Razne zanimljive teme > Lov i Ribolov

Belica i klenovi

<< < (2/4) > >>

autentik:
Evo malo slika sa Belice

dobro je iznad brane moze nesto i da se ulovi krupno




Black:
U vreme dok je Magnum bio čuvar okolnih voda , pre 3 - 4 godine , par čuvara i ja kao dobrovoljac otišli smo na Lugomir jer je pretilo uginuće ribe zbog male vode. Uz pomoć mreže prošli smo put uzvodno od železničkog mosta do mosta na putu Jagodina - Ćuprija i uhvatili nekoliko HILJADA klenova od 10 do 2500 grama ( i još dosta ostale ribe , mrenica npr)Dvojica su gazili pored obale , na držeći krajeve mreže koja je bila razvučena širinom reke. Druga dvojica su išla ispred njih , zaobilazeći virove pa potom gazeći vodu i vraćajući se ka njima nizvodno uterivala ribu u mrežu. Peti član je vozio ladu Nivu obalom koja je vukla prikolicu sa 4 bureta od po 200 litara gde smo ubacivali ulovljenu ribu. Riba je potom transportovana i puštena u Bagrdansko jezero. Gazili smo vodu do pojasa ali smo ipak spasili veliku količinu ribe koja bi ili uginula ili bila izlovljena. Osećaj je bio zaista fantastičan , i svi smo bili veoma ponosni zbog toga. Ali , kažem , to je bilo u neka lepa vremena kada je Magnum gazdovao našim vodama i kada me niko nije terao sa neke vode samo zato što imam Jagodinsku dozvolu za ribolov....BISTRO

autentik:
Peca se peca

ko ne može na Moravu ili nedge dalje

pravo opuštanje je prva brana na Belici u Jagodini

pe-tar:
                             Pitanje je koliko je ta riba jestiva? (iz Belicei Lugomira)

ninoslav:
Budimo malo i sportski ribolovci. Nije obavezno da sva upecana riba završi u tiganju. Kad podjemo kući pogledamo ulov i isipamo je nazad u vodu.
Sutra će mo imati priliku da to ponovimo.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju