Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Opsesivno-kompulzivne misli  (Pročitano 8093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIMA-NESTLICA

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Opsesivno-kompulzivne misli
« poslato: 16-10-2008, 20:37:24 »

....Sta mislite o opsesivno-kompulzivnim mislima?.....Da li su izlecive.....Uzroci i posledice opsesivno-kompulzivnih misli........U kom vremenskom periodu se najcesce javljaju...pisite nesto o tome...i ako neko zna kako da mi pomogne neka mi odgovori.....Imam strasan psihicki problem....imam misao koja ne izbija iz glave vec mesec dana..Bice vam veoma smesna kao sto je i meni ali nije za smejanje...verujte mi..za plakanje je....Non-stop razmisljam o tome da budem debela ali ne debela u normalnim proporcijama vec da budem najdeblja osoba na svetu..da udjem u Ginisovu knjigu rekorda za taj nepopularni rekord...i to samo zbog radoznalosti....Znam da nikad necu biti najdeblja osoba niti imam genetskih predispozicija za taj ludi morak ali onda mi je zao..pri pomisli zivot se zivi samo jednom a ja necu nikad zadovoljiti svoju radoznalost,necu videti svoje telo u tolikim kilogramima.......hej ljudi mozete li da zamislite da je meni radoznalost bitnija od mog zdravlja.....Zelim da budem najdeblja osoba uprkos mnogim posledicama pre svega nemogucnost kretanja i problemi sa kardio-vaskularnim sistemom....Mislim da je problem u tome sto ne znam glavno pitanje koje svi mi u zivotu resavamo a to je:"Sta je covek i kakav treba biti?"....Sigurno da neko moze da mi pomogne..Molim Vas!!!!!!!
« Poslednja izmena: 16-10-2008, 20:38:41 od strane MIMA-NESTLICA »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #1 poslato: 16-10-2008, 20:52:53 »

Meni nije smesno ali tesko da mogu da ti pomognem, nisam psiholog.

Napisala si da taj problem imas mesec dana pa imam pitanje...

Sta je sa predhodnim periodom, jesi li imala nesto slicno...i koliko uopste imas godina?

I jesi li vec sa nekim pricala o tome ili si se samo nama otvorila? :aq28:

 
Sačuvana

MIMA-NESTLICA

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #2 poslato: 17-10-2008, 16:50:33 »

Imam 16 godina,gimnazijalka.....Imala sam i ranije misli tipa "Da li zivimo u iluziji ili u stvarnosti"koja mi je zaokupljala paznju 2,3 meseca ali ukapirala sam da zivim u realnosti dok god mislim da u njoj zivim i dok se trudim da idem ukorak sa ovim svetom...Razgovarala sam ranije sa 2 osobe.,mojom bakom i najboljom drugaricom....One ne razumeju moj problem..razumem da je debljina stetna za zdravlje,kardio-vaskularni sistem,da teze pronalazis posao,komuniciras.....A mozda i ne razumem.....ne znam kao da iz glave izbacim ovakvu destruktivnu misao tj.radoznalost..kako ne biti radoznao...Samo da napomenem nisam radoznala da pocnem sa pusenjem,alkoholom,drogom..to me ne interesuje....vodim koliko-toliko zdrav zivot samo imam tako lutkice.......Ima li leka za mene.....?
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #3 poslato: 20-10-2008, 21:01:38 »

Mima, idi obavezno kod psihologa i ispricaj sve sto si i nama.

Nemoj da te sramota ili nesto drugo spreci da to uradis.

Oni sigurno mogu da ti pomognu da prebrodis to.

Jako je vazno da se na vreme reaguje.

Sve najbolje. :aq23: :aq28:
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #4 poslato: 20-10-2008, 21:22:14 »

Citat
Mima, idi obavezno kod psihologa i ispricaj sve sto si i nama.

Uh, a oni koju površnost poseduju... stvarno žalosno...


Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #5 poslato: 20-10-2008, 22:41:13 »

anny, a koju to ti pametnu imas da das nasoj dragoj tinejdzerki?


Mima, imas psihologa u skoli, u Dispanzeru... imas kome da se obratis. Jagodina ima dobre strucnjake.
Izmedju ostalog i tvoja radoznalost je u pitanju ;)

Budi malko radoznalija sto se tice sporta, aktiviraj se malo fizicki i videces kako kompulzivno-opsesivne misli same nestaju :)
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Opsesivno-kompulzivne misli
« Odgovor #6 poslato: 21-10-2008, 21:54:56 »

Citat
anny, a koju to ti pametnu imas da das nasoj dragoj tinejdzerki?
Ono što sam imala da joj napišem, napisala sam joj u pp.
Fanta, mislim da ovakve teme nisu pogodne za ironiju, kao što sam već i napisala... Kao i za "bockanje"...


Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 25 upita.