Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li ste znali?  (Pročitano 26730 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Da li ste znali?
« poslato: 13-03-2009, 10:43:45 »

Žene vozači tri puta češće od muškaraca zadobijaju povrede vrata prilikom udesa...
Kažu da je razlog to što žene sede bliže volanu i više su podignute na sedištu od muškaraca.

Šta vi mislite o tome???  :aq15:
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #1 poslato: 14-03-2009, 05:36:13 »

mislim da su zene obazrivije,a u isto vreme i plasljivije...pa se sve to i desava
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #2 poslato: 16-03-2009, 10:33:47 »

Dok su muškarci, za razliku od nas, opušteniji i toliko sigurni da je to neverovatno!!!
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #3 poslato: 17-03-2009, 12:28:12 »

Zene su uvek suvozaci muskarcima koji voze brze automobile i zato vise stradaju.xexexe...
ne brze od zivota.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #4 poslato: 17-03-2009, 12:37:06 »

odkud ti to o suvozacima???
po kojim se putevima mahom kreces? :aq15:

obazriva sam po potrebi a ne plasim se nikada.moze i u kuci da mi explodira pegla i ubije me.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #5 poslato: 17-03-2009, 12:49:36 »

Eh sad pa moze i luster da ti padne na glavu...
Luna kazi nesto na nemačkom...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #6 poslato: 17-03-2009, 13:03:24 »

i jos nesto za vozace,zene a ima redje i muskih:
onima sto se tresu za volanom i koce kad god im neko ide u susret,proveravaju na raskrsnici 15 puta...uzela bih dozvole.


nek padne luster,idem po kuci iskljucivo sa kacigom.

a nemacki neznam.
bis bald,odoh na masazu.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #7 poslato: 17-03-2009, 23:29:26 »

odkud ti to o suvozacima???
po kojim se putevima mahom kreces? :aq15:

obazriva sam po potrebi a ne plasim se nikada.moze i u kuci da mi explodira pegla i ubije me.

sto se suvozaca tice to je istina,mnogo vise je suvozaca nastradalo od vozaca,prirodno je kod svakog coveka da mahinalno sebe spasava,tako i vozac pri udesu spasava sebe a namesti suvozaca....pa tako je i tose proeski nastradao ,sedeo je na mestu uvozaca....
Savet za mlade roditelje,kad stavljate sediste za bebu u kola,obavezno stavite iza vozaca....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #8 poslato: 17-03-2009, 23:41:55 »

Zene su uvek suvozaci muskarcima koji voze brze automobile i zato vise stradaju.xexexe...
ne brze od zivota.

bebi radi seo ovome...da,samo oni maogu da voze a zene demaju kraj njih.

a sto se beba tice,koliko ja znam stavljaju se iza suvozaca jer je manje riskantno i da bi vozac mogao da je bolje prati pogledom i da ispruzi ruku u slucaju potrbe,sto mu je iza njegovog sedista nemoguce.mora izaci iz auta.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #9 poslato: 18-03-2009, 15:22:22 »

eto pa ljudi stalno grese zbog toga.....ja sam imala milijardu udesa na poslu i svaki put je suvozac nastradao,manje ili vise....kao sto sam u prethodnom postu objasnila,refleksno je u nasoj prirodi spasavati samog sebe,tj to cini onaj koji vozi a nastrada suvozac,logicno je stviti bebu iza vozaca jer u trenutku udesa vozac ne razmislja ni o kome ko se nalazi u kolima prirodno je spasavati sebe...jedan od izuzetno poucnih udesa koje sam imala jeste da se klinac star 21 god. kretao neprilagodjenom brzinom iz jednog sela u drugo ,izgubio je kontrolu u trenutku sudara spasavao je sebe tako sto je celu suvozacevu stranu unistio,on nije imao ni jednu ogrebotinu ali je poginuo od volana jer se nije vezao,samo da je bio vezan nista mu ne bi falilo,imao bi male modrice od kaisa,i da je beba bila iza njega ostala bi ziva bez ikakvih posledica,a da je bila na strani suvozaca da bi mu bila na oku,mozes i da zamislis sta bi se desilo....
moja snaja je vozac i stalno sama ide do grada sa svojom bebom koja se nalazi iza sedista vozaca i ni jednom do sad nije imala problem s bebom,uvek je mogla i da prati sta radi i da vozi....
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #10 poslato: 18-03-2009, 15:36:49 »

Ma daj ljudi saobracaj je splet okolnosti tako da tu pravila ne vaze.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #11 poslato: 18-03-2009, 15:42:12 »

veruj mi stranch ova pravila uglavnom vaze,ja se ne secam da sam imala neki udes a da suvozaceva strana nije vise nastradala
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #12 poslato: 18-03-2009, 15:57:48 »

nije to slucajnost
statistike su pokazale da suvozaci vise stradaju zato sto izmedju sebe i sofersajbne nemaju nikakav objekat gde bi se mogli odgurati rukama
i naravno zato sto ne voze i time ne vide opasnost kao sto je vozac vidi...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #13 poslato: 18-03-2009, 17:44:55 »

ne daj boze da dodje do udesa,ali....
vozila sam svakodnevno jedno,a uzadnje vreme jos dvoje male dece u autu. znaci godinama, i nekolikokilometara do obdanista i natrag.

  ovde nam jos u bolnici nakon rodjenja deteta preporucuju ,u svim brosuama pise,da dete vozimo na zadnjem desnom sedistu,nikako napred ili iza vozaca jer ako dodje do udesa moze vozac odgurnut unazad da bebu ozledi ili cak usmrti.o voznji napred i da se ne pise.
ujedno se na semaforu,dok stojimo moze detetu nesto dodati desnom rukom sto je iza majke vozaca nemoguce ako se ne izadje.
  na tom mestu ima dete i veci vizuelni kontakt sa majkom,(i obrnuto) sto deluje umirujuce na njega.
jos nikada nisam videla bebu/dete iza vozaca osim ako je dvoje dece.
  u medicinu se ne razumem a sa voznjom dece sam skoro i ostarila.

  a u srbiji veoma retko vidim da se deca voze pravilno....vladaju individualna pravila,to jest nema ih.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #14 poslato: 18-03-2009, 21:20:48 »

Interesuje me da li je iz Nemacke literature? ovo te pitam jer postavljam novu temu na temu za roditelje,muka mi je vise od te zapadnjacke teorije
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #15 poslato: 18-03-2009, 22:37:55 »

......muka mi je vise od te zapadnjacke teorije.
da to znam ,da ne mozete/vrlo tesko prihvatate nista sto je drugacije, ako je i bolje.

  ne radi se o klsicnoj literaturi niti o teorijama,vec o hiljadama testova i studijama koji se rade na svim nivoima,pocev od ADAC(najveceg auto moto saveza koji se bavi i svim vrstama istrazivanja u vezi saobracaja i uziva ogroman ugled,zatim studije medicinara,testovi proizvodjaca auto sedista za decu....
   niko nece pausalno nesto objaviti pogotovu kad su deca u pitanju.koliko je to bitno moze ti reci da za bebu koja nije u pricvrscenoj korpi ili detekoje ne sedi na specijalnom seistu u autu .(do 12 godina)placas kaznu od 60€ i dobijas jos negativni punkt.
 drugo,ko sto rekoh,vec 15 godina vozim besprekidno decu po autu,i to ne do prvog coska vec dosta dalje,pa imam i sama malo iskustva.
  neznam kako ces pratiti pogledom dete koje ti sedi iza ledja i dodirnuti ga po potrebi?

toliko,ali mislim da je ipak sve uzalud,te su studije glupa zapadna teorija, jer nase su lice najbolji primer kako se savesno i sigurno voze deca.
radite vi po svome.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #16 poslato: 19-03-2009, 13:18:17 »

Ma ne preteruj luna jabas i jesam pristalica novina,da li ti shvatas da  sam se ja udesa nagledala u zivotu,i potpuno mi se ne slaze nemacko istrazivanje sa onim sto sam svojim ocima videla,da ti navedem jos jedan udes koji sam imala
u kolima otac(vozac) baba(suvozac) iza babe musko dete,iz vozaca zensko a majka pozadi izmedju njih.....
ishod udesa,baba sa odsecenom glavom,musko dete na mestu mrtvo,otac gine od volana jer nije bio vezan,a majka i cerka bez ogrebotine.....taj ko je pisao tu brosuru veruj mi da nije nikad imao kontakt ni sa jednim udesom,to su oni kvazi naucnici koji su dobili za pravo da pisu jer im to njihova diploma dozvoljava a da nikad nisu izasli na teren,ne oni su konstruisali nesto u svojoj glavi i prevashodno im je bilo na umu "kako da ti dete bude na oku" a nisu razmisljali o psihologiji vozaca....pun mi je k**** tih naucnika,evo ti jos jedna novina koju su kvazi naucnici izjavili u vezi majcinog mleka,znam da si videla......
i ja sam nekad mislila da je bolje staviti dete iza suvozaca,a onda je dosao jedan udes,pa drugi pa treci pa sto peti i gledajuci one strahote shvatikla da ti isti nemci mogu da obrisu dupe sa tim sto su napisali
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #17 poslato: 19-03-2009, 15:34:29 »

izvini bebi,sad mi je bas puno zao sto sam uopste i pisala na temi,jer se misljenje,iskustvo,dugogodisnji testovi zasnovani na svemu i svacemu pocev od situacija u saobracaju pa do psihologije... ne poklapaju sa tvojim stavom.
tako je kako ti kazes,sta oni a i ja koja celog zivota vozim svoju decu,pa sad unucice,i jos stotine hiljada majki znamo?!  :aq28:
u pravu si ti.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #18 poslato: 19-03-2009, 16:03:27 »

e jebg ajde sad bez te ironije ako je moguce ja ti pricam o stvarima sa lica mesta,ma dzabe se raspravljam sa tobom,ipak je pametnija nacija koja je ubila na milione i milione ljudi za 4 godine
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li ste znali?
« Odgovor #19 poslato: 19-03-2009, 16:56:02 »

bebi opet si u pravu,donela si dobar zakljucak.

pa ja neznam sta ti odgovara uopste:
ako neko ima drugo isljenje,ne valja.
ako ti da za pravo,opet ne valja.
najbolje ne pisati. :aq28:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 21 upita.