Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Komunalna policija za Jagodinu  (Pročitano 30720 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #20 poslato: 19-01-2010, 16:09:14 »

Pozuri dok ga okolna sela nisu proglasila za dozivotnog predsednika....jos imas sansi!!!  :xq011:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #21 poslato: 19-01-2010, 16:30:42 »

Hahaha...za maršala, daleko bilo!
Sačuvana

nesa_skazi_acelera

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 209
  • domovine sin
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #22 poslato: 19-01-2010, 18:23:30 »

Jel ima neko ogranicenje koliko mandata neko moze da bude predsednik nekog grada?


Pa najvise 2 mandata koliko ja znam.tacnije 8 godina
Sačuvana
Depresija u Srbiji - Kad se vise ne radujete ni tudjoj nesreci.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #23 poslato: 19-01-2010, 18:38:06 »

Taman dok zirafe zatrudne!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #24 poslato: 19-01-2010, 19:25:21 »

Jel ima neko ogranicenje koliko mandata neko moze da bude predsednik nekog grada?


Pa najvise 2 mandata koliko ja znam.tacnije 8 godina

I ja sam tako mislila, ali posle čujem da su neki (čini mi se u Kikindi), ušli u treći uzastopni mandat. Kažem, nisam sigurna, trebalo bi da su dva maksimalno, ali... :aq15:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #25 poslato: 19-01-2010, 22:06:22 »

http://www.jaznamnajbolje.com/kampanja.php?id=90591

 :xq005:

Mac, požuri polako sa kampanjom, imaš još samo 2 dana.  :xq005:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #26 poslato: 19-01-2010, 22:10:59 »

Ja se nisam smejala, meni je više...muka :xq010:
                       Većini nam je muka! Ovom narodu ne treba komunalna policija nego GESTAPO!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #27 poslato: 19-01-2010, 22:26:14 »

Gestapo   :aq21:  Tu se slazem.
A predsednik kaze da je sve ok,da je narod miran i plemenit! :aq24: U njegovom selu vlada red.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #28 poslato: 19-01-2010, 22:48:38 »

Ja se nisam smejala, meni je više...muka :xq010:
                       Većini nam je muka! Ovom narodu ne treba komunalna policija nego GESTAPO!

Podržavam predlog i slažem se. Sasvim  :xq011:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #29 poslato: 19-01-2010, 23:00:56 »

Pa da vidimo:

VANDALI UNIŠTAVAJU I RUŽE CENTAR JAGODINE
U fontanu bacaju šampon, klupe i kolica

Anita Đukić    | 15. 07. 2009. - 05:00h | Komentara: 5

Komunalci danima moraju da čiste penu iz fontane kada vandali u nju prospu šampon
Jagodina - Sipanje deterdženta i šampona u gradsku fontanu, posle čega komunalci ceo dan čiste penu, ispisivanje grafita po spomeniku poginulim borcima, lomljenje klupa, samo su neki od primera ruženja centra Jagodine.

Centar Jagodine, skver gde se nalaze fontana, park sa spomenikom oslobodiocima i dečji park često su na udaru vandala. Pored fontane, u kojoj pored šampona i deterdženta često završe i slomljene klupe, ali i stara dečja kolica, na udaru su i parkovi, gde vandali lome klupe, klackalice i česme.
- Uradili smo nove ljuljaške i klackalice pre mesec dana od metalne konstrukcije upravo zato da ne bi mogli da ih slome. Sve dečje konstrukcije bile su ranije od drveta i potpuno su uništene. Popravili smo malu fontanu koja se nalazi u parkiću, ali je radila samo jedan dan. Tokom noći su nabacali šljam, huligani su počupali prskalice i neke zatvorili drvetom da ne mogu da prskaju. Odmah smo sutradan zatvorili fontanu i ona ne funkcioniše i jako mi je žao jer se deci ona jako dopala i tu su imali osveženje. Slomili su sedišta na klackalicama, posle samo mesec dana su ponovo skoro sve uništili - kaže rukovodilac „Zelenila“ Miroslav Stanojević. On dodaje da se dešava da duž celog skvera nestaju klupe, iako su teške oko stotinu kilograma.
- Dešava se da naređaju klupe jednu na drugu u vis, okrenu đubrijere koje su takođe teške, đubre se prospe i onda to čopori pasa raznose. Stalno menjamo ulično svetlo, postavili smo reflektor koji je jako visok, pa ne mogu da ga slome. Nekada je dečji park imao i tobogan sa drvenom konstrukcijom, ali su ga polomili. Sve česme u parku osim jedne, su zapušene. Za sređivanje parka odvojili smo oko 5.000 evra. Na nekim mestima metalne cevi seku žicom za sečenje metala - kaže Stanojević i dodaje da bi možda rešenje za kraj huliganizma bilo postavljanje video-nadzora.
Nadležni se slažu da bi možda rešenje za ovakve probleme bilo postavljanje video-nadzora koji bi mogao da bude na zgradi „Parking servisa“ u centru. Kako kažu u Komunalnoj inspekciji, ne treba samo mlade kriviti za ovakvo ponašanje, jer se često dešava da se i stariji ponašaju neprimereno.
- Postavljanje video nadzora bi možda donekle rešilo problem, ali mislim da bi utvrđivanje identiteta i dalje ostalo kao prepreka. Tu bi morala da se uključi policija jer sam video-snimak ne bi dao posebne efekte. Mi imamo službeni fotoaparat, pa slikamo neke situacije koje uspemo da zateknemo. Podnosimo prekršajne prijave, a najčešće pišemo kazne za prekoračenje radnog vremena ugostiteljskih objekata. Imali smo u poslednje vreme par slučajeva prosipanja šampona u fontanu i jedne večeri je bila bačena klupa u fontanu. Nismo imali konkretan slučaj da počinioca zateknemo na licu mesta - kaže šef komunalne inspekcije Milanka Bogosavljević. Ona kaže da se ekscesi uglavnom dešavaju noću i pred zoru, da ima verbalnih obračuna sa inspektorima, ali ne fizičkih napada.
- Propisi moraju da se poštuju i svi moraju da shvate da svoje nezadovoljstvo iz bilo kog razloga ne mogu da rešavaju na taj način - kaže Bogosavljevićeva.

Koliko vandalizam kvari izgled centra grada?

Ana Stojanović
Imam dvoje dece koja se igraju u velikom parku. Deca su bila oduševljena malom fontanom, ali je ona brzo pokvarena. Ljuljaške škripe, sedišta za klackalice su polomljena, a svakog jutra osvanu pivske flaše, špricevi i igle.

Irena Kovačević
Sa ćerkom sam često u parku. Uvek se brinem hoće li Lena uzeti nešto čime se može povrediti jer nije samo noć kritična već i dan. Popodne se stariji tinejdžeri skupljaju i počinju da uništavaju sve.

Zorica Obradović
Često šetam sa dva unuka i primećujem da je sve manje klupa na skveru. Pokušala sam mladima koji lome klupe da kažem da to ne rade. Ne samo da nisam uspela, već su me gađali kamenom.

Bogoljub Milanović
Često sa prijateljima sedim na skveru. Već oko sedam sati počinju da se skupljaju oni koji imaju nešto protiv uređenosti. Česme su nam mnogo značile, ali skoro sve su pokvarili. Policija treba da interveniše.

Života Nikolić
Penzioneri se okupljaju kod fontane jer je tu leti najprijatnije. Kad ostanemo posle osam sati svašta vidimo. Hajde što peru ruke ili se umivaju nego i bacaju papire i đubre, radnici se ljute ali mladi ih psuju.

Jelena Zdravković
Već godinama postoje problemi sa vandalizmom i pokušajem nekih da unište sve što vredi. Postavljanje noćnog čuvara bi možda rešilo problem ali je nekultura i nevaspitanje naš osnovni problem.



http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/101764/U-fontanu-bacaju-sampon-klupe-i-kolica

Crno na belo.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #30 poslato: 19-01-2010, 23:39:45 »

Ma to su samo sitnice u odnosu npr. na indiju.  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #31 poslato: 19-01-2010, 23:46:48 »

Ma to su samo sitnice u odnosu npr. na indiju.  :aq01:
:xq005:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #32 poslato: 30-01-2010, 18:12:20 »

Nakon sakupljenih 20 poena, građani će biti upućivani na društveno korisni rad u trajanju od 5 radnih dana, a za sakupljenih 50 poena sledi društveno korisni rad od 10 radnih dana. Visine novčanih kazni će biti određene naknadnim pravilnikom. Građani koji u periodu od dve godine ne dobiju ni jedan kazneni poen, imaće pravo na besplatne akcije javnog komunalnog. Kazneni poeni se brišu nakon pet godina, odnosno, nakon izdavanja novih dokumenata. Vlasnici starih ličnih karata ne podležu zakonu o ponašanju na javnim mestima.

Kazneni poeni koji su regulisani zakonom o ponašanju na javnim mestima:

Za bacanje smeća van kontejnera 2 poena. Gaženje zelene površine 6 poena. Za slušanje glasne muzike u kući 5 poena. Za slušanje u liftu u prisustvu dece mlađe od 5god sledi 5poena. Za čačkanje nosa na javnom mestu 4 poena. Za slušanje muzike preko slušalica, preglasne jačine u gradskom prevozu, dobijate 4 poena. Za neobrijane muškarce u odelu 3 poena. Za vršenje male nužde na javnim površinama 5 poena. Za vršenje velike nužde na javnim površinama 8 poena. Za pirsing obrve 6 poena. Za psovanje uniformisanih lica 4 poena. Za neverbalne uvrede 3 poena. Za bacanje pikavaca po ulicama 6 poena. Neobrijane ženske noge u letnjim mesecima 2 poena. Za pušenje na mestima gde je zabranjeno 10 poena. Šetanje kućnih ljubimaca bez povodnika 5 poena. Šetanje pasa bez korpi 6 poena. Za zloupotrebu javnih dobara 8 poena. Ometanje vozača javnog gradskog prevoza 3 poena. Za nepoštovanje reda u poštama i bankama 2 poena. Za švercovanje u gradskom prevozu 4 poena. Za neposedovanje ličnih dokumenata 5 poena. Za naočare sa dioptrijom većom od 5 biće potrebna posebna dozvola.

Salji dalje, ovo ne sme da ostane neprimeceno!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #33 poslato: 30-01-2010, 19:24:47 »

Sve je to lepo, samo sto ne vazi za jagodinu posto mi nemamo odgovarajucu policiju, kao sto je i do sada objasnjeno.
Sačuvana
Dark Eagle

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #34 poslato: 30-01-2010, 19:46:24 »

pretera ga malo,a???

Ma nije to preterivanje to ti je iz zakona koji ce se sprovoditi,pa ti vidi.
Mozda u Jagodini i neda Dragan,ali ako krenemo negde van Jagodine.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #35 poslato: 31-01-2010, 13:23:27 »

Kazneni poeni koji su regulisani zakonom o ponašanju na javnim mestima:

....Za čačkanje nosa na javnom mestu 4 poena.
 -Za neobrijane muškarce u odelu 3 poena.
 -Za pirsing obrve 6 poena.
- Neobrijane ženske noge u letnjim mesecima 2 poena. 
 -Za naočare sa dioptrijom većom od 5 biće potrebna posebna dozvola. .....
Zakon koji krsi zakon!  :aq16:
Koje li bi tek kazne cekale onog ko bi ovo probao da sankcionise, jer je ovo povreda osnovnih ljudskih prava, tj privatnosti?!  :aq25:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #36 poslato: 31-01-2010, 15:45:09 »

Ovo dodje kao: E ovako bih ja voleo/la da bude! :aq24:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #37 poslato: 31-01-2010, 16:01:28 »

Upravo to, cista budalastina.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #38 poslato: 31-01-2010, 16:14:36 »

U Nemackoj je zadnjh godina praksa da se zbog stedje, dugogodisnji nezaposleni sa Biroa za zaposljavanje nekim kracim kursevima obuce za te poslove, i uz neku manju naknadu ih uspesno obavljaju.Zarada nije neka ali dobro dodje kao dopuna na Socijalnu pomoc a drustvo ima koristi od tog rada.

Zar kod nas nebi moglo nesto slicno da se uradi?
« Poslednja izmena: 31-01-2010, 16:16:41 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Komunalna policija za Jagodinu
« Odgovor #39 poslato: 31-01-2010, 16:25:11 »

Pa moglo bi. U stvari trebalo bi. Samo nas hebe to sto nemamo Angelu Merkel  wq45
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 20 upita.