Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Popis stanovništva 2011.  (Pročitano 38499 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #40 poslato: 24-09-2011, 19:38:32 »

Nece svi biti popisani - eto npr. ni mene  a niti moju lepsu nece naci kuci ni sa kakvim  komisijama.

Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

SunđerBoba

  • Gost
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #41 poslato: 24-09-2011, 19:40:16 »

Nece svi biti popisani - eto npr. ni mene  a niti moju lepsu nece naci kuci ni sa kakvim  komisijama.



Hahaha...to opet ne znači da te neće popisati. Alo, pa sa državom se hrvemo  :aq20:
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #42 poslato: 24-09-2011, 23:39:03 »

@ Fanta
Skroz standardna forma: Licni podaci, Podaci o porodici, Podaci o svom poreklu i roditeljima, Veroispovest, Podaci o zavrsenoj skoli, Zaposlenju,...
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #43 poslato: 25-09-2011, 10:37:30 »

sve bi imalo drugačiju dimenziju da ne postoji rubrika jedinstvenog matičnog broja!

Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #44 poslato: 26-09-2011, 12:30:50 »

Seminar za Popisivače u Ćupriji






Više slika ovde ---->>>>   http://www.cuprija.autentik.net/2011/seminar_za_popisivace.php

SunđerBoba

  • Gost
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #45 poslato: 26-09-2011, 15:32:10 »

Meni je i dalje čudno da se nigde u medijima ne govori o Popisu!?
Ništa slično tome da se stanovništvo informiše o detaljima.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #46 poslato: 30-09-2011, 08:33:30 »

Istina je naime, da je RTS pred popis u Hr doveo u studio Pupovca da agitira izbeglim krajiskim Srbima da se odazovu i deklarisu kao Srbi. Slicno je bilo i pred CG popis sa bilbordima po bulevarima kako tamosnji Srbi trebaju da se i tamo popisu kao Srbi. Za popis u Bosni imali smo negativnu reklamu o Nesrbima u Rep. Srpskoj. Nesto slicno vidimo i sada na raskom Sadzaku kako Zukorlic poziva  svoj muhamedanski narod da ne priznaju srpski popis stanovnista jer oni tu ne pripadaju.
Daklem, popis staniovnistva na brdovitom Balkanu ima iskljucivo politicko-nacionalisticku konotaciju i jedino sto im  jepozitivno  to je sto 50 hiljada skolovanih, a nezaposlenih mladih ljudi zaradjuju poneki dinar. Zato sam misljenja da ovakvih popisa stanovnistva, upravo zbog ovih potonjih, drzava Srbija treba organizirati  svake jeseni  ( nesto poput javnih radova ).

« Poslednja izmena: 30-09-2011, 09:13:09 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #47 poslato: 30-09-2011, 14:31:17 »

Istina je naime, da je RTS pred popis u Hr doveo u studio Pupovca da agitira izbeglim krajiskim Srbima da se odazovu i deklarisu kao Srbi. Slicno je bilo i pred CG popis sa bilbordima po bulevarima kako tamosnji Srbi trebaju da se i tamo popisu kao Srbi. Za popis u Bosni imali smo negativnu reklamu o Nesrbima u Rep. Srpskoj. Nesto slicno vidimo i sada na raskom Sadzaku kako Zukorlic poziva  svoj muhamedanski narod da ne priznaju srpski popis stanovnista jer oni tu ne pripadaju.
Daklem, popis staniovnistva na brdovitom Balkanu ima iskljucivo politicko-nacionalisticku konotaciju i jedino sto im  jepozitivno  to je sto 50 hiljada skolovanih, a nezaposlenih mladih ljudi zaradjuju poneki dinar. Zato sam misljenja da ovakvih popisa stanovnistva, upravo zbog ovih potonjih, drzava Srbija treba organizirati  svake jeseni  ( nesto poput javnih radova ).




Po tebi, trebalo bi tih 50.000 ljudi zaposliti, za stalno, resitidonekle smanjenje nezaposlenosti u Srbiji, i naravno, dodatno opteretiti budzet Srbije, novim nametom, koji bi opet placali (naravno) svi gradjani Srbije.
Totalni promasaj.
Kompjuteri su izmisljeni poodavno, i u Evropi i Svetu se poodavno koriste i u te svrhe, za arhiviranje i azuriranje podataka o gradjanima. Naravno, kod nas se za to jos uvek koriste stari metdi manuelnog prikupljanja i arhiviranja podataka o gradjanima Srbije, i svaka javna ustanova ima podatke za sebe. Tako ispada da za svakog gradjanina Srbije postoje vise arhiviranih baza podataka, i to posebno u zdravstvu, policiji, opstini, sudstvu, penzionim ustanovama.... itd, itd, itd...
Umesto da je sve to sakupljeno na jednom mestu, pa se samo uz pomoc maticnog broja gradjana, mogu procitati i saznati svi podaci i to na jednom mestu, mi jos uvek radimo po starom, i svaka ustanova za sebe.
Tako je valjda lakse, a i postoje vece mogucnosti da stranke izmisljaju, raznorazne agencije, u kojima ce zaposljavati svaka svoje podanike, i na taj nacin resavati partijsku poslusnost, i sigurne glasove na izborima.
I sam sam nezaposleno lice, i razmisljam na temu da ne odgovorim popisu, i da na taj nacin podpadnem pod sankcije zakona, i odlaskom u zatvor, zbog bojkota popisa, donekle resim svoj problem. Naravno, u zatvoru bih bio bar dve tri godine i na besplatnom stanu, i na besplatnoj hrani..... taman da prodju jos godinu dve dok se ceka penzija. Pa taman zavrsim sa ovim, krenem u neko drugo krsenje zakona, i naravno, jos dve tri godine resavanja problema, nedostatka novca za stan, grejanje i hranu.
A sta bi se desilo kada bi Srbija masovno bojkotovala popis... skoro 50 % stanovnistva je bez posla i sredstava za zivoti i vecini nebi mogli da naplate novcane kazne zbog bojkota popisa, i onda bi morali da vecinu tih stanovnika srbije pohapse i zatvore. A mozda bi najbolje bilo da se uvede nesto kao geto za takve stanovnike srbije, gde bi ih zbog toga sto jadni nemaju sredstava za zivot, tamo zatvorili i izolovali od ostalog stanovnistva Srbije. O njima se naravno nebi vodila nikakva evidencija, jer su naravno, svi oni nepopisani, i onda bi u svetu mogli da se hvalimo da smo smanjili nezaposlenost. Normalno kad nema nikakve evidencije o takvim gradjanima, mogli bi i da se na lak nacin i resavaju tih gradjana Srbije, masovnim ubistvima, trovanjima, davljenjima,......
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #48 poslato: 01-10-2011, 09:11:40 »

(Pa!! coce  :aq15:  :aq28:   :xq001: )


E juce cula par pitanja na TV, na koja cemo da odgovaramo, crkla sam od smeha  :xq005: , ne znam jel'taj formular od 4 stranice sluzi za popis stanovnistva il'za popis sta ko koliko ima u kuci i van kuce?!! Mislim  :aq19: show al'ajd'.... verovatno to tako ide al'meni je malo cudno :aq02:

A i ne vidim zasto nam to ne salju postom, nego mora neko da mi cuci u kuci ceo dan dok mi svi iz-odgovaramo na ta sva pitanja :aq20:  (valjda cemo sami i da popunjavamo to  :aq21: ustvari?!)
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #49 poslato: 01-10-2011, 12:21:15 »

Evo malo nesto od medija, izvor Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/280327/Pocinje-popis-stanovnistva

Procitajte i komentare, nize, na toj istoj stranici, potpuno su u pravu :aq29:
Slazem se da vise ulaze u privatne stvari, nego na koliko nas ima u kuci. Dal'ce da nas pitaju za broj gaca, cipela itd...  :aq21: oooo boze svasta :aq20:
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #50 poslato: 01-10-2011, 12:26:54 »

Da, htela sam da vas pitam, jel'mozda poznajete tu osobu koja ce to popisivanje da vrsi kod vas, u vasem mestu?

Ja sam cula da ce kod nas, neka zena iz mog komsiluka :aq21:  bas mi izgleda za taj posoooooo..... nemogu da vam opisem  :xq003:
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #51 poslato: 01-10-2011, 16:18:47 »

Auuuuuuuu stvarno pocelo popisivanje :aq24: , bila ja do rodjake i naisla osoba za popisivanje. Znaci oni citaju pitanja a i oni popunjavaju taj formular :aq24: reko, mi to ne mozemo sami  :aq15 mi nepismeni!!, kaze ona meni, pa ocigledno tako ispada. Super mislim se.
A ako ne odgovoris na neka pitanja, ili neces da ih pustis kod'tebe, oni se obrate njihovim "instruktorima" tako je ta devojka nazvala osobu koja je obucavala.
 (e, a mogu da vam kazem da sam je svasta pitala u vezi tog popisa stanovnistva, boga mi, ni sama ne zna zasta sluzi :xq005: pa reko jel'si bila na obuku? paaaaaaaaaaa jesam al'ne znam tacno zasta sluzi :xq005:  )
ajoooooooooooooooooj  :aq16: elem, pa onda dodje taj "instruktor" sa njom ponovo kod'tebe, pa ako se opet ne slazes, dodju sa nekim iznad i ako se ni tad'ne resi, onda platis kaznu. Misliiiim ludilo.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #52 poslato: 01-10-2011, 17:25:12 »

Ću gi pustim kod men' pod uslov da mi operu prozore  :aq01:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #53 poslato: 01-10-2011, 17:33:11 »

ma nisu te osobe ništa krive, i oni žele da zarade goli dinar...

pustiću ih, nemam šta da krijem...

ali biće svašta tu od neprijatnosti...  gledaćemo večeras na Dnevniku i narednih dana... obavestiće oni sve to...

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #54 poslato: 01-10-2011, 18:04:46 »

Sačuvana

coce

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 83
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #55 poslato: 01-10-2011, 23:36:20 »

Koliko lampi, lustera, telefona, tepiha, ...
Sačuvana
Ako nece mediji, reci nam ti.
CVRC

coce

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 83
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #56 poslato: 01-10-2011, 23:48:12 »

Pokusavaju da zastrasuju nekakvim kaznama, sto ima kontra efekat.
Sačuvana
Ako nece mediji, reci nam ti.
CVRC

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #57 poslato: 02-10-2011, 00:26:24 »

Bilo bi još bolje da su smislili da ko popuni sve podatke ima pravo da napiše još 5 svojih odogovora recimo


tipa: šta bi želeli da javno kažu a nemaju prilike...

ja bi rekao samo dve stvari

1. Izbacite Karadžića iz sporta
2. Vratite nam Antića za trenera Reprezentacije Srbije


Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #58 poslato: 02-10-2011, 02:23:27 »

Inat u Srba je neverovatna sila! Jos kad bi se zainatili za prave stvari... gde bi vam bio kraj?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Popis stanovništva 2011.
« Odgovor #59 poslato: 02-10-2011, 12:46:51 »

Recimo da iz inata proizvodimo mercedese, ili komjutere ili da iz inata gradimo obiteljske kuce sa uredjenim okolisem i fasadama. Ili jednostavno iz inata da podignemo Srbiju standard  na evropski nivo, a onda im kazemo da iz inata necemo u tu njihovu Jevropu.
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 25 upita.