Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parkic kod Uciteljskog fakulteta  (Pročitano 24062 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #20 poslato: 23-08-2007, 22:39:40 »

Kazem da je park u Adzicevo vreme bio u boljem stanju a i zgrada fakulteta, a Divljan je na celu tog parka i on je gazda (figurativno) tog dvorista.

Iz skolskih programa je izbaceno domacinstvo, i taj rad za dzabe, a imao je i tu ulogu da upzori sta se desava kad se ne ispunjava skolski program....


skolski program je promenjen i tu trenutno nema pomoci.

naravno da je park bio bolji u adzicevo vreme kao i zgrada, ako nista drugo bili su novi, jedino sto je i ovde potvrdjeno ono staro srpsko pravilo da kada se nesto napravi nema potrebe da se odrzava, pa je tako sve to i odrzavano i sada je u jadnom stanju.

ne znam sta ce ovi napraviti, nisam video projekat. voleo bih da se nesto napravi, i da se to sredi, no sta ce na kraju ispasti, pa videcemo nadam se uskoro
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #21 poslato: 23-08-2007, 22:45:20 »

Pazi i da se napravi nesto, opet je rak rana onih ucitelja, i parka, elektrotehnicka skola i njeni djaci, pogledaj malo pored zida te skole tj. davno uciteljske zfgrade, sta sve nema, gigos 2, veruj mi.

A stvarno bih voleo da vidim park u lepsem izdanju.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #22 poslato: 23-08-2007, 22:47:19 »

Pazi i da se napravi nesto, opet je rak rana onih ucitelja, i parka, elektrotehnicka skola i njeni djaci, pogledaj malo pored zida te skole tj. davno uciteljske zfgrade, sta sve nema, gigos 2, veruj mi.

A stvarno bih voleo da vidim park u lepsem izdanju.


ma znam, znam i da elektrotehnicka skola stoji u istom stanju vec skoro deceniju, nikako da je zavrse, zato se i pitam sta ocekivati.

naravno da se nadam da ce bar ovo srediti, i samim tim i skloniti sav sljam koji se tamo nakupio te da cemo imati prilike da imamo jos jedan lep parkic u gradu
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #23 poslato: 23-08-2007, 22:57:26 »

Ma, kad kazem Sretko ja mislim zapravo na direktore i dekane koji su se zatvorili u kabinete i studentima i ucenicima ne smeju na oci. Eto, to su autoriteti. Sretko je sjajan lik ali ne vidim da je nesto ucinio da jedini fakultet u gradu bude institucija. Ta prica da nedoreceni skolski programi sprecavaju i taj vid aktivnosti o kome pricamo je smesna. Kad bi pred decu stao kakav dasa od profe ili face od profesorke videli bi vi za koliko bi se dalo stosta napraviti. Profesori su zaboravili da oni nemaju radno vreme nego misiju. Zato i jeste ova omladina pogubljena.
Koliko ono rece Veliki serif da je besplatno ucenika otislo na more? Bese li oko 1.500??? E pa dragi moji, samo po jedan radni dan da su odradili na sredjivanju grada grad bi danas blistao. A zamislite tek da je umesto maturanata otislo 1.500 dece koji su imali po 5 radnih dana na drustveno korisnom radu??
Ali, sta Serif zna sta je drustveno koristan rad kad je vec od trenutka kad je prohodao poceo da se bavi biznisom.

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #24 poslato: 23-08-2007, 23:01:27 »

Ma, kad kazem Sretko ja mislim zapravo na direktore i dekane koji su se zatvorili u kabinete i studentima i ucenicima ne smeju na oci. Eto, to su autoriteti. Sretko je sjajan lik ali ne vidim da je nesto ucinio da jedini fakultet u gradu bude institucija. Ta prica da nedoreceni skolski programi sprecavaju i taj vid aktivnosti o kome pricamo je smesna. Kad bi pred decu stao kakav dasa od profe ili face od profesorke videli bi vi za koliko bi se dalo stosta napraviti. Profesori su zaboravili da oni nemaju radno vreme nego misiju. Zato i jeste ova omladina pogubljena.
Koliko ono rece Veliki serif da je besplatno ucenika otislo na more? Bese li oko 1.500??? E pa dragi moji, samo po jedan radni dan da su odradili na sredjivanju grada grad bi danas blistao. A zamislite tek da je umesto maturanata otislo 1.500 dece koji su imali po 5 radnih dana na drustveno korisnom radu??
Ali, sta Serif zna sta je drustveno koristan rad kad je vec od trenutka kad je prohodao poceo da se bavi biznisom.



pazi ideja o placanju koju si pomenuo je sasvim korektna i svidja mi se, doduse o tome sam i pricao. srpski nastavni kadar odavno nema drugu misiju osim kako da sebi namakne sto vise para, obrazovanje im je samo sredstvo da dodju do toga, i ne trude se mnogo oko ucenika/studenata. jedini naci bi upravo bilo takvo placanje koje si naveo, ko radi dzaba imace dzaba odmor (sto u sustini nista nije dzaba, jer odmor je neko platio a ucenici platili radom). mada opet bi se neko nasao pametan da mu ni takva stvar ne odgovar, setio bi se neko da je bolje da mu plate novcem umesto odlaskom na more, jer zaboga novac bi onda mogao da upotrebi kako on hoce, a i ako bi isao na more, mozda ne bi isao u buljarice. sve u svemu stvar je u nas srba uvek komplikovanija nego sto bi trebalo
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #25 poslato: 23-08-2007, 23:07:36 »

Bez preterivanja, mozda klinci i zasluzeno idu na more, a serif je samo serif, da je velikiSredio bi on Divljanov park.
A profesori i imaju misiju da se navodno bave naukom i prepisuju ono sto je nekio davno rekao popberu citate i izlepe nove korice, prodaju to dobro, onda da se kao bave nekim naucnim radom i za istrazivacki zadatak dobiju da osete koliko studenti i njihovi roditelji mogu da izdrze skolarinu, itd.
Potrban je neko kao veliki serif!
  :aq04:
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #26 poslato: 23-08-2007, 23:09:49 »

Pa da imaš vlast koja ima širinu a ne taštinu video bi kako bi se direktori začas doveli u red a preko njih i profesori. Smuči mi se kad samo pomislim da će na Palmi 150 biti reprizirana specijalna emisija sa epohalnim projektom koji je realizovao Veliki šerif. Što se Sretka tiče, on je "slavu" stekao pre svega svojim radom u vannastavnim aktivnostima Gimnazije dok je radio sa glumačkom sekcijom. Isto je to bilo i sa profesorom Stošićem ili Zagom Filipović i da ne nabrajam.
Deca vole autoritete i uvek će biti dece koja će ići za profesorima koji hoće da im posvete vreme. Inače, ova priča oko maturanata na moru je u suprotnosti sa politikom koju bi morao da neguje uspešan poslovni čovek, kakvim se neko predstavlja. Lepo si rekao: Ni kod babe nema džabe, mada ja verujem, čak sam u to ubeđen, da bi i bez toga deca želela da ih neko organizuje.
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #27 poslato: 23-08-2007, 23:14:36 »

Voleo bi da jagodinu znaju po Pedagoskom fakultetu, a ne po necemu drugome, pa onda ko je za to zasluzan!?
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #28 poslato: 23-08-2007, 23:23:04 »

park je zapusten poslednjih godina, taj park su uglavnom odrzavali ucenici i neki pomocni radnici. koliko li sam puta polomila nokte cisteci korov  :aq24:
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #29 poslato: 23-08-2007, 23:25:43 »

Па, Јагодина и јесте била надалеко позната по Учитељској школи. Колико је кроз њу знаменитих Учитеља прошло требало би да зна сваки садашњи студент. А не зна. Да је памети само од прилога ученика и студената те школе било би довољно да се уради и парк и адаптира стара зграда. Овако, декан и остали директори само чекају лову из буџета. Жалосно је да су паре обезбеђене од грчке банке и да ће и тим перјем да се кити ... знате већ ко.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #30 poslato: 23-08-2007, 23:26:48 »

ja ga dugo znam kao zapustenog, stavise i staklena basta je godinama bil au izuzetno jadnom stanju, cak imala i podstanara, dok se nije nasao neki genijalac koji je to potpuno srusio
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #31 poslato: 23-08-2007, 23:27:59 »

Па, Јагодина и јесте била надалеко позната по Учитељској школи. Колико је кроз њу знаменитих Учитеља прошло требало би да зна сваки садашњи студент. А не зна. Да је памети само од прилога ученика и студената те школе било би довољно да се уради и парк и адаптира стара зграда. Овако, декан и остали директори само чекају лову из буџета. Жалосно је да су паре обезбеђене од грчке банке и да ће и тим перјем да се кити ... знате већ ко.

pa nemoj bas tako, to su ipak porodicne veze :)
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #32 poslato: 23-08-2007, 23:28:59 »

Парк није запуштен неколико година већ је уништаван континуирано још од 1941. године када су Швабе ту имале своју барутану. Посебно је докрајчен тамо неких седамдесетих година кад су почеле да ничу нове зграде и кад је подигнута нова зграда Педагошке академије као и зграда Архива, где јој место није. Ово што је остало је тек мали делић велике и прелепе Аџићеве ботаничке баште.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #33 poslato: 23-08-2007, 23:31:32 »

Парк није запуштен неколико година већ је уништаван континуирано још од 1941. године када су Швабе ту имале своју барутану. Посебно је докрајчен тамо неких седамдесетих година кад су почеле да ничу нове зграде и кад је подигнута нова зграда Педагошке академије као и зграда Архива, где јој место није. Ово што је остало је тек мали делић велике и прелепе Аџићеве ботаничке баште.

ma na mestu parka je napravljen i dom ucenika i ona velika petlja i dosta toga. uskoro ce kako sam cuo izaci adzicev dnevnik pa cete videti koliki je to park zaista i bio
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #34 poslato: 23-08-2007, 23:36:30 »

A tek tuga i jad kad vidite u kakvom je stanju spomenik podignut Adzicu pred starom zgradom. Cak mi se cini da videh da je neko skinuo bronzanu tablu na kojoj su podaci ispisani. Kad to vidim mislim i da nezasluzujemo Fakultet u Jagodini. A i sta ce nam. Za turizam je dovoljno da imamo Betovena. Jos da Servet pocne da pravi Mocart kugle.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #35 poslato: 24-08-2007, 05:11:09 »

E pa da je zooloski vrt otvoren u uciteljskom parku pare bi se nasle odmah, Mada , ranije je i bio neki mali vrt doduse samo sa lisicama i vukovima. A Uciteljski park je isao sve do ruskog groblja.Kada je zidana fiskulturna sala (pored male crkve ) poseceno je neko veoma retko drvece, mozda su mogli da ga presele , vidim da to rade na zapadu  a mozda i nisu umeli.
Postoji prica da je neki nemacki oficir streljao nekoliko svojih vojnika jer su sekli drvece za potpalu u parku.
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #36 poslato: 24-08-2007, 23:43:57 »

ima pravo da se kiti perijem!!!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #37 poslato: 08-10-2007, 13:08:28 »

E ovako

Neka , Grčka pobratimska opština sa našom dala je Donaciju da se ovaj Park kompletno sredi, da se stavi staze za šetalište skroz do Rukometnog saveza tamo i do Crkve tj. do Istorijskog Arhiva sa druge strane.

Postaviće se i lampioni tako da će cele noći biti osvetljeno

Drveća koja su stara se krče a lepa ostavljaju.

Biće to jedan prostran prelepi park

ps. zanči spaja se  park učiteljskog fakulteta sa oni delom prema crkvi

Evo kako napreduju radovi



















autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #38 poslato: 14-11-2007, 20:52:04 »

evo par slika kako sve to sad napreduje





Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #39 poslato: 15-12-2007, 15:29:35 »

ni blizu nije kako je trebalo da bude. Sticajem okolnosti znam kako su potrosene pare za ovaj park. Pazi ti, kad nisu radili novu ogradu vec ovu postojecu malo ocistili pa je farbali bronzom!!!! ej! A da ne pricam koliko je drveca poseceno.... mislim da se Sreten prevrce u grobu! Takodje sam citala sve dnevnike i prosto se jezila od ljubavi kojom je sredjivan i formiran park... a vidi sada ovo... tuga... :(
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 21 upita.