Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Donacija krvi  (Pročitano 55865 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #60 poslato: 02-06-2009, 18:03:45 »

Kod nas izgleda nista sa nicim nema veze, niti zdravstvo sa zakonom, niti zakon sa zdravstvom. To sto ti kazes da je trgovina krvlju van zakona, to NESME DA bude uopste tako, prvo nesme se dozvoliti nikakva CRNA trgovina, bilo cime, krvlju ili organima, a drugo, u mnoge takve trgovine su javno i zasigurno ukljucene i mnoge zdravstvene ustanove.
Po tebi, treba da pustimo da crno trziste krvlju i organima, radi sta radi, jer to nema veze ni sa zdravstvom ni sa drzavnim zakonima. Pa posto se i to radi, onda treba pustiti i doktore da uzimaju javno mito i budu podmicivani, jer i to nema veze sa zdravstvom, TO JE KRIMINAL, i nema veze sa ZDRAVSTVOM.... zar to nije tako..... To treba drzava da gleda i sankcionise, a oni iz zdravstva treba da cute, rade..... i nije to njihova briga sto neki to i to rade i sto se to JAVNO zna.
Ja ti garantujem da 90% zdravstvenih radnika zna ko od zdravstvenih radnika trazi i uzima mito, ali to niko nece i NESME da kaze.
A i drzavi trenutno nije u interesu da HAPSI te ljude, jer ZABOGA, PA KO CE POSLE DA LECI NAROD, kad se u zatvoru nadje bar CETVRTINA doktora.
Neka ih neka uzimaju, bolje IKAKVO, nego NIKAKVO zdravstvo
Nadam se da BOG postoji, i da sve to gleda odozgo, i da ce sve te koji UZIMAJU da stigne zasluzena kazna....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #61 poslato: 02-06-2009, 18:59:49 »

Saba,kaznu treba da izrekne vlast ane da cekamo Boga.
sta koristi nesrecniku sto ce se doktoru da se zapali auto koji jekupio od korupcije,njemu bi koristilo da toga nije bilo.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #62 poslato: 02-06-2009, 22:43:22 »

A ne, ne udara BOG na automobile, na kuce, na vile i vikendice, na glisere. On BIJE na glavu, na ruke, na noge, a one najjace bozije kletve stizu i na generacije iza.
Sve ce se to pokazati, kad tad. Ponekad kada znam da VLAST ne radi svoj posao kako treba, jer je i ona podmicena i korumpirana, jedina nada mi je bas sam BOG.
I kada nekad idete ulicom i vidite neku nekada "SLAVNU" licnost, pa je vidite u crnini, ili sa iskrivljenim rukama ili nogama, "udarene" u glavu, gde voze obogaljenu decu u kolicima, da znate dfa je to od BOGA.
A samo da znate, NIGDE i NIKADA nisam NIKOGA kleo nikakvim kletvama, zbog ucinjenih dela, jer racunam da svoju pravdu i sudove donosi licno on, gleda odozgo i kaznjava, na samo njemu poznat nacin i po samo njemu znanim ZAKONIMA.
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #63 poslato: 03-06-2009, 10:30:54 »

A ne, ne udara BOG na automobile, na kuce, na vile i vikendice, na glisere. On BIJE na glavu, na ruke, na noge, a one najjace bozije kletve stizu i na generacije iza.
Sve ce se to pokazati, kad tad. Ponekad kada znam da VLAST ne radi svoj posao kako treba, jer je i ona podmicena i korumpirana, jedina nada mi je bas sam BOG.
I kada nekad idete ulicom i vidite neku nekada "SLAVNU" licnost, pa je vidite u crnini, ili sa iskrivljenim rukama ili nogama, "udarene" u glavu, gde voze obogaljenu decu u kolicima, da znate dfa je to od BOGA.
A samo da znate, NIGDE i NIKADA nisam NIKOGA kleo nikakvim kletvama, zbog ucinjenih dela, jer racunam da svoju pravdu i sudove donosi licno on, gleda odozgo i kaznjava, na samo njemu poznat nacin i po samo njemu znanim ZAKONIMA.



         Oci jedose kiselo grozdje a sinovima trnu zubi .Bozija pravda je spora ali uvek dostizna.UVEK.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #64 poslato: 03-06-2009, 17:29:43 »

tony,mozes li mi onda ovo objsniti:
1)ako je davanje krvi anonimno zasto ja onda idem na kapiju coveku da ga molim da prekine sa surenjem praseta da dodje da da krv???

Mogu naravno.
Ti imas pravo da dovedes donatora za koga znas da ti njegova krv odgovara(ukoliko ti je ranije vec davao). To je direktno davanje krvi.

A to "anonimno" se odnosi na dobrovoljnog davaoca cija se krv obelezava samo krvnom grupom i Rh faktorom...dakle bez njegovog imena i prezimena na kesi sto garantuje anonimnost. Odnosno,ne zna se poimence cija je data krv.


2)ako je u pitanju manjak donatora i krvnih rezervi,kako su mi onda dali za 100DM,jer sam kretala na put i nisam mogla da trazim donatore???
znaci da je ima i da se trguje na crno.

Ne,nema je dovoljno. I nikada je nece biti. A to,o cemu ti pricas je podmicivanje lekara a ne kupovina krvi. Jer mozda je ta krv bila planirana za neku operaciju pa je on za te pare uzeo jednom pacijentu i dao je drugom(samo pretpostavka).

P.S. posto vidim da su u pitanju DM cenim da je to bilo odavno...stanje je sada mnogo bolja.


zakon koji ti citiras je jedno a njegovo (ne)primenjivanje je drugo.
problem i jeste u tome da to "zvanicno" postoji mahom na papiru.

Nije tako kao sto mislis.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #65 poslato: 03-06-2009, 17:36:17 »

u mnoge takve trgovine su javno i zasigurno ukljucene i mnoge zdravstvene ustanove.

Ne budi smesan.

Mnogo citas novine. Nema to veze sa istinom.

Po tebi, treba da pustimo da crno trziste krvlju i organima, radi sta radi, jer to nema veze ni sa zdravstvom ni sa drzavnim zakonima.

Prvo....Po meni!?  wq56  ...a drugo...to niko ne dopusta.

Crno trziste ljudskim organima,iako uopste postoji,nema veze sa zvanicnim institucijama. Nemoguce je da se neopazeno tako nesto obavlja.

TO JE KRIMINAL, i nema veze sa ZDRAVSTVOM.... zar to nije tako.....

To sam i rekao. Nema veze sa zdravstvom.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #66 poslato: 03-06-2009, 18:02:47 »

tony,sigurno znas bolje sve tokove,a ja samo donosim zakljucke na osnovu dozivljenog.

veruj mi,nisam ga podmicivala nego doslovce ovako:
mi krenuli na put i svratili da se pozdravimo sa bolesnicom,a on (doktor) kaze  da njoj(bolesnici) treba  obavezno krv,a posto mi nemamo vremena da trazimo davaoce evo dace nam on za 100DM! sta nam drugo preostaje? da je rekao to dan ranije nasli bismo nekog.
to znaci da je on meni prodao krv,ne da sam ga ja podmitila da mi da.a napominjem da dotle nisam imala iskustva sa tim.
u pracinskoj bolnici pre 3 godine je bilo sve korektno,mada smo trzili davaoca.

ja samo mogu da zahvalim svim davaocima koji su mi pomogli tada i da zalim sto ja ne mogu vise da dajem krv.

 
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #67 poslato: 04-06-2009, 12:31:09 »

Luna,ne moze niko da ti proda krv zato sto cena za krv ne postoji(upravo zbog tih stvari). NIgde  na svetu ne mozes da udjes u bolnicu i trazis da kupis krv ili da platis za transfuziju krvi. Dakle,taj "lekar" koji ti je uzeo novac je nacinio krivicno delo uzimanja mita...a ti davanja mita....jer niko ne moze da prodaje krv.

P.S. ne pisem ovo da bi se prepirao vec da skrenem paznju da ljudi i nisu svesni da cine krivicno delo u takvim situacijama. Svako ko je makar jednom dao lekaru novac za njegove usluge(a da to nije predvidjeno pravilnikom bolnice) je nacinio krivicno delo davanja mita. I moze da odgovara pred sudom isto kao i taj lekar.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #68 poslato: 04-06-2009, 15:27:55 »

tony,ovo je vec za temu "Mito i korupcija", diskusija nas je odvela na tu stranu.
samo da ponovim,jedno je davanje mita,a drugo je zloupotreba zdr.situacije pacijenta od strane zdravstvenog radnika sa cijem iznudjivanja novca.

jos jednom ponavljam SVAKA CAST POSTENIM DAVAOCIMA KRVI!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #69 poslato: 04-06-2009, 17:53:23 »

Ja opet kazem, da smo za sve mi sami krivi. Pocelo je sa kafom i secerom, a otislo do cifara od kojih boli glava. A i sada ako zelimo da sve to ispravimo, mora se od necega poceti , znaci, AKO VAM POTRAZE PARE, prijavite SUP-u. Nema druge, sve dok se od necega ne krene, ne moze se nesto ni zavrsiti (prekinuti - obuzdati).
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #70 poslato: 04-06-2009, 23:29:26 »

Luna,saba, Odgovoio sam na temi "mito i korupcija".

http://www.autentik.net/forum/index.php?topic=3386.100
Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #71 poslato: 18-06-2009, 23:20:07 »

Da se vratimo na temu. za sve one koji su zainteresovani za davanje krvi, velika Vidovdanska akcija u Koncarevu 28. juna. Organizator DDDK "Dragan Simijonovic Siki".
Svako je dobrodosao.
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #72 poslato: 28-06-2009, 20:42:20 »

                          Bravo Saba, svaka ti čast. Dao sam krv okruglo 60 puta i , za razliku od Sabe, mirno gledam kako me ubadaju i kako krv izlazi u kesu. Nemam nikavih problema ni za vreme ni posle davanja. Nedavno sam gledao neku naučnu emisiju na TV gde se govori o tome da je davanje krvi zdravo i za davaoca jer podstiče organizam na veću proizvodnju „mlade,“ , sveže krvi. Zar žene ne žive u proseku duže od muškaraca između ostlog i iz ovog razloga?
                           Na pitanje mnogih zbog čega dajem krv kad znam da se njome manipuliše pa se čak i prodaje, moj odgovor je jednostavan: „Da nisam dao krv možda bi neko umro. Čak i ako su mu je u transfuziji ili na hirurgiji i naplatili - imali su šta da naplate pa je taj neko ipak ostao živ“!
                          Na žalost nikad nisam učestvovao u akciji u Rakitovu (ili beše Končarevu?) a voleo bih. Možda iduće godine!
« Poslednja izmena: 28-06-2009, 20:44:29 od strane pe-tar »
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #73 poslato: 28-06-2009, 21:58:08 »

                         neku naučnu emisiju na TV gde se govori o tome da je davanje krvi zdravo i za davaoca jer podstiče organizam na veću proizvodnju „mlade,“ , sveže krvi.

Ово нема везе са истином из простог разлога јер је животни век еритроцита(црвених крвних зрнаца) ионако ограничен. ''живе'' око 120 дана. Након овога,они пропадају и стварају се нови.
Тако да организам у сваком случају циклично ствара ''младу'' крв. Ако баш желиш да повећаш број еритроцита-трк планина...тамо је парцијални притисак кисеоника низак па организам,сходно новим условима,повећава продукцију истих.

А што се тиче теорије која каже да је добро да се повремено ''пусти'' стара крв,могу да кажем да се на основу ње у старом веку прибегавало терапијском пуштању крви и терапији пијавицама...ово је тебало да одстрани део ''старе'' и ''лоше'' крви...мислило се да је ово касније помагало болеснику да се опорави.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #74 poslato: 28-06-2009, 22:58:10 »

stara krv / otrcana krv......mlada / nova krv.........pretaces ko raso.
a jos i pustanje krvi....kad se razbolim ne idem vise doktoru,samo da trazim da me malo prikolju da mi izadje stara krv i ko nova sam :aq16:
boze hvala ti sto me usmeri na ovaj forum,zivela bih i danas u mrkom mraku!!! :xq012:
« Poslednja izmena: 28-06-2009, 23:04:37 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #75 poslato: 29-06-2009, 08:10:04 »

Pricao sam ranije sa lekarom koji je bio malo upuceniji u to koliko je davanje krvi dobro ili lose.
Po njemu (a i literaturi valjda), zdravo je davanje krvi bas zbog te njene obnove. Jer gubitkom, tj.davanjem krvi, deluje se
podsticajno na maticnu celiju koja deluje na dalju produkciju krvi i, samim tim, se stimulise. Ovde se ne misli na one
maticne celije koje se uzimaju po rodjenju, vec na neku grupu celija koje pokrecu stvaranje krvnih celija.
Po meni, to je jedno iscrpljivanje celije, jer sam siguran da zdrav organizam i sam zna kad sta treba da ucini.

Sto rece jedan moj cimer: "Da je zdravo davati krv, Bog bi napravio otvor i za tako nesto, bas kao i za pisanje.
Jer za sve sto ne valja, postoji neko mest gde se to i ispusta".

Samo da kazem da podrzavam davanje krvi i organa, da ne budem previse nejasan...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #76 poslato: 29-06-2009, 10:30:34 »

Као што рекох,крв се ионако стално ствара и обнавља...без да се испушта...

Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #77 poslato: 29-06-2009, 22:11:02 »

Sjajno organizovana akcija u Koncarevu u organizaciji DDDK "Dragan Simijonovic Siki" iz Rakitova. Oko 150 jedinica krvi prikupljeno za jagodinsku bolnicu (ako je ne prodaju nekome, kao sto neki sumnjaju) prelepo druzenje aktivista iz cele Srbije, i Srpske. nakon akcije Kulturnoumetnicki program, rucak za sve goste. Sta cete vise od toga, nisam primetio da je neko otisao nezadovoljan.
Sledeca akcija u Novom Lanistu 26.07.
Bicete na vreme pozvani.

Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #78 poslato: 30-06-2009, 22:32:06 »

Sto rece jedan moj cimer: "Da je zdravo davati krv, Bog bi napravio otvor i za tako nesto, bas kao i za pisanje.
/quote]
        Mnogo ste mi pametni i ti i taj tvoj cimer! Pa da Bog postoji zašto bi napravio čoveka sa svim tim bolestima i potrebom da mu se da tuđa krv ili organ?
Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Одг: Donacija krvi
« Odgovor #79 poslato: 30-06-2009, 23:17:51 »

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.138 sekundi sa 25 upita.