Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Privatni vs. Drzavni fakulteti!  (Pročitano 18684 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mira

  • Gost
Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« poslato: 22-06-2007, 10:44:45 »

To da se na fakultetima ne uci posao, to sve zavisi od fakulteta. Zbog toga sam se ja odlucio za privatni fakultet, jer na njmeu ima dosta realnih stvari koje se ticu mog buduceg posla (sigurno nije na svim privatnim fakultetima tako i neki su samo otvoreni da uzimaju pare ali postoje i dobri). Na drzavnim fakultetima je stvarno veliki problem sto nemaju kvalitetnu praksu koja im pokazuje realan posao i sto su programi zastareli, ali nadam se da ce to da se promeni na bolje i onda mozemo reci da su drzavni fakulteti i privatni na istom nivou.
Privatni fakulteti bolji od državnih? Hm? Pa možda od Subotice do Niša jer van granica ove zemlje se priznaju samo diplome beogradskog Univerziteta.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #1 poslato: 22-06-2007, 19:30:45 »

To da se priznaju diplome sa beogradskog univerziteta je najveca glupost. Npr. ovaj fax na kome sam ja je priznat u svim zemljama sveta i svi sto su ga zavrsili nasli su posao u inostranstvu ( ja barem nisam upoznao jos nijednog koji radi u srbiji sa ovim faxom). To naravno sve zavisi od fakulteta do fakulteta, ne kazem ja da su svi takvi. Sa beogradskog univerziteta su samo priznate diplome sa ETF, Gradjevinski i jos jedan dva, ali ne znam tacno koji to bese. O tome se bas pisalo pre nekoliko meseci u vecernjima novostima.
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #2 poslato: 22-06-2007, 20:22:31 »

Ali to priznavanje tvoje diplome u svetu za tebe nema nikakvog znacaja posto si ti trajno dosao iz CH u Srbiju, jer je ovde ZIVOT BOLJI  :aq21:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #3 poslato: 22-06-2007, 21:58:36 »

Pa bre ja samo kazem da diplome vaze i u inostranstvu. To gde je kome zivot bolji to mora svaki pojedinac za sebe da odluci. Meni se za sada svidja u Srbiji
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #4 poslato: 22-06-2007, 22:02:09 »

Za sada? A ja mislila da ti je opredeljenje trajnijeg karaktera  :aq24:
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #5 poslato: 22-06-2007, 22:04:43 »

OFF TOPIC!
Nemojmo o kvalitetu zivota ovde i u inostranstvu na ovom mestu.
Tesko mi je da to sve kasnije sortiram a i gubi se sustina.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #6 poslato: 22-06-2007, 22:07:51 »

OK! RESPECT! SORRY!
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #7 poslato: 22-06-2007, 22:29:39 »

ovdasnji privatni fakulteti se u svetu ne priznaju...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #8 poslato: 22-06-2007, 22:39:16 »

To se raspitaj malo bolje koji se fakulteti gde priznaju pa onda mozes da tvrdis to ivancice. Ne kazem ja da se svi priznaju ali postoje i oni koji se priznaju.
Sačuvana
Dark Eagle

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #9 poslato: 22-06-2007, 22:40:51 »

a to su?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #10 poslato: 22-06-2007, 22:42:40 »

Pa evo npr. za koje ja znam da su priznati u svetu su RAF i FIT, za RAF nisam 100% siguran ali za FIT sam siguran da se priznaje i u americi jer radi po njihovom programu. I to priznanje je provereno 100%
Sačuvana
Dark Eagle

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #11 poslato: 22-06-2007, 22:45:47 »

nemam pojma...toliko se prevara radi i na drzavnim ,priznatim...za sam sto se tice priv.fak.,ali samo ako si 100% siguran da ce ti sa njom vrata biti otvorena...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #12 poslato: 02-08-2007, 17:32:51 »

pa u privatnim možeš mnogo više da naučiš nego na državnim fakultetima

pošto ih tamo ne interesuje baš mnogo za studente i imaju opširno i ne usmereno gradivo

dok na privatnim fakultetima radiš baš ono što ti treba i profesori su daleko više plaćeni i motivisani da ti pomognu da naučiš što više stvari

E sad što niko ne ceni privatne fakultete  to je već druga stvar

ps. zato što misle da  se diplome dobijaju na prevaru

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #13 poslato: 31-03-2009, 22:32:20 »

 :xq005:
A zar je isti drzavni fakultet u Severnoj Kosovskoj Mitrovici i onaj u Beogradu?
 :xq009:
Postoji razlika izmedju drzavnog fakulteta i drzavnog fakulteta. Sa mnom su u Beogradu studirali mnogi iz Splita, Sarajeva, Skoplja, pa i iz Zagreba. Diplome sa Univerziteta u Beogradu su se cenile u svetu. Prelomna godina je bila kada je Seselj postao profesor na Pravnom fakultetu u Beogradu. Bas u to vreme su sve diplome iz Yu obezvredjene u inostranstvu.
 :xq011:
Moje kolege su cenjeni profesori u Americi i u Evropi, zahvaljujuci pre svega stecenom znanju na drzavnom fakultetu.
 :xq010:
Kod nas je poseban problem sto je zakonom dozvoljeno "tezgarenje", pa isti "profesori" predaju istovremeno na nekoliko fakulteta i prosto receno prodaju diplome.
 :aq16:
Sta da kazem kad mi se poznanik pohvalio kako je posao na ispit iz jednog predmeta, a "polozio" je sasvim drugi predmet, jer se u hodniku sreo sa drugim "profesorom".

Novine su zataskale aferu "INDEX" na Pravnom fakultetu u Kragujevcu. Jadan smo mi narod kad su neki advokati, tuzioci, sudije, policajci "kupili" svoju diplomu! Kome ce, bre, oni da sude?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #14 poslato: 01-04-2009, 15:13:55 »

Ma sadasnje studiranje i ne moze da se uporedi sa nekadasnjim. Nekada si morao mnogo vise da se zrtvujes i ucis nego sto je to sada slucaj na fakultetima. Sto se tice drzavnih i privatnih fakulteta, svuda postoje i onakvi i ovakvi fakulteti. Ja npr. znam da na mom privatnom mnogo vise ucim nego dva moja drugara koja studiraju tako reci isto to na drzavnom u nisu i kragujevcu.
Sačuvana
Dark Eagle

Maza

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #15 poslato: 15-02-2010, 09:40:34 »

Drzavni fakulteti daju mnogo siru teorijsku podlogu od privatnih, razlika izmedju privatnih i drzavnih je kao razlika izmedju strucnih srednjih skola i gimnazije. Ko zavrsi drzavni fakultet raspolaze sa mnogo potrebnih i nepotrebnih informacja koje nakom zaposljavanja selektuje i usko strcno se usavrsava, ali svakako bolje "upija" nova znanja i uci posao od onih sa privatnih...Ne zelim da potcenjujem ljude sa privatnih fakulteta, ali ja sam mnogima pomagala da poloze spit u mojoj struci i nisam mogla da verujem da je njima za polaganje ispita dovoljno da otkucaju seminarski rad, koji im uglavnom drugi otkucaju i cak ga i ne procitaju i dobiju visoku ocenu, dok ja na drzavnom fakultetu nisam imala ispit sa literaturom ispod 600 stranica i   vukle su se ceduljice sa pitanjima i na sva tri si morao da odgovoris i za sesticu, a imala sa 36 ispita. Ko je diplomirao na drzavnom zna kako je to.
Verujem da ima dobrih i privatnih, ali malo...i veoma su usko strucni...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #16 poslato: 15-02-2010, 10:45:36 »

Pa valjda fakultet upisujes da bi se usko specijalizovao za neku oblast a ne da npr na matematici ucis sociologiu i sl. Ja smatram da kako medju drzavnim tako i medju privatnim fakultetima postoje oni dobri ili losi, isto kao i sto postoje oni koji se lagano zavrse i oni za koje moras da se namucis, tako da se to polako sve svodi na to da li hoces da ides na drzavni ili na privatni. Ali dobro, da se ne ponavljam, svako ima neka svoja iskustva tako da i svako za sebe moze da odluci. Ja nikad ne delim fakultete na privatne ili drzavne nego na dobre i lose.
Sačuvana
Dark Eagle

Andjeo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #17 poslato: 26-01-2011, 08:36:03 »

Ja bih zelela da vas pitam... Da lu se priznavaju diplome sa kriminalistickog privatnog fakulteta!? Hvala!
Sačuvana

Zigeuner

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 162
Odg: Privatni vs. Drzavni fakulteti!
« Odgovor #18 poslato: 26-01-2011, 09:32:43 »

Iskustvo iz jedne srednjeevropske Zemlje :

- Prevede se diploma
- Posalje se u ministarstvo kulture i obrazovanja
- Oni uporedjuju polozene ispite bez obzira sa kog si Uni-a
- Dobijes Obavest iz ministarstva koje ispite moras polagati e da bi se diploma potpuno priznala. Obicno su to Ispiti iz lokalnih drustveno-pravnih odnosa te obavezno pismeni i usmeni ispit  iz lokalnog jezika. Oni ti odrede na kojoj njihovoj visokoskolskoj ustanovi se ispiti polazu. U mojem slucaju (drzavni fax tehnickog smera) bilo je pet ispita i sve je bilo besplatno.
- Ispiti se polazu u prethodnom dogovoru sa mentorom za svaki ispit koji ti odredi koje gradivo i koje  teme njega zanimaju na ispitu. Na ispitu pored profesora ispitivaca obavezno je prisustvo jednog neutralnog profesora sa iste visokoskolske ustanove.
- Po polaganju svih ispita, dobije se Svedodzba sa ocenama kao dokaz da su ispiti polozeni.
- Dokaze o polozenim ispitima saljes ponovo u Mnistarstvo.
- Nakon dve nedelje stize ti postom diploma sa kojom imas ista prava kao i svaki njihov drzavljanin, naravno ako si pre toga vec osigurao radnu i boravnu vizu.    :xq066:


... a da li se radi o drzavnom ili privatnom Uni-u, to nema mnogo veze. Licna je stvar svakog studenta  kako je ponudjeno znanje savladano i prosireno. Zato uostalom i postoje ocene.
« Poslednja izmena: 26-01-2011, 10:17:54 od strane Zigeuner »
Sačuvana
Ko zna - ah, niko nista ne zna, krhko je znanje ...
 

Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 26 upita.