Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: A/H1N1-Tužba  (Pročitano 67753 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #20 poslato: 04-11-2009, 16:16:53 »

Nije valjda da tek narucuju vakcinu  :aq16:

Ja necu da se vakcinisem,taj virus mogu dobiti i besplatno,zasto da ga placam jos?! :xq006:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #21 poslato: 04-11-2009, 16:22:27 »


i ljudi,hocete li se vakcinisati? :aq15:

ne pada mi na pamet   :aq12:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #22 poslato: 04-11-2009, 16:39:02 »

Zašto mislite da je to sa vakcinom, nešto loše?  :aq09:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #23 poslato: 04-11-2009, 16:48:48 »

Licno ne mislim da je lose,naprotiv,samo je meni dosta spricanja i ubrizgavanja.
Ako mi je reseno da odleprsam,odleprsacu i bez toga. :aq29:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #24 poslato: 04-11-2009, 17:09:39 »

Citiraj......ja sam pre par minuta videla na ulici decka sa onom epidemioloskom maskom

Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #25 poslato: 04-11-2009, 17:33:31 »

Bev, ma meni je jasno kao dan da je cilj svega ovoga da se neko obogati! Tu nemam dilemu, samo se prosto, zabrinem na trenutak za svoje zdravlje! Mislim...šta znam više.... :aq16:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #26 poslato: 04-11-2009, 17:48:36 »

Ne znam šta da ti kažem!
I mene brine. Eto, samo sam htela da vidim šta drugi misle o tome, ni ja nisam sto posto sigurna da bih se vakcinisala  :aq11:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #27 poslato: 04-11-2009, 21:41:01 »

Evo Linka na kome cini mi se,ima najvise informacija:

http://vesti-online.com/aktuelno/32/Grip
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #28 poslato: 04-11-2009, 22:30:03 »

Treća žrtva novog gripa u Srbiji
4. novembar 2009. | 20:10 | Izvor: B92
Beograd -- Žena iz Ćuprije preminula je nakon što je ustanovljeno da je bila inficirana virusom novog gripa, izjavio je epidemiolog dr Predrag Kon.


Ups!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #29 poslato: 05-11-2009, 12:56:26 »

Koliko ja znam,prioritetne grupe su deca,trudnice i osobe koje su po struci stalno na putu ili u kontaktu sa ljudima(piloti,stjuardese,doktori....),naravno i politicari.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #30 poslato: 05-11-2009, 13:08:15 »

Pa jel pocela vakcinacija u Srbiji,ili tek narucuju vakcinu?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #31 poslato: 05-11-2009, 13:49:37 »

Od ponedeljka tek  :xq003: pa onda ko ce od koga vecu proviziju da uzme......dok ljudi umiru  :aq25:
Neodgovorno,dok oni odluce taj talas sa svim sto ga preti ce proci.

Taj grip nije nova stavar,o tome se prica vec dugo,trebalo je da imaju makar neke minimalne kolicine vakcine.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #32 poslato: 05-11-2009, 15:24:37 »

Treća žrtva novog gripa u Srbiji
Doza nove vakcine koštaće pet evra
Autor: Sonja Todorović, Ivan Mišković | Foto:O.Bunić, Beta | 05.11.2009. - 08:00
Treća žrtva svinjskog gripa

ĆUPRIJA -Treća žrtva virusa A H1N1 preminula je juče ujutru u ćuprijskoj bolnici. Radi se o pacijentkinji koja je primljena u toku noći sa slabim srcem i dugogodišnjim kardiovaskularnim problemima. Lekari ćuprijske bolnice pokušali su reanimaciju, a sinoć je stigla potvrda da se radi o ženi koja je pozitivna na virus novog gripa. Trenutno se u ovoj bolnici nalaze tri osobe čiji su rezultati pozitivni na virus A H1N1 od kojih je jedan mladić sa obostranom pneumonijom i majka i trogodišnje dete, koji su za sada stabilno.
A.Đ.


Sada sam slušala lekara infektologa, koji je lečio ovu ženu. Iz onoga što je rekla, ne može nedvosmisleno da se zaključi da je žena umrla od virusa H1N1! Bila je hronični bolesnik i imala je grip, ali nije umrla isključivo zato što je imala grip. U pitanju su bile i tromboze i opšte loše stanje.
Mislim da se preteruje sa fatalnizmom! Što reče neko ovde, kada bi se iznosile statistike koliko ljudi godišnje umre od bolesti srca, verovatno ne bi mogli da zakažemo kod kardiologa. Što niko ne kaže, koliko je ljudi ranijih godina umrlo od običnog gripa?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #33 poslato: 05-11-2009, 15:42:58 »

Što niko ne kaže, koliko je ljudi ranijih godina umrlo od običnog gripa?

Od 1.000 do 3.000 ljudi godisnje u Srbiji umre od posledica gripa. Ja na zalost,ne mogu da kazem zaista nista o kvalitetu nove vakcine....ali licno je ne bi preporucio trudnicama u prvom tromesecju trudnoce kao i deci do 6 meseci. Naravno,ljudi sa opstim znacima akutne infekcije(temperatura pre svega) ne bi trebalo da se vakcinisu.

Vazna je prevencija,pravilna ishrana i dovoljan odmor(bez iscrpljivanja organizma fizickim naporima i dijetama). Nosenje maske ne moze da odmogne(pogotovo u prostorijama gde u isto vreme boravi vise osoba). Cesto provetravanje prostorija je takodje bitno. I ukoliko dodje do malaksalosti,temperature i slicnih simptoma,ne bi trebalo da se junacite vec da prelezite to u krevetu uz uzimanje puno tecnosti(sto zbog sebe to i zbog drugih).

Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #34 poslato: 05-11-2009, 16:41:14 »


Od 1.000 do 3.000 ljudi godisnje u Srbiji umre od posledica gripa. Ja na zalost,ne mogu da kazem zaista nista o kvalitetu nove vakcine....ali licno je ne bi preporucio trudnicama u prvom tromesecju trudnoce kao i deci do 6 meseci. Naravno,ljudi sa opstim znacima akutne infekcije(temperatura pre svega) ne bi trebalo da se vakcinisu.

Vazna je prevencija,pravilna ishrana i dovoljan odmor(bez iscrpljivanja organizma fizickim naporima i dijetama). Nosenje maske ne moze da odmogne(pogotovo u prostorijama gde u isto vreme boravi vise osoba). Cesto provetravanje prostorija je takodje bitno. I ukoliko dodje do malaksalosti,temperature i slicnih simptoma,ne bi trebalo da se junacite vec da prelezite to u krevetu uz uzimanje puno tecnosti(sto zbog sebe to i zbog drugih).


Slažem se! Podigli su malo tenziju u narodu, sa svim tim informacijama, medicinskim izrazima i brojkama.
Ono što jedino možemo da uradimo za sebe (i druge), je upravo ovo što si naveo. Briga o sebi, na prvom mestu!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #35 poslato: 05-11-2009, 18:55:20 »

Dobro znači preventivno da se ne rukuješ, da ne ideš gde ima mnogo ljudi, da izbegavaš ljubljenje po svadbama, rođendanima, da šetaš 1 sat svaki dan, da se baviš nekom fizičkom aktivnošću bar 30 minuta (recimo neke vežbe u toku večeri), da se zdravo hraniš, piješ limunadu, propulis, med itd..


a sa druge strane šta ako dobiješ taj grip  -  pričamo AKO!

Da li možeš pojačanim imunitetom da ga središ ili to može samo vakcina koja dolazi krajem godine...

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #36 poslato: 05-11-2009, 19:22:57 »

Уобичајени симптоми грипа настају као последица веће количине такозваних цитокина, које производе ћелије заражене вирусом. То доводи до упале ткива. И сам вирус грипа изазива оштећење ткива, па симптоми нису само последица запаљења, као што је случај с вирусом који изазива прехладу. Међутим, понекад може да дође до несразмерно снажног одговора одбрамбеног система организма – и до веома опасне „цитокинске олује”. Вирус грипа напада плућно ткиво и велики број леукоцита нагомилава се у плућима. Претерано дејство леукоцита може да изазове уништење плућног ткива, крварење и налет течности у плућа, што може довести до гушења и смрти. Укратко, организам сам себе убија. Зато су људи са снажнијим имуним системом (као што су млади) подложнији овој појави од деце и старијих лица. Недавна истраживања открила су да је управо цитокинска олуја била узрок погубности шпанске грознице, а да су је омогућила три гена присутна у вирусу из 1918.
Izgleda da sad ne valja ni imunitet da bude mnogo jak :aq16:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #37 poslato: 05-11-2009, 19:37:57 »

Dobro znači preventivno da se ne rukuješ, da ne ideš gde ima mnogo ljudi, da izbegavaš ljubljenje po svadbama, rođendanima, da šetaš 1 sat svaki dan, da se baviš nekom fizičkom aktivnošću bar 30 minuta (recimo neke vežbe u toku večeri), da se zdravo hraniš, piješ limunadu, propulis, med itd..


a sa druge strane šta ako dobiješ taj grip  -  pričamo AKO!

Da li možeš pojačanim imunitetom da ga središ ili to može samo vakcina koja dolazi krajem godine...

Ja mislim da ćemo svi, manje ili više, da dobijemo ovaj grip. Nadam se da to neće biti teži oblik.
Ne znam šta da ti kažem na pitanje, šta ako?
Znam samo da ću u slučaju da imam visoku temperaturu, odmah da se obratim lekaru. Mislim da neću da primim vakcinu. Ne znam. Za sada, samo zdrava hrana, vitamini, med, šetnja...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #38 poslato: 05-11-2009, 19:50:12 »

@ Autentik
Jacanjem imuniteta ces se naravno lakse i uspesnije izboriti protiv bolesti,ako je dobijes!
Svejedno koje. Jak odbrambeni sistem organizma-imunitet je najbolja preventiva.
Inace su simptomi kao kod obicne gripe:glavobolja,bolvi u misicima,groznica,bol u grlu... a Inkubacija traje 1-4 dana. Strucnjaci kazu da nije nista vise opasan od "obicnog" jesenjeg gripa.

U Nemackoj je registrovano 30 000 obolelih,od toga u Berlinu 1000,dok se smatra da je cifra daleko visa.9 osoba je dosad umrlo.
Sada je naisao drugi,jako opasniji talas gripe ali se najveci stepen smrtnosti ocekuje tek  krajem godine.
Nemacki teniser Tommy Haas je takodje oboleo.


« Poslednja izmena: 05-11-2009, 19:51:16 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #39 poslato: 05-11-2009, 19:53:06 »

Preporucila bih svakom konzumiranje kozjeg mleka jer ono najbolje jaca imunitet organizma.
(pogotovu pozitivno deluje na izlecenje plucnih bolesti)
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 21 upita.