Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva  (Pročitano 23158 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #20 poslato: 27-09-2007, 14:54:29 »

Jedan praktican problem.Imam troje dece,zeni bioloski sat otkucao mene jos oce.Ako komsinicama koje niko nece ,napravim po jedno dete,to je moje 4. i 5.koliko sam ja tu dobar?Dali ovo moze da prodje kod komisije ili da ih tuzim za diskriminaciju?

ako usvojis i komsinice sa decom imaces za svako 4-to i vise po 12.000 dinara, jedino ne znam kako bi ti zena reagovala :)
Kad su pare u pitanju zena pristaje na sve.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #21 poslato: 27-09-2007, 14:56:59 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.

a ko ih tera da rade u javnom preduzecu za 16.000? u jagodini moze i vise da se zaradi, ali ne u javnim preduzecima i ne sa toliko mnogo posla koliko oni obavljaju u svojim firmama :) u svakom slucaju ukoliko im ne odgovaraju mesta, uvek mogu da potraze bolje a mesta prepuste nekome ko bi bio zadovoljan i time :)
Snaci ce se oni,mladi i puni entuzijazma.Samo kazem da se osecaju prevarenim od najbolje lokalne samouprave,jer u sve ovo mnogo malih ljudi je ulozilo svoj rad i svoje znanje,a mi gledamo samo iste GUZONJE i GUZONJINE SINOVE,jer da nije njih ni nas(po njima)ne bi bilo.

pa nesto ne videh neku inicijativu mladih vec godinama. ok, video sam setnje, video sam lomljenja "drvenarije" u parku, video sam ujutru gomile grafita, plasticnih flasa, flasa, ovoga ili onoga, ali ne i neku inicijativu mladih. o cemu se tu radi?
Slazem se sa tobom da je svako kovac svoje srece i da kvalitet kad tad bude nagradjen ali na zalost ne u Jagodini.Ja mislim na mlade od 25 -30 ukoliko je to jos mladost i svojim prijateljima zelim srecan put.

zasto te interesuje "nagrada" lokalne zajednice? radis pre svega za sebe i svoje, i sam sebi krcis put. tu te niko ne moze zaustaviti niti spreciti. zalosno je sto vecina mladih ocekuje da nesto dobije bez rada
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #22 poslato: 27-09-2007, 14:57:37 »

Jedan praktican problem.Imam troje dece,zeni bioloski sat otkucao mene jos oce.Ako komsinicama koje niko nece ,napravim po jedno dete,to je moje 4. i 5.koliko sam ja tu dobar?Dali ovo moze da prodje kod komisije ili da ih tuzim za diskriminaciju?

ako usvojis i komsinice sa decom imaces za svako 4-to i vise po 12.000 dinara, jedino ne znam kako bi ti zena reagovala :)
Kad su pare u pitanju zena pristaje na sve.

jos ako su ti komsinice stambeno situirane, pa dobijes uz njih i prosirenje stambenog prostora. eto lepote :)
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #23 poslato: 27-09-2007, 15:14:05 »

GODO, nemoj na silu, uzm(n)i veci cekic....tesko decama....
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #24 poslato: 27-09-2007, 15:37:04 »

Vratite se na temu!
Sačuvana
Dark Eagle

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #25 poslato: 27-09-2007, 16:13:10 »

Koliko jagodinaca poznajete da imaju 4 dece. Jedno, dva, ono treće je "ups, omaklo se". Pa niko neće baš zbog 150 e da ima više dece. Probali su i ovde takve fore, pre desetak godina. Nema vajde. Natalitet je najniži u Eu
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #26 poslato: 27-09-2007, 16:22:03 »

Najbolje je po meni da se forsira gradjanstvo da imaju troje dece jer time bi se nasa zemllja sirila. Jos kada bi imala drzava finansijske mogucnosti da plati dobre pare (kao npr. u nemackoj, gde svako za svako novorodjeno dete porodica dobije koliko se secam 60000 evra u toku 3 godine) ili barem da za takve porodice smanji neki porez ili bilo kakvu pomoc, to bi sigurno pomoglo. A ako ne pomogne, pa onda ih nista nece kostati. U svakom slucaju podrzavam bilo kakvu pomoc porodicama sa vise od jednog deteta
Sačuvana
Dark Eagle

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #27 poslato: 27-09-2007, 21:47:11 »

Pozdravljam predlog za 4 dete, trebalo bi da usvoje nešto i za 3 dete i tako da pomognu svima kojima trebaju finansije.
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #28 poslato: 28-09-2007, 09:12:16 »

JING-JANG, VODITE LJUBAV, A NE RAT! Jeste tako, ali iz "te ljubavi" otkud znas koliko ce da ti se "primi"? Zar svako dete nije ZLATA VREDNO? Zasto bi se svako drugo (moze i prvo i trece) dete osetilo "finansijski uskraceno" od strane "dobrotvora" DMP?
Ako je hteo da ova akcija bude pametna i da ima svoju tezinu i razloge, pa zasto to nije uradio na sopstvenom primeru?
Znaci, opet "jeftina" politika u sluzbi iste.
Mene licno u celoj prici zanima to, iz cijeg ce dzepa da PODELI-DODELI tu "sicujalu"? Ne mogu drugacije (i da hocu) da razmisljam, osim da je ovo "socijalna pomoc u sluzbi dobijanja glasova", mada, kao i do sada los menadzer, nije ukapirao, da smo mi "jeftin" narod, daj - nemam nista protiv, a da li cu bas za tebe da glasam...Ostaje da se vidi.
Svako ko se ne slaze sa mnom, ima pravo.
Evo jednog mog licnog iskustva. Davno, kad sam se poradjala sa prvim detetom, bila je i jedna zenica (okolina Svilajnca), koja je dosla da se porodi 4-ti put. Eto, imaju 3 cerke, pa valjalo bi musko...Rodila je i 4-tu cerku, i jedva je uspela to da prevali preko usta svom muzu, telefonom!!! Nikad je nije obisao u bolnici. Tuzno.
Pitam se jos i ovo, da li ce roditelji sa tim parama da skoluju, usavrsavaju, kupuju najbolju garderobu i patike tom svom 4-tom mezimcetu? Prosto ne VERUJEM da ce tim parama da pucaju na struju, vodu-djubre i ostale komunalije...Ili ne daj boze da ih otac-alkos-narkos-kockar iskoristi za svoj car...
Volela bih, da je ovo sto sam otkucala CISTA GLUPOST.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #29 poslato: 28-09-2007, 09:41:16 »

Nadajmo se da jeste cista glupost. A sto se tice odakle... pa iz budzeta
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #30 poslato: 28-09-2007, 09:52:23 »

Ma naravno da je iz budzeta...Nego, interesantno je to, da DMP po svaku cenu hoce sebe da pretstavi kao veliku velicinu. Nemam nista ni protiv toga, po meni, bolje da je oformio neki fond (pa i nema mnogo porodica sa 4-voro dece) da sva ta deca kad napune 18 god. mogu da podignu tu neku "zagarantovanu" sumu, mislim, da bi to bilo bolje resenje. Kvalitetnije bi ulozili i ne tako mali novac. E u tome se ogleda necije dobro delo, necija velicina, ljudskost...Ako je to cilj.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #31 poslato: 28-09-2007, 09:55:24 »

Pa ja mislim da je prvenstveno bio cilj da finansijski podrzi porodice koje dobiju 4. dete, jer dosta njih nema toliko novca da kupuje svojim decama sta im je sve realno potrebno i onda ova pomoc svakako dobro dodje, barem koliko toliko.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #32 poslato: 28-09-2007, 10:03:28 »

Mozda je i to, ali sumnjam da je najteze "ocuvati" 4-to dete. Nema logike.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #33 poslato: 28-09-2007, 10:50:20 »

To je naravno jos samo jedan rasipnicko/predizborna akcija DMP.

1. Da li ce lovu da dobijaju i deca bogatih roditelja. Npr. osim nesto Roma koji imaju i vise od 4-voro dece jedine osobe koje znam da imaju trazeni broj su neki od nasih veoma imucnih sugradjana.

Dakle, nema selekcije.

2. Neko je ovde lepo pitao, da li to vazi samo za cetvrto dete bracnog para ili se priznaju sva "cetvrta deca" (vanbracna npr.) ...

3. Ima 300 potencijalnih korisnika. To prakticno znaci izdvajanje od 50 miliona godisnje, tj. jos 300 ekvivalentnih plata budzetskih radnika za ove namene. Budzet Jagodine je ukupno 1300 miliona (rebalansom), a vec se preko 300 miliona izdvaja za plate zaposlenih, jer je Jagodina jedan od najgorih gradova u Srbiji po broju cinovnika na 1000 stanovnika.

Pravi uzas.

4. Da cepidlacim do kraja, ako plan uspe pa pocnu masovno da se radjaju deca, uskoro ce onda budzet Jagodine da sluzi samo za to da izdrzava socijalu, pa da se pozdravimo sa svim ostalim poslovima.

Ocigledno je dakle da ideja i nije da plan uspe, pa da bude npr. 1000 ili 2000 dece koja ce primati ovaj novac, jer to ne bi moglo ni teoretski da se plati.

5. Naravno, posto je jako tesko reci da je idiotski izdvajati pare za nevinu decicu niko tu odluku nece ni kritikovati ozbiljno kako bi inace trebalo.

A najlepse je sto plan pocinje da se primenjuje od 1. januara, tj. mozda posle lokalnih izbora ili u samoj predizbornoj kampanji. A za posle cemo videti.




Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #34 poslato: 28-09-2007, 11:38:04 »

Pa zar i vozic, ZOO i Akva nisu napravljena zbog decice? A ko ih "rabi" dzaba? Sto nasi, sto "strani" penzioneri...I ko se pobuni po pitanju OBJEKATA za decicu (naravno i besplatnih ekskurzija)?
A tek koja je ironija sa tim vozicem...Deka se vozi za dzabaka, a unuce placa kartu...Ali sta zna unuce ispod 18 sta su izbori...Doduse, mozda ovo 4-to zna (to kazem da ne bih SKRENULA...sa teme).
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #35 poslato: 28-09-2007, 11:45:57 »

Da ne bi bilo zabune, da pojasnim.

1. Lepo je da se pomaze deci.

2. Smatram da GENERALNO drzava treba da ucini vise da se olaksa odgajanje dece (besplatni vrtici za svu decu npr., gde ima i nekog obrazovanja itd.).

3. Smatram da je ova akcija najobicniji predizborni marketing bez stvarne namere da se jedan tezak problem resi (stupa na snagu od 1. januara, malo pre izbora, neselektivna odluka itd.).

4. Na zalost, koliko god izgledala sjajno, odluka je finansijski neodrziva, kosta previse a resava premalo, uz to je nepravedna (dobijaju i bogati, porodice sa troje dece mogu biti u tezoj situaciji od nekih sa cetvoro, sta je sa parovima koji ogromne pare daju da bi uopste dobili dete).

5. Odluka predstavlja nastavak sumanute prakse sve vecih i vecih (jer sledeca cirkuska tacka mora biti spektakularnija od prethodne da bi se zadrzala paznja publike) socijalnih davanja iz budzeta, koja sva imaju slicne osobine (neselektivnost, populizam, nesvrsishodnost itd.).


Ovde, kao i u drugim slucajevima igra se na kartu totalne neinformisanosti gradjanstva oko velicine budzeta, izdvajanja za odredjene namene itd.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #36 poslato: 28-09-2007, 11:57:10 »

Ma nema zabune-kristalno jasno. Namerno sam nabrojala vozic, zoo,akvu...pa i o tome nismo "budzetski obavesteni", pa da ne dodje do zabune i po pitanju mene, i ja volim decu, ali gde se nazire kraj tim igrarijama na tudj racun? A zar i deca sa posebnim potrebama nisu samo deca? Ko o tome vodi racuna, pa ajmo dalje, zlostavljanje dece u porodici...Bolje bi (po meni) bilo da je napravljena neka SIGURNA KUCA recimo (za tih 50 miliona god.)...Ma mnogo toga je OBECANO-NEISPUNJENO, brate, kad ne ides redom gubis se...a mozda i izgubis izbore...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #37 poslato: 28-09-2007, 12:11:54 »

Pa najbolje da ne daje decama pare i da ih salje na ekskurzije, jer oni to nisu zasluzili. A sta je tu lose ako i bogati koji imaju cetvoro dece dobijaju te pare? Sta su oni gori od ovih sto nemaju para? Ja koliko sam zapazio, sadasnja vlast je mnogo vise ispunila od bilo koje druge vlasti koja je u skorije vreme bila tu.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #38 poslato: 28-09-2007, 12:16:46 »

Trenutno nemam neki EKSTRA komentar, pa cu malo da citiram cika Velju Ilica "....Pa ljudi, ja razumem da vi malo kraduckate, ali da toliko uzimate....."
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #39 poslato: 28-09-2007, 12:59:04 »

Vidi Mace, to da li deca zasluzuju ekskurziju ili ne NIKAKO,ALI NIKAKO ne odlucuje predsednik Opstine. To odlucuju iskljucivo roditelji, pa evo, sad su krenule ekskurzije po Jag. skolama, i sta mislis ko to finansira? Naravno roditelji iz svog kucnog budzeta (ko moze). Verovatno si u pravu da DMP ne treba da salje na besplatne ekskurzije, tu se slazem s tobom.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 25 upita.