Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Koliko primećujemo lepotu?  (Pročitano 5340 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Koliko primećujemo lepotu?
« poslato: 30-04-2009, 19:50:05 »

.
« Poslednja izmena: 07-02-2013, 12:47:03 od strane Svilena »
Sačuvana

Branka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 109
Одг: Koliko primećujemo lepotu?
« Odgovor #1 poslato: 30-04-2009, 22:40:30 »

Hm, danas mi se desilo nešto što mogu da povežem sa ovom pričom:-/ : Šetala sam Knez Mihajlovom ulicom, i šmeknula indijance koji su svirali, i prodavali svoje CD-ove, zastala sam, jer je muzika bila stvarno lepa, i čak želela da kupim CD, ali me je dečko koji je išao sa mnom odvukao sa rečima "da li si ti normalna, šta će ti to, ae ostaviću te sa njima budeš li uzela cd" i sl. a primetila sam da se ponovilo isto što i u ovoj priči - nudeći cd-ove prolaznicima, ovi su ih samo zaobilazili, neki čak nisu ni obratili pažnju na pružene cd-ove, većina je ignorisala celu stvar, a zastajala su samo deca!!!!
Čudni smo mi ljudi, majke mi.

Zar lepota dobija vrednost tek kada postane slavna ili se nametne kao trend!?!?!
I da li prava vrednost moze postati komercijala:-/!?

Osećam da bi svi jurili ove indijance za autogram, da su ih nabudzili po TV-u :-/
šta znam..
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Koliko primećujemo lepotu?
« Odgovor #2 poslato: 14-03-2010, 20:46:33 »

.
« Poslednja izmena: 07-02-2013, 12:47:10 od strane Svilena »
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Koliko primećujemo lepotu?
« Odgovor #3 poslato: 16-03-2010, 20:56:17 »

"Lepota je talenat, kao i svaki drugi"
V.Desnica

"Lepota je nesto životinjsko ukoliko nije udruženo sa umom"
Demokrit

Po Imanuelu Kantu estetika znači nauku koja posmatra uslove osećajne percepcije.
Takođe, jedna od poznatih teorija lepote, glasi da je lepota u skladu, harmoniji, idealnim proporcijama.
Ima više shvatanja lepote.
E, sad, šta je za mene lepota?
Ljudska lepota - neko može biti lep, ali meni deluje bezlično, dok drugi seku vene pri susretu sa tom lepotom.
Lepota muzike - takođe postoje stereotipi lepote muzike, ali, recimo da ta muzika ne izazove nikakvu emociju kod mene,
dok je kod drugih ljudi sasvim suprotno. Zato je meni najbliskija teorija koja tvrdi da ...
       Lepota je u oku posmatrača, (u ovom slučaju možemo reći u uhu slušalaca)
Lepo sve što izazove u nama toplu emociju.
Lepota koju ja vidim ili čujem ne mora biti lepa na savršen, idealan način, ali ako pri susretu sa njom, ja osetim, uspostavljavljen sklad,
kao i radost, da me oplemeni, smiri, pa i rastuži, što znači - da mi emituje dobru energiju - komunicira sa mnom na poseban nacin,
poigra se mojim čulima, onda je to savršena lepota za mene.
Ima više shvatanja lepote...

Da li prepoznajemo talenat u neočekivanom kontekstu?
Verujem da tu nema odstupanja od pravila meni najbliskije teorije i da to, kako svako od nas doživljava i shvata lepotu zavisi od naših kvaliteta.


Da li zastajemo da bismo u njoj uživali?
I u najvećoj žurbi, kradem od života trenutke da uživam u lepoti koja mi se nenadano ponudi.





« Poslednja izmena: 19-07-2010, 22:07:16 od strane opsena »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 21 upita.