Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: JOŠ JEDAN UŽAS!!!  (Pročitano 42510 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #80 poslato: 23-06-2009, 15:08:20 »

NEWS:
"Roditelj maloletnog učenika prvog razreda srednje tehničke škole u Sremskoj Mitrovici, koji je nasrnuo na profesorku hemije u želji da joj otme dnevnik, podigao je dokumenta i na taj način ispisao sina iz škole, rekao je juče direktor te škole Radovan Miljković. On, međutim, kaže da to neće uticati na disciplinski postupak koji je pokrenut neposredno nakon incidenta koji se dogodio u utorak 16. juna. On nije želeo da precizira na koji način bi se ovaj slučaj mogao okončati, ali je dodao da će se o tome danas raspravljati na nastavničkom veću.
Od izvora bliskog istrazi ‘’Blic’’ saznaje da je izvesno da će osim učenika O.M. i direktor škole, kao i profesorka, biti krivično gonjeni, ali za krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela - za skrivanje identiteta nasilnika. "


(izvor:Blic)
« Poslednja izmena: 23-06-2009, 15:09:29 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #81 poslato: 23-06-2009, 15:11:55 »

Dalke, drvce će odgovarati! Nikakvo ispisivanje iz škole ga neće zaštititi.
A za one koji su likovali nad tim što će i profesorka odgovarati, evo informacija da njena odgovornost nije iste vrsre kao i drvcetova.
Nesrećna žena će odgovarati što drvo nije odmah prijavila policiji, zbog čega joj lično zameram.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #82 poslato: 23-06-2009, 15:22:58 »

trebali bi da odgovaraju i oni koji su to snimili,dali dalje u internet...sta je sa svima koji nisu reagovali nego se zabavljali gledajuci :aq16:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #83 poslato: 23-06-2009, 15:24:59 »

Pa verovatno da je mislio da će ispisivanjem iz škole sprečiti postupak. Mada je to toliko budalasto, da me ponašanje njegovog sina u tom svetlu ne čudi.

To je poenta, da se o tome priča, da se vidi reakcija javnog mnjenja, da se zatalasa i ne dozvoli da takve stvari prolaze mimo nas. Nama niko pravo da kaže "mene se to ne tiče", jer to je neman koja se hrani našom indolentnošću i koja jednog trenutka može da proguta i nas same.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #84 poslato: 23-06-2009, 15:52:33 »

Ovom društvu nedostaje solidarnosti! Odatle polaze mnogi problemi. Nema povezanosti i uzajamne saradnje ili pomoć između pojedinaca, posebno u uslovima teških životnih situacija. Svi oni koji se pozivaju na moral, religioznost i slično treba da znaju još i ovo. Društvena solidarnost je izrazito moralna pojava kojom se izražava opšti stav humanosti, međusobne pomoći, razumevanja i uzajamnosti. Uzalud vam sveštenici svete vodu za slavu, kad okrećete glavu pred nasiljem, maltretiranjem slabijeg, i sveopštom nepravdom.
« Poslednja izmena: 23-06-2009, 19:02:20 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #85 poslato: 23-06-2009, 16:29:07 »

boba,religija je kod nas pomodarstvo.
a o solidarnosti da ne govorimo.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #86 poslato: 23-06-2009, 17:28:04 »

Ju, ju, ju, nisam obaveštena šta se danas izdogađalo!!!  :aq16:

I sada je g-din balvan - junak ?!  :xq010:

Ja, ne znam šta bi moj otac uradio, ali znam ja šta bih! Bacila bih ga kroz prozor!!!

On se poigrava sa njom i iživljava sve vreme, unosi u lice, ne dozvoljava joj da sedne, gura da ne moze da makne iz onog ćoska, otima dnevnik.

Pitanje je, da li bi joj nadobudni balvan i dozvolio da izađe iz učionice da potraži pomoć!!!
 

Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #87 poslato: 23-06-2009, 19:56:28 »

A zašto bi joj balvan dozvolio da izađe i zatraži pomoć? Pa momčić rešio da "zaradi" dvojkicu.

Pa šta ako nije učio i ako ne zna za dvojku? Ona MORA da mu da dvojku jer on tako želi!
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #88 poslato: 23-06-2009, 20:03:34 »

Branila sam profesorsku čast

DOSTA mi je svega! Nisam mogla da dozvolim da mi otme dnevnik i sam prepravlja ocene. Samo sam branila profesorsku čast!
Profesorka Marija Mošić (60), dok na kućnom pragu lomi prste, za "Novosti" započinje priču kako ju je napao O. M., učenik prvog razreda Srednje tehničke škole "Nikola Tesla" jer mu nije dala da uzme dnevnik i sam upisuje ocene. Skandalozni incident, šamaranje i pljuvanje profesorke hemije, dogodio se u školskoj učionici, pred razredom. Nasilnik se ispisao iz škole, a po svemu sudeći policija mu sprema i krivičnu prijavu.
- Neka se sve ispita i policija i tužilaštvo prikupe sve činjenice - nastavlja profesorka, koja je i dalje pod stresom. - Svoj deo priče dala sam i školi i policiji.
Posle napada, profesorka Mošić se zaključala u svom skromnom domu u centru grada i danima odbija razgovor čak i sa prijateljima.
- Jednostavno, nisam mogla da ne odreagujem - kaže Marija Mošić. - Hteo je da mi otme dnevnik i sam popravlja ocene. Pa gde to ima? Kod mene toga nema. Nisam dala dnevnik. Nastalo je guranje i kasnije sukob sa šamaranjem. Sramota!
Ona ne može da preboli napad učenika. Ne razume zašto je to uradio, ali nisu joj jasni ni mnogi drugi oko nasilnika.
- Do svega ovoga ne bi došlo da je škola reagovala pravovremeno - bojažljivo i stidljivo da nekoga od kolega na kraju radnog veka ne uvredi nastavlja profesorka Mošić. - Zbog nediscipline učenik je nekoliko puta bio kažnjavan. Trebalo je da bude i izbačen iz škole. Zašto nije? Nije moje da sudim.
Sa 40 godina profesorskog staža, trebalo je da se u junu oprosti i ode u penziju. Sada je boli ovakav skandalozni rastanak sa đacima.
- Uvek sam darovala i prenosila đacima što sam najbolje znala - nastavlja profesorka. - Svakodnevno ponosna susrećem svoje bivše đake. Sada su to već odrasli ljudi. Ali, da ću sa šamarima od đaka otići u penziju nisam očekivala. To najviše boli.
Po zakonu, direktor treba da sprovede disciplinski postupak, gde se pribavljaju izjave i mišljenja odeljenskog starešine, odeljenske zajednice i samih aktera, na osnovu čega donosi odluku - objašnjava pomoćnik ministra prosvete Bogoljub Lazarević. - Za težu povredu, izazivanje i učestvovanje u tuči, sankcije su ukor direktora škole, ukor nastavničkog veća i isključenje iz škole.
Pomoćnik ministra prosvete podsetio je da direktor predlaže kaznu, da svaki akter incidenta ima pravo žalbe, a da učenik prestaje da bude đak škole za tekuću školsku godinu.
To znači da učeniku u slučaju isključenja iz škole pravo na obrazovanje ne prestaje za sva vremena i kažnjeni učenik se u narednoj školskoj godini može upisati u drugu školu.
Zamenik premijera i ministra policije Ivica Dačić izjavio je da se moraju sprečavati incidenti poput nedavnog napada učenika na profesorku.     
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=2



Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #89 poslato: 23-06-2009, 20:09:17 »

mmmmmmmmmmm...........boba je smislila jednu jako lepu metaforu....DRVCE....... :xq011: :xq011: :xq011:

OFF:
Hvala i jako mi je drago da je prihvaćena sa vaše strane
Balvan - drvo - drvce mu još dođe kao tepanje
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #90 poslato: 23-06-2009, 20:10:15 »

ma ovo je ko u najgorim americkim cetvrtima,da zenu pred penzijom zeza jedan balavac.
po meni i ostali snose krivicu,sede i amniziraju se,snimaju....ona trojica prisla,a da su hteli mogli su da ga odvrate,makar da je zagrade od njega...
i ovo treba da budu nasi nasednici,da odgajaju i vaspitavaju vlastitu decu!
daleko smo dogurali kad se povrh svega pitamo jos i KO JE KRIV??? :xq010:

« Poslednja izmena: 23-06-2009, 20:10:39 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #91 poslato: 23-06-2009, 20:17:30 »


Zamenik premijera i ministra policije Ivica Dačić izjavio je da se moraju sprečavati incidenti poput nedavnog napada učenika na profesorku.     


Došli smo dotle da ministar policije daje ovakve izjave!!!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #92 poslato: 23-06-2009, 20:30:42 »

Danas sam slušala komentare na ovu temu, na jednom radiju. Javio se neki momak, psiholog po struci i pokušao da objasni situaciju.
Kao osetljive godine, ekpsoniranje moći, itd, naravno osudio ponašanje balvana i sve tako. Ali ako malo bolje pogledate snimak, videćete da je drvce daleko krupniji od ostalih učenika, momci koji su mu u početku prilazili da ga razdvoje od profesorke, očigledno da ga se boje. Ne znam kakvu istoriju ima ovaj sukob, ali iz onoga što se na snimku vidi, može da se zaključi da je drvcetova bahatost poznata od ranije.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #93 poslato: 23-06-2009, 20:47:59 »

ma koje vise osetljive godine i pozivanje na pubertet cim nesto zgrese,dokle da se vade na to?
ispada da smo mi u nasem razvoju period preskocili jer nismo tukli nastavnike,roditelje...
u pubertetu mu priznajem bubuljice,maljavost,mutiranje,prvu ljubav...ali agresiju ne!!!
« Poslednja izmena: 23-06-2009, 20:50:32 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #94 poslato: 23-06-2009, 21:23:47 »

Pratim pomno vase postove,i mogu reci,da se slazem sa vama.Bojim se samo,i pored toga da je ministar policije dao izjavu,da ce se cela stvar za par dana,nakon prestanka oglasavanja medija,strpati pod tepih,i da se zacarani krug bahatosti,
nepostovanja autoriteta,u Srbiji nastavlja...do nekog,ne daj boze sledeceg slucaja...Gnusam se svakog oblika nasilja.
Jako,jako razocaravajuca slika....
Ono sto meni ostaje nedokucivo je pitanje:odakle toliko bahatosti u ponasanju nase dece?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #95 poslato: 23-06-2009, 21:32:23 »

Već sam pokušala da objasnim :aq29:
Otud, jer se dvadeset i više godina u ovoj zemlji nasilje promoviše kao legitiman način rešavanja svakog problema.
Drvce, je gotov proizvod.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #96 poslato: 23-06-2009, 21:40:11 »

Razumela sam te ja Boba.. :aq29:

Pitanjem sam htela da navedem (bar pokusala),neke ljude da razmisle...da pomognu sebi,svojoj deci,ovoj zemlji..
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #97 poslato: 23-06-2009, 21:47:15 »

ovo su produkti /odsjaj naseg haoticnog sistema.
kako jedno zatrovano tlo moze dati zdravu biljku ili jos dalje, zdrav plod?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #98 poslato: 23-06-2009, 22:18:06 »

Razumela sam te ja Boba.. :aq29:

Pitanjem sam htela da navedem (bar pokusala),neke ljude da razmisle...da pomognu sebi,svojoj deci,ovoj zemlji..

 :aq24: Ma objašnjenje i nije bilo za tebe, nego za te iste.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: JOŠ JEDAN UŽAS!!!
« Odgovor #99 poslato: 23-06-2009, 22:41:11 »

Razumela sam te ja Boba.. :aq29:

Pitanjem sam htela da navedem (bar pokusala),neke ljude da razmisle...da pomognu sebi,svojoj deci,ovoj zemlji..

 :aq24: Ma objašnjenje i nije bilo za tebe, nego za te iste.


  :aq24: :aq24:  :aq07: :aq07:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 24 upita.