Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi  (Pročitano 6967 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« poslato: 24-01-2010, 12:18:54 »

Obično samo "pretrčim" u novinama preko naslova i saveta tipa:  5 koraka do..., 7 saveta za ..., 12 tajni o ...
Kad sve to usvojimo, mi smo bolji ljudi, uspešniji roditelji, ljubavnici, sve pročitamo u govoru tela, pronadjemo savršenog partnera i td.

Pošto u poslednje vreme bojkotujem crne hronike i političke stranice, vratila sam se na na http://zena.blic.rs/tag/985/ljubavni_saveti
i pronašla ovih 10 tajni i zamislila, jer smo muž i ja juče proslavili 27 godina braka, može se reći uspešnog.
Po mom skromnom mišljenju to i nije bio neki događaj, pa, dobro, mojoj porodici i meni je to normalno što je tako, ali su me čestitke dragih mi ljudi ipak raznežile.  Nije nam baš uvek išlo glatko za sve ove godine, što je normalno, ali je ipak neki rezultat tu, pa i sreća i zadovoljstvo što su nam deca imala stabilnu podlogu za odlazak u život.
Ja bih samo dodala na ovaj tekst i to, da smo oboje bili spremni da menjamo sami sebe više nego onog drugog, da smo to radili "u hodu" i da nas je spašavalo to što smo i teške situacije prevazili uz dozu humora.

   -*-

Oduvek ste se divili skladnim parovima koji sjajno funkcionišu, ali niste uspeli da otkrijete tajnu uspešne veze? Evo korisnih saveta koji mogu da osveže, prodube i poboljšaju vaš odnos sa partnerom.

UZIMAJTE I PRAŠTAJTE
I vama i vašem partneru potrebna je sigurnost. Oboje želite da se osećate sigurno i zadovoljno kraj onog drugog jer se dobra veza zasniva na obostranom uzimanju i davanju.  

BUDITE ŠTEDLJIVI
Novac je, može se slobodno reći, jedan od glavnih uzroka za svađu i zato se trudite da pravilno rasporedite kućni budžet. Ne trošite više nego što imate, ne ulećite u minuse i ne kupujte tri para cipela mesečno. Zbog toga će, s pravom, biti ljut i eto povoda za svađu.  

PODELITE OBAVEZE
Ako kućni poslovi nisu ravnomerno raspoređeni, dolaziće do sukoba. Svaki član porodice, uključujući i vašeg partnera, treba da ima svoja zaduženja i da ih savesno izvršava. Tako ćete, kada obavite sve poslove, imati dovoljno vremena jedni za druge, ali i za odmor.  

BEZ SVAĐA PRED DECOM

Pred decom morate da budete jedinstveni. Čak i ako se vaš partner ne snalazi najbolje s decom, bez obzira na njihov uzrast, ohrabrujte ga da se što više bavi njima. Ne kritikujte ga pred decom zato što je bio previše blag ili prestrog, već mu to recite u četiri oka.  

ODAGAJTE DOSADU
Zapamtite da je dosada obično sinonim za ljutnju. Ako osećate da vam je dosadno sa njim, zapitajte se zbog čega ste ljuti. Ne bi bilo loše ni da preispitate svoje ponašanje, jer verovatno ni vi njemu niste uvek zabavni.  

SLUŠAJTE ŠTA VAM GOVORI
Naterajte ga da vas sluša tako što ćete mu pokazati koliko cenite njegovu punu pažnju. Međutim, morate da mu uzvratite istom merom i da pokazujete interesovanje kad on nešto govori. Nažalost, većina muškaraca nije programirana za ženske razgovore jer njima je neophodno više ćutanja.

KONTROLIŠITE SE
Naučite da se raspravljate. Trik je u tome da nikad ne izgovorite nešto što ne biste želeli da vama neko kaže. Zato treba da se kontrolišete i brižljivo birate reči jer one mogu da budu ubojitije od hladnog oružja.

NE DRAMITE OKO SVEGA
Prihvatite stvari koje ne možete da promenite. Ne dramite ako nešto ne ide kao po loju, a vi na to ne možete da utičete, jer ćete nervozu preneti i na svog partnera. Štedite energiju za ono što je zaista bitno i što je važno za vas, vašeg partnera i vašu porodicu.

PRAŠTAJTE
Naučite da praštate. Budite fer prema sebi i zapitajte se da li ste bezgrešni. Setite se koliko puta vam je partner progledao kroz prste i oprostio vam manji ili veći greh. Ako vam je stalo do njega, trudite se da oprostite sve što nije od životne važnosti.  

USKLAĐUJTE ŽELJE
Ne zaboravite da ćete se oboje menjati kako vreme prolazi. Zato, čak i ako mislite da ga razumete ili da ste neke stvari raščistili, bar jednom godišnje proverite da li je neko od vas dvoje promenio mišljenje o nekoj oboma bitnoj stvari.
http://zena.blic.rs/Ljubav_i_seks/2135/10_tajni_srecne_i_dugovecne_ljubavi

« Poslednja izmena: 24-01-2010, 12:42:22 od strane Svilena »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #1 poslato: 24-01-2010, 12:47:53 »

..... jer smo muž i ja juče proslavili 27 godina braka, može se reći uspešnog.
Po mom skromnom mišljenju to i nije bio neki događaj, pa, dobro, mojoj porodici i meni je to normalno što je tako, ali su me čestitke dragih mi ljudi ipak raznežile.  Nije nam baš uvek išlo glatko za sve ove godine, što je normalno, ali je ipak neki rezultat tu, pa i sreća i zadovoljstvo što su nam deca imala stabilnu podlogu za odlazak u život.
Ja bih samo dodala na ovaj tekst i to, da smo oboje bili spremni da menjamo sami sebe više nego onog drugog, da smo to radili "u hodu" i da nas je spašavalo to što smo i teške situacije prevazili uz dozu humora.

Najpre,moje srdacne CESTITKE!!!  :xq004:

Onaj ko nije toliko godina braka ostavio za sobom i ne zna koliko ta brojka vredi!   :xq008: 
Drago mi je da si iskrena  da nisi naglasila da si imala 27 godina "samo srecnog braka"  jer tu odmah nesto ne stima, vec da kazes,ko sto bih ja kazala,da nije uvek islo glatko ali da se proslo, naravno, bez humora nista.
Vazno nam je u ovim godinama,sta ostaje ispod crte koja se ispod njih podvuce...da smo tu gde smo i poceli,skupa vezani jos uvek, i da smo decu usmerili na pravi put! 
 Istovremeno mi je iskreno zao onih koji su to zeleli,a ne svojom krivicom,nisu uspeli.

Do sledece godisnjice,a i duze, SVE NAJBOLJE!!! :xq011: :xq011: :xq011:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #2 poslato: 24-01-2010, 19:55:46 »

Hvala Luna  :xq001:

Pa, da, ovo mi je juce stajalo na desktopu celog dana, postavila ova moja manguparija


         

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #3 poslato: 24-01-2010, 20:00:40 »

Hahhahaa, ovo je dobro! :xq005:
Kopirala sam da cuvam za moju godisnjicu kroz par meseci.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #4 poslato: 24-01-2010, 20:26:03 »

Sad bih malo da nazilaram ove "tajne" duge veze sa sadasnjeg gledanja:

PODELITE OBAVEZE
Ako kućni poslovi nisu ravnomerno raspoređeni, dolaziće do sukoba. Svaki član porodice, uključujući i vašeg partnera, treba da ima svoja zaduženja i da ih savesno izvršava. Tako ćete, kada obavite sve poslove, imati dovoljno vremena jedni za druge, ali i za odmor. 

Zavisi kako ga naviknes od pocetka!

"ODAGAJTE DOSADU
Zapamtite da je dosada obično sinonim za ljutnju. Ako osećate da vam je dosadno sa njim, zapitajte se zbog čega ste ljuti. Ne bi bilo loše ni da preispitate svoje ponašanje, jer verovatno ni vi njemu niste uvek zabavni. 
"
Ko ce kome biti ludo zabavan posle toliko godina? :xq006:

"KONTROLIŠITE SE
Naučite da se raspravljate. Trik je u tome da nikad ne izgovorite nešto što ne biste želeli da vama neko kaže. Zato treba da se kontrolišete i brižljivo birate reči jer one mogu da budu ubojitije od hladnog oružja.
"
Najbolje oruzje je cutanje,a on ce sigurno znati zbog cega...cutim kad mi se nesto ne svidja,mrzi me da se raspravljam.

"NE DRAMITE OKO SVEGA
Prihvatite stvari koje ne možete da promenite. Ne dramite ako nešto ne ide kao po loju, a vi na to ne možete da utičete, jer ćete nervozu preneti i na svog partnera. Štedite energiju za ono što je zaista bitno i što je važno za vas, vašeg partnera i vašu porodicu.!

U mladjim godinama nije bilo jednostavno "ne dramiti"!
Sad se vise i nema nekih razloga za to,sto smo mogli i hteli da promenimo,promenili smo.

"PRAŠTAJTE
Naučite da praštate. Budite fer prema sebi i zapitajte se da li ste bezgrešni. Setite se koliko puta vam je partner progledao kroz prste i oprostio vam manji ili veći greh. Ako vam je stalo do njega, trudite se da oprostite sve što nije od životne važnosti. 
"
Da prastam mogu,ali ne mogu da zaboravim...znaci pratice ga prekor celog zivota!

"BUDITE ŠTEDLJIVI
Novac je, može se slobodno reći, jedan od glavnih uzroka za svađu i zato se trudite da pravilno rasporedite kućni budžet. Ne trošite više nego što imate, ne ulećite u minuse i ne kupujte tri para cipela mesečno. Zbog toga će, s pravom, biti ljut i eto povoda za svađu. 
"
Minusi ne,ali kad su cipele u pitanju,tu nemogu da se kontrolisem! Sto cu ja da ispastam ako njemu nije toliko cipela potrebno pa ih ne kupuje. :aq15:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #5 poslato: 25-01-2010, 07:10:42 »

 :aq24:  :aq24: :aq24:

ako krenemo da analiziramo sve tajne, trebace nam mnooogo vremena...
i prostora  :aq01:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #6 poslato: 25-01-2010, 11:27:45 »

Uhaaaaaaaaaa....bolje ne! :aq12:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #7 poslato: 02-02-2010, 01:25:44 »

svilena, jel ti to nešto meni, a?
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #8 poslato: 02-02-2010, 16:10:33 »

Fanta?! Pa, ti si ziva?!  :aq15:



Procitaj i ti, zlu ne trebalo!  :xq009:
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: 10 tajni srećne i dugovečne ljubavi
« Odgovor #9 poslato: 02-02-2010, 21:35:50 »

mrdam svilena

pa sve vrckam  :aq01:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 25 upita.