Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Reiki  (Pročitano 30726 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Reiki
« poslato: 24-01-2008, 17:34:15 »



Bavim se Reikijem godinu i po i neizmerno sam zahvalan Božanskoj univerzalnoj životnoj energiji.

Reiki je sistem koji se na Zapadu primarno pouducava kao sistem lecenja, koji nam omogucava da lecimo sebe i druge polaganjem ruku. Razvio ga je Mikao Usui u prvim godinama XX veka. Svoju popularnost reiki duguje cinjenici da ga je veoma lako nauciti i koristiti, cak i deca mogu da ga primenjuju bez problema. Lecenje reikijem je omguceno kroz povezivanje sa reiki energijom kroz proces opunomocenja ili inicijacije. Koristenje reikija je prosto stvar svesnosti o njegovom prisutvu i punoj predaji samom procesu, u kome mi postajemo ta energija. Lecenje se vrsi ili polaganjem ruku na sebe ili druge, ili kroz rad na daljinu.

Reiki. Rec je sacinjena iz dva dela: 'Rei' = univerzalna, i 'Ki' = energija, zivotna sila. Zato je logicno sto je najbolji prevod ove reci 'univerzalna `ivotna energija'. To je energija koja pokrece sva ziva bica, ona se ne moze opisati, ali je prisutna u svemu. Kada smo svesni te energije, mozemo je koristiti da pomognemo sebi i drugima.

Dva simbola koji kreiraju rec 'reiki' mogu da znace i 'prosvetljenje', posto se mogu shvatiti kao univerzalni duh. Ali praksa je dokazala (tu se Istok i Zapad ne razlikuju mnogo) da iz nekog razloga (mozda su zaboravljene tehnike koje su vezane za duhovni deo reikija), jedino sto nam je dostupno u vezi reikija je da ga koristimo kao sistem lecenja fizickog, emocionalnog i mentalnog tela, dok u vezi duhovnosti on moze da nam bude podsticaj da krenemo u neko dublje duhovno traganje. Na zalost, ne moze se reci da je reiki zaokruzen sistem ako trazimo odgovor na krajnja pitanja vezana za samospoznaju.

Svaki pokusaj da se tacno definise izvor reikija je osudjen na propast. Neko kao izvor vidi Boga, neko neku bezlicnu silu, kosmicki princip, a neko kao energiju koja je zivot sam. Ovi zadnji ne traze nikakva dalja objasnjenja, jer shvataju da ako zelimo egzaktno da pronadjemo izvor reikija, iscurece nam kao voda kroz proste: sto jace stezemo, sve manje vode ostaje u nasem dlanu.
Uusi je opisiovao reiki kao 'inituitivan', sto znaci da on ide tamo gde treba, tj. da tece u skladu sa potrebama primaoca. Sto je veoma bitno, on ne leci samo simptome, on prvo ide ka uzrocima. Reiki radi bas ono sto je u datom trenutku potrebno, iako to nama, koji smo uvek usmereni na trenutne rezultate, nije bas uvek jasno i cini nam se da se nista ne desava.

Reiki znaci ravnotezu. On deluje na svim nivoima: fizickom, emocionalnom, mentalnom i duhovnom. Reiki daje energiju i leci telo. Studije kazu da ubrzava lecenje rana, snizava krvni pritisak, smanjuje stres i umanjuje ili uklanja bol.

Ovde se ne radi o religiji, jer reiki koriste pripadici svih religija sveta. On nas ne odvaja od nase religije, ako govorimo o duhovnim dometima reikija, vec nas stimulise da svoju veru jos bolje upoznamo, uz dodatne blagoslove mogucnosti lecenja sebe i drugih. Usui je praktikovao reiki kao metod baziran na intuitivnoj sili univerzuma. Pomocu nje, telo postaje zdravo, covek sretan, a um miran.

POSTOJI MNOGO stilova i varijacija Reikija, koji se danas poducavaju. Koliko mi je poznato, svi oni imaju svoj koren u metodu koji je stvorio Japanac Mikao Usui u ranim 1900-tim. Prema tvrdnjama ucenika koji su bili poducavani od Usuija licno, on je svoj metod zvao "metodom za postizanje licnog savrsenstva."

Neki od ucenika su na Reiki ukazivali imenom Usui Teate ("Usuijev medod primene ruku"), dok je to za druge bio Usui-Do ("Usuijev Put"); oni nisu svi bili poducavani istim stvarima, ili poducavani na isti nacin. Usui je prilagodjavao svoje ucenje veoma precizno prema sposobnostima i interesima svakog ucenika, a uz to imamo i cinjenicu da je i njegovo razumevanje evoluiralo tokom vremena.

Jos dok je Usui bio ziv (umro je 1926.god.), postojalo je nekoliko verzija njegovog metoda, koji se praktikovao u Japanu. Cak i oni koji su svoj metod zvali Usui-Do, bilo je mnogo razlicitih varijacija ucenjima: neki su ga striktno posmatrali kao metod prosvetljenja, sa stepenima i ceremonijalnim obredima slicnim Dzudo sistemu koji je osnovao Jigoro Kano. Drugi su Reiki ucili kao primarno duhovni put, ali put koji u sebi ima i odredjene tehnike lecenja i veoma vaznu proceduru opunomocenja zvanu Reiju.

Posle Usuijeve smrti, njegov metod je doziveo jos vece transformacije. Neki od njegovih poslednjih ucenika su stvorili organizaciju u njegovu cast -- Usui Reiki Ryoho Gakkai ("Drustvo Usuijevog Reiki metoda lecenja") -- koje je izmenilo njegovo ucenje. Jedan od njegovih ucenika, dr Chujiro Hayashi, se u potpunosti fokusirao na onaj deo Reikija koji se odnosio na lecenje bolesti i razvijao metode koji su bili "tretmani" koji su davani primacima, drugim ljudima. Moze se skoro sa sigurnoscu reci da je Hayashi bio taj koji je poceo da zove Reiki imenom Usui Reiki Ryoho.

A onda, bas kao i njegov ucitelj Usui, Hayashi nije poducavao istim stvarima sve ucenike. Jedan od njegovih renomiranih ucenika je bio Tatsumi, je nazivao ono sto je poducavao kao Usui-Do; Hayashijeva ucenica Yamaguchi (koja je jos ziva i jos uvek poducava) naziva svoju verziju Jikiden* Reiki; a Hayashijeva najcuvenija ucenica Hawayo Takata -- osoba koja je najzasluznija za sirenje i popularizaciju Reijkija na globalnom planu -- je zvala njenu verziju Usui Shiki Ryoho ("Usuijev metodoloski stil lecenja").

Naravno, ono sto ja poducavam je proizvod mog vidjenja svih ovih verzija. Odabrao sam da to nazovem Usui Reiki Ryoho -- iako je mnogo toga sto je deo moje prakse bazirano na informacijama dobijenih od jos uvek zivih studenata Mikao Usuija, koji njegov metod zovu Usui-Do. Moja verzija je takodje razlicita od Gakkai verzije Usui Reiki Ryoho. Ovaj prirucnik ukljucuje elemente iz raznih izvora. Dao sam sve od sebe da indentifikujem te izvore i da prikazem celokupnu sliku, koja ce biti sto vise oslonjena na istoriju.

* bukvalno, "direktna transmisija, prenos"

Reiki,HVALA!


Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

bebironac

  • Gost
Одг: Reiki
« Odgovor #1 poslato: 02-04-2008, 17:43:45 »

Veliki pozdrav Zockey...mogu ti reci da od prosle godine od kad sam bila na terapiji mnogo se bolje osecam.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Reiki
« Odgovor #2 poslato: 02-04-2008, 20:29:39 »

Vidis,sve ovo me je zainteresovalo.Cuo sam za Reiki,ali nisam tacno znao sta je.Nemam dostupnu literaturu ovde.Sta mogu bez nje da uradim po tom pitanju?
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #3 poslato: 04-04-2008, 07:59:59 »

Vec sam napisao sta je Reiki,literaturu mozes naruciti ovde i kosta 650 dinara:
http://www.knjizara.co.yu/index.php?gde=@http%3A//www.knjizara.co.yu/pls/sasa/knjizara.knjiga%3Fk_id%3D101738@
ili pozovi i naruci knjigu "Reiki za pocetnike" Venels Dejvid J.

uostalom ako te mrzi da ukucas rec Reiki u pretrazivac onda nemoj ni pitati sta je.

Koga interesuje Reiki ili hoce da se bavi ovim Bozanskim darom neka se javi ovde mogu ga povezati sa vrhunskim uciteljem koji dolazi u Paracin,nije skupo!
Ko me pita koliko kosta taj nije za Reiki!!!
 Koga interesuju lecenja i izlecenja isto se moze javiti ovde.

« Poslednja izmena: 04-04-2008, 08:03:52 od strane Zockey »
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

bebironac

  • Gost
Одг: Reiki
« Odgovor #4 poslato: 04-04-2008, 19:16:21 »

Postovanje Zockey....objasni sirokoj narodnoj masi zasto se ta terapija naplacuje....zato ce i ljudi pitati koliko to kosta...
Uostalom covek te je lepo pitao za objasnjenje...verovatno je mislio da ce objasnjenje dobiti od strucnjaka...nije stvar samo procitati,treba i objasniti ljudima sustinu te terapije....ne razumem cemu taj odbojan stav  wq93
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Reiki
« Odgovor #5 poslato: 04-04-2008, 20:24:51 »

Da.I ja sam se pitao sto si se nasao uvredjenim?!Inace,nisam te PITAO sta je Reiki,vec sam IZJAVIO da nisam tacno znao sta je.Procitao sam tvoje objasnjenje,sasvim mi je jasno.
Jos nesto sto mi nije jasno,sada mi je potrebno objasnjenje. Citat: "Ko me pita koliko kosta taj nije za Reiki".Znaci,ako nemam kintu,naj..bo sam?Da li bi ti,licno,mogao da me sa svojih vrata vratis kuci,ako pare nemam,a pomoc mi je potrebna?Ako je to Bozanski dar,kao  sto si i napisao i sa cim se slazem sa tobom,kako se ne plasis da to i naplatis?


Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #6 poslato: 04-04-2008, 22:40:11 »

Ne razumete me,nekada se nije naplacivalo ali od kada je Reiki stigao na zapad pocelo je naravno da se naplacuje i tako je ostalo,inicijacije na zapadu su po nekoliko hiljada evra,kod nas je od 200 pa na gore.
Ne mogu ovde da objasnjavam mnogo ima pitanja,ne razumete vi to,koga interesuje vrhunski nacin isceljenja od 1200 dinara po tretmanu neka se javi,covek dolazi da radi i u Paracin i ne uzima pare uzalud jer su rezultati vidljivi vec posle prve terapije...
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Reiki
« Odgovor #7 poslato: 04-04-2008, 23:30:50 »

Isao sam kod bioenergeticara u Jagodini i pomogao mi je.Verujem u Riki u sta god da su ga zapadnjaci preokrenuli,kao i sve ostalo.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #8 poslato: 05-04-2008, 07:41:50 »

VERUJ MI SRECAN SAM
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Bisone

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 7
Одг: Reiki
« Odgovor #9 poslato: 26-06-2008, 22:53:40 »

Upravo iz navedenih razloga, preko zapada, nepotpunim inicaranjem ili cak kako je navedeno i neiniciranjem vec samo prodajom literature došlo je do slabljernja energije Reikija....

Inace sam učitelj Tradicionalno japanskkog Reikija i Gendai Reikija
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #10 poslato: 27-06-2008, 09:12:54 »

Bisone,voleo bih da te upoznamn da porazgovaramo o Reikiju
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Bisone

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 7
Одг: Reiki
« Odgovor #11 poslato: 27-06-2008, 19:56:30 »

Vazi Zockey, javi se na email pa cemo se dogovoriti. Inace sam iz Kragujevca.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #12 poslato: 04-07-2009, 20:56:05 »

I tako se upoznasmo ja i moj prijatelj Biša...

Veliki pozdrav Majstoru!

.........

Od Majstora!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #13 poslato: 04-01-2010, 23:10:18 »

Reiki zvanicno prihvacen u Srbiji
 
Ni kraćeg pravilnika ni većeg koraka u suzbijanju nadrilekarstva u Srbiji: konačno, nakon godinu dana od donošenja novog Zakona o zdravstvenoj zaštiti, poznati su metodi i postupci alternativne medicine koji se mogu praktikovati u Srbiji, a svi koji nisu na zvaničnom spisku overenom štambiljom Ministarstva zdravlja u poslednjih nedelju dana tek minule godine već se smatraju – nelegalnim. Tako su nam bar nezvanično rekli u tom ministarstvu uoči Nove godine.



Neosporene

Ministar zdravlja dr Tomica Milosavljević stavio je 14. decembra 2007. svoj potpis na Pravilnik o bližim uslovima, načinu i postupku obavljanja metoda i postupaka tradicionalne medicine, da bi ovaj podzakonski akt sa samo trinaest članova stupio na snagu devet dana kasnije, 23. decembra. To su istorijski datumi za alternativce na polju medicine u Srbiji ako ne računamo onaj iz decembra 2005. godine kada je alternativna medicina i legalizovana u našoj zemlji jer je ušla u Zakon o zdravstvenoj zaštiti pod nazivom "tradicionalna medicina", s upozorenjem da se može uvoditi i u državne zdravstvene ustanove i u privatnu praksu isključivo uz odobrenje Ministarstva zdravlja.

"Tradicionalna medicina, u smislu ovog zakona, obuhvata one proverene stručno neosporene tradicionalne, komplementarne i alternativne metode i postupke dijagnostike, lečenja i rehabilitacije (u daljem tekstu: tradicionalna medicina), koji blagotvorno utiču ili koji bi mogli blagotvorno uticati na čovekovo zdravlje ili njegovo zdravstveno stanje i koji u skladu s važećom medicinskom doktrinom nisu obuhvaćeni zdravstvenim uslugama", formulacija je iz Zakona o zdravstvenoj zaštiti.

Ta zakonska odredba prepisana je doslovce i u rečeni pravilnik, s tim što se precizira da se alternativna medicina može praktikovati u opštim ili specijalističkim ordinacijama doktora medicine, doktora stomatologije, poliklinikama i ambulantama za zdravstvenu negu i za rehabilitaciju, bilo da su one državne ili privatne.

Lista

Zakon dozvoljava samo one alternativne terapije koje ne samo da ne štete zdravlju već i ne odvraćaju pacijenta od upotrebe "za njega korisnih zdravstvenih usluga", a izvode se u skladu s "priznatim standardima tradicionalne medicine". Inspektori Ministarstva zdravlja kontrolisaće rad alternativnih terapeuta.

Alternativna medicinska praksa može se obavljati kao dijagnostika, lečenje i rehabilitacija, precizirano je pravilnikom ministra zdravlja. U njemu se nabraja devet metoda dijanostike i lečenja tradicionalne medicine i još devet metoda rehabilitacije.

Dr Vuk Stambolović, upravnik Instituta za socijalnu medicinu Medicinskog fakulteta u Beogradu, kaže za GL da je listu terapija koje su legalizovane napravio na osnovu istraživanja dr Marije Kovandžić koja je na osnovu metoda ključnih informatora ustanovila da se domaći alternativni praktičari bave sa 63 metode.

– Posle snimanja sličnih metoda napravio sam listu od tridesetak metoda i s te liste je, nesrećnim sticajem okolnosti, izbrisan samo feng šui. Sve ostalo što sam stavio jeste odobreno. Naravno da ima važnih terapija koje nisu ušle u listu, ali, zasad, njima se ovde niko ne bavi – kaže Stambolović.

On napominje da se pod srodnim tehnikama akupunkturi podrazumevaju šijacu, refleksoterapija, su džok i neke druge, kao i da ima čak 19 srodnih tehnika kvantnoj medicini koje nisu pobrojane u samom pravilniku, ali se podrazumevaju.

Celovitost

Dr Vuk Stambolović ističe da pozitivne strane alternativne medicine pre svega proističu iz toga što ona počiva na principu celovitosti. "Prema tom principu, čovekova patnja se ne može razumeti izolovanim posmatranjem organa i simptoma, a puni smisao lokalnih poremećaja postaje jasan tek uključivanjem u celinu kako samog organizma tako i njegovog konteksta. Usled prihvatanja principa celovitosti, alternativna medicina poima ljude kao jedinke a na ljudsku patnju gleda kao na izraz lične istorije. Saobrazno tome, pomoć i podrška su individualizovani. U osnovi alternativnih terapijskih pristupa, zatim, leži i vera u čoveka. Smatra se, naime, da svaki čovek raspolaže inherentnom samoisceljujućom snagom koju je potrebno osloboditi odnosno usmeriti. Poboljšanje zdravlja je otud prevashodno lični, a ne ekspertski poduhvat. Isto tako, s obzirom na to da ne deluju u smislu uspostavljanja kontrole nad pacijentom, odnosno nad njegovim funkcijama, za šta je potrebna velika količina energije, nego su usmerene u smislu podrške i podsticaja – alternativne terapije nisu agresivne, pa tako nemaju štetne posledice. I ono što je takođe važno, s obzirom na principe ljudskih prava, znanje alternativnih terapijskih sistema otvara mnogo mogućnosti za samonegu i za uzajamnu pomoć. U slučaju nekih alternativnih tehnologija otvara se i mogućnost da profesionalna praksa velikim svojim delom preraste u uobičajenu ljudsku aktivnost. Naravno, da bi se ovaj potencijal alternativnih terapija ispunio potpuno potrebno je da i sam alternativni praktičar bude dostojan svog metoda rada. Tu je pak ključno jedno pravilo starih alhemičara: 'Ako hoćeš da napraviš jedan korak u svome radu, potrebno je da napraviš dva koraka u ličnom razvoju'", zaključuje dr Stambolović.

Izmene

Alternativnom medicinom sada se mogu legalno baviti isključivo zdravstveni radnici – lekari, stomatolozi, farmaceuti, medicinske sestre i medicinski tehničari. Sto se tiče praktičara koji nusu zdravstveni radnici, oni treba da se organizuju u postojeća ili neka nova udruženja, kako kaže Vuk Stambolović.

– Pravilnik je važan prvi korak i predstoji nam još dosta rada i nastojanja da se on poboljša. Neophodne izmene odnose se i na to da pravo na praksu dobiju i praktičari alternativne medicine koji imaju određenu edukaciju, a nisu zdravstveni radnici – kaže dr Stambolović.

Taj problem će se razmotriti na sastanku predstavnika zainteresovanih udruženja, koji je naš sagovornik sazvao za 31. januar, kada će biti reči i o međusobnoj saradnji i ulaženju alternativne medicine u sistem zdravstvene zaštite, kao i o obezbeđivanju uslova za dobijanje licenci za rad, koje će alternativcima izdavati Ministarstvo zdravlja.

Zdravstveni radnik koji obavlja metode i postupke tradicionalne medicine mora, između ostalog, imati završen fakultet odnosno odgovarajuću školu zdravstvene struke i položen stručni ispit, mora biti upisan u imenik nadležne komore zravstvenih radnika i u registar odgovarajućeg stručnog udruženja i imati licencu Ministarstva zdravlja. Državni i privatni doktori koji se bave alternativnom medicinom moraju imati zalihe lekova i medicinskih sredstava za petodnevnu potrošnju. U Pravilniku o bližim uslovima, načinu i postupku obavljanja metoda i postupaka tradicionalne medicine pobrojano je da su to ajurvedski lekovi i preparati, tradicionalni kineski lekovi i preparati, homeopatski lekovi, fitoterapijski preparati i tradicionalni preparati.

Saznavanje

Pacijent ima pravo da od nadležnog zdravstvenog radnika blagovremeno dobije obaveštenje koje mu je potrebno kako bi doneo odluku da pristane ili ne pristane na predloženu medicinsku meru. Ovo nalaže Zakon o zdravstvenoj zaštiti, a među vrstama obaveštenja koja lekar usmeno treba da pruži pacijentu, on mora da ga uputi i na alternativne metode lečenja. S druge strane, u Statutu Lekarske komore Srbije među njenim zadacima je i onaj formulisan na sledeći način: "...prati, razmatra i daje mišljenje članovima o alternativnim načinima lečenja i suzbija nadrilekarstvo". Dr Vuk Stambolović je ove godine organizovao u više gradova predavanja o raznim metodama alternativne medicine, poput onih u Beogradu i Novom Sadu o homeopatiji i kvantnoj medicini. Osnovna ideja, kako nam kaže, jeste da predstavnici zdravstvenih ustanova koji su pozvani na te prezentacije saznaju šta sve nude razne metode alternativne medicine kako bi, u perspektivi, mogli i njima upućivati svoje pacijente, kao što ih sada, recimo, upućuju na specijalističke preglede.


Metode dijagnostike i lečenja

1. Ajurveda

2. Akupunktura i srodne tehnike

3. Tradicionalna kineska medicina

4. Homeopatija

5. Fitoterapija

6. Kvantna medicina i srodne tehnike

7. Hiropraktika i primenjena kineziologija

8. Makrobiotika

9. Tradicionalna domaća medicina

Metode rehabilitacije

1. Apiterapija

2. Aromaterapija

3. Či gong vežbe

4. Duhovna energetska medicina

5. Energetska terapija, Reiki

6. Detekcija štetnih zračenja

7. Joga vežbe

8. Porodični raspored

9. Taj-či čuan vežbe
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #14 poslato: 12-01-2010, 09:52:47 »

Ne znam da li ste znali ali crkva ima obrede za izlecenje koji se NE NAPLACUJU.
Izgovor da je poceo da se naplacuje na zapadu pa hajde i ovde nije nikakav izgovor.
Onaj koji leci za pare bolje neka to ne radi.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Reiki
« Odgovor #15 poslato: 12-01-2010, 14:37:35 »

Mozes li molim te,blize objasniti.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #16 poslato: 12-01-2010, 22:29:44 »

Molitvom Gospodu u manastiru, nasem popu je bio spasen otac koji je bolovao od srca i lekari su prognozirali veoma malo vremena.
Takodje postoji jos nesto sto ne znam tacno ime, ali uglavnom jede se hleb koji je osvesten.
Takodje postoji sveto miro, ono istice iz mostiju svetaca i naravno ne samo odatle, koje isto leci.
Sveta voda za koju svi verovatno znaju.
Toliko za sada znam o telesnom izlecenju.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #17 poslato: 13-01-2010, 15:19:50 »

Tačno, kada ti Pop stavi ruku na vrh glave on takodje radi Isceljivanje, i onda čovek to i prihvati kao jedino ispravno od Boga i bude mu bolje Božjom voljom, svojom voljom, placebo efektom ili nečim drugim.
Sve je u VERI!
Ako veruješ da si izlečen to ćeš i biti!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #18 poslato: 13-01-2010, 19:30:18 »

Tačno, kada ti Pop stavi ruku na vrh glave on takodje radi Isceljivanje, i onda čovek to i prihvati kao jedino ispravno od Boga i bude mu bolje Božjom voljom, svojom voljom, placebo efektom ili nečim drugim.
Bude mu bolje Bozijom voljom, ne necim drugim.
Pa ni reiki se ne ubraja u to "necim drugim"
Stvar kao sto kazes jeste u veri, ali veru u tvorca.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #19 poslato: 13-01-2010, 22:34:47 »

Po Božjoj ili Tvojoj, Mojoj, Njegovoj, Njenoj volji... isto je!
Bog je Svuda, u Svemu, u Nama i ono što je Božja volja to je i Naša volja i obratno!
Bog nam je dao Izbor i ono što izaberemo to je ispravno ma svidjalo se to nama ili nekome, to nam je zadatak i TAKO JE KAKO JE!!!

A to što nam je nametnuto od kojekakvih Religija i knjiga to je STRAH!!!

A gde je strah tu nema DUHOVNOSTI NITI LIČNOG UZDIZANJA!

Zar želimo živeti u STRAHU celog života?

Bog nam je dao stvar izbora i svaka Molitva iziskuje još više Molitvi i tako do BESKONAČNOG STRAHA!

ZAR NIJE DOVOLJNO ISKRENO SE JEDNOM POMOLITI, ČEMU VIŠE OD TOGA?

ZAR MISLIMO DA NAS BOG NIJE ČUO PA TREBA DA MU PONAVLJAMO MILION PUTA?

BOG JE U NAMA, U SRCU I DOVOLJNA JE SAMO ISKRENOST PREMA SEBI, LJUBAV PREMA SEBI A SAMIM TIM MI ISIJAVAMO I LJUBAV PREMA SVEMU ŠTO JESTE I ŠTO POSTOJI!

JESTE LI ISKRENI PREMA SEBI (BOGU)?

UNIVERZUM TO SVE VIDI I KO JE ŠTA ZASLUŽIO TO I DOBIJE ALI PAZITE MOŽETE DOBITI I ONO ŠTO POŽELITE U SADAŠNJEM TRENUTKU A TO JE MOŽDA BAŠ NEKA ZAVIST DA IMATE ONO ŠTO DRUGI IMAJU VIŠE OD VAS!!!

DA LI STE SADA SREĆNI?!


STVORITELJ JE STVORIO SVE I MI SMO DEO SVEGA I SAMIM TIM I SAMI SMO SVE A SVE JE JEDNO-JEDINSTVENO I SVI SMO ISTI ALI ILUZIJA TO KVARI!



"Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezonovanjem
i tvojim zdravim razumom."


Buddha
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!
 

Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 25 upita.