Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije  (Pročitano 8290 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« poslato: 26-11-2007, 19:35:09 »

cao,da se pohvalim da sam kupio canon digitalni fotoaparat i doslo je vreme da uradim fotke. u kojoj radnji rade najkvalitetnije fotografije?
Sačuvana

curan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #1 poslato: 26-11-2007, 20:01:29 »

ako si kupio dobar aparat i ako zelis kvalitetne fotografije foto vlada fuji definitivno dobijas i cd na poklon sa nekim njihovim programom dobra je stvar. ako te interesuje samo da dobijes jeftinu fotku a ne kvalitet onda foto milan svaku sestu dobijes dzabe ali veruj da ja nebih isao nikada vise pa da mi daju i sve dzabe.pozdrav nadam se da sam pomogao.
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #2 poslato: 27-11-2007, 11:59:22 »

FOTO VLADA ili FOTO KRUNIC ali Velika Plana.
Sačuvana

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #3 poslato: 27-11-2007, 13:57:47 »

tako sam i mislio.curan,hvala na upozorenju ali i inace sto se tice tog milana nisam ni imao nameru da probam jer mi se vec nekoliko njih zalilo da su ocajni taj je valjda pre radio kod foto vlade pa je nesto kao pokusao da sam otvori(tako sam bar cuo nemojte me drzati za rec)srpska posla svako i sve zna da radi cim vidimo da neko dobro posluje odma i mi otvaramo to i mislimo kako je to super.a plana mi je daleko. slabo ima odgovora rade li ljudi fotke uopste ili je i to postao luksuz
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #4 poslato: 27-11-2007, 23:08:48 »

zar ti nije jednostavnije da narezes slike na cd
Sačuvana

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #5 poslato: 27-11-2007, 23:26:47 »

naravno da je jednostavnije(imam ih narezane) ali to nikada nemoze da bude isto kao kad uradim hotografije.
1.nije isti kvalitet gledati ih na monitoru i kao fotografiju
2.nemogu da svaki put kad zelim nekome da pokazem palim komp da bi pokazao
3.nemogu da stavim komp u dzep i ponesem prijateljima da pogledaju(sad ces verovatno reci ponesi im cd,a sta ako oni nemaju komp).
4.mislim da je i dalje 99% ljudi za varijantu da se urade fotke nego da se cuvaju na cd-u.ovo se ne odnosi samo za srbiju i nasu sredinu gledao sam neke statistike koje pokazuju da je broj foto radnji i radnji koje pruzaju takvu vrstu usluga i dalje u porastu u svetu a ne da se ta grana gasi kao sto se mislilo kod nas kad su se pojavili digitalci.
5.najjednostavnija varijanta je da ih odstampas sam na stampacu ali i to sam probao kod kuma koji ima super stampac i nije to taj kvalitet.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #6 poslato: 28-11-2007, 08:31:13 »

naravno da je jednostavnije(imam ih narezane) ali to nikada nemoze da bude isto kao kad uradim hotografije.
1.nije isti kvalitet gledati ih na monitoru i kao fotografiju
2.nemogu da svaki put kad zelim nekome da pokazem palim komp da bi pokazao
3.nemogu da stavim komp u dzep i ponesem prijateljima da pogledaju(sad ces verovatno reci ponesi im cd,a sta ako oni nemaju komp).
4.mislim da je i dalje 99% ljudi za varijantu da se urade fotke nego da se cuvaju na cd-u.ovo se ne odnosi samo za srbiju i nasu sredinu gledao sam neke statistike koje pokazuju da je broj foto radnji i radnji koje pruzaju takvu vrstu usluga i dalje u porastu u svetu a ne da se ta grana gasi kao sto se mislilo kod nas kad su se pojavili digitalci.
5.najjednostavnija varijanta je da ih odstampas sam na stampacu ali i to sam probao kod kuma koji ima super stampac i nije to taj kvalitet.

broj radnji za izradu fotografija u svetu opada. informacija koju imas je netacna. sa druge strane raste broj "kioska" za izradu fotografija je u porastu.
obrizom da se drasticno smanjio broj fotografskih filmova, fotografske radnje gube na atrakciji, u velikim trznim centrima, na trgovima, ulicama, i mnogim drugim mestima se postavljaju kiosci za samoposluzivanje, ubacis memorijsku karticu, disk, flasi i sl, izaberes sta zelis da uradis, provuces platnu karticu i dobijes za nekoliko minuta svoje fotografije (stavise u potpunoj diskreciji).

opet, kod prijatelja i ne moras da nosis niti disk, niti fotografije. upravo pre neki dan videh "photo frame" uredjaj, ram u koji se ubaci kartica i u njemu se prikazuju fotografije, prilicno simpatican gadget. lici na ram za slike/fotografije, a u stvari sluzi za pregled slika/fotografija
Sačuvana

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #7 poslato: 28-11-2007, 11:13:42 »

da,ali te kioske sada imas i u fotografskim radnjama skoro u svakoj da sam uradis slike i budu iste kao da ti ih oni rade. a sto se tice tih kioska na trgovima u marketima kad sam bio u italiji vidjao sam i probao da uradim tj nisam ja radio nego moja sestra od tetke ali kvalitet nije isti kao kad uradis u foto radnji na masini vec se rade na termalnim stampacima.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #8 poslato: 28-11-2007, 14:05:33 »

da,ali te kioske sada imas i u fotografskim radnjama skoro u svakoj da sam uradis slike i budu iste kao da ti ih oni rade. a sto se tice tih kioska na trgovima u marketima kad sam bio u italiji vidjao sam i probao da uradim tj nisam ja radio nego moja sestra od tetke ali kvalitet nije isti kao kad uradis u foto radnji na masini vec se rade na termalnim stampacima.

to sve zavisi od proizvodjaca kioska. neki koriste termalnu stampu, neki pljuckavce, a veci kiosci imaju i citavu laboratoriju

u svakom slucaju razmisli o "photo frame" uredjaju, i naravno fotografske radnje ili kiosci su takodje zanimljiva mesta za povremeni obilazak

da se vratimo na kvalitet, u jagodini vlada na prvom mestu, nesto zaostaje perica, ostali da kazemo ne postoje (sto se tice kvaliteta), u paracinu dragisa je zakon

inace sto se tice vladinih cena, one su neopravdano visoke, u cacku, kragujevcu i sl je cena za isti kvalitet skoro duplo niza, a o beogradu necu ni da pricam, em ih ima dosta koji rade kvalitetno, em su cene niske
« Poslednja izmena: 28-11-2007, 14:05:55 od strane zs »
Sačuvana

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #9 poslato: 28-11-2007, 15:57:36 »

za bg mislim da gresis a sto se tice ostalih gradova neznam. konkretno u bg radnja u lole ribara blizu politike koja vazi za najbolju u beogradu ima vrlo slicne cene kao ovde u jagodini stim sto ti ne daju cd na poklon nego dobijas poster fotografiju i film na poklon a kad radis sa digitalnih aparata ne pise. u svakom slucaju havala na preporukama ne mrzi me da veceras zaredjam u svaku radnju u jagodini uradim po par fotografija i da vidim rezultate.p.s. postavicu ovde ako budem mogao,u svakom slucaju javljam rezutate.
Sačuvana

sasa1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #10 poslato: 28-11-2007, 16:02:05 »

zs sad sam zvao pn foto dragisu cene su iste kao i ovde pogresna ti je informacija da je dosta jeftinije zamalo da me nateras da idem u pn(morao bi da mi platis i gorivo,salim se naravno) u svakom slucaju dezinformacija iste cene kao u ja.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #11 poslato: 28-11-2007, 18:34:54 »

nisam rekao da je u pn jeftinije vec u cacku i kragujevcu. i u beogradu je na mnogim mestima, ali samo za one koji rade na "kolicinu", oni imaju specijalni popust. oni u beogradu placaju fotografiju 13x18 8 - 10 centi
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: gde uraditi najkvalitetnije digitalne fotografije
« Odgovor #12 poslato: 28-11-2007, 22:44:18 »

Digitalni ram za fotke nije losa stvar medjutim i nije bas tako mali da ga vuces u torbu
a i jos uvek nije jeftin (20-30e). Ja disk ubacim u DVD i pokazujem. Mislim da i kod nas vecina ima DVD.

Za foto radnje...pa ovde su u opadanju. Na svakom cosku su ti aparati "uradi sam" uglavnom Kodak,
za "obicne ljude" je dobar kvalitet. Za vece formate i vrhunski kvalitet ima radnji.

 
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 25 upita.