Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu  (Pročitano 11855 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dada

  • Gost
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #20 poslato: 30-05-2007, 10:16:51 »

Ja ipak mislim da treba da se krene od OSNOVNIH stvari. Kad obezbedis elementarno pa ti jos i preteknu pare, onda mozes da se zezas sa pistama za Formulu 1 i slicnim idiotizmima. A u situaciji kad su SVE SKOLE I OSTALI koji se finansiraju iz budzeta npr. DUZNI ZA GAS NEVIDJENO, tu nema price o Aqua Parku! Tako samo debili posluju.
Sačuvana

milaaa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #21 poslato: 30-05-2007, 10:55:58 »

pa lepo bi bilo da napravi jedan parkic u kajsijar za decu da imaju gde da se igraju
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #22 poslato: 30-05-2007, 18:56:26 »

Pa pre bilo kakvog predloga ja bih na vasem mestu prvo pogledao "DANGUBA"-in post.
Dakle o infrastrukturnim problemima,odnosno o tome sta bi ko izgradio ili napravio tesko da neko moze da kaze jer su informacije o trenutnom stanju infrastrukture dosta sture(bar za mene).
Ali ono sto meni posebno nedostaje a to je moderan bioskop.Zaista je steta da nam je kulturni centar onakav.
Prestao sam tamo da idem jer mi je dosadilo da upucujem javni poziv znanima i neznanima da odu na neku projekciju ne bi li se ona uopste i odrzala(iks puta se nije skupilo dovoljno raje da bi pustili film).
Pozoriste mi licno ne nedostaje toliko jer mi zbog toga nije tesko da skoknem do Bgd-a.
Sačuvana

Dada

  • Gost
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #23 poslato: 30-05-2007, 19:55:58 »

 :aq21: a kad skoknes u BGD zbog pozorista, odgledas i film  :aq21: Salim se, sto puta sam bila u istoj situaciji, nema dovoljno ljudi za projekciju  :aq16: pa molim poznanike koji su se slucajno zatekli u kafeu da pogledaju film  :aq13:
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #24 poslato: 03-07-2007, 20:42:00 »

Veoma interesantna tema po meni i trebali bi malo vise ideja i predloga.Samo da nam je "NEKO" ne ukrade  (jer znamo da je jedna dobra ideja patent vredna) pa da se posle prica da nam je ..... prepametan i ucinio ko niko do sada.
Meni osim onoga sto sam procitao smetaju jos par stvari, kojima necu da otkrijem Ameriku,ali mozda da skrenem paznju lokalnoj vlasti na cistocu u gradu.
Kontejneri su (bar oni u mojoj ulici) mislim bar 20 tag god. stari busni, progoreni od pepela, smrdljivi da Vam treba gas maska dok prolazite preko puta ulice.Iz njih curi sve i svasta i ruglo je a i izvor zaraza bez obzira sto se prazne redovno.
Trebalo bi odvajati sve sto se moze odvojiti i u kante ubacati samo ono sto tu i pripada.Odvojimo plasticnu ambalazu i skupljajmo je posebno kao i konzerve,alu -doze,postavimo burad gde se moze istresti masinska i ostala ulja a ne prosipat svud redom i zagadjivat dodatno okolinu.
Iz prakse znam da u CH. deca osnovne skole organizovano skupljaju papir koji se odredjenim danima mora privezat i pripremit za odvoz.Skola salje gradske kombije i manje kamione i deca sa uciteljima skupljaju i odvoze papir i karton.Za to dobijaju po ucinku a za sto organizuju ekskurzije jer se tako skupi pozamasna suma novca.
U kontejnere treba ubacati djubre namenjeno za to i to u kesama za djubre,A NE ISTRESATI IZ KANTI SVE I SVASTA.
Zatim po skolama treba ucit decu da lepse odrzavaju svoja skolska dvorista a i skrenut paznju i van skole."Umetnike"koji onako lepo pisu po fasadama treba "DOBRO NAGRADITI",i to novcano za saniranje.Ako nemaju oni kao sto nemaju treba traziti od roditelja koji su isto tako duzni vaspitavat decu sta se sme a sta nesme.Ako i oni nemaju onda kazna i prinudan rad-ciscenje i odsranjivanje tod dela uz policiski nadzor.
Decu u skolama treba naterati da bar 1 cas nedeljno provedu po skolskom dvoristu i odstranjuju sve ono sto  bacaju i poprave ono sto polome i slicno.Naucit ih od malih nogu na red i cistocu bar na javnim mestima.
Isto vazi i za fasade,klupe javne parkove po gradu.Nekako se i se napravi a ne zna odrzavat jer se nismo naucili da cuvamo i odrzavamo tudje a zapravo je nase.
Potrebno je i par javnih i cistih WC-a kao sto to vec neko rece,a ne da sa cizmama do kolena ulazimo u njih a uz to jos i da platimo ko nekad a mislim jos uvek po negde.
Misljenja sam da je odavno trebalo razmisljat o spustanju struje u zemlju. Samo jos mi i  nekolicina zemalja u okruzenju imamo "paukovu mrezu iznad glava".Prodjite bilo kojom ulicom i pogledajte iznad glava a pogledajte nekad neku reportazu iz nekog "stranog grada"-Nigde kablova iznad glava osim bred Bozic kada kace lampione i dodatno osvetlenje.
To savremen svet iskopa kanale 1x sanira kanalizaciju i vodovod,pusti gasovod,postave kanale za struju i telefon pa tek onda ASFALTIRAJU.A mi ???
Ima jos puno ali da ne preteram prvom prilikom ostavicu nesto za drugi put...
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #25 poslato: 04-07-2007, 09:39:00 »

Veoma interesantna tema po meni i trebali bi malo vise ideja i predloga.Samo da nam je "NEKO" ne ukrade  (jer znamo da je jedna dobra ideja patent vredna) pa da se posle prica da nam je ..... prepametan i ucinio ko niko do sada.
Meni osim onoga sto sam procitao smetaju jos par stvari, kojima necu da otkrijem Ameriku,ali mozda da skrenem paznju lokalnoj vlasti na cistocu u gradu.
Kontejneri su (bar oni u mojoj ulici) mislim bar 20 tag god. stari busni, progoreni od pepela, smrdljivi da Vam treba gas maska dok prolazite preko puta ulice.Iz njih curi sve i svasta i ruglo je a i izvor zaraza bez obzira sto se prazne redovno.
Trebalo bi odvajati sve sto se moze odvojiti i u kante ubacati samo ono sto tu i pripada.Odvojimo plasticnu ambalazu i skupljajmo je posebno kao i konzerve,alu -doze,postavimo burad gde se moze istresti masinska i ostala ulja a ne prosipat svud redom i zagadjivat dodatno okolinu.
Iz prakse znam da u CH. deca osnovne skole organizovano skupljaju papir koji se odredjenim danima mora privezat i pripremit za odvoz.Skola salje gradske kombije i manje kamione i deca sa uciteljima skupljaju i odvoze papir i karton.Za to dobijaju po ucinku a za sto organizuju ekskurzije jer se tako skupi pozamasna suma novca.
U kontejnere treba ubacati djubre namenjeno za to i to u kesama za djubre,A NE ISTRESATI IZ KANTI SVE I SVASTA.
Zatim po skolama treba ucit decu da lepse odrzavaju svoja skolska dvorista a i skrenut paznju i van skole."Umetnike"koji onako lepo pisu po fasadama treba "DOBRO NAGRADITI",i to novcano za saniranje.Ako nemaju oni kao sto nemaju treba traziti od roditelja koji su isto tako duzni vaspitavat decu sta se sme a sta nesme.Ako i oni nemaju onda kazna i prinudan rad-ciscenje i odsranjivanje tod dela uz policiski nadzor.
Decu u skolama treba naterati da bar 1 cas nedeljno provedu po skolskom dvoristu i odstranjuju sve ono sto  bacaju i poprave ono sto polome i slicno.Naucit ih od malih nogu na red i cistocu bar na javnim mestima.
Isto vazi i za fasade,klupe javne parkove po gradu.Nekako se i se napravi a ne zna odrzavat jer se nismo naucili da cuvamo i odrzavamo tudje a zapravo je nase.
Potrebno je i par javnih i cistih WC-a kao sto to vec neko rece,a ne da sa cizmama do kolena ulazimo u njih a uz to jos i da platimo ko nekad a mislim jos uvek po negde.
Misljenja sam da je odavno trebalo razmisljat o spustanju struje u zemlju. Samo jos mi i  nekolicina zemalja u okruzenju imamo "paukovu mrezu iznad glava".Prodjite bilo kojom ulicom i pogledajte iznad glava a pogledajte nekad neku reportazu iz nekog "stranog grada"-Nigde kablova iznad glava osim bred Bozic kada kace lampione i dodatno osvetlenje.
To savremen svet iskopa kanale 1x sanira kanalizaciju i vodovod,pusti gasovod,postave kanale za struju i telefon pa tek onda ASFALTIRAJU.A mi ???
Ima jos puno ali da ne preteram prvom prilikom ostavicu nesto za drugi put...
Ima jako dobrih predloga ovde, ali ovo je Srbija! Trebace nama puno da dostignemo ovaj nivo svesti o kome ti pricas. Ali kao sto sam vec jednom rekla treba krenuti od sebe.
Sačuvana

Sandra_guevara

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #26 poslato: 04-07-2007, 12:24:00 »

Ja mogu da kazem sta nebi trebalo da se radi...........................ljudi alo....ne znam DA LI STE PRIMETILI ALI SVO DRVECE U GLAVNOJ ULICI SE SECE......ZASTO???LETO JE NAJVECE VRUCINE A ONI SECU DRVECE....GLAVNA ULICA IZDUVNI GASOVI A ONI SECU LI SECU ...............O BOZE SAD BIH IZASLA DA SE VEZEM ZA JEDNO DRVO AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #27 poslato: 04-07-2007, 21:17:09 »

Ja pisao pre neki dan o kontejnerima i zarazama oko njih a danas citam u Novom putu da vec Austrijanci dovezli nove kontejnere i kante.Jos da predju na sortiranje "Pet" flasa i one plastoke ,konzervi i papira-kartona pa ce dobit prvi + od mene.Koliko mi je poznato te plasticne flase cak otkupljuju u Hr.i ima klinaca koji imaju pristojan dzeparac skupljajuci ih.Ispred prodavnica treba postavit velike kese u koje kupci mogu kao povratnu ambalazu sve te plasticne odstranit a ne bacat ih svud redom.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Predlozi o tome sta bi konkretno trebalo da se uradi u nasem gradu
« Odgovor #28 poslato: 15-07-2007, 11:19:10 »

Bas ste me nasmejali...posebno spomenik kao u Riu :aq04: Nego, evo i mojih predloga,ozbiljnih.Na drugoj temi,o drvecu u glavnoj ulici,sam rekla da je poplocavanjem trebao da iskoristi priliku da prosiri trotoare, da bi drvece imalo vise prostora da se siri,da zabrani parkiranje u glavnoj ulici a na mesto toga biciklisticka staza.DRVORED OD ULAZA IZ CUPRIJE PA SVE DO MOSTA KOD ELMOSA!!!Ovo vise lici na kritiku zato sto je vec dosta uradjeno ali nikad se ne zna....mozda procitaju i nastave tako da rade. :aq08:Drugo je da je JA preko potreban jedan azil za zivotinje kako iz humanih razloga tako i iz bezbednosnih.Poznajem mnoge koji bi i dobrovo;jno radili u azilu a sigurna sam da je Palma vec mogao da navuce neku donaciju za isti...cudi me da nije.To je ta greska u redosledu kojim on radiJa sam od malih nogu ljubitelj zivotinja i po tom pitanju se malo toga promenilo u gradu.Mentalitet mnogih je da se ubijaju i maltretiraju.To bi isto da menjam,mentalitet ljudi po pitanju zivotinja...ako se slazete :aq01:To je ono sto meni posebno bode oci kada dodjem na odmor a verovatno ima jos dosta toga sto ostavljam vama koji  zivite u JA.  :aq28:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 24 upita.