Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Jagodinci besplatno u Guču !!!  (Pročitano 62508 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #40 poslato: 10-08-2007, 20:48:52 »

Zasto ti ZS mislis da ako neko kaze da mu je mala plata da je taj isti neradnik ili da je neko ko nesto ceka? Ja i da napustim NOVI PUT ostace jos 80 radnika koji su ispod proseka sa primanjima.
Meni je zao ako ovo pogadja nekog iz lokalne samouprave ali ako me pitaju kako je u Jagodini od mene nece cuti SUPER.Nisam fan kafana i nemam mogucnost da svoje racune pokrijem na racun firme ili kompenzacije sto znaci da ne primam direktive iz opstine ili PALME + i da ja se zovem ZLATKO MILOJKOVIC i u JIP NOVI PUT sam od 1992.Vise puta sam nagradjivan za svoj rad i kaznjavan za iznosenje misljenja.


prvo oko kafana, kafane koje sam nabrojao koriste oni koji ne idu damo na racun firme niti bilo koga drugog do sami oni, i to placaju iz dzepa.

zasto smatram da su neradnici, pa ne smatram da su neradnici u pravom smislu reci, al ismatram da ne rade koliko zaista mogu. ako je coveku mala plata on ode gde mu je bolje, ako ne moze da nadje nesto bolje, verovatno za bolje i nije, samim tim nema potrebe da se zali drugima da mu je mala plata

mala ti je plata, pa promeni nesto, baci se na trziste kao freelancer pa ces videti kako to ide i koliko se moze zaraditi (ako si kvalitetan). ako nisi kvalitetan, pa sta da ti kazem, sedi tu gde jesi i cuti. u drzavnim firmama se i iance mnogo manje radi nego kod privatnika, no kako stovje stvari ti nikada tamo nisi ni radio i zato i pricas tako

naravo, sto se tice tih 80 ljudi, zar su oni tvoja briga? ako je njima dobro, pa to je njihov problem, ako im ne valja, pa neka potraze nesto bolje. ako ne mogu da nadju, onda, sta reci...

uzgred, reci mi samo jos sta radis u novom putu  :aq01:
« Poslednja izmena: 10-08-2007, 21:11:02 od strane zs »
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #41 poslato: 11-08-2007, 01:39:30 »

Promasili ste temu ljudi, ovo je o odlasku u Gucu po principu 80 autobusa po 50 glasova svaki.

Ali zaista bi bilo sjajno kad bi smo mogli da vidimo, a morali bi da mozemo, ko je platio autobuse - opstina ili sponzori i koji sponozori.


Ako je platila opstina - po kom osnovu (socijalna pomoc?, dodatno obrazovanje gradjana?), a ako su platili sponzori, sta je njihov interes? Naravno, da vidimo i koji sponzori ...


Da u ovoj drzavi postoji policija i tuzilastvo, ovaj slucaj bi bio prava poslastica.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #42 poslato: 11-08-2007, 13:26:50 »

Smeh do suza....Sindikat,jel ti bese s Plutona koja od prosle godine i nije planeta?Ako znas (kako tvrdis) o kojoj je firmi rec,aj da li znas ko je tamo predsednik upravnog odbora,majke ti,koji su sce CELNICI,sta glumatas vise i iznosis neke stavove bezveze,o kakvim kafanama pricas ti covece

ako ti ne znas, sta da ti kazem, obidji rajku, banjalucki cevap, romansu.... kakve veze ima upravni odbor i predsednik upravnog odbora? ako mu ne valja, neka presavije tabak i ode, na trzistu moze mnogo vise da se zaradi, samo mora da se radi, ali zaista radi, ali ne kao sto se radi u drzavnim i opstinskim firmama

kafe, pa obidji neku od opstinskih ili drzavnih firmi u radno vreme i svec e ti biti jasno

AMIN  -  upravo tako - ima masa ljudi koji sede i čekaju da im padne sa neba

da sam i ja tako radio - ne bi postojao ni ovaj sajt i ovaj forum  ni ovoliki broj poseta

nego radim od ujutru od 7 do kasno u noć

Autentik, zasto ti je internet kafe ZATVOREN SVAKOG POPODNEVA do kasno uvece? Bio mi je rodjak iz CH u Jagodini i ja mu dala link da ti vidi kafic, trebalo coveku nesto sa neta, A TEBE NIGDE NEMA! Samo ujutru je bilo otvoreno. Je l' to profi, brate, a? Ako ne postizes, a ti plati neko dete i popodne da bude tu. Ovako, bas si primer tipicno srpskog smisla za biznis :D
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #43 poslato: 11-08-2007, 13:32:49 »

Promasili ste temu ljudi, ovo je o odlasku u Gucu po principu 80 autobusa po 50 glasova svaki.

Ali zaista bi bilo sjajno kad bi smo mogli da vidimo, a morali bi da mozemo, ko je platio autobuse - opstina ili sponzori i koji sponozori.


Ako je platila opstina - po kom osnovu (socijalna pomoc?, dodatno obrazovanje gradjana?), a ako su platili sponzori, sta je njihov interes? Naravno, da vidimo i koji sponzori ...


Da u ovoj drzavi postoji policija i tuzilastvo, ovaj slucaj bi bio prava poslastica.

A zar ne organizuje sve to zvanicno Palmina stranka? Ej, ima policije i tuzilastva al' vidis da pretezno vade iz fijoke neke ubudjale afere od pre 6-7 godina :D Mozda i Palma dodje na red tamo negde oko 2015. godine :D
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #44 poslato: 11-08-2007, 15:15:26 »

Ne, ne organizuje stranka. To je Markovic i javno rekao. Dakle, opstina je ta koja finansira. Malo je reci - sramota.

Sva je prilika da ce tigrovi i lavovi dva-tri dana da pasu travu umesto da zvacu meso. Nije malo 4.000 pljeski po 100 grama mlevenog mesa.

Za ove pare koje ce pojesti Guca Seljak je mogao da nabavi protivgradne rakete da puca celu godinu.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #45 poslato: 11-08-2007, 15:46:46 »

Za ove pare koje ce pojesti Guca Seljak je mogao da nabavi protivgradne rakete da puca celu godinu.

i da izgubi glasace?

informacije radi prosle godine je (zvanicni podatak) u guci potroseno 15 miliona dinara samo na razna pecenja
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #46 poslato: 11-08-2007, 22:52:12 »

Ne, ne organizuje stranka. To je Markovic i javno rekao. Dakle, opstina je ta koja finansira. Malo je reci - sramota.

Sva je prilika da ce tigrovi i lavovi dva-tri dana da pasu travu umesto da zvacu meso. Nije malo 4.000 pljeski po 100 grama mlevenog mesa.

Za ove pare koje ce pojesti Guca Seljak je mogao da nabavi protivgradne rakete da puca celu godinu.


A sta je tek sa onim silnim kreditima VAZNIJE I KORISNIJE mogao da uradi...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #47 poslato: 12-08-2007, 07:49:38 »

Ne, ne organizuje stranka. To je Markovic i javno rekao. Dakle, opstina je ta koja finansira. Malo je reci - sramota.

Sva je prilika da ce tigrovi i lavovi dva-tri dana da pasu travu umesto da zvacu meso. Nije malo 4.000 pljeski po 100 grama mlevenog mesa.

Za ove pare koje ce pojesti Guca Seljak je mogao da nabavi protivgradne rakete da puca celu godinu.


A sta je tek sa onim silnim kreditima VAZNIJE I KORISNIJE mogao da uradi...

vaznije i korisnije za koga?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #48 poslato: 12-08-2007, 14:55:44 »

Za Jagodinu i Jagodince, naravno. Valjda je gradonacelnik u sluzbi naroda  :aq21: bar bi tako trebalo da bude  :aq15:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #49 poslato: 12-08-2007, 15:05:02 »

Za Jagodinu i Jagodince, naravno. Valjda je gradonacelnik u sluzbi naroda  :aq21: bar bi tako trebalo da bude  :aq15:

a sta je to vaznije i korisnije?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #50 poslato: 12-08-2007, 15:15:31 »

Kako bi ti meni obicno rekao - citaj pazljivije postove  :aq21: Ne mogu da se ponavljam, umorna sam...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #51 poslato: 12-08-2007, 15:21:51 »

Kako bi ti meni obicno rekao - citaj pazljivije postove  :aq21: Ne mogu da se ponavljam, umorna sam...

nisam ti to zbog toga rekao, nego bas zato da bi ponovila. sustina je sto to ovom narodu ne treba, bar on to smatra da je tako - sto ti rece, ovo je ipak Srbija, dajte ljudima igara i hleba i sve ostalo je manje - vise nebitno
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #52 poslato: 12-08-2007, 16:39:29 »

Izvini, ali kad bi moja deca nedelju dana sedela u zimskim jaknama u ledenim ucionicama i imala skracene casove za po 15 min. a onda navukla i bronhitis zato sto je opet kvar na toplovodu/skola nije platila gas, ne bih bas tako lako preko toga presla! Hleb umem sama da zaradim, sto se "igara" tice - moji i Palmini ukusi se tu bitno razlikuju ali neki osnovni red mora da se zna. Skola uvek MORA da ima grejanje i to dobro, bez AKO i ALI.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #53 poslato: 12-08-2007, 16:42:23 »

Izvini, ali kad bi moja deca nedelju dana sedela u zimskim jaknama u ledenim ucionicama i imala skracene casove za po 15 min. a onda navukla i bronhitis zato sto je opet kvar na toplovodu/skola nije platila gas, ne bih bas tako lako preko toga presla! Hleb umem sama da zaradim, sto se "igara" tice - moji i Palmini ukusi se tu bitno razlikuju ali neki osnovni red mora da se zna. Skola uvek MORA da ima grejanje i to dobro, bez AKO i ALI.

uvek vecina skola i ima grejanje, a obzirom da sva deca ne idu u jednu skolu, taj se problem svodi na problem jednog dela populacije. na zalost, ovo je srbija i problemi drugih se nimalo ne doticu one oji ih nemaju, ostalima trebaju igre i hleb

i dalje tvrdim da je problem u stanovnistvu, kao i u prethodnim vlastodrscima
Sačuvana

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #54 poslato: 12-08-2007, 17:37:09 »

Sve je to ok i lepo.Ali kao sto mnogi kazu na forumu nista nije besplatno.Opet ce to gradjani Jagodine da plate iz svog dzepa kao na drugi nacin.Ne samo za Gucu,vec za sve ostalo.A da li je ok da predsednik opstine salje autobuse dok gradjani jagodine u nekim delovima grada kao sto su naselje Lipar,Streliste,Voljavce.Tabane prokisnjavaju,skupljaju vodu a niko da im pomogne.Asfaltiraju se ulice,sredjuje sve ostalo a ovima nista.Posledica prokisnjavanja je jucerasnji grad koji je porazbijao aute,polupao krovove.Gde je sad pomoc?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #55 poslato: 12-08-2007, 17:45:01 »

Sve je to ok i lepo.Ali kao sto mnogi kazu na forumu nista nije besplatno.Opet ce to gradjani Jagodine da plate iz svog dzepa kao na drugi nacin.Ne samo za Gucu,vec za sve ostalo.A da li je ok da predsednik opstine salje autobuse dok gradjani jagodine u nekim delovima grada kao sto su naselje Lipar,Streliste,Voljavce.Tabane prokisnjavaju,skupljaju vodu a niko da im pomogne.Asfaltiraju se ulice,sredjuje sve ostalo a ovima nista.Posledica prokisnjavanja je jucerasnji grad koji je porazbijao aute,polupao krovove.Gde je sad pomoc?

vi se definitivno obracate na pogresnu adresu. naravno da nema besplatnog rucka, naravno da ce to neko platiti, svako ko je ikada pokusao da nesto nauci ili da se bavi nekim poslom morao je to da nauci kako bi opstao. opet, to pitanje koje se ovde vrti treba uputiti nekome od onih 4000 ljudi koji su otisli, videcete sta ce vam odgovoriti.

sto se tice grada, pa tu su stvari mnogo jednostavnije nego sto izgledaju. naravno ovo je srbija pa se za sve ocekuje tudja pomoc, a malo se uradi pre toga. u normalnim zemljama ne bi se mnogo cekalo, kuce i vozila, letina i sve sto je potrebno bilo bi osigurano i osiguravajuca drustva bi nadoknadila stetu. jedina pomoc koja bi u nepogodama ovako malih razmera bila potreba je da se "urgira" kako bi osiguravajuca drustva isplatila premije sto pre. eventualno bi mogla da da zajam (nikako nepovratni) i to je sve. i ovo se svodi na pricu o besplatnom rucku. zasto bi opstina bilo kome opravljala kucu? krov koji prokisnjava i sl? cini mi se da to nije posao opstine
Sačuvana

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #56 poslato: 12-08-2007, 17:53:14 »

A zasto bi opstina bilo koga slala na sabor trubaca,opravljala sve i svasta,asfaltirala ulice a sad kad treba pomoc drugom delu grada nigde nikog nema.pare se bacaju na svasta a sada nema,ovde se sredjuje i radi i to nije vas problem.idite pa se ulizujte nadleznima i pre nego sto nesto ovako kazete razmislite mozgom ako ga imate,a to je tesko!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #57 poslato: 12-08-2007, 18:04:12 »

A zasto bi opstina bilo koga slala na sabor trubaca,opravljala sve i svasta,asfaltirala ulice a sad kad treba pomoc drugom delu grada nigde nikog nema.pare se bacaju na svasta a sada nema,ovde se sredjuje i radi i to nije vas problem.idite pa se ulizujte nadleznima i pre nego sto nesto ovako kazete razmislite mozgom ako ga imate,a to je tesko!

a sto da ne opravlja ulice, sredjuje grad i salje ljude gde ona hoce (ok, ovo za slanje nije moranje, ali to tretiram kao kupovinu glasaca. ne pozdravljam to, ali znam svrhu).

to sto si ti pogodjen je tragicno, opet ne znas da li je i neko od nas imao slican problem, nisi ti jedini u gradu koji je pogodjen gradom. stoga ne vidim cemu takve reci.

dalju raspravu o angazovanju opstine oko nepogode trebalo bi da vodimo u temi koju si zapoceo, a ne na dva mesta
vidim, nisi osiguran, tim pre sto trazis pomoc i zao mi je sto to cujem, ali zivot je okrutan. sa druge strane, obzirom da je na svim glasilima receno da se prijavi steta u lokalnoj mesnoj zajednici, pretpostavljam da ce neko i nadoknaditi nesto stete i pomoci nesto, stoga te molim da se ne ponasas tako i pricas o kojekakvom ulizivanju, vec sagledaj sta ti sam nisi uradio, a i sta drugi rade.

opet da kazem, zivot je okrutan, opstina ne radi vikendom i ljudi imaju pravo da ne budu u gradu. to opet ne znaci da nece dati pomoc, ipak je ovo srbija i sporije se reaguje
« Poslednja izmena: 12-08-2007, 18:09:38 od strane zs »
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #58 poslato: 12-08-2007, 22:23:55 »

Lepo rece neko, mogao je Palma umesto da baca pare na Gucu - DA KUPI PROTIVGRADNE RAKETE. A evo, moze i da pokloni ljudima po polisu osiguranja umesto vasara  :aq21: svako bi se osigurao da ima cime to da plati.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Jagodinci besplatno u Guču !!!
« Odgovor #59 poslato: 13-08-2007, 00:04:02 »

Slanje ljudi (ne svih) o trosku opstine na svetkovinu pica, jela i ponajmanje trube je idiotska stvar potpuno.

Politicari su tu i zato da budu odgovorni, a to znaci da ne rade ekstremno glupe stvari cak i ako od toga ako ce to da im donese glasove.

Sad, ako me pitate sto, pa to se uci u kuci - neke stvari se NE RADE, npr. ne krades iz tudje njive, cak i ako te niko ne vidi i nece da te uhvate, ne ides da nasledstvo propijes u kafani, ne kockas se porodicnim parama itd. itd.

Opasna je stvar kad se nedouceni i plitkoumni ljudi dokopaju poluga vlasti, ali svega toga ne bi ni bilo da je Srbija zemlja u kojoj se postuju zakoni i ljudska prava, ukljucujci i zakon o radiodifuziji i o javnom informisanju npr.

Bez TV Palme, sa jos nekom koliko toliko razumnom TV, odlazak u Gucu ne bi bio slavljen kao vrhunac promisljenosti velikog vodje, nego bi bio osudjivan kao totalne glupost i sramota za sve kojima je takva ogavna budalastina pala na pamet (ako je uopste imaju).



Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 20 upita.