Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva  (Pročitano 23160 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #40 poslato: 28-09-2007, 13:52:21 »

Možda bi bilo pametnije da se smanje poreske obaveze familijama sa više dece, besplatni vrtići, školske knjige, povećani dečji dodaci, ali to se ne može urediti na opštinskoj ravni.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #41 poslato: 28-09-2007, 16:41:21 »

Pa najbolje da ne daje decama pare i da ih salje na ekskurzije, jer oni to nisu zasluzili. A sta je tu lose ako i bogati koji imaju cetvoro dece dobijaju te pare? Sta su oni gori od ovih sto nemaju para? Ja koliko sam zapazio, sadasnja vlast je mnogo vise ispunila od bilo koje druge vlasti koja je u skorije vreme bila tu.

Pa kad bi budzet bio bure bez dna bilo bi najbolje da se SVIM gradjanima daje recimo po 1000 Eur mesecno. Razlika izmedju budalastine i pametne odluke ne vidi se samo u tom koliko su lepe zelje onog ko odluku donosi, nego i koliko su pravedne, ostvarive i realne.

A zasto je glupo da se daje 12000 mesecno bogatima? Pa zato bre sto imaju pare, a te budzetske pare su uzete od nekih ljudi sto placaju porez i glupo je trositi ih nepotrebno.



Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #42 poslato: 28-09-2007, 17:02:45 »

Pa najbolje da ne daje decama pare i da ih salje na ekskurzije, jer oni to nisu zasluzili. A sta je tu lose ako i bogati koji imaju cetvoro dece dobijaju te pare? Sta su oni gori od ovih sto nemaju para? Ja koliko sam zapazio, sadasnja vlast je mnogo vise ispunila od bilo koje druge vlasti koja je u skorije vreme bila tu.

Pa kad bi budzet bio bure bez dna bilo bi najbolje da se SVIM gradjanima daje recimo po 1000 Eur mesecno. Razlika izmedju budalastine i pametne odluke ne vidi se samo u tom koliko su lepe zelje onog ko odluku donosi, nego i koliko su pravedne, ostvarive i realne.

A zasto je glupo da se daje 12000 mesecno bogatima? Pa zato bre sto imaju pare, a te budzetske pare su uzete od nekih ljudi sto placaju porez i glupo je trositi ih nepotrebno.





pa ne daju se bogatima, vec onima koji imaju 4 i vise dece. po cemu bi ljudi koji imaju vise para od drugih (uz to koja je to granica) bili kaznjeni u odnosu na sirotinju koja ima gomilu dece? zar ne bi bilo logicnije da se ne finansiraju deca sirotinje, kako se ne bi stvarao jos veci broj kriminalaca i socijalnih slucajeva?

sve to zavisi od aspekta i definitivno ne vidim razloga da se bilo kome uskracuje "nagrada" za borbu protiv bele kuge u srbiji
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #43 poslato: 29-09-2007, 06:20:00 »

Za mene je gospodin Markovic genije,a nikad nisam glasao za njega i verovatno necu.Na vasaru je uglavnom sve namenjeno deci,iskusni fotografi na narodnim veseljima najvise slikaju decu,kazu sigurna prodaja.Oko ringispila se okupi vise ljudi nego na knjizevnoj veceri.Mozda je gospodin Markovic nedovoljno obrazovan ali nije glup.Od Jagodine je napravio vasar i narodno veselje,kaze sve za decu a vi ako ste mu politicki protivnik dokazite da je to lose.Domacinska godina(veselje),docek Nove,docek srpske,Buljarice(po smenama),tobogani,pesma,igra(kao cigra) i sve u krug.NA RINGISPILU SMO SVAKE GODINE! Vasar ne trpi velike misli samo ponavljaj isto i mi isto slusamo godinama.
Ali na vasaru mnogo prevaranata,dzeparosa,ljudi sumnjive biografije,hvataju na guzvu.Kad vasar ode ostavi mnogo djubreta a odnese uglavnom nase pare,napravi se mnogo buke oko stvari koje se sutra vec pokvare.
Gospodin Markovic je genije, ali ja ne volim vasar preko cele godine.Da li je dobio moj glas sa ovih 12 000din?Nije jer uvek sumnjam u dobre namere politicara.Verovatno problem u meni.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #44 poslato: 29-09-2007, 13:01:25 »

pa ne daju se bogatima, vec onima koji imaju 4 i vise dece. po cemu bi ljudi koji imaju vise para od drugih (uz to koja je to granica) bili kaznjeni u odnosu na sirotinju koja ima gomilu dece? zar ne bi bilo logicnije da se ne finansiraju deca sirotinje, kako se ne bi stvarao jos veci broj kriminalaca i socijalnih slucajeva?

sve to zavisi od aspekta i definitivno ne vidim razloga da se bilo kome uskracuje "nagrada" za borbu protiv bele kuge u srbiji

Iskreno se nadam da ovo u vezi stvaranja kriminalaca i socijalnih slucajeva ne mislis stvarno.

Sto se bogatih tice, nisam ni rekao da se daje bogatima iskljucivo, vec da je odluka ocigledno demagoska i populisticka jer se ograniceni resursi razbacuju zbog popularnosti samog DMP, a ne da bi se ikakav problem resio.

Problem je (prema autoru odluke) to sto neke porodice nemaju para da odgajaju veci broj dece. Iz toga proizilazi ocigledno da je idiotski ogranicene resurse rasipati na one koji imaju para. Zato nema logike da se daje bogatima.

Odluka je dakle ocigledno populisticka, glupa, ne resava bas nista, a rasipaju se drzavne pare. Naravno, ovi koji dobiju pare bice srecni, a neki nesretnici posle DMP kad upadnu u potpuni budzetski kolaps bice "zli momci" koji ne daju deci lovu jer ce sve ove odluke morati da se ukidaju jedna za drugom.

Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #45 poslato: 29-09-2007, 13:27:18 »

Pitanje je dangubo, koliko ljudi razmislja kao ti. Mislim da posle ZLOG MOMKA, ne preostaje nista drugo, nego da se svaki naredni PROZLIJE jos vise. Uopste nisam sigurna da ce bilo ko u nastavku populacije-popularizacije da "ukida odluke jednu po jednu". Na zalost, a mozda i srecu (svaka nemoc me jos vise ojaca i ogrubi) skepticna sam.
Treba deca da se radjaju, ljubav da se vodi (decu ne donose rode), ali zar da to ljudi "rade" zbog obecane socijale????
Ama, kako se uopte TAJ lik drznuo da on glumata AFRODIZIJAK na ovim Moravskim prostorima ("biserima bacenim pred svinje")?
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #46 poslato: 30-09-2007, 21:01:52 »

Sta je tu lose sto neko ne voli decu? Bas zato sto ne volim rekao sam da bi bilo lepo da tek za jedno 15 godina imam decu jer cu ih mozda dotle zavoleti.
Nista lose Mac! To sto ih ne volis ne znaci da ih mrzis!

Vodi se po svom osecaju i imaj ih kada budes spreman za njih!!

Ti ces da ih cuvas i vaspitavas a ne neki tamo koji ti to namecu kao "pod obavezno"!

I tacno je da zene i muskarci ne osecaju isto prema potomstvu. Po prirodi stvari!

Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #47 poslato: 12-08-2009, 18:30:03 »

I evo godinu i po dana nakon donošenja, predizborna odluka se ukida ... toliko o tome.



http://www.blic.rs/srbija.php?id=105808

Predlog Gradskog veća Jagodine
Zbog krize ukidaju pomoć za četvrto dete
Autor: Anita Đukić | 12.08.2009. - 05:00

Jagodina - Gradsko veće Jagodine usvojilo je predlog za ukidanje materijalne pomoći za četvrto i svako sledeće dete u porodici, na osnovu koje su ove porodice dobijale 200 evra mesečno do detetovog punoletstva. Ako Skupština grada usvoji odluku gradskog veća, odluka o materijalnoj pomoći biće ukinuta 28. februara 2010. godine, ali porodicama koje su već ostvarile ovo pravo, pomoć neće biti uskraćena. U gradskoj vlasti objašnjavaju da je razlog za ovakvu odluku ekonomska kriza.
Sačuvana

z.s.

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 75
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #48 poslato: 12-08-2009, 20:29:50 »

da li nam palma polako posustaje sa realizacijom obecanja,ili se meni samo cini
ма само ти се чини ,где он да посустане ...........          :xq005:  
« Poslednja izmena: 12-08-2009, 20:30:40 od strane z.s. »
Sačuvana
Da je glupost večna, svi smo svedoci, samim tim što smo joj savremenici.
 

Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 20 upita.