Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pomoc gradjanima!  (Pročitano 36913 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #60 poslato: 14-08-2007, 23:51:05 »

Moglo je da se objasnjava seljacima koliko je vazno osiguranje, ali od toga nema glasova.

Tj. politika nase opstine, a i sire, svodi se na od danas do sutra kupovanje glasova, pijano urlikanje po Guci i podelu jagnjica, nema tu prostora za suvoparne teme vec samo za spektalkle koji treba da zasene siromasne duse. A u prici o osiguranju nema bas nikakvog spektakla ...

Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #61 poslato: 15-08-2007, 09:04:01 »

Pa zs, i sad ima onih koji negoduju, npr. za Gucu. Pa se ipak ide.

 Ako nemaju, pa na kraju, neka prose od susednih drzava!

 Nas su i pozari docekali nespremne pa su trazili avione i sta vec!

 Mislim...sta ima tu da se prica. Stete su ogromne, kao sto se vidi!

 A moglo je da se SPRECI!

Ma, IMA para u Srbiji. Tamo se gosnje UKRADE za deset novih auto-puteva i pet "Iljusina"! Minimum! I mislim da se vlast ne boji gubitka na sledecim izborima vec se boje za GOLI ZIVOT. Posto u Srbiji zapravo vlada MAFIJA i politicari su SAMO MARIONETE. Svako ko bi se usudio da nesto ZAISTA i preduzme - ne bi doziveo novi dan.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #62 poslato: 15-08-2007, 14:45:22 »

Pa zs, i sad ima onih koji negoduju, npr. za Gucu. Pa se ipak ide.

 Ako nemaju, pa na kraju, neka prose od susednih drzava!

 Nas su i pozari docekali nespremne pa su trazili avione i sta vec!

 Mislim...sta ima tu da se prica. Stete su ogromne, kao sto se vidi!

 A moglo je da se SPRECI!

Ma, IMA para u Srbiji. Tamo se gosnje UKRADE za deset novih auto-puteva i pet "Iljusina"! Minimum! I mislim da se vlast ne boji gubitka na sledecim izborima vec se boje za GOLI ZIVOT. Posto u Srbiji zapravo vlada MAFIJA i politicari su SAMO MARIONETE. Svako ko bi se usudio da nesto ZAISTA i preduzme - ne bi doziveo novi dan.

saglasan, bravo, to je sustina. zato stalno i pricam da se URADI nesto ali da to URADE svi, onda, mafija i svi ostali, kada vide da su malobrojni sami ce se povuci ili ce bar promeniti taktiku i nesto ce se promeniti u nasim zivotima.

mislim da niko zaista i ne zna sta bi se desilo kada bi smo svi jedinstveno krenuli da menjamo sebe i drzavu
« Poslednja izmena: 15-08-2007, 14:47:05 od strane zs »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #63 poslato: 15-08-2007, 14:48:24 »

Moglo je da se objasnjava seljacima koliko je vazno osiguranje, ali od toga nema glasova.

Tj. politika nase opstine, a i sire, svodi se na od danas do sutra kupovanje glasova, pijano urlikanje po Guci i podelu jagnjica, nema tu prostora za suvoparne teme vec samo za spektalkle koji treba da zasene siromasne duse. A u prici o osiguranju nema bas nikakvog spektakla ...



nema nicega spektakularnog, ali opet ne znaci da ne treba da im se objasnjava. ako nista drugo ljudi iz osiguravajucih kuca mogu da iskoriste sadasnju situaciju, obidju sela i objasne im sta bi imali da su bili osigurani. verovatno bi namakli veliki broj klijenata
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #64 poslato: 15-08-2007, 15:08:18 »

A Palma je kao Head'n'Shoulders, 2 u jednom  :aq21: i politicar i ono drugo  :aq21: :aq21: :aq21: :aq21:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #65 poslato: 15-08-2007, 15:30:25 »

          Sumnjam da bi i jedno osiguravajuce drusto nudilo

          u paketu i nadoknadu za stete od ovakvih nepogoda.

          Svakako bi trazili garancije od HMZ pa bi eventualno i to uneli u polisu.

          Za njih je to veliki rizik s obzirom da se ovi pokazuju kao neodgovorni!

          Mozda je bolje da se seljak udruzi pa da sami finansiraju te rakete.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #66 poslato: 15-08-2007, 15:45:46 »

Vremenska nepogoda,jel to bese grad,olujno nevreme,cunami....Ljudi koliko je istih stradalo do sad od ovog poslednjeg ( pa ne daj boze ), rekoh neki dan da su njive "fabrike pod vedrim nebom",a neko tu rece (sto je 1000% tacno), ko ce naterati seljaka da osigura to sto ima.HMZ na Besnjaji,koga je trebao da obavesti da stizu takvi i takvi oblaci i bice toga i toga,pa ne autentika sigurno,pa ni dmp.....pa i ja ako me opici nesto sutrada,a nisam osigurana,ko bi tu bio kriv?Da li seljak osigura kravu,pa ako mu nedaj boze crkne sta radi...kuka danima, pa prodje...Mnoge stvari su iznad nasih moci i mogucnosti,tako je na zalost
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #67 poslato: 15-08-2007, 21:49:40 »

Rukovodilac Radarskog centra "Bešnjaja" u Jagodini Svetlana Biljić, izjavila je da je sva municija istrošena u petak kada je nevreme pogodilo Kragujevac, tako da u subotu nije bilo nijedne raspoložive rakete.

Ona je rekla da fižički nije bilo moguće sa dva vozila, za jedan dan popune sve raketne stanice i u trenutku pojave gradonosnih oblaka nad Pomoravljem samo je nekoliko protivgradnih stanica u Jagodini imalo rakete.

U Ćupriji i Rekovcu po pet stanica bilo je bez raketa.

"Došli smo u situaciju da smo i mi i strelci bili na svojim mestima i gledali kako pada grad a nemoćni da bilo šta uradimo. Sistem je bio spreman za dejstvo, strelci na svojim mestima ali nismo imali čime da pucamo", rekla je Svetlana Biljić.

Prema njenim rečima, u petak 10. avgusta utrošeno je 250 raketa i za dejstvo u subotu 11. avgusta na raspolaganju je bilo 125 protivgradnih raketa što je bilo nedovoljno za razbijanje oblaka koji je kasnije naneo velike štete opštinama u Pomoravlju.

"Nemoguće je potpuno razbiti oblak, ali je ipak našim dejstvom dan ranije kada se nevreme dogodilo u Kragujevcu učinjeno da štete budu samo na nekoliko stotina hektara", kaže Biljić.

Radarski centrar "Bešnjaja" štiti od grada Raški, Šumadijski i Pomoravski okrug i u svom sastavu ima 132 protivgradne stanice.

B92, 15.08.2007.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #68 poslato: 15-08-2007, 22:08:54 »

Grad koji je 10. i 11. avgusta padao u Srbiji naneo je štete usevima na području 20 opština, a rezultati procene štete biće poznati u toku sledeće nedelje, izjavila je juče Tanjugu meteorolog u Sektoru Republičkog hidrometeorološkog zavoda za protivgradnu zaštitu Julijana Nađ. Štete su nanete opštinama Loznica, Svilajnac, Zaječar, Arilje, Čačak, Kosjerić, Lučani, Požega, Užice, Jagodina, Ivanjica, Pirot, Despotovac, Boljevac, Ćuprija, Kragujevac, Paraćin, Rekovac, Kruševac i Trgovište, rekla je ona. Nađ je dodala da „postoji mogućnost da u još šest opština u Srbiji ima štete od grada“. Iz radarskih centara u područjima pogođenim gradom 10. avgusta je ispaljeno 1.257 protivgradnih raketa, a 11. avgusta 587, rekla je ona i naglasila da bi šteta sigurno bila mnogo veća da nije bilo dejstva iz radarskih centara.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #69 poslato: 15-08-2007, 23:39:50 »

He, he, steta je vec na poljoprivredi 100% tamo gde je pao grad, a da nisu pucali bila bi 200% ...  :aq05:

Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #70 poslato: 19-08-2007, 12:04:28 »

  Jel ima neko informaciju da li su isplatitli tih 20hilj dinara ostecenima?

  I sta je sa seljacima? Jel' uticao grad na cene na pijaci?

 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #71 poslato: 19-08-2007, 12:07:39 »

  Jel ima neko informaciju da li su isplatitli tih 20hilj dinara ostecenima?

  I sta je sa seljacima? Jel' uticao grad na cene na pijaci?

 

niko nij eni rekao da ce bilo kome isplatiti 20 hiljada, vec da se im platiti racune za opravku nastale stete. ene na pijaci, pa one su ove godine zbog suse i ovako vise nego pre nekoliko meseci
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #72 poslato: 19-08-2007, 12:31:15 »

    Pa dobro, onda racuni. Jel' dobio neko nesto?

    Znam da su cene vec bile ihaha (nesto skuplje nego ovde :aq16:)

   

   
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #73 poslato: 19-08-2007, 17:58:21 »

    Pa dobro, onda racuni. Jel' dobio neko nesto?

    Znam da su cene vec bile ihaha (nesto skuplje nego ovde :aq16:)

   
ma kakvi racuni... palma je to lupio na svojoj tv, rekao je da svi kojima su krovovi polupani kupe materijal a racune donesu u opstinu i bice im isplaceno. gde je tu logika, zar ne treba neko da izadje i popise one kojima je potrebna pomoc i proceni stetu? ovako moze svako da menja crepove i naplati od opstine, naravno nekima ce da budu isplaceni racuni samo onima kojima je stvarno potrebna pomoc morace da popravljaju o svom trosku. zar palma sam nije rekao da ga streliste ne interesuje, a na strelistu je najveca steta....
   
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #74 poslato: 19-08-2007, 20:22:42 »

    Pa dobro, onda racuni. Jel' dobio neko nesto?

    Znam da su cene vec bile ihaha (nesto skuplje nego ovde :aq16:)

   
ma kakvi racuni... palma je to lupio na svojoj tv, rekao je da svi kojima su krovovi polupani kupe materijal a racune donesu u opstinu i bice im isplaceno. gde je tu logika, zar ne treba neko da izadje i popise one kojima je potrebna pomoc i proceni stetu? ovako moze svako da menja crepove i naplati od opstine, naravno nekima ce da budu isplaceni racuni samo onima kojima je stvarno potrebna pomoc morace da popravljaju o svom trosku. zar palma sam nije rekao da ga streliste ne interesuje, a na strelistu je najveca steta....
   

to je rekao Velja Ilic a ne DMP, a verovatno je emitovala i televizija DMP-a, "pobratim" Velja je porucio nasem stanovnistvu da odmah krene u stovarista kupi sta mu treba i napravi, a sto se tice komisija, koliko znam i one obilaze to podrucje
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #75 poslato: 20-08-2007, 09:29:14 »

koliko ja znam niko ne obilazi streliste sami krpe svoje krovove , bukovce ce verovatno da isfinansira opstina. mislis li da je time sto je velja izjavio da ce stetu da nadoknadi opstina palma oprao ruke i  sad *ladno moze da kaze kako on nista nije obecao. ne bi me zacudilo...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #76 poslato: 20-08-2007, 09:36:17 »

koliko ja znam niko ne obilazi streliste sami krpe svoje krovove , bukovce ce verovatno da isfinansira opstina. mislis li da je time sto je velja izjavio da ce stetu da nadoknadi opstina palma oprao ruke i  sad *ladno moze da kaze kako on nista nije obecao. ne bi me zacudilo...

obidji sada opstinu, videces pored red. upravo tim ljudima dele neka sredstva
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #77 poslato: 20-08-2007, 10:06:01 »

hej , ne pricam napamet....ali reci cu ti u toku dana o toj pomoci
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #78 poslato: 20-08-2007, 15:01:41 »

hej , ne pricam napamet....ali reci cu ti u toku dana o toj pomoci

hajde reci. uz to, ako je to pomoc, pa onda koliko god da je vajdica je, ispada da nije bilo moranje. da je osiruganje placeno situaicja bi bila sasvim druacija, osiguravajuca drustva bi to vec itekako naplatila od RHMZ
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #79 poslato: 20-08-2007, 21:49:10 »

OD RHMZ????????????  :aq21: Njih, bre, nema kuce za sta da ujede  :aq21: Niti imaju pare za rakete niti imaju cime da ih dopreme do odredista niti ima ko  :aq21: E, jaku bi firmu ojadili  :aq21:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 25 upita.