Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Sta dalje sa gradom?  (Pročitano 42681 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Sta dalje sa gradom?
« poslato: 06-08-2008, 12:34:16 »

Grad Cuprija,lep gradic na reci Moravi,ljudi fini,druzeljubivi,ali  uovoj prici,verovatno kao i u svim pricama postoji jedno ali...
Pitam se cesto sta mi radimo kao ljudi ,kao gradjani,da zastitimo svoj grad,ljude koji u njemu zive,nasu floru i faunu,od zagadjivanja,propadanja,rasula,nase  ,ljudske neodgovornosti?
Skoro sam setala gradom,imala sam prilike da upoznam ljude koji jos uvek  zrace optimizmom,voljom za boljitak.Slucajnost je tako tela(?)da sam imala prilike da upoznam neke ljude,koji su osnovali  jedan klub,nevladina organizacija,Ljudi koji zele bolje svojim sugradjanima i nasoj deci.Danas ,vreme ukome zivimo ,mozda je to utopija,misao nezamisliva,mozda su i idealisti ,ne znam,znam da su mi se njihove  ideje svidjale i to zelim da podelim sa vama,dragi moji.Pricam o ljudima koji imaju viziju za bolje sutra,o ljudima domacinima,casnim i  postenim ljudima,ljudima kojim nije lako u ovom mutnom vremenu.Da ,pricam o ravnogorskom pokretu iz Cuprije.da ,dragi moji ,nemojte da mislite da sam poludela,ali ljudi se plase kad se oni spomenu.Tamo neki cudaci sa bradama...jujujuj   daleko im bila lepa kuca,reci ce pojedinci i prestace da citaju moj tekst.Ja  razumem da  zivimo u vremenu kad se covek plasi  svoje senke,svega sto je nepoznato i sto ne razume,zato vas molim procitajte ovo sto ocu da vam kazem,zbog nas,ljudi buducnosti,do kraja.Ja mogu samo da podelim moje iskustvo sa vama.Ja sam se osecala lepo ibezbrizno u njihovom drustvu,ljudi su lepo razgovarali sa mnom,izlozili mi svoje ideje ivolju koju zele iimaju da uloze u nas grad.Nacin njihovog delovanja je prijateljski,dobrodusan,zato  sam i zelela da napisem jedan clanak o njima,mozda buducim  tvorcima dobrog u nasem gradu i da drugim ljudima skrenem paznju na ato da kao si drugaciji ,da nisi lud.Volela bi da moj post otvori oci drugim ljudima sirokog pogleda i pomogne ljudima koji misle da su sami u svom entuzijazmu.
Gledajmo ubuducnost sa otvorenim ocima.Nadam se  da sm pomogla  u otvaranju ociju puno ljudi koji vise ne vide  buducnost i nadam se da ce ova tema da bude jos za dugo otvorena i zanimljiva.Ocekujem vasee reakcije i Zbogom
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #1 poslato: 06-08-2008, 16:33:14 »

Pa kad se skupe na jedno mesto 10-tak ljudi koji imaju volje i želje da nešto promene  -  To će se sigurno i desiti

Želim da uspeju u svom poduhvatu  -  a evo ja se dobrovoljno javljam da besplatno otvorim jednu stranicu na internetu o njima  -  o toj nevladinoj organizaciji

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #2 poslato: 06-08-2008, 16:59:21 »

Autentik,
to je mnogo lepo od tebe,fala ti na tome,drago mi je da moju temu nisi,, skinuo,,
pozdrav
Sačuvana

levcanka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #3 poslato: 06-08-2008, 22:56:57 »

E ova tema me je odusevila i navela da se registrujem na ovaj forum  :xq011:
 Sa tim ljudima se druzim redovno i ekipa je fantasticna. Bilo bi lepo da nas je vise koj odlazimo u taj klub
« Poslednja izmena: 06-08-2008, 23:03:12 od strane levcanka »
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #4 poslato: 07-08-2008, 00:01:17 »

Sonja,sve je ovo lepo,ali...Napisala si kako si se osecala lepo,bezbrizno,fino ste razgovarali,da su ti izlozili ideje i tako to.Ali cime se bave,sta rade,cime su to oni,kako kazes,"tvorci dobrog"?Sve mi se to svidja,ali o cemu se radi,razjasni malo.Napisala si sve i...nista.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #5 poslato: 07-08-2008, 09:19:58 »

Kad prodjem moravskim parkom,uvati me naka jeziva tuga od onog sto vidim,od nekad ,po meni najlepseg parka u gradu.Tuga mi je kad vidim sta su uradili  od Morave,nase najvece reke,sve one mrtve svinje koje plutaju rekom,kanalizacija,reka smrdi...Kroz park mora da se setas stapom,u slucaju da te napadnu zmije...Sta mi ostavljamo nasoj deci?Ruglo zapustenost,ne ucimo ih da sacuvaju  nasu prirodu,nasu reku,jer im sami dajemo primer nemarnosti ,prljavstine i lenjosti.
To je nesto sto se meni kod ovih ljudi,kod ravnogorskog pokreta mnogo svidjalo,ta svest o ocuvanju okoline,ljubav prema reci,volja da se sredi obala ,da nam reka ponovo ozdravi,da mozemo bez straha  da se kupamo,pecamo kampujemo.Ta svest da treba nesto da uradimo ,da podignemo glave i pocnemo da radimo ,  pocnemo posao iz pocetka,za nasu decu za nasu buducnost.Mozda to danas zvuci idealisticno,mozda sam i sam takva,ali smatram da kad ljudi na ozbiljan nacin o ovome razmisljaju,da to nije samo prica..To je jedna od ideja koje su mi se svidjale i koje zelim da podelimsa vama,smatramda to treba da se podrzi i da se cuje vise o tome
Izvinte me ne umem da budem kratka u svojim opisima.
Pozdrav izbogom
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #6 poslato: 07-08-2008, 23:05:55 »

Sada je vec mnogo jasnije.O takvim lepim radovima i desavanjima masta mnogo ljudi,ali se,na zalost,samo na mastanjima i zadrzavaju.Nadam se da su ti ljudi stvarno sposobni da nesto promene na bolje.Iskreno-Cupriju ne volim uopste.Ali sam u toj Cupriji proveo jedne od svojih najlepsih dana,dok sam isao u srednju skolu.Prve ljubavi po Moravskom parku necu nikad da zaboravim!Kada sam pre par godina video poseceno sve ono drvece-hteo sam da poludim od zalosti i besa!!!Ne znam kako je sada,ali su "genijalci" napravili ruglo od grada,parka i Morave pored nje.A sto se Morave tice,stvarno bi trebalo mnogo vise paznje za tu reku.Pa koliko ja samo pesama,prica i ljudskih sudbina vezano za nju.
Nadam se da ce ravnogorci uspeti bar nesto da urade.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

моравац

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #7 poslato: 07-08-2008, 23:55:59 »

 :xq004:
Лепа тема!
Има у Ћуприји пуно тога да се ради јер већ дуже време ништа није рађено.ВОДА,Центар града,паркови,Морава и околина,Раваница,улице још неасвалтиране после гасовода,проблеми незапослености младих,криминал на све стране [на улици,општини,болници,ма свуда] нек извину они које нисам поменуо!
За то је потрбна војска а не само једно удружење.
Али треба да се ради,пут од 1 000 000 км почиње једним јединим кораком.Даје више таквих пре би се и почело а и завршило! :xq011:
« Poslednja izmena: 07-08-2008, 23:57:14 od strane моравац »
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #8 poslato: 08-08-2008, 08:59:30 »

Pa kad se skupe na jedno mesto 10-tak ljudi koji imaju volje i želje da nešto promene  -  To će se sigurno i desiti
Tako i ja mislim o tome iako ne zivim u  gradu,verujem  u idealizam ljudi i verujem da to nece da ostane na prici.Verujem da su ti ljudi iskreni  i zeljni promena,zato sami pocela o njima da pisem.


Али треба да се ради,пут од 1 000 000 км почиње једним јединим кораком.Даје више таквих пре би се и почело а и завршило! :xq011:
Vazno je da je zaceta ideja  ,da je rodjena,ali verujem da zajednickim naporom,mozda donacijama i zajednickim fizickim radom,mozemo da postignemo cudo,zajedno!
E ova tema me je odusevila i navela da se registrujem na ovaj forum  :xq011:
 Sa tim ljudima se druzim redovno i ekipa je fantasticna. Bilo bi lepo da nas je vise koj odlazimo u taj klub
Drago mi je da ti se tema svidja,ja sam osecala potrebu i jos uvek osecam da moram da objasnim ljudima ovde na forumu,sta me je to odusevilo utom ravnogorskom klubu,ja sam tek pocela temu i jos uvek nisam ispricala sve sto se meni svidjalo i sta me je odusevilo  u razgovoru sa tim ljudima,nastavak sledi, fala ti na podrsci.Mozda ako imas vremena da mi pomognes u mom odusevljenju,jer vidim da takodje imas sa njima pozitivno iskustvo.
.A sto se Morave tice,stvarno bi trebalo mnogo vise paznje za tu reku.Pa koliko ja samo pesama,prica i ljudskih sudbina vezano za nju.
Nadam se da ce ravnogorci uspeti bar nesto da urade.
Da ne verujem,ne bi o tome pisala.Zelim da obavestim sto veci broj ljudi ,o njihovom radu,idejama,ali covek ne moze da bude pojedinac,to opet moramo zajedno da uradimo i da pomognemo,bez obzira na sve ,,pol.sukobe,,i nejedinstvo,ako se svi skupimo oko jedne ideje izajedno gledamo napred,ima buducnosti za nasu decu....
Nastavak sledi..
Zbogom
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #9 poslato: 11-08-2008, 14:45:32 »

Zdravo dragi moji,
Kako ste mi danas ?Ja bi danas da pricam dalje sa vama ,o stvarima koje su mene odusevile i ostavile   veliki utisak na mene.Koliko nas danas zna pravilno da se prekrsti?Koliko nas zna danas nesto o svojim  obicajima,o obicajima za slavu,Bozic...? Svi nesto gledamo,trazimo,ali nekako nismo sigurni da li je to to.
Sta je mene toliko povuklo da pisem o ravnogorskom pokretu?,pitate se,sta tu ima vise da se pise,zar nije sve receno,u prethodnom postu,ili postovima,kako ocete.Nije,jer smatram da nema nikakvog znacaja ako se svi ne probudimo,stanemo  jedan iza drugog,da se sacuvamo kao narod kroz nasu veru i tradiciju,da naucimo ponovo  kako bese i kako su nas nase bake ucile,ali posto smo postali moderni i imamo moderno drustvo,sta ce nam tradicija i obicaji,nesto sto je staro.Stare,vece kulture pokusavaju da sacuvaju svoje obicaje da ne bi izumrli,vec da bi ostavili svojoj deci  nesto sto je posebno  da bi ta ista deca mogla sa ponosom da kazu:ja to imam nasledio sam i na to sam ponosan.Sta mi radimo kao narod sa svojim obicajima,sa svojom kulturom?,nista sve smo bacili pred noge,niko vise nije ponosan na  svoj narod ,na svoje obicaje.,na svoj jezik.Mi smo mali narod,malo nas je po brojnosti,a sve vredno sto imamo unistavamo,da bi smo se pretvorili  u jedan moderan aparat koji nema proslost,buducnost?,a o sadasnosti da i ne pricam.Svima nama se zuri,nemamo vremena,zivot je kratak ,ne moze sve da se postigne,novo vreme ,novi ljudi..Klub  iz Cuprije,zeli na svoj nacin da vrati ovu mladu generaciju ,istoriji ,obicajima,staroj kulturi,srpskom jeziku.Nas jezik umire,mi imamo engleske,nemacke postpalice,zar to nije tuzno,da bezimo od sopstvenog jezika i da ga namerno zaboravljamo.Stanimo i zapitajmo se kuda to idemo i sta sebi radimo na ovaj nacin,zasto zelimo da zaboravimo?
Smatam da bi svi trebalo da ustanemo i kazemo dosta vise,postujem svoje,da bi mogao da postujem tudje,ucim svoje,da bi mogao da iam znanja o necemu sto je tudje(.EE a sada moram da kazem imajmo)  Respekt prvo za moju kulturu imoj jezik,pa onda za tudju i tudj jezik.
S'postovanjem i  zbogom,a razmislite dobro,kuda idemo na ovaj nacin...
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #10 poslato: 16-08-2008, 21:22:23 »

Pomaze Bog,

 Danas bih malo  o pobedi nasih sportista,sto me je vrlo obradovalo. Ja sam ponosna  zbog toga,da tako jedna malena zemlja kao sto je nasa,ima tako dva  posebna coveka.Jedan u tenisu,drugi u plivanju,a dace Gospod da padne jos jedna medaljica.Mene je to  podstaklo da se vratim svojoj temi,jer naime ,ravnogorski pokret iz Cuprije se trudi ,takodje,sto se meni puno svidja i sto me je zainteresovalo,da sponzorise omladinu,  da ih opet probudi  i podseti odakle su.
Cuprija,nekadasnji grad atletike,najmanje cetiri coveka koji su sirom sveta poznati iz tog grada,ali na moju zalost i zalost , svih ljubitelja sporta, sa smrcu naseg pozntog trenera,upali smo ,(pomalo?) u jedan katastrofalan mrak.Klub iz Cuprije se bori za jedan skok iz mraka ,za jedno kolektivno  budjenje.Zar nije lepse  da imamo  ponovo dobre atlete,koji ce da nas  zastupaju po svetu,kao dobri ,mladi ljudi koji zele i mogu,koji su ponosni odakle su,da su ponosni na to sta su  i ko su?
Ili....
Ili...
Ili smo izabrali put mraka i nije nas vise briga sta ce da bude sutra  i sta ce da bude sa nasom decom?
Vratimo sjaj ,ZAJEDNO,nasem gradu i nasoj deci buducnost,Zajedno,pomozimo da se sport vrati u nase drustvo,a to nije nemoguce.Ako...
Aj'te, ljudi ,ako neko cita ovo ,iz Ravnogorskog pokreta Cuprije,dajte vise informacija,dajte neki racun, de mozda ljudi  dobre volje mogu da vam pomognu ,jer smatram da ima vise ljudi kao sto sam ja i koji veruju u to!!!Vratimo nasu omladinu sportu,Zajedno!
Respekt i zbogom

Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #11 poslato: 04-09-2008, 17:06:18 »

Ljudi,
Sta dalje sa gradom?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #12 poslato: 04-09-2008, 22:30:38 »

Vidis da nikog nije briga.Nema ni tih "Ravnogoraca".
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #13 poslato: 05-09-2008, 10:55:22 »

Grad Cuprija je na fenomenalnoj lokaciji  i sam grad moze da se dovede do savrsenstva

treba samo crvtsa ruka i dobra volja - koja na zalost ponestaje  Cupricanima

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #14 poslato: 05-09-2008, 11:02:55 »

HMmmmmm,autentik,aj zajedno da se udruzimo ,napravimo jedan grad od sva tri grada i resili  smo problem,biciklisticke staze.......posumljavanje.....a
ne zaboravi jednu vaznu stvar,cupricani  su tvrdoglavi.
« Poslednja izmena: 05-09-2008, 11:14:37 od strane sonja »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #15 poslato: 05-09-2008, 12:16:02 »

ja jedino kroz prezentacije mogu da doprinesem da malo ovi iz dijaspore vide da se nesto krece

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #16 poslato: 28-04-2009, 21:36:31 »

Draga Sonja, prosto sam zatečena tvojim oduševljenjem Ravnogorskim pokretom?! Sada je verovatno i tebi jasna ova moja zbunjenost. Ne znam gde si se sa njima srela, ali ako nisi treba da vidiš njihove prostorije. Sve će ti se samo kasti. Ta grupa okupljena oko gajbe piva nikada nije marila nizašta drugo osim da ima dovoljno gajbica u blizini. To verovatno sad i sama uviđaš. Ćupriju ne mogu da spasu nikakve velike ideje. Ni veće od Ravnogorskih joj nisu pomogle, pa neće ni njihove kakve god da su. Kao svemu, tako i ovom gradu može da pomogne samo ako svi njegovi građani počnu da rade jedno te isto. Da čiste svoje dvorište! Nikada neću da zaboravim reči Zorana Đinđića: " Ako svako počne da sređuje svoju kuću, pa svoje dvorište, dobićemo jednu lepo sređenu ulicu, pa više lepo sređenih ulica, pa ceo grad, pa više gradova, pa celu zemlju", tako nekako, parafrazirano. Neće se ništa desiti zahvaljujući velikim idejama, nego radom svakog od nas. I to banalnim radom. Dakle, ne bacajmo đubre po uluci, poštujmo pravila, dolazimo na vreme na posao, radimo savesno, oprostimo, razumimo razlike, budimo bolji ljudi, čuvajmo prirodu, ne maltretirajmo životinje i slabije od nas, pomažimo jedni drugima. A Ravnogorski pokret, to molim te, zaboravi.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #17 poslato: 28-04-2009, 22:46:46 »

Neće se ništa desiti zahvaljujući velikim idejama, nego radom svakog od nas. I to banalnim radom. Dakle, ne bacajmo đubre po uluci, poštujmo pravila, dolazimo na vreme na posao, radimo savesno, oprostimo, razumimo razlike, budimo bolji ljudi, čuvajmo prirodu, ne maltretirajmo životinje i slabije od nas, pomažimo jedni drugima. A Ravnogorski pokret, to molim te, zaboravi.
zdravo ,
 prvo mi je drago da  je neko dao konacno neki konkretan  odgovor  na moju temu,hvala ti na odgovoru.
Deo koji sam citirala,je deo  koji  me je i naveo da tako suncevito  napisem koju rec o ravnogorskom pokretu,jer sam stvarno verovala(doduse verujem jos uvek) u to sto su mi  ispricali...mislila sam da ,konacno ljudi koji  vide i znaju sta treba da se uradi i kako da se zapocne rad,ali...
Ovo je prvi odovor koji sam dobila posle godinu daana..tako da ja nemam pojma sta su ili kako su i da li su uopste i uradili nesto od svega toga sto su pricali...ne znam ,znam da sam sve to napisala u trenutku  stvarnog verovanja(mozda je to bila  vise moja zelja da to tako vidim) u nesto sto je moguce ,ostvarljivo...danas ne znam   sta da ti kazem.
Citam sve  ove teme i  mnogo mi je zao da sve to procitam i cujem,dodje kao jedan  novi  udarac, ne rad i ne stvaranje, laz, prevara...
mozda sam samo jedan idealista
« Poslednja izmena: 28-04-2009, 22:49:20 od strane sonja »
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #18 poslato: 28-04-2009, 22:48:25 »

dobrodošla u klub
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Sta dalje sa gradom?
« Odgovor #19 poslato: 28-04-2009, 23:07:49 »

Sonja, nisi sigurno veći idealista od mene ;) Ne znam da li živiš u Ćupriji, koliko imaš godina i slično, ali veruj mi "Ravnogorski pokret" nije društvena slila koja može nešto da promeni. Nije nikakva slia. Ne znam ni kad su se osnovali, ali znam da nisu nikada ništa uradili, pokrenuli neku inicijativu, organizovali nešto smisleno. Jednom sam ih videla kako sa sve čentičkim obeležjima organizovano idu u manastir Ravanica, na proslavu Vidovdana. I to je sve. Neka me neko ispravi, ako grešim. Razne ideje su moguće, ostvarive su. Ljudi putuju u kosmos turistički. Sve se može, ali ostajem pri svome. Ovom gradu je potrebno da svako od nas počne da gleda svoja posla, da radi svoj posao, da da najbolje od sebe, i vremenom će to dati rezultate. Ne verujem odavno u predizborna obećanja. Znam kad me lažu a gledaju me u oči. Žao mi je što sam nesrećom sada ovde, ali nemam izbor. Nemam drugi život. Mogu samo ono što verujem da je jedino ispravno - da dam sve od sebe. Sve ostalo je propaganda, demagogija i politikanstvo.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 24 upita.