Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SEME LANA ČUVA STOMAK  (Pročitano 32720 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mira

  • Gost
SEME LANA ČUVA STOMAK
« poslato: 11-06-2007, 12:34:11 »

Celo seme lana se najčešće koristi kao zapreminski laksans – potopljeno u vodu daje sluzavu, viskoznu tečnost – mucilaginozum. Ova tečnost ili celo seme koje odstoji u vodi ili jogurtu koristi se kod hroničnog zatvora, iritabilnog kolona, gastritisa ili enteritisa (oštećenja i upalni procesi crevne sluznice). Redje se mucilaginozum koristi spolja kod oštećenja kože i opekotina, kada se natapaju zavoji i previja obolelo mesto. Kod hroničnog zatvora seme lana se može koristiti na sledeći način – 15g  celog semena sipa se u 150 ml ključale vode i procedi posle 10-15 minuta. Pije se tri puta dnevno. Laneno ulje se retko koristi za ovakve svrhe. Više nalazi primenu u industriji boja i lakova. Kao i sve droge koje sadrže sluz, laneno seme mora da se uzima sa dosta tečnosti. Ne sme da se koristi proklijalo, ljigavo i vlažno seme lana. Neki pokazatelji ukazuju da primena lanenog semena smanjuje nivo lipida (holesterola i      triglicerida) u krvi, smanjuje slepljivanje trombocita i stvaranje ugrušaka. Lan će se u budućnosti možda koristiti u prevenciji kardiovaskularnih oboljenja i odredjenih vrsta kancera koji se javljaju kod žena u menopauzi. Ovakva primena lana čeka potvrdu naučnih i kliničkih isitivanja.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: SEME LANA ČUVA STOMAK
« Odgovor #1 poslato: 19-07-2007, 23:48:39 »

probaćemo sigurno i to

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SEME LANA ČUVA STOMAK
« Odgovor #2 poslato: 20-07-2007, 18:28:46 »

 Ja laneno seme koristim cesto. Pospem preko salate ili dodam dorucku od zitarica.  :aq28:
Sačuvana

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: SEME LANA ČUVA STOMAK
« Odgovor #3 poslato: 29-04-2008, 14:06:23 »

probaćemo sigurno i to


i jel si probao
Sačuvana

Natassa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 116
Одг: SEME LANA ČUVA STOMAK
« Odgovor #4 poslato: 29-06-2008, 20:18:11 »

da, odlican je za stomak i probavu uopste...

ja ga svako drugo vece potopim u casu od 2dl   ( malo lana na dnu case i do vrha vode ) i pojedem izjutra s jogurtom il kiselim mlekom to seme il .. ako mi se ne doruckuje samo popijem tu vodu gde je seme stajalo i SUPER.. .. nema nadimanja, podrigivanja.. a oblaze i cisti  sluzokozu zeluca naravno  itd itd..
Sačuvana
Lako je kad te neko
ni ne zavoli
tad samo tamna strana
srca zaboli
tesko je kad za nekog jedinog
i svog postanes zrnce soli
tesko je kad tvoj neko

prestane da te voli

djordje5

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 14
    • remont kočionih čeljusti
Odg: SEME LANA ČUVA STOMAK
« Odgovor #5 poslato: 15-12-2017, 23:09:43 »

Seme lana ne koristim jer nikako da se nakanim da počnem. Ali laneno ulje koristim već ravno godinu dana. Tačno pre godinu dana sam zaustavio gastritis i od tada supena kašika lanenog ulja u jutro i jedna uveče. Ja nikakvih problema sa stomakom nemam. Uopšte je tačno da je lan bilo u ulju ili semenu dobar za krvne sudove jer ih izmedju ostalog i jača. Plus sadrži omega 3 masne kiseline koje su potrebne mozgu.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 21 upita.