže po onim brdima?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #4 poslato: 07-09-2009, 20:40:10 »

@ : slanje virusa postom
diletanti i oni sto slali i oni sto primali!!!

@ : popovski dzip
ma sve bre go lopov!!!
i tamo,i ovde....zato i ne idem u crkvu!  zbog takvih popova!

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #5 poslato: 07-09-2009, 22:12:31 »


e to to....to sam hteo justros da postavim u temu VERUJETE LI U BOGA...

uzas no comment.... ZA POTREBE EPARHIJE ejjjjjjj

To nema veze sa Bogom i verom u njega.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #6 poslato: 08-09-2009, 09:52:55 »

to i ja kazem,i bolje da ne citam novine,bez veze se nerviram

Vranje - Eparhija vranjska kupila je za potrebe vladike Pahomija terensko vozilo marke "džip kompas 2.0 CRD sport", vredan 26.341 evro da bi zamenila "dotrajali" službeni automobil "micubiši karizmu" koji je prešao 200.000 kilometara, a na kupovinu terenca su se odlučili, kako kažu, zbog konfiguracije terena Eparhije.


http://www.blic.rs/drustvo.php?id=109383

Pa sta tu nije u redu?Vladika je u crkvi u rangu ministra a  neznam da se neki ministar vozi micubisi karizmom.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #7 poslato: 08-09-2009, 10:00:06 »

Lepo kažem sebi: NE ČITAJ NOVINE UOPŠTE!!! I opet...

Skandalozno - Opasne viruse slali običnom poštom!

Niška Infektivna klinika već 20 godina šalje opasne uzorke krvi na analize u Beograd i Novi Sad kao najobičnije preporučene pošiljke.
Krv zaražena mišjom groznicom poslata je na analizu sa Infektivne klinike u Nišu na adresu Instituta za imunologiju i virusologiju „Torlak" u Beogradu - najobičnijom preporučenom pošiljkom! Direktor niške Infektivne klinike Žarko Ranković otkriva za Press da se tako radi već 20 godina i tvrdi da im niko nije skrenuo pažnju da ne rade ispravno!.
Praksa niške Infektivne klinike da običnom poštom šalje uzorke prekinuta je tek pre mesec dana kada je poštar u „Torlak" doneo uzorak preminule dvadesetdvogodišnje Ivane Stevanović iz Surdulice - samo dan pošto je nesrećna devojka umrla od mišje groznice. Nišlijama je poručeno da je slanje uzoraka na ovakav način krajnje neadekvatan. To potvrđuje i čelnik niške Infektivne klinike.
Preko pisarnice
- Epidemiolozi sa Instituta za javno zdravlje u Nišu rekli su nam da su u „Torlaku" bili nezadovoljni načinom na koji smo poslali ovaj uzorak. Ali, mi smo tako radili više od 20 godina. Uzorke smo na ovaj način slali u „Torlak", na Vojnomedicinsku akademiju, Institut za javno zdravlje „Batut" i u Pasterov zavod u Novom Sadu. Nikada niko od njih nije imao primedbe, a sada odjednom kažu da je to nedopustivo - kaže Ranković.
Ceo tekst na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=71208&sectionId=33
Nevidjeni javašluk!!!  :aq16: :aq16: :aq16:


Zarazenu krv mozete slobodno pipati bez opasnosti da ce vam se nesto desiti ,druga je stvar ako primite zarazenu krv u organizam.
Tako da ja ovde nevidim nista cudno tu ce sada da bude druga stvar .Evo kako to sad ide , zet direktora infektivne klinike ce osnovati firmu za prevoz krvi od Nisa do Beograda koja ce svoju uslugu normalno debelo naplacivati ,sve je po zakonu i lova do krova a ti narode glodjaj kosku kako je opasno da se krv salje postom.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #8 poslato: 08-09-2009, 10:26:54 »

To nema veze sa Bogom i verom u njega.
da Dak,ali kako ce mi veru prenositi neko kome ne verujem,neko kome nije cilj sluzba bogu,vec bogacenje,biznis?
da ne kazem pravo ime.
to su cinjenice koje ljude odvlace od crkve.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #9 poslato: 08-09-2009, 11:34:23 »

Izvinite a koji auto vi vozite?
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #10 poslato: 08-09-2009, 12:20:59 »

To nema veze sa Bogom i verom u njega.
da Dak,ali kako ce mi veru prenositi neko kome ne verujem,neko kome nije cilj sluzba bogu,vec bogacenje,biznis?
da ne kazem pravo ime.
to su cinjenice koje ljude odvlace od crkve.

"Rascepi komad drveta-ja sam tu,
 podigni kamen-tu ces me naci".

Ovo je citat iz filma "Stigmata".
Poruka je jasna-nije ti potrebna ni crkva, ni covek kao posrednik, niti bilo ko drugi...
On je mnogo vise od ljudskih tvorevina.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #11 poslato: 08-09-2009, 12:43:48 »

Pecka partijarsija i manastir Decani bez struje ali nema veze.
"Rascepi komad drveta-ja sam tu,
 podigni kamen-tu ces me naci".

Ovo je citat iz filma "Stigmata".
Poruka je jasna-nije ti potrebna ni crkva, ni covek kao posrednik, niti bilo ko drugi...
On je mnogo vise od ljudskih tvorevina.
:aq29: Tako je
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #12 poslato: 08-09-2009, 13:10:12 »

pope vrlo je moguce da ce zet otvoriti transport infektivnog materijala do bg-a,ali molim te ne pricaj gluposti sto se prenosenje infekcija preko zarazenog materijala tice,krv kao tecno tkivo se tretira kao infektivni materijal,zato se i apeluje prevashodno na sve zdravstvene radnike sirom sveta da kad rade sa takvim materijalom da koriste rukavice,ne postoji osoba koja na rukama nema neku mikropovredu,a to je idealan ulaz za infekciju,pa ti izvoli pipaj krv golim rukama do mile volje....ovo kako se krv salje u beograd sad prvi put cujem i ne mogu da verujem kako su tako neodgovorni,alde sto su laboranti izlozeni svemu ovome oni za to dobijaju poseban koeficijent,ali da se svesno izlaze sluzba ptt-a bez odredjenih upozorenja,to zaista nema smisla,to je tako neodgovorno,e sad ti radnici u posti na posiljkama imaju puno pravo da traze nadoknadu na platu kao riziku kome su izlozeni na poslu
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #13 poslato: 08-09-2009, 13:45:08 »

pope vrlo je moguce da ce zet otvoriti transport infektivnog materijala do bg-a,ali molim te ne pricaj gluposti sto se prenosenje infekcija preko zarazenog materijala tice,krv kao tecno tkivo se tretira kao infektivni materijal,zato se i apeluje prevashodno na sve zdravstvene radnike sirom sveta da kad rade sa takvim materijalom da koriste rukavice,ne postoji osoba koja na rukama nema neku mikropovredu,a to je idealan ulaz za infekciju,pa ti izvoli pipaj krv golim rukama do mile volje....ovo kako se krv salje u beograd sad prvi put cujem i ne mogu da verujem kako su tako neodgovorni,alde sto su laboranti izlozeni svemu ovome oni za to dobijaju poseban koeficijent,ali da se svesno izlaze sluzba ptt-a bez odredjenih upozorenja,to zaista nema smisla,to je tako neodgovorno,e sad ti radnici u posti na posiljkama imaju puno pravo da traze nadoknadu na platu kao riziku kome su izlozeni na poslu
 
     Pa nesalje se to stavis krv u koverat i vozi misko.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #14 poslato: 08-09-2009, 14:09:51 »

dobro bre,vidis li ti sta gore pise,najobicnija preporucena posiljka,radnicim ptt-a nije niko objasnio cemu su izlozeni i da imaju prava da traze pare za taj rizik,tako da po svemu sudeci ispada da je situacija bas ta "vozi misko"....koliko god da je nesto dobro zapakovano,ne treba se na to osloniti stopostotno,uvek moze da se dogodi neki incident
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #15 poslato: 08-09-2009, 14:24:44 »

Pecka partijarsija i manastir Decani bez struje ali nema veze.
ali zato ima dzip jaaaaaaaaaaake farove!!! :aq29:

ma sve sama banda ljudi moji,da je onaj glavni bolji nebi se ni smelo tako!
Dak je u parvu,ja mogu da verujem i van crkve i bez popova!
« Poslednja izmena: 08-09-2009, 14:26:53 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #16 poslato: 08-09-2009, 15:13:25 »

dobro bre,vidis li ti sta gore pise,najobicnija preporucena posiljka,radnicim ptt-a nije niko objasnio cemu su izlozeni i da imaju prava da traze pare za taj rizik,tako da po svemu sudeci ispada da je situacija bas ta "vozi misko"....koliko god da je nesto dobro zapakovano,ne treba se na to osloniti stopostotno,uvek moze da se dogodi neki incident

           Niko se nije zarazio za 20 godina a sad je nekom palo na pamet da moze na lak nacin da dodje do para (svaka mu cast ) i onda je pustio propagandu kako je to toliko opasno da ce morati da se angazuje privatna firma da tu krv nosi za BG.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #17 poslato: 08-09-2009, 15:22:30 »

shvati covece nije po propisima,a i otkud znas da se niko nije zarazio,u nasoj zemlji mnoge stvari nikad nigde nisu bile objavljene....a nije ni po propisima da se iznajmljuje privatan transport,kad vec klinika ima sanitete,jednostavno ce im se propisati da moraju sami da dostave po propisima infektivni materijal,ionako imaju sve uslove za to,vidi ovako dok jagodina nije dobila patologiju,sav materijal se slao za cupriju,ali ne postom nego sanitetskim vozilom
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #18 poslato: 08-09-2009, 16:46:38 »

A gde pise da je zabranjeno da se salje postom. :xq001:
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #19 poslato: 08-09-2009, 17:10:53 »

pa verovatno nije szo palo na pamet da ce se neka budala setiti da ovako nesto uradi pa nije navedeno kao posebna stavka,zabranjeno slanje putem ptt-a,ali za pojedince treba verovatno i naglasiti kao najbitniju stavku  :xq001:
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric
 

Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 25 upita.