Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Predlog za lepsu Jagodinu  (Pročitano 41975 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dobrivoje

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 11
Predlog za lepsu Jagodinu
« poslato: 28-10-2008, 23:00:26 »

Ево још једног доказа да Палма није заинтересован за улепшавање града. Јагодина има (какву-такву) реку Белицу, која дели град на два дела. Ако је опредељење градског руководства да Јагодина буде "туристичка дестинација број не знам ни ја који, зашто се нешто не уради по питању редовног чишћења корита реке Белице. По мени то питање треба ставити као приоритет. Требало би направити стазе и осветлити их, да то личи на кеј. Тек онда би Јагодина почела да личи на град. Наравно има још много тога да се уради али уређење корита реке и изградња шеталишта имају и естетски и безбедносни смисао. Замислите када би била постављена расвета и погледате Јагодину са врха Ђурђевог брда... :xq011: Знам сад ће неко да каже да пола Јагодине нема људску расвету али ту смо сами криви јер не постоји заједничка иницијатива кад су такви проблеми у питању. Морамо да будемо мало агилнији, зар не? :aq26:
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #1 poslato: 29-10-2008, 05:40:32 »

Bas dobra ideja Dobrivoje,redovno ciscenje,kosenje trave(kad je ima),osvetljenje,pravljenje klupica niz celu branu(mislim na onaj deo gde je naseljeno)...Po nekim selima,u Belicu se bacaju,sporeti,krmace,polomljeni kisobrani,sav otpad.
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #2 poslato: 29-10-2008, 07:09:50 »

To je stvarno lep predlog. Stime sto bi trebalo jos srediti neke delove grada pre toga,pogledajte Strelište.Sablasno je i godinama nema ulicnog osvetljenja. Trebace puno vremena da se promeni mentalitet ljudi sto se tiče bacanje smeća u reku (to je neka ode kod komšije filozofija). Mada je potrebno vise parkova za klince,srecom ne zivim u centru grada gde je nastao betonski pakao.Samo zgrade,a nigde mesta za decu. Pa zar dete da mi odmah iz zgrade izleti na ulicu.A tek sto se tiče parkiranja po trotoarima,po pesackim prelazima zato sto im niko nista ne moze.Neka hvala moje dete do skole stigne bez takvih problema.Gde je pauk??? Hocemo red,tesko se mi mozemo nauciti redu osim ako nas neko ne udari po džep...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #3 poslato: 29-10-2008, 14:12:44 »

Polako ljudi,daj te coveku jos malo vremena mozda i to dodje na red.
Dali neko uopste ima ideju koliko bi kostala ta investicija ?
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #4 poslato: 29-10-2008, 14:34:02 »

Reka je izuzetno mesto za odmor,setanje i trcanje,ponos je svakog grada pa bi trebalo da bude i naseg. :aq05:

Sad koliko je isplativo postaviti manju rasvetu i klupe za odmor citavom duzinom toka kroz Jagodinu neka odluce nadlezni.
Sisanje i ciscenje jeste zahtevan i naporan posao ali kada se jednom uredi lakse se odrzava. :xq011:
Ideja je odlicna o tome sam i ja razmisljao ali me je dobrivoje predohitrio.

Ideja mi je bila predloziti uredjenje staze za trcanje i organizovati tradicionalni kros "oko Belice" sa startom kod sportske hale zaokretistem kod Elmosa i ciljem ponovo kod hale.

Treba napravit nesto redovno i tradicionalno i oduziti se nekom poznatom sportisti -atleticaru jednom takvom manifestacijom.

Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #5 poslato: 29-10-2008, 14:46:25 »

Pa sad ?
Znas ono,svako ima po neku ideju za koju misli da je bitnija od neke druge.
Nije fer ulagati samo u grad a sela ostaviti u blatu,mada se slazem da je malo preterao sa asvaltiranjem sokacica,ali sta da se radi u to vreme je Velj Ilic imao asvalt na pretek.
Slazem se da treba urediti korito,ali posteno u Jagodini je uradjeno za par godina vise nego recimo u Cupriji u zadnjih 50 godina unazad.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #6 poslato: 29-10-2008, 15:58:17 »

ej, to oko reke Belice... nesto sam nacula da to nije u ingerenciji opstine vec Srbija voda... mada da Palma hoce da preuredi, nasao bi nacina...
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #7 poslato: 30-10-2008, 07:05:34 »

A sto se tice tog krosa,pa ne bi bilo lose da se trci celim tokom,tj do usca u Moravu(naravno ko ima kondiciju ili se profesionalno bavi nekim sportom),to je nekih 8-9km(jedino sto ne bi moglo da se organizuje trcanje leti),ali zanimljiv predlog
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #8 poslato: 30-10-2008, 14:40:58 »

Tako je FANTA sve reke i vodotokovi u srbiji su u vlasnistvu srbija vode.
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #9 poslato: 30-10-2008, 15:04:55 »

Moze ako hoce ali......
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #10 poslato: 30-10-2008, 16:44:29 »

Samo da ne odluci da korito sredi tako sto ce da ga betonira,to mi se ni malo ne svidja
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #11 poslato: 30-10-2008, 19:47:41 »

Mislis na one kocke oko svakog drveta od kojih moj pas ne moze tu da kaki pa jadan gleda i ne zna sta se desilo sa zemljom : )
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #12 poslato: 30-10-2008, 21:27:09 »

Jadna,da znas kako pocne da cvili kada shvati da u blizoj okolini nigde nema parceta zemlje a nece da kaki na betonu...

.....a da,klizaju se kao da hodas po ledu....

Ja sam iz Kragujevca i Lepenica nema problem sa travom i korovom,tamo godinama ne raste nista niti ce ikada rasti,Belica mi je zbog toga divna,cesto zastanem malo na zutom mosticu i gledam ribe i zabe,ljudi verovatno misle da sam neka lujka
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #13 poslato: 31-10-2008, 08:16:13 »

Mislis na one kocke oko svakog drveta od kojih moj pas ne moze tu da kaki pa jadan gleda i ne zna sta se desilo sa zemljom : )
  Pa i nije red da i pas kaki gde hoce(a i ako ga pritera ponesi kesu za sobom i  fino pokupi to).Pre neki dan sam decjim kolicima ugazila u psece govno i kasnije tako usla u kucu,jer nisam videla,pa sa, sve izmazala.Ne mrzim kucice,vec ne marljive vlasnike!
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #14 poslato: 31-10-2008, 08:26:27 »

Štaaa,niko nije pomenuo divnu fontanu ili to sto  ulica prema pijaci(Maksima Gorkog) pocinje da lici na tunel...
Ili automobile u parku kod crkve,mislim da je to jedini park u gradu ne racunajuci Potok i Rusko groblje.Mnogo mi smetaju ti automobili.Kod nas u NS bi to mnogo lepo pocistila komunalna inspekcija,koja verovatno u JA nista i ne radi! A one stare zgrade u centru,nebi bila neka investicija da se prefarbaju. Skoro sam prosao ulicom Narodnog fronta,lelelel, koliko tu zgrada ima. Pa ovi ljudi ce da zive kao sardine. Svasta.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #15 poslato: 31-10-2008, 13:31:25 »

Ribice,mislim da nisi lepo procitala,moj pas NECE da kaki na betonu,problem je sto nigde nema povrsine gde psi to mogu da obave jer je sve betonirano.Ja svog vodim na Rusko ali kako ranije pada mrak prinudjena sam da ga,kada ga setam sama,provedem kroz grad da bi stigla do livade kod Djurdjevog brda.
Bilo bi mnogo lakse kada bi se Rusko malo osvetlilo da se ne traumiram kada kojekakvi liikovi pocnu da se uvece setaju izmedju drveca
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #16 poslato: 31-10-2008, 19:22:38 »

Ribice,mislim da nisi lepo procitala,moj pas NECE da kaki na betonu,problem je sto nigde nema povrsine gde psi to mogu da obave jer je sve betonirano.Ja svog vodim na Rusko ali kako ranije pada mrak prinudjena sam da ga,kada ga setam sama,provedem kroz grad da bi stigla do livade kod Djurdjevog brda.
Bilo bi mnogo lakse kada bi se Rusko malo osvetlilo da se ne traumiram kada kojekakvi liikovi pocnu da se uvece setaju izmedju drveca
Vesna, tacno znam o cemu pricas jer i moj ne moze da kaki na betonu.

Vuce kao lud dok ne dodjemo do trave...

Jadan tvoj... dok stignete do Ruskog Ili Djurdjevog... :aq25: pa sav taj strah... :aq25:

Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #17 poslato: 31-10-2008, 20:44:47 »

he he
ajde da zasadimo malo trave u centru za vase kuce
 :aq04:
Moja kuca ima trave i zemlje koliko hoces. Ne zivi u JA. :aq29:

Kad jedan pas oseca nedostatak treba se zamisliti...

Nije JA milionski grad u Americi pa da ima toliko betona.

I ko je video da se oko drveca stavlja beton ili sta god..... :xq007:


Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #18 poslato: 31-10-2008, 20:48:21 »

Vidi se ako se zagleda da je samo korito nekad bilo mnogo lepo sreceno,sa setepenicama na svakih pedesetak - sto metara, pokriveno onim lepim kamenom u betonu,sa bashticama na svakih pedesetak metara i verovatno su bile u klupice izmedju...Kako se gradjani dopustili da to onoliko propadne,meni stvarno nije jasno :/
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Predlog za lepsu Jagodinu
« Odgovor #19 poslato: 31-10-2008, 20:58:45 »

Vidi se ako se zagleda da je samo korito nekad bilo mnogo lepo sreceno,sa setepenicama na svakih pedesetak - sto metara, pokriveno onim lepim kamenom u betonu,sa bashticama na svakih pedesetak metara i verovatno su bile u klupice izmedju...Kako se gradjani dopustili da to onoliko propadne,meni stvarno nije jasno :/
Kako mislis gradjani? Zar to ne treba opstina da sredjuje i odrzava?

Ne znam koje si godiste ali ja se dobro secam kad se Belica sredjivala.

Posle toga se vise nisu pojavljivali. Niko to vise nije odrzavao.

Pocelo da zarasta, nesto su zeznuli i vodostaj...

Bila je lepsa pre sredjivanja.....prirodna.


Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 24 upita.