Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina  (Pročitano 74263 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #40 poslato: 10-10-2008, 15:48:22 »

zgrade koje su gradjene u sfrj su bolje nego ove sad hahahahahaha neokomunizam na delu covek koji je za vreme komunizma zavrsio neki fakultet o drzavnom trosku dobio stan za dzabe o drzavnom trosku nikad nista nije radio ali jbg covek zavrsio faks a to je bitno cista titologija vredi vise ako ima vecu skolu i doso sad ovde da kuka jer je doslo vreme kapitalizma idi prijatelju setaj u severnoj koreji pa uzivaj u lepoti takve gradnje a jagodinu ostavi na miru!!
i ko si ti da pricas kako treba da se prica srpski na osnovu cega je taj tvoj sa patezima pravilan a ovaj moj nije kako to ti mozes za sebe da tvrdis da si u pravu a da sam ja budala a za jedno jesi upravu ili zivi u gradu ili ako hoces sumu i prasumu imas donje gornje stiplje itd na zaopadu je potpuno normalno da ljudi zive u donjem stiplju i da su jako bogati i da putuju na posao po 20-30 km jer hoce mir i zelenilo jedino u srbiji imamo ztakve pacijente da hoce u centru jagodine sumu a u isto vreme tu treba da zivi i 20000 ljudi ja stvarno neznam sta ti hoces imamo potok imamo park u centru imamo rusko groblje pa setaj koliko ti volja!!!
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #41 poslato: 10-10-2008, 17:50:42 »

Molim te prestani da pishesh "ne znam" spojeno, razumem greshku jednom-dva put, ali ovako vishe nego bode ochi.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #42 poslato: 10-10-2008, 19:36:07 »

Molim te prestani da pishesh "ne znam" spojeno, razumem greshku jednom-dva put, ali ovako vishe nego bode ochi.
:aq24: :aq24: Eh, da je samo to...


@goverment, druze stari, zadovoljstvo mi je da citam tvoje postove. Svaka ti je zlatna, pa jos i zacinjena humorom. :aq26:
btw kupus je bio odlican, bez pretakanja, samo uz trubace. O reakciji komsija necu sada. Uskoro repriza.

Pun pogodak za A'dam. Cuva se i ceni staro. Opstina naravno stiti i dotira za odrzavanje.
Ima jedna kucica iz 15v. koju pokazuju strancima. Skroz kriva ali izglancana.
U starom delu, kada se krene od Dama, koji okruzuju cetiri najveca kanala, su tu i tamo sagradjene
nove zgrade. Za stanovanje. Odlicno uklopljene u njihovu staru arhitekturu.

U vezi JA i starih kuca...zalosno je i tuga Bozija rusiti staro, jos uvek dobro.
To je najlepsi ukras jednog grada. Osim toga, kvalitet i nacin gradnje je neuporediv.
Medjutim, tu bi trebala opstina da uskoci i pomogne
jer iz licnog iskustva znam da je restauracija veliki poduhvat i moze da bude daleko skuplja nego nova gradjevina.

Moja kuca u JA, koja se nalazi u zutoj zoni, je iz 1880g.
Ljubav na prvi pogled i zelja da joj se vrati stari sjaj. 
Zidovi su 60cm. u tri reda gradjeni, sto pruza potpunu izolaciju a kuca i dalje "dise".
Grede na krovu su van danasnjeg standarda, pa smo, pri menjanju nekih propalih, morali da narucujemo da nam seku.
Plafonske grede takodje a sve su obmotane konjskom dlakom. Neko retko drvo, koga nema u prodaji.
Plafoni 4,20m.
Na zalost smo biber crep morali da zamenimo novim, cime mi je izgubila na drazi.
Fasada je nekada bila prelepa, prozori sa lukom, dupli...
Kuca je ogromna, poduhvat veliki, dugogodisnji...sa nadom da jednom zablista i bude jedan od retkih bisera naseg grada. :aq08:
 
Prohom necemo ni pod razno da stavimo...a sta bre, goverment, imas protiv labudica i stubica. :aq14:
Ja bas mislila jednu lepu fontanicu u dvoristu, sa stubicem u sredini i labudica... pa kao pliva u njoj.
A sta mislis o onim lavovima na kapiji? Ono izgleda bas, onako, mocno..  :aq15:




 




 



 
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #43 poslato: 10-10-2008, 21:32:20 »

Kumo, kakvi lavovi
turi po jednog tigra hahahahahahahaha
... e to je mocnoooo, hahahahahahaha


ajd' cekam te :))))
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #44 poslato: 10-10-2008, 21:36:59 »

ja stvarno neznam gde to ima u jagodini lavic orao fontana itd u strizilo ima u jagodini se grade nove zgrade a vi pricate o labudovima neznam stvarno u cemu je vas problem!!
pa ti uzivaj u tom visokom plafonu dok je meni kad ulazim u nesto tako imam osecaj da sam u nekom sudu ili kuci straha gadim se tih starih gradjevina i nikad nebih ziveo tako negde a ti ako hoces da sredjujes tvoju staru kucu nemam nista protiv ali ostavi ljude na miru koji hoce svoje da ruse ili kupe pa sruse i naprave novo!!
to je isto ko kad ovi matorci pred zadrugu pocnu da pricaju o volvou od pre 30 god i njegovom limu od 0,9 milimetara a ovo sada nista ne valja tako i vi sa vasim kucama od pre hrista i zidovima od 60 centimetara mislim stvarno i jos sebe smatrate jedinima koji nesto znaju i po cemu tako treba a najzesci je ovaj lik koji pljuje gastabajtere a onda gastabajterka odgovara i naravno sve zna a to je upravo ovaj lik ovde rekao a jedno drugog podrzavaju stvarno mi nista nije jasno!!!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #45 poslato: 10-10-2008, 22:42:26 »

Nije losea ideja ni orao... :xq004: samo ne znam gde da ga postavimo? :aq15:
Ako neko ima predlog..

@neko a sto ti sud daje neprijatan osecaj? :aq18:

Kako ti nije jasno ovo izmedju "gastarbardejke" i lika koji pljuje po njima?
Mislim, stvarno..... :aq24:
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #46 poslato: 11-10-2008, 06:22:46 »

...mene zanima jedna stvar,ljudi uzimaju nenormalne kredite za stanove(30god.otplacivanja),rata im poskupljuje svakih 2-3 meseca,nasa zemlja ne stoji bas na cvrstim nogama sto se ekonomije tice,STA CE SE DESITI SA TIM STANOVIMA I BANKAMA,KADA LJUDI VISE NEMAJU OD CEGA DA PLATE MESECNU RATU,JER SU IZGUBILI POSAO NPR?
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #47 poslato: 11-10-2008, 09:47:05 »

Loremce , hvala ti na podrsci. :aq26:
Znaci kupus  uspeo  - komsija umro!To je samo dokaz da  ce da traje do kasnog proleca i da nece da se zamuti.E sada , svakog dana po jedna velika casa rasola, pre posla naravno, i neces imati protivnika na putu.Kao Superhik.
I da znas da mi dugujes jednu jumbo sarmu XXL.Kupicu ti za  useljenje u renoviranu kucu jednu sliku dete koje place iz staklorezacke radnje a suzica mu se sliva niz nejacki obrascic.Ako imas dvoriste onda obavezno plastificirana  metalna ograda onako sipkavo crno srebrna.
Zgrade u SFRJ:Shvaticu tvoj smeh samo kao nedostatak informacija.Citaj mi sa usana polako:  ZGRADE GRADJENE U SFRJ SU BOLJE NEGO OVE OD PREKJUCE I JUCE!!! Zasto?! Zato jer su korisceni neuporedivo kvalitetniji materijali: gvozdja, drvenarije,raznih promera,KONTROLE GRADNJE I MATERIJALA.Mana su im  odvratne fasade i kockasta forma.Cak ima zgrada koje su i danas u kvalitetnijem stanju nego  nove.Drugo :  te zgrade imaju SVE podrume ( prostrane za puno zimnice, sporeta, naftarica,bicikli od najmanje do dedine, i terase koje su sa 50 posto ukljucene u kvadraturu stana .Imaju dvoriste, pa mozes da gledas dete dok se igra ispred zgrade ! Mnogo njih ima i garaze  za automobile stanara.Imaju bolju zvucnu izolaciju, tako da mozes slobodno da dajes zvucne oduske prilikom seksualnih zanimacija a da se ne raduje cela zgrada, a u novim ispustanje vetra srednjeg inteziteta registruje i komsija iz prizemlja.ETO ZASTO SU BOLJE!!!  Pravljene su za zive ljude ! Ako te zanima samo kvadratura  pa idi u Majdanpek tamo ima za 2000 e 100 kvadrata da biras.
Molim te definisi mi pojam neokomunisticki, da bih znao sta tebi predstavlja.
Nikada nisam pomenuo da su ljudi sa fakultetom kvalitetniji od onih bez, cini mi se da ti je to kompleks.I ne mislim da su kvalitetniji( jer fakultet moze da se kupi), ali oni sa znanjem jesu kvalitetniji,sad da li su to jezici ,zanati , plesovi, knjige, razne vestine i dr. Hocu da kazem da se ne valja hvaliti neznanjem kao vrlinom. Poluinformacije su najopasnije, mislis da nesto znas a ustvari  nemas pojma. Znanje nije samo nagovestaj nego cela informacija.
"na osnovu cega je taj tvoj sa patezima pravilan a ovaj moj nije"             Volim te!!!
Srpski treba da se prica i pise pravilno jer se ti tim jezikom predstavljas, pa ako nisi cak ni svoj maternji jezik uspeo da naucis dalje od pukog koriscenja to zadrzi za sebe, nemoj da ga predstavljas kao uzorak koji treba i drugi da pruzmu.To sto si Vukov pobornik ja pozdravljam (ne mislim na Draskovica )ali u - pisi kao sto govoris - je vremenom dodato malo pravopisa ( to ti je ono: zarezi tacke , padezi, malo veliko slovo ..... Moras da se apgrejdujes( stara srpska rec )
Kakav si bre ti Neki Jagodinac? Gde to u Jagodini ima zadruga i matorci ispred nje???!!! Pa sto ne kazes odmah gde je ta zadruga ( Jel Stiplje? Gornje ili Donje??)
Kad bi bolje slusao te matorce nesto bi i naucio, taj Volvo jeste najbolji auto na svetu, a mozda nisi cuo da je uvedeno kontrolisano  trajanje proizvoda u svim svetskim fabrikama kako bi se pre kvarilo i moralo da kupuje novi proizvod.Pre se jeste proizvodilo kvalitetnije, to je cinjenica!!!
Skoro sam prolazio pored paleta sa blokovima za neku novu zgradu , pisalo je III kvalitet i svaki je bio napukao........
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #48 poslato: 11-10-2008, 10:37:22 »

Jedino shto kod starih komunistichkih zgrada ne valja je besmisleno organizovane prostorije :D
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #49 poslato: 11-10-2008, 17:23:38 »

Loremo ti lavovi nisu vise u modi mada bi pre tigrovi mogli da prodju, umesto njih sada su popularne zirafe.Da ti lepo stavis dva komada , ako moze u prirodnoj velicini da stoje na kapiji onako opasno iskezene da cuvaju   Snezanu i sedam patuljaka u dvoristu okupljene oko labudovog jezera i orlovog gnezda.Mogla bi i da naplacujes gledanje, eto rente!!!
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #50 poslato: 11-10-2008, 18:01:17 »

pa i ne treba da bude kvalitetno i da traje 100 god vec na svakih 3-4 god dizajnerski auto postaje star a vecina ljudi koja ima para za nov auto moze da ga i stalno menja tako da je to mehanizam trzisne ekonomije da se sve okrece da se stalno kupuje nove i da uvek ima lepse od lepseg ili mozda vise volis da svi vozre trabanta koji ce da traje 30 god!!
stare zgrade su ruzne recimo jedino dsto je ekstra uradjeno za vreme komunizma je streliste sve one zgradice i kako je to napravljeno je stvarno fantasricno smisljeno ali sad to vise ne lici ninasta jer su zgrade sve propale a i garaze o kojima pricas su bile dobre za trabanta ali sada su nefukcionalne jer sve nove limuzine ili su predugacke ili ako su kratke onda su niske tako da tu auto vise ni jedan nov malte ne nemoze da stane!!!
niko nije rekao da se sad sve radi kvalitetno rekoh ti da imam stan koji nista nije kvalitetan ali zato trazim 2 kapiras kao sto ima nekvalitetnih tako ima i kvalitetnih novih zgrada kao sto ima da podrumom tako ima i bez kao sto ima sa garazama ima i bez ja kad sam kupovao stan postojale su 2-3 nove zgrade u izgradnji a sad ih ima 33 minimum tako da ima sta hoces i ne krivim nikoga i ne kukam vec sebi trazim bolje a hvala bogu sad ima da biras i to je najvaznije a voleo bih da mi kazete jednu novu zgradu kojoj je trenutno opala fasada a sad se ljudi uselili ajde kazi gde je??
novi beograd recimo sve je sivo fasade se ljuste postoje stanovi verovao ti ili ne od 10 kvadrata babe koje zive u takvom stanu i sve su isfrustrirane nigde nijednu boju da vidis pa oni bi dupe dali da im se zgrade ofarbaju u crveno i zeleno da ljudi vide radost ono je bogu plakati jedino sto je u nbg ekstra uradjeno jesu bulevari i saobracajnice ali onakve fasade su stvarno uzas!
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #51 poslato: 12-10-2008, 10:28:03 »

Najbolji stanovi u Jagodini su oko hotela Srbije. Okolo parkići, čisto uživanje za decu i roditelje. Tamo sam odrasla i znam da moju majku nikada nije brinulo da li će da me pregazi kakav auto. Fasade su još dobre i ako su zgrade stare oko 50 godina.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #52 poslato: 12-10-2008, 20:03:49 »

Slazem se , "Moravske " zgrade su najbolje u Jagodini i po gradnji i po dizajnu , imaju bas nesto nase.Posebno su dobre one sa kameno drvenom  kombinacijom, a i ima mnogo zelenila.Da je sreca da su celu Jagodinu tako isplanirali  ... A  one unutrasnje su bas mirne.Jedino se ne secam da li im je krov sa crepom ili salonitom.
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #53 poslato: 12-10-2008, 21:28:08 »

Te zgrade su stvarno lepe,kada sam se doselila u JA iz KG-a prvo sam primetila te zgrade.Trenutno zivim u novom stanu koji je izgradjen pre dve godine i vec ima vlage da pecurke mogu da rastu,prozori pustaju,u kupatilu mi je curila voda od komsinice a njoj od ove gore,vrata se ne zatvaraju jer nisu lepo izmerena,sijalicna grla ne rade..... da ne nabrajam vise,a ova zgrada spada u jednu od kvalitetnijih.Jedva cekam da se preselim u kucu
Stvarno me odusevljavaju stare kuce sa onim visokim plafonima i starim namestajem,prelepe su
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #54 poslato: 13-10-2008, 05:14:44 »

Vesna, ja upravo zivim i uzivam u kuci koja bi te odusevila.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #55 poslato: 13-10-2008, 06:53:31 »

Krov "Moravskih" zgrada je crep, jedino ako nisu šta menjali. Moja majka je bila oduševljena špajzom i kad smo se preselili na ploču-koje razočaranje, špajz kao omanji orman.
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #56 poslato: 13-10-2008, 15:38:14 »

Ja sam pre 3 god.odustao od "novokomponovanih  stanova" iz gore vec navedenih razloga.
Renovirao sam sopstvenu kucu gradjenu 60-tih od zidova debljine 50 cm.dobro izolirao, prlagodio sopstvenim potrebama i nisam se u opste pokajao.
A sto se tice starih zgrada za mene su bile i ostale "Moravske" najbolje od svih a i sav taj deo oko hotela Srbija daje jedan "mir" centru grada.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #57 poslato: 14-10-2008, 08:08:44 »

Čekaj samo da Palma ukapira da ti parkići zauzimaju zazidljive parcele, biće oko "Srbije" prodavnica koliko hoćeš!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #58 poslato: 14-10-2008, 10:37:24 »

Vesna, ja upravo zivim i uzivam u kuci koja bi te odusevila.
Ah, kumo, tvoja kuca je pravi biser.... :xq011:

Zasluzuje da je uslikas i ponosno pokazes svima ovde :aq29:


Zahvaljujem se svima na idejama...al' sad ne znam za sta da se odlucim :aq15:

Lavovi, tigrovi, zirafe...orlovi ( mozda dvoglavi? :aq15:) labudici, stubici...pa jos i Snezana i patuljci...  :aq24:

konfuzija ziva....mozda dam nekom projektantu da mi to odradi, onako u "nasem"stilu.

Mislim u stilu, nas, gastarbajtera :xq005:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #59 poslato: 14-10-2008, 11:26:41 »

Odmah ću da ti pošaljem naše oslobodioce vrtnih patiljaka! Ovde ih pokradu iz dvorišta i  odnesu u šumu. Da ti vidiš tetke kad se usplahire pa zovu policiju, živa smejurija!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 21 upita.