Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Holesterol  (Pročitano 15178 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Holesterol
« poslato: 03-01-2011, 22:55:11 »

Budući da sam nako'ko malko jači holesterol ( slave , ah te mrsne slave) navali narode sa svim mogućim narodnim proverenim i onim drugim lekovima , čajevima , melemima itd za brzo skidanje istog.
Ne garantujem da ću svaki baš da probam a unapred izjavljujem da neću da ostavim mlado prasećo pečenje, škembiće u saftu, crevca na žaru i ladno vince.
Unapred zahvalan.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #1 poslato: 04-01-2011, 10:58:41 »

Black,moj svekar pije kapi articoke koje kupuje u apoteci i pomogle su mu,probaj,nije skupo.Ima i onaj recept,mnogi ga znaju,sa limunom i belim lukom,ono kad se prokuva litar vode ,narenda pola kile limuna i cetiri velike glavice belog luka i  to sve  se stavi u taj litar prokuvane,prohladjene vode,odstoji jednu noc,procedi se ujutro i pije se po jedna casica te tecnosti nastinu svakog jutra,mada ako imas bolestan zeludac,ne preporucujem.Pij dosta zelenog caja,jedi grejpfrut i ribu i to skusu jer je puna vitamina E,po mogucstvu spremljenu u folij sa povrcem i bez ulja ,onako u rerni ,extra je ukusa.Pozz. :aq28:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Holesterol
« Odgovor #2 poslato: 04-01-2011, 13:10:03 »

Black,moj svekar pije kapi articoke koje kupuje u apoteci i pomogle su mu,probaj,nije skupo.Ima i onaj recept,mnogi ga znaju,sa limunom i belim lukom,ono kad se prokuva litar vode ,narenda pola kile limuna i cetiri velike glavice belog luka i  to sve  se stavi u taj litar prokuvane,prohladjene vode,odstoji jednu noc,procedi se ujutro i pije se po jedna casica te tecnosti nastinu svakog jutra,mada ako imas bolestan zeludac,ne preporucujem.Pij dosta zelenog caja,jedi grejpfrut i ribu i to skusu jer je puna vitamina E,po mogucstvu spremljenu u folij sa povrcem i bez ulja ,onako u rerni ,extra je ukusa.Pozz. :aq28:
Probaću , zahvaljujem.  :aq28:
Ribu volim i konzumiram je redovno.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Svilena

  • Gost
Odg: Holesterol
« Odgovor #3 poslato: 04-01-2011, 13:47:52 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 19:31:40 od strane Svilena »
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Holesterol
« Odgovor #4 poslato: 04-01-2011, 15:19:01 »

Uz škembiće u saftu i crevca na žaru najbolje ide sojin lecitin (ne u kapsulama), jabukovo sirće (u kapsulama sam koristila zbog želuca) i uvođenje maslinovog ulja u ishranu.
To je moje iskustvo, otprilike za jedno 5-6 meseci se stabilizovao odnos HDL/LDL holesterola.
A kako se i gde kupuje taj lecitin ?


Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #5 poslato: 04-01-2011, 16:56:47 »

Lecithin ima da se kupi u apoteci.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Svilena

  • Gost
Odg: Holesterol
« Odgovor #6 poslato: 04-01-2011, 18:02:19 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 19:32:19 od strane Svilena »
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Holesterol
« Odgovor #7 poslato: 04-01-2011, 21:51:41 »

Trebalo bi da ima i u DM-u.

Ne znam da l' je drugarski da prećutim, da sam imala osećaj kao da jedem tovatnu mast.  :aq01:
uffff..kad se mora , mora se
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Holesterol
« Odgovor #8 poslato: 04-01-2011, 22:47:33 »

A sta bi za postom Black?
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #9 poslato: 05-01-2011, 13:08:46 »

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #10 poslato: 05-01-2011, 13:16:28 »

Nasla sam originalni recept koji su koristili moji najblizi i vrlo brzo je doslo do smanjenja nivoa loseg holesterola u krvi.Probaj,nadam se da ce ti pomoci.  :aq29:

3 veća limuna,
30 češnjeva belog luka,
1 l vode.


Limun dobro oprati i samleti zajedno sa oljuštenim belim lukom (u mašini za mlevenje mesa);
Preliti sa 1 l vode, pa kuvati do ključanja.

Skloniti sa vatre, poklopiti i ostaviti da stoji 12 sati. Zatim, procediti i sipati u čistu staklenu flašu.

Smestiti u frižider i svakog jutra (40 dana) piti na prazan želudac. Nakon toga, pauzirati 20 dana,
pa nastaviti terapiju sledećih 40 dana i tako 6 meseci.

Recept služi kao lek za snižavanje holesterola i šećera.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Holesterol
« Odgovor #11 poslato: 05-01-2011, 17:07:54 »

To je odlicno za onoga ko izdrzi to da pije. Ukus je  wq41  Oni koji su ga koristili kazu da su se osecali kao da im dusa smrdi na beli luk.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Holesterol
« Odgovor #12 poslato: 05-01-2011, 17:24:00 »

A sta bi za postom Black?
Od 7. marta  :xq011:
Nasla sam originalni recept koji su koristili moji najblizi i vrlo brzo je doslo do smanjenja nivoa loseg holesterola u krvi.Probaj,nadam se da ce ti pomoci.  :aq29:

3 veća limuna,
30 češnjeva belog luka,
1 l vode.


Limun dobro oprati i samleti zajedno sa oljuštenim belim lukom (u mašini za mlevenje mesa);
Preliti sa 1 l vode, pa kuvati do ključanja.

Skloniti sa vatre, poklopiti i ostaviti da stoji 12 sati. Zatim, procediti i sipati u čistu staklenu flašu.

Smestiti u frižider i svakog jutra (40 dana) piti na prazan želudac. Nakon toga, pauzirati 20 dana,
pa nastaviti terapiju sledećih 40 dana i tako 6 meseci.

Recept služi kao lek za snižavanje holesterola i šećera.
Hvala na trudu  :xq001:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #13 poslato: 05-01-2011, 18:06:17 »

To je odlicno za onoga ko izdrzi to da pije. Ukus je  wq41  Oni koji su ga koristili kazu da su se osecali kao da im dusa smrdi na beli luk.

Pa bre Tony,za zdravlje bi valjda svako ucinio sve.Jeste malo ukus strasan,ali naviknes se,pa to je lek,kad se mora ,mora se.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Holesterol
« Odgovor #14 poslato: 05-01-2011, 22:45:59 »

Beše  danas moja mila gospa u prodavnici zdrave hrane i donese mi punu kesu raznoraznog zrnevlja , semenki, mekinja ,pahuljica....jede se sve to samleveno sa malo jogurta u čaši sabajle...post'o sam vrapče.... :xq005:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Holesterol
« Odgovor #15 poslato: 06-01-2011, 01:38:48 »

A imas i ono peceno projno brasno.  Svako jutro po jednu kasicicu na prazan stomak...suvo,bez jogurta. Naravno,pece se bez ulja...dok ne porumeni ne da izgori.

@ jelenkos
Tacno je da se naviknes ali da li se ljudi sa kojima dolazis u kontakt u toku dana naviknu? Ako im duvas u lice po celi dan kao ja,onda je ovaj eliksir tesko prihvatljiv.
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #16 poslato: 06-01-2011, 11:14:42 »

Tony ,pa ne popijes ceo litar jbt,vec jednu casicu,to i nije neka kolicina da bi smrdeo, a mozes i posle konzumiranja ovog leka da sazvaces malo persuna,to ubija miris belog luka,osvezava dah a i zdravo je.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Holesterol
« Odgovor #17 poslato: 30-01-2011, 18:50:20 »

Black,kako ide dijeta??  :aq01:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

kontetinto

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 10
Odg: Holesterol
« Odgovor #18 poslato: 27-12-2022, 21:57:18 »

evo malo updatea na temu holesterola.
broj 1: niacin flush free forma poput https://www.svezaimunitet.com/pr/niacin-flush-free-250-mg-now-foods-90-veg-kapsula/
broj 2: fermentisani crveni pirinac u kapsulama https://www.svezaimunitet.com/pr/red-yeast-rice-600-mg-herbal-actives-60-veg-kapsula/
broj 3: beta sitosterol, kod nas ga nema, probajte amazon https://www.amazon.com/Beta-Sitosterol-160-60-capsules/dp/B00068JRZ0?th=1
broj 4: provereno riblje ulje najbolje ulje racica, ili vegansko omega, ima mnogo proizvodjaca ne bih mogao izdvojiti jednog
broj 5: beli luk u kapsulama po mogucstvu aged tipa https://www.iherb.com/pr/kyolic-aged-garlic-extract-cardiovascular-health-original-formula-100-300-capsules/3943
broj 6: Guggul (Commiphora mukul) nema kod nas ali evo jedne od boljih proizvodjaca pa se snadjite https://naturesplus.com/products/herbal-actives-gugulipid-capsules?_pos=1&_sid=3b9cfb322&_ss=r
broj 7: articoka, gore je vec davan link za articoku, obratite samo paznju u sastavu da nema titan dioksid.

ako vam ovo ne pomogne da oborite holesterol onda mora da pravite 10 do 20 koraka kretnje nedeljno, tad vam ne moze pomoci nista.
 

Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 21 upita.