Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci  (Pročitano 19088 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« poslato: 18-04-2007, 15:17:43 »

Savezni zavod za statistike u Nemačkoj navodi da samo 3,5% Srba od ukupnog broja srpskih migranata, koji su se i školovali u Nemačkoj, idu na fakultet, tj. se visoko obrazuju. Šišaju nas svi ostali. Turci sa 29% , Grci i Hrvati sa 6%, Italijani 5% i Poljaci 4%. Ne mogu da verujem. Škola u Nemačkoj ne spada u najteže u Evropi. Turci su postavili lestvicu vrlo visoko, tako da ne verujem da ćemo to u ovom životu uspeti. Šta mislite vi o ovome?  :aq28:


tekst  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #1 poslato: 18-04-2007, 15:31:12 »

Pa ja licno mislim da je to rezultat toga sto je vecina gastarbajtera iz Srbije otislo preko,ne da bi se skolovalo nego da b radilo zanatske poslove.Tj. da u trenutku odlaska,da kazemo da je to period od pre nekih 20-tak godina,ni ovde nije situacija bila losa kao sad(ili kao u Turskoj tada)i da su ti ljudi u Svabiji jednostavno radili ono sto znaju...
A zatim da ni svoju decu nisu usmeravali u pravcu sticanja nekih fakultetskih obrazovanja.
Ja nemam podatak koliko Turaka ima u Nemackoj(a ima ih),ali mislim da je kod njih situacija bila takva da su masovno odlazili preko i to ljudi raznih profila,ne samo zanatlije(kao sto mislim da je u pitanju kod nase populacije).
I jos ako se uzme u obzir da su Nemci "zapretili" da ce da nam vrate blizu 100.000 Roma(koji su deklerisani kao Srbi) i to u kolikom procentu oni studiraju,mislim da se odgovor namece sam...
Ali to je moje misljenje....
Sačuvana

pentax

  • Gost
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #2 poslato: 18-01-2010, 20:07:17 »

Po mom sećanju u Nemačku se masovno išlo sedamdesetih godina, tako da je gornji podatak od dvadeset godina poprilično netačan.Većina tih ljudi je u penziji, a statistički podatak se odnosi uglavnom na njihove potomke, što situaciju čini mnogo gorom.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #3 poslato: 19-01-2010, 09:06:58 »

Pitanje je koliko kosta visoko obrazovanje u Nemackoj i koliko ljudi to moze da priusti? Dosta nasih ljudi salje decu na srpske fakultete. Ja sam imao prilike da studiram sa nekolicinom.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #4 poslato: 19-01-2010, 10:27:35 »

Pitanje je koliko kosta visoko obrazovanje u Nemackoj i koliko ljudi to moze da priusti? Dosta nasih ljudi salje decu na srpske fakultete...

u CH nije bas isto
ja na fakultetu nisam skoro uopste stranaca imao, mozda samo nekih par...
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #5 poslato: 19-01-2010, 11:10:47 »

Ne znam kako je u CH, ja kazem da sam u Srbiji studirao sa par njih koji su se vratili iz inostranstva da zavrse fakultete.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #6 poslato: 19-01-2010, 16:20:21 »

Nije tacno! :xq006:
Kao sto pentax rece,podaci su ko zna od kada,kada su nasi ljudi dolazili samo da rade,a ne i da "zive" u Nemackoj.
 Kada bi se sada pravili podaci izgledalo bi sasvim drugacije.
Nasa deca koja su ovde rodjena, i ona koja su dosla iz osnovne skole su u ogromnom broju visoko obrazovani i poslovni ljudi.Skolovanje je skupo (studije) ali nije nista skuplje nego u Srbiji, a svi poznajemo nas mentalitet,da cemo zadnju kosuluju dati za decu!
Samo u mom najuzem krugu poznajem 4 mladica i dve devojke sa po dva najteza  fakulteta!
« Poslednja izmena: 19-01-2010, 16:20:59 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #7 poslato: 19-01-2010, 20:25:28 »

Savezni zavod za statistike u Nemačkoj navodi da samo 3,5% Srba od ukupnog broja srpskih migranata, koji su se i školovali u Nemačkoj, idu na fakultet, tj. se visoko obrazuju.

Ja sam razumeo da se odnosi a decu koja su se tamo skolovala
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #8 poslato: 20-01-2010, 00:55:10 »

Pa i odnosi se. Nije Luna lepo procitala tekst.

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #9 poslato: 20-01-2010, 10:17:30 »

Razumela sam da se odnosi na nasu decu koja ovde zive i skoluju se.
Moze tumaciti i drugacije.

Savezni zavod za statistike u Nemačko navodi da samo 3,5% Srba od ukupnog broja srpskih migranata, koji su se i školovali u Nemačkoj, idu na fakultet, tj. se visoko obrazuju.... Škola u Nemačkoj ne spada u najteže u Evropi...
« Poslednja izmena: 20-01-2010, 10:27:19 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #10 poslato: 28-01-2010, 17:16:27 »

Ma sve je tacno ljudi.Zna se da u Nemackoj sedamdesetih bezali ljudi koji se ovde nisu snasli,tamo radili poslove gde se nije koristila glava(cast izuzecima),i kada su njihova deca trebala da krenu na fakultet roditelji lepo kazu ,,ma kakav fakultet samo gubis dzabe vreme,kreni ti odmah da rmbacis(radis) vidis sta smo mi stekli bez fakulteta" i tako oni izuzeci tj. 3% poslase decu na fakultet, a ostali u fabrikama da rade na liniji,utovar istovar.A sta su oni stekli:kucu u Srbiji na tri sprata kompletno uredjenu ,samo je problem sto je prazna,jer oni u njoj provedu 20 dana godisnje,stan u Nemackoj za koji naravno placaju mesecnu rentu,auto star 2 god. naravno kupljen na kredit,i neku ustedjevinu za zivot
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #11 poslato: 28-01-2010, 17:46:32 »

Ti momak nemas o ovome pojma i sve sto si napisao su nebuloze !!!

Ma sve je tacno ljudi.Zna se da u Nemackoj sedamdesetih bezali ljudi koji se ovde nisu snasli,tamo radili poslove gde se nije koristila glava(cast izuzecima),
Jesu sedamdesetih godina ovde dolazili nasi,ali ne samo oni koji se nisu tu snasli vec i oni koje je priroda posla ili avanturisticki duh odveo tamo.
Nije tacno da su radili samo lose poslove,naprotiv.
Znas li ti koliko intelektualaca  i nasih uspesnih poslovnih ljudi....ljudi na polozajima u Firmama ima u Nemackoj! Sto su postigli postigli su glavom!

.....i kad su njihova deca trebala da krenu na fakultet roditelji lepo kazu ,,ma kakav fakultet samo gubis dzabe vreme,kreni ti odmah da rmbacis(radis) vidis sta smo mi stekli bez fakulteta" i tako oni izuzeci tj. 3% poslase decu na fakultet, a ostali u fabrikama....
Ovo ti je tek totalni promasaj!!!
Nasi ljudi su poznati da deci sve pruzaju a kad je skolovanje u pitanju prvi su da im se deca skoluju, da se ne muce, pa zato imamo jako puno fakultetski obrazovane omladine! Naravno,ko je hteo da uci,jer roditelji ne mogu da uce za njih.

A sta su oni stekli:kucu u Srbiji na tri sprata kompletno uredjenu ,samo je problem sto je prazna,jer oni u njoj provedu 20 dana godisnje,stan u Nemackoj za koji naravno placaju mesecnu rentu,auto star 2 god. naravno kupljen na kredit,i neku ustedjevinu za zivot
Po ovome vidim da si iz Vlaskog kraja,  jer ne poznajes ostale ljude koji nemaju kuce na 3 sprata, koji ne voze aute na kredite da se pokazu u selu ,nego  jer je njima samima cef da se vozaju, a za stan se ne placa "renta" (to je penzija) vec stanarina!
A ogroman procenat nasih ljudi ima kupljene stanove i kuce.

Zato izadji malo iz tvog okruzenja da bi stekao pravu sliku o nacinu zivota vecine nasih, a pogotovu omladine  u Nemackoj!
Ima verovatno neki broj takvih koje ti opisujes, ali to da su takvi ne lezi u problemu "Nemacka" , vec u njihovim genima, protiv kojih niko nista ne moze.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #12 poslato: 28-01-2010, 21:23:28 »

Podaci su podaci,a to je 3%.Odkud znas da sam momak?Kako zivi nasa omladina tamo vidi se kako se ponasaju kada dodju kuci!Nisam iz vlaskog kraja,ma gde to bilo.Ovo ti je iz: "Leksikona stranih reci i izraza"-Milan Vujaklija .Ako si ikad cula za ovu knjigu(jos si mlada)

renta (fr. rente, ital. rendita, nlat renda) 1. u
feudalizmu oblik vitka kmetovskog rada.
Prošla kroz tri stadijuma: radna renta,
naturalna renta i novčana renta; 2. u
kapitalizmu oblik viška vrednosti, jedan
njegov deo. Ne proizvodi je ni zemlja, niti
kakva nekretnina, nego najamni rad.
Monopolsko raspolaganje prirodnim izvorima
(zemlja, voda, rudnik i dr.) čini da vlasnici
prisvajaju deo viška vrednosti kao rentu;
apsolutna renta suvišak viška vrednosti preko
prosečnog profita; diferencijalna renta oblik
ekstra profita, tj. diferencija izmeñu niže
indi-vidualne cene proizvodnje poljoprivrednih
proizvoda i više; monopolska renta deo
viška vrednosti koji prisvaja vlasnik
zemljišta koje daje retke plodove i čija cena
ide iznad vrednosti, do visine do koje su
kupci spremni da plate (šampanj); 3.
doživotne renta uvećan interes koji neko
doživotno prima od nekog kapitala, s tim da
taj kapital, posle smrti onoga koji je primao
uvećani interes, pripadne davaocu interesa.
rentabilan (nlat. rentabilis) koji donosi prihod,
koji se isplaćuje, unosan.
rentabilnost (nlat. rentabilitas) donošenje
prihoda, isplatljivost, unosnost.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #13 poslato: 28-01-2010, 22:23:21 »

Sto se mene tice ne moras da budes decko, mozes da budes i devojcica, ali gresis, podaci su od pamtiveka a odnose se najverovatnije na "nasu decu koja iz inostranstva dolaze da studiraju u domovinu".
Za ovu knjigu nisam nikad cula  :aq24: jer mi ta vrsta literature nije potrebna, zato sto sam isla par godina u skolu i jos vise,jer mi je zivot toliko bio bogat kretanjima po ovoj nasoj planeti da mi nisu potrebni recnici, znam to sve iz iskustva.
Molim te citiraj mi iz ove tvoje kopije deo koji govori da se rentom naziva nadoknada za stanovanje, to jest stanarina,bicu ti zahvalna!

A kako nasa deca zive ovde ne mozes i onako shvatiti cim ovako pises o njma jer si upoznao par "drugacijih"  kakvih je uostalom puna Srbija (cast izuzecima).
Oni mogu posluziti samo za primer. Doduse odskacu, jer im nisu usta puna socnih psovki.
Ako nisi ziveo, i ne zivis vani, onda ne mozes da na osnovu par izuzetaka donosis takav sud.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #14 poslato: 29-01-2010, 12:22:01 »

Potpuno ste u pravu gospodjo.
Evo teksta sa sajta srpske dijaspore,gde su korisceni podaci do kojih su dosli nemci.

Od 60.000 naše dece školskog uzrasta samo četiri odsto posećuje nemačke gimnazije. Čak 33 odsto ukrajinske dece, ili 17 odsto hrvatske, ide u gimnaziju. Srpskih studenata, a ima ih 3.200, procentualno je tri puta manje nego hrvatskih. Srpska deca su uglavnom rođena u Nemačkoj, ukrajinska su se doselila u poslednjih 15 godina. Srba je, inače, duplo više u Nemačkoj nego Hrvata.
Ako se očekuje da oni koji ne studiraju makar završe neki zanat i tu je drugačije: samo 3.800 srpske dece izučava neki zanat. U Savetu vele da je to logična posledica činjenice da 20 odsto naše dece uspeva da položi samo osnovnu školu i to s različitim uspehom.

– Istraživanja pokazuju da su deca, koja su kao druga generacija došla za Nemačku, imala mnogo bolje ocene i profesionalne uspehe nego ona koja su se tu rodila. To je posledica činjenice da deca rođena u Nemačkoj ostaju u krugu roditelja do polaska u školu i uglavnom govore srpski, ili loš nemački. Dokazano je da oni nikada ne mogu da nadoknade ovo nedovoljno znanje nemačkog jezika. Slično je i u obrnutom slučaju. Ako roditelji sa njima govore samo nemački, ili najčešće srpsko-nemački, deca postaju analfabeti u oba jezika. Zbog toga uvek imaju slabije šanse prilikom konkursa nego deca koja govore nemački – objašnjava dr Aleksić.

Takva situacija dodatno pogoduje evidentnoj diskriminaciji u dodeljivanju radnih mesta, primećuje Čobanov, jer poslodavac, u najvećem broju slučajeva, u uslovima kada je četiri miliona nezaposlenih, želi da zaposli – Nemca. Najnoviji podaci pokazuju da je bez posla oko 26.000 naših ljudi, koji su uglavnom neobrazovani.

– Centralni savet Srba u Nemačkoj, analizirajući ove podatke, dolazi do svojih tema, ali je roditeljima naše dece važnije da mu kupe BMW, „peticu” ili „trojku”, i da se ova provezu po Srbiji sa laktom izbačenim kroz prozor – veli Čobanov, ukazujući na jedan opominjući podatak: više od 40 odsto Srba, njih oko 200.000, pripada populaciji između 18 i 35 godina starosti.


Moramo priznati cinjenicnu situaciji koliko god ona bolna bila!!!!!!!!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #15 poslato: 29-01-2010, 19:11:13 »

Kao sto sam i mislila,ovo je iz sredine proslog veka a i taj sto je pisao nije daleko odmakao!
Ovakve gluposti nisam davno citala, zato i ne zalazim u "analize" takozvanih strucnjaka koji nisu ni videli Nemacku,a mozda ni pasos nemaju!!!
A ovaj Cobanov koji je to kazao je probao ovde da prosipa pamet pre 20-25 godina, ali je otkacen...zato je valjda i isfrustriran. Znam ga licno,ali nije vredan pisanja.

Nasa deca govore po najmanje 3 strana jezika +srpski, a koliko govoris ti, iskreno!

"...naše dece važnije da mu kupe BMW, „peticu” ili „trojku”, i da se ova provezu po Srbiji sa laktom izbačenim kroz prozor ..."
Nego, tebe cini mi se vise bole oni BMW-ei  :aq21: , ali i tu kasnis, i tu ti ne mogu pomoci!
 Nasa deca voze Q7 i slicno, BMW je prevazidjen u vreme kad je ovo pisano,pre 20 godina najmanje !!!

"Moramo priznati cinjenicnu situaciji koliko god ona bolna bila!!!!!!!!"
Mene i moje okruzenje cinjenice ne bole,naprotiv,ponosni smo svojom decom i njihovim uspesima!

Nego,reci mi kada si,i koliko dugo zadnji put bio u Nemackoj, pa da znam dali vredi diskutovati uopste?

ps. nisi mi citirao deo gde koji kaze da je "renta"  u stvari stanarina.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #17 poslato: 29-01-2010, 21:29:06 »

E ovako,moj temperament mi ne da da cutim.

Taj Cobanov,je jedan covek bez nekog ugleda, a o toj drugoj gospodji nisam ni cula.
Postoje ljudi bez obrazovanja,upoznala sam ih silom prilika, ali to su poput onih iz  Suvaje koji imaju zlatne slavine i  bez obrazovanja su.
Mislim dok ovo pisem na ostale, prosecne ljude iz Srbije koji koji nisu ovde da bi radili i pravili kuce za pokazivanje u Srbiji, vec ovde "zive" u pravom smislu te reci.
Posebno me vredja da neko kaze da nasi roditelji teraju decu da rade umesto da idu u skolu,jer je to potpuna nebuloza,kad svi znamo koliko su nasi ljudi dobri i pozrtvovani roditelji i a bi sve dali da im deca budu "neko" u zivotu.
Sto se skole tice, sta ja mogu kao roditelj, sve jedno u kojoj zemlji, sto jedan sin ovde bez problema, zavrsi studije, a sa drugim se borim danonocno da bi bilo kako izgurao neki prosek? Zato sam i kazala, ako deca nece da uce,nema krivice roditelja.
U mom blizem krugu prijatelja i poznanika imam mnostvo dece, ne sa jednim nego dva fakulteta.

Nasa deca su uzela nemacko drzavljanstvo zbog Vojske,jer su ovde zasnovali porodice i posao, i nemoguce im je da to sve ostave nezbrinuto da bi "oduzili dug otadzbini"  koju poznaju samo sa odmora, kao sto moji Paracinci poznaju Leptokariju i Paraliju. Ok , znam, nisu patriote, ali i to me je bas briga.

"Uz sve to, primeri „klupskog života” i okupljanja oko Srpske pravoslavne crkve ne odgovaraju stvarnom životu naših ljudi u Nemačkoj. Podatak da je samo sedam odsto ljudi srpskog porekla organizovano po klubovima govori da se menja i situacija među Srbima u dijaspori.
"
Ovo pokazuje da su informacije prikupljene od samo  7% ljudi koji posecuju klubove i cupkaju po folklorima, a ostalih nigde nema jer umesto da odu u klub da slusaju Eru, posecuju pozorista i mjuzikle,putuju.....

"
– Zalažemo se da se ključni problemi Srba u Nemačkoj rešavaju tu gde živimo. Sarađujemo sa nemačkim institucijama i učestvujemo u kreiranju politike prema nama kroz političke partije i strukture nemačke države. Pri tome, moramo da znamo koji su interesi nas Srba koji živimo u Nemačkoj i interesi Srbije kao države – objašnjava dr Stojanka Aleksić, predsednica Saveta i jedan od glavnih inicijatora da se osnuje ova organizacija.
"
Ovu laz nebi pas sa maslom pojeo.
Za mojih 30 godina ovde, niko jos nije nikada pitao o nasim problemima niti  "kreirao politiku" sa nama, vec su se samo dovukli u klubove kad im treba nesto  i sedeli za pocasnim astalima i jeli besplatno. Obicni grebatori.
To su,poput ove gospodje i gospodina koji se usudjuju da nesto o nama pisu,sve rodjaci Ambasadora,koji ostaju tu koliko i njihovi rodjaci koji su ih dovukli.
Zato tako i pisu, jer neznaju kako zivi onih 93% nasi ljudi van klubova,i jer su samo isli u klubove i na slave.
Zasto nisu pisali sta je rekao Doktor Milicevic,nas najugledniji Srbin u Berlinu,mozak u Simensu...nisu jer ga ne poznaju,jer ga nije dovukao novi ambasador/ Konzul,vec  je uspeh postigao umom,i on i njegova zena i sinovi koji su svi od reda doktori!

Kad vi to citate,neznate sa kim imate posla pa poverujete,ali mi ovde sve dobro poznajemo,i te koji se pojavljuju na ovakvim "Analizama" niko ni do guze ne donosi.

"....i okupljanja oko Srpske pravoslavne crkve ne odgovaraju stvarnom životu naših ljudi u Nemačkoj...."
I ovo govori da su samo isli sa popovima  da jedu dzabe po klubovima,jer je nasa Crkva iz odredjenih razloga postala centar za okupljanje samo "odredjene populacije", a ostali imaju svoje interese u drugim sferama.

Uuuuuh kako sam besnaaaaa......sad sam ovo izdrukala i kad budem bilo kada srela tu "gospodu" pitacu ih da mi objasne,naravno ja sa cinjenicama, a oni neka pokazu svoje!  A onda....videcemo!

Aaaaaalkaaaar,kako si mi digao pritiask sa ovim sranjem  :xq001:
« Poslednja izmena: 30-01-2010, 01:11:28 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #18 poslato: 29-01-2010, 21:33:02 »

Jos nesto, dosla sam ovde sa muzem kog je priroda posla dovela iz Srbije i uspela da savladam jezik, zavrsim jos jednu skolu radeci, i 20 godina bila na jednom od kljucnih mesta u velikoj Firmi. A sta tek postizu nasa deca koja poznaju jezik u startu ne treba da govorim,naravno ako hoce.
Ovde su klubovi  uglavnomcentar okupljanja onih koji kad im pomenes Ivu Andrica misle da dolazi nova pevaljka da peva, i sad ce neko mene i jos hiljade meni slicnih i puno boljih, da uporedjuje sa Suvajcima i Trsnjevcima/Sinji Vir , i na osnovu toga da mi pravi statistiku.

Moreeee...naletecu i na ova dva stvora, kad tad, kopija ovog je u novcaniku uz saobracajnu dozvolu,znaci uvek.
Zato nase gluposti i ne citam nikada.
« Poslednja izmena: 30-01-2010, 01:05:14 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Одг: Stepen obrazovanja Srba u Nemačkoj - Statistički podaci
« Odgovor #19 poslato: 30-01-2010, 16:28:59 »

Izbaciste nasu finu konverzaciju.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 25 upita.