Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Autobuska i zeleznicka stanica  (Pročitano 44372 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Autobuska i zeleznicka stanica
« poslato: 13-10-2008, 15:09:46 »

Hocemo lep i cist grad,turiste,akva park,brdo, poslovne zgrade i jos puno toga a zanemarujemo prvi kontakt sa gradom.
Ne dolaze svi organizovano vec je puno i takvih koji bi vozom ili autobusom dosli u nas grad.
Misljenja sam da bi tim glavnim stanicama trebalo dati prioritet u sanaciji i dovodjenja u red i ispravan rad.
Ne znam da li se nesto u zadnjih par godina promenilo ali su meni ostali u veoma losem secanju.
Ako gresim obradujte me nekom lepom slikom novijeg datuma
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #1 poslato: 13-10-2008, 16:09:37 »

Pricao mi tip (Svajcarac) koji jer bio na proputovanju kroz Srbiju da se stanicama i higijenom razocarao a da ga je grad odusevio a narocito gostoprimstvom i ljubaznoscu.
Dosao vozom a da izgubio sat vremena na zeleznickoj jer nije mogo da se sporazume  kad ima dalje voz, gde moze prenocit ima li kakvih prospekata o gradu i okolini i sl.
Kasnije upozno neke momke koji su ga ugostili i pokazali sve u gradu gde je ostao dan duze.
Dalje je morao autobusom tako da je upoznao i taj lokalitet pred odlazak.
Te njegove reci su mi ostale u secanju pa sam bas iz tog razloga hteo proverit da li je zaista tako..
Hvala bevana..
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #2 poslato: 13-10-2008, 17:17:07 »

Stanice su nam stvarno tuga odaju utisak najgore socijale i nemashtine,gledam one slike stare zeleznichke i pitam se zashto je neko uopshte srushio ono?
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #3 poslato: 13-10-2008, 21:05:07 »

Citam da nam predsednik grada svakog meseca prima "posetu" gde se svi zale za sve i svasta.
Zar zaista niko ne moze da skrene paznju na uredjenje ta 2 objekta ????
Prvi kontakt onih koji ulaze u nas grad je STANICA u kojoj ti trebaju cizme da udjes u WC i jedno 50-tak din za ev.praznjenje (ne znam da li jos uvek naplacuju a i nije vise "2 dinara druze") i gas maska za boravak duzi od sat vremena.
(ne zelim nikog ovim da uvredim)
Zar je puno odvojiti deo iz budjeta za uredjenje cekaonice, wc-a i fasade. Modernizacija i obuka osoblja ne predstavlja neki veliki problem a i nebi trebala da bude skupa.
Zar su to objekti od kojih opstina "nema profita" pa se iz tog razloga ne sredjuju ????
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #4 poslato: 13-10-2008, 22:06:08 »

Krajnje je vreme da ga se podseti...
I ja se ne dovozim ovim ali ne zaboravljam da sam se nekad vozio i jednim i drugim prevoznim sredstvom.
Ko zna sta nas sve ceka u ovoj krizi energenata pa kad ne budemo imali ni za traktor a kamoli BMW (ili sta li se vec vozi) bicemo srecni da imamo bar zeleznicku stanicu..
ali KAKVU...
ili je mozda Zirafa vaznija?
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #5 poslato: 13-10-2008, 23:09:03 »

da samo sto je zeleznicka stanica u vlasnistvu zeleznica srbije a ne grada ali svuda u svetu sem na glavnim zeleznickim stanicama u svakom manjem gradu je zeleznicka stanica mesto gde se skuplja najgori olos to sto ovaj svajcarac kaze vazi za svajcarsku jer svajcarci imaju to u svom mentalitetu da se voze vozom cak i kad je bogat on ce pre da ide vozom nego autom dok u vecini zemalja je poitpuno obratno vozi se vozom ko mora i retko ko ide u turizam sem zapadnjackih hostel turista vozom a od takvih se leba necemo najesti a njima usput i nesmeta to pisanje u vcu gde se ulazi cizmama jer i ovako se ne kupaju po 5 dana!!
e za autobusku se slazem ali mislim da je i to vlasnistvo jugo prevoza tako da treba prvo resiti te pravno imovinske odnose a sto se zeleznice tice ili nek je sruse ili nek nsaprave novu kulturnu zeleznicu ali da bi se napravila brza moderna zeleznica nove stanice itd potrebno je 10 tak milijardi a te pare ce da odplatimo za 300 god jer nikad nece kod nas covek iz jag koji vozi novi a8 recimo kad krene poslom u novi sad da plati povratnu kartu vozom 100 evra umesto sto ce isto toliko goriva da potrosi i da sedne u svoj auto i zgazi 250 znaci kada se prometi kompletno mentalitet drustva mozda i pricamo o nekoj ekstra zeleznici ali tesko da se tako nesto desi tako da ce nam zeleznica bude uskoro kao u avganistanu i mislim da je to trenutno najgora stvar u srbiji u svaki segment trenutno u srbiji bolje stoji od zeleznice!!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #6 poslato: 14-10-2008, 07:26:58 »

Ja stvarno ne znam mnogo ljudi koji voze audi a8, ili neka bude bilo koji auto iznad 10000 evra, tako da je to stvarno zanemarljiv broj ljudi u odnosu na vecinu. Sto se tice autobuske stanice, ona pripada firmi eurolin paracin i to sve zavisi od nje.
Sačuvana
Dark Eagle

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #7 poslato: 14-10-2008, 11:20:16 »

pa ako ces tako onda zanemarljiv broj ljudi ide u novi sad nekim posloim ne ide vecina i kad ta manjina umesto svog auta da ide u nis novi sad beograd bude izdvajala vecu sumu novca za voznu kartu prve klase nego za put svojim kolima onda ce da bude zeleznica isplatljiva ali to nikada nece u srbiji da se desi da bi se promenio mentalitet ljudi treba sadasnjoj deci kad se rode da se tako vaspitavaju i da ih roditelji od malena vodaju negde vozom da bi imali tu kulturu koriscenja zeleznice koju recimo imaju svajcaraci aki to kod nas nikad nece da se desi!!
ali nije to samo slucaj kod nas u citavoj istocnoj evropi je zeleznica u katastrofalnom stanju svi grade auto puteve cuda ali se za zeleznicu niko ne hvata jer njom ide samo onaj ko mora a kad covek dodje do para i kupi auto i od 5000 evra a do juce se vozio vozom taj vise u voz da sedne nece!!!
i oduvek su vozom putovali sve sami klosari i dripci narkomani i klosari su se vecito skupljali na zeleznickim stanicama itd!!
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #8 poslato: 14-10-2008, 13:52:45 »

Neko,voz zapravo treba da bude luksuzno prevozno sretstvo kojim bi ja od Jagodine do Beograda stigao pre neko chto novine prochitam,za recimo 40.-tak minuta.
Sad, to shto je voz danas najveca tuga na svetu to je opet problem cele drzave...
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #9 poslato: 14-10-2008, 15:00:12 »

Negde sam procitao da vlada dobila novac za rekonstrukciju zeleznicke mreze i da je to jedan od sledecih poslova.
Slazem se da je pruga vlasnistvo zeleznice Srbije ali stanica i vlasnistvo nad zgradom nije.(ili mozda gresim) i da je L.S.zaduzena za njeno uredjenje i odrzavanje.
Mislim da su vozovi i kvalitet pruga zaista tuga ali u istocnom delu Evrope dok u svim zemljama zapadne E.nije.Vozovi su puni i rentabilni ne samo u CH vec i u Nemackoj, Austriji, Francuskoj itd.



Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #10 poslato: 14-10-2008, 17:14:36 »

Voz je GLAVNO prevozno sretstvo u zapadnoj evropi.Jer je brz(brzine preko 200km/ch su standard),tachan, siguran,komforan, veca je kolichina usluga nego u autobusu.

Sedno popijemo kaficu,prochitamo novine i eto nas u beogradu :)


Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #11 poslato: 14-10-2008, 17:16:15 »

da ali opet se vracamo na poentu price da voz treba da bude luksuzno prevoznoi sredstvo kao u ch nemackoj austriji itd da bi ljudi putovali vozom i da bi placali kartu vise nego benzin ali problem je u tome srto covek sa istocnjackim mentalitetom vise voli da ode negde autom i da ga nakuri na sred ulice nego da ide vozom i to ce tako biti jos vekovima ne samo kod nas nego svuda i jos nesto ti svajcarac zaboravljas da u svajcsarskoj austriji nemackoj ne postoje medjugradske autobuske linije vec se sve ide vozom znaci trteba da se ukine autobuski prevoz iz jag za nis beograd kragujevac itd da bi svi koji koriste bus isli vozom!!!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #12 poslato: 14-10-2008, 20:19:13 »

Neko,voz zapravo treba da bude luksuzno prevozno sretstvo kojim bi ja od Jagodine do Beograda stigao pre neko chto novine prochitam,za recimo 40.-tak minuta.
Sad, to shto je voz danas najveca tuga na svetu to je opet problem cele drzave...
Bio je i pre tuga, nije to od juce....jos 70-tih su kasnili po 4h, smrad, prljavo, wc da ne udjes itd.
I to pricam o internacionalnim linijama. Za svaki raspust smo isli sa mamom za S. Brod i Zagreb
i vozovi mi nisu bas ostali u lepom secanju.

U Holandiji je prevoz vozom jako skup. Sto rece neko, kosta vise nego benzin.
Pa ko voli....

U nasu zeleznicu moze da se ulozi ali sta sa nasim niskim standardom? Ko da placa toliko karte? I odakle?

Pitanje izgleda i higijene i autobusske i zeleznicke je vec druga prica. Cistace imaju, samo jos i da rade svoj posao...
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #13 poslato: 15-10-2008, 17:47:20 »

Sada treba 6 sati + kasnjenje....

Znam da u Hrvatskoj do pre par godina bio SLICAN SLUCAJ (ako ne i isti) kao i kod nas a sada.
Evo primera:
Nagibni iz Zagreba do Spllita 5.30min.cini mi se, popravili pruge, brzina i do 160km/h novi vagoni i sve cisto i na medjunarodnim a i u pravcima vecih gradova.
www.sumo.tv/watch.php?video=1318695
Jeftinije je u odnosu na auto jedino ako putujes sam (max 2) jer karta kosta: II klasa oko 150 kn (ca.20e.) a I ca.30e.
Toliko bi te iznela putarina ZG-Split
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #14 poslato: 15-10-2008, 18:13:35 »

Bio sam skoro u wc-u u Jagodini na zeleznickoj stanici.Blagi uzas,ni voda ne moze da se povuce,a od pederskih oglasa da se ispovracas!!!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #15 poslato: 16-10-2008, 11:49:29 »

Evo recimo meni danas u goste dolazi jedan portugalac,iz Beograda ce verovatno busom da dodjem u Jagodinu...
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #16 poslato: 16-10-2008, 17:53:14 »

ko te zeznu da odes tamo? :xq003:
Muka bevano!!!Hteo sam da se u...am!Jos kad sam ulazio u wc,neki tip hteo da zatvori ulazna vrata.Odmah mi palo na pamet da su to neke pederske radnje!Al' kad se mora u wc-mora se.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #17 poslato: 17-10-2008, 14:00:12 »

Dak,sledeci put ledja uza zid (da ne bude :xq036:) a pamet u glavu gde ides na pi..pi wq42
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #18 poslato: 17-10-2008, 22:50:23 »

Nije bilo pi...pi,nego ka...ka!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

dobrivoje

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 11
Одг: Autobuska i zeleznicka stanica
« Odgovor #19 poslato: 29-10-2008, 22:27:05 »

Pa zar ne vidite ko je direktor zeleznica Srbije!? Danas je na TV-u bila neka vest kako je doticni direktor iskupovao nov vozni park za zeleznice (nove automobile) a od toga dva luksuzna u vrednosti preko 200.000 evra. Kad su pokusali da ga pitaju u koje svrhe su kupljena ta vozila, on ih odgonio (mislim na novinare). Eto zbog cega imamo takve stanicne zgrade  "brze pruge Srbije" itd.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 25 upita.