Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: A/H1N1-Tužba  (Pročitano 67758 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #40 poslato: 05-11-2009, 20:09:59 »

E, da. Ljudi, kupus ribanac! Kažu da je najbolji. Ne znam da li sam to, negde ovde, već napisala. Kiseli kupus je pun vitamina, ali ribanac još više. Sitno se secka, pa ispuša više soka, brže se ukiseli i pun je "dobrih bakterija" koje jačaju organizam.

Počinjem da verujem, da je ceo problem sa ovim gripom, u tome što nas previše bombarduju informacijama. Kad malo sedneš i razmisliš, vidiš da je to ipak sa određenim razlogom, koji se piše nulama. Verujem da se ovaj grip ne razlikuje od onog koji je vladao prošle godine. Ja nisam imala grip ... pa ne znam. U zadnjih devet godina, mislim da sam bila bolesna dva ili tri puta. Ne računam prehlade, jer imam osetljivo grlo, i prehlade imam i u leto i zimi. Znači, preventiva i relaks. Baš je danas jedan član te grupe za borbu protiv gripa rekao da nema potrebe da se izbegavaju skupovi i druženja, odlasci u kafiće, bioskop (gde bioskopa ima  :aq18:), i slično. Samo treba povesti računa o higijeni, a to je valjda nešto o čemu treba stalno da se brine.

Ja ne mogu drugačije da mislim. Ako se ubacim u trip, oboleću nervno, a to mi je gore od gripa.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #41 poslato: 05-11-2009, 20:14:24 »

Iz nekog razloga se izaziva i panika kod ljudi.
Pomislimo samo koliko ljudi oboli od Carcinoma,pa se ne pravi buka.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #42 poslato: 05-11-2009, 20:17:24 »

Aktivna je propaganda o preventivi karcinoma.


Aktivna je propaganda i za preventivu Svinjskog gripa, tj. A/H1N1 i sasvim je OK sto se toliko govori o istom.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #43 poslato: 05-11-2009, 20:40:45 »

Nisam mislila na preventivu za Carcinom,vec na to da toliko ljudi oboleva i umire a da se ne dize ovolika buka zbog toga!
Nigde,ne samo u Srbiji.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #44 poslato: 05-11-2009, 20:42:10 »

Za rak bi i trebalo da se diže. A za praseći grip je preterano.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #45 poslato: 05-11-2009, 20:49:31 »

Iz nekog razloga se izaziva i panika kod ljudi.
Pomislimo samo koliko ljudi oboli od Carcinoma,pa se ne pravi buka.

U pravu si!
Međutim, lako je posejati paniku kod ljudi kada se radi o bolestima koje su zarazne. Karcinom se ne prenosi, pa to nije pogodno za širenje panike, a i ne leči se na konvencionalan način. Da postoji vakcina protiv njega, ooo još kako bi nas bombardovali dan i noć.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #46 poslato: 05-11-2009, 20:50:24 »

Moj licni stav je gutanje vitamina i preventiva ne veca nego kada vlada zutica.

Da me je strah jeste i da brinem - brinem. Pre svega zbog deteta. U skolama imaju i inace minimum higijenskih uslova.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #47 poslato: 05-11-2009, 21:47:41 »

Ja brinem isto o detetu,skola, plivanje....sebi sam manje vazna,valjda sam i oguglala na sve.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Wlaja

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 235
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #48 poslato: 06-11-2009, 02:44:43 »

Ja se nisam tolko cimao u zivotu da bi umreo tako lako ...

Iako sam mlad, cenim svoj trud i poshteno uzima mi se ta vakcina kako ne bi dobio tezi oblik.
Znam za neke takozvane idikacije, ali ostaje mi samo da se nadam da ih necu imati ...
Sačuvana
Mislim da znam, a u stwari ne znam nishta !!

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #49 poslato: 08-11-2009, 22:14:52 »

Kako sam večeras čula od zdravstvenog radnika, govori se da će u toku nedelje biti proglašena epidemija u Srbiji.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #50 poslato: 09-11-2009, 14:13:21 »

Srbija od Novartisa kupuje vakcinu?
9. novembar 2009. | 08:12 -> 12:15 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Od tri ponude za nabavku vakcina pristigle u Republički zavod za zdravstveno osiguranje, najpovoljnija je ponuda kompanije "Novartis".

Oni, kako je rečeno u Zavodu, nude cenu od 799 dinara po dozi. Prvu turu od 500.000 vakcina mogli bi da isporuče 25 dana nakon potpisivanja ugovora. Dva i po miliona vakcina isporučili bi u tri ture – u januaru, februaru i martu.


Meni sve ovo toliko smrdi, da je to čudo.

Prvo zašto moram da plaćam tu vakcinu, ako mi se redovno uplaćuje zdravstveno osiguranje....Da bi neko zaradio?  :aq15:
Drugo, zašto ne kažu koje su neželjene posledice te vakcine? Da možemo slobodno da odlučimo, koji nam je rizik veći.
Treće, zašto nisu dozvolili Torlaku da učestvuje na tom tenderu? Čiji je taj Novartis, i zašto je njihova ponuda najpovoljnija i za koga je najpovoljnija?
Dalje, zašto se traži pismena saglasnost tj. lična odgovornost ako se odbije vakcina?

Mislim...mnogo pitam jel da?
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #51 poslato: 09-11-2009, 14:43:57 »

Pitas,Boba,mnogo pitas,nego sta?!  :aq24:

Meni smeta sto je cela stvar poprimila tolike medijske razmere,i postaje gotovo nemoguce da ljudi ostanu pribrani.
Ne kazem da mi je sve jedno,imam dete.Upravo sam cula da su ucenicima produzili raspust do ponedeljka.

Sto se primanja vakcine tice,sve su lepo izrezirali:
Ne zelis da primis vakcinu - moras to da potpises.
Ako se ipak odlucis da je primis - radis to na sopstvenu odgovornost,i to moras da potpises.

Zapitam se ko je ovde lud?!
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #52 poslato: 09-11-2009, 15:07:30 »

lud je onaj ko pustio taj virus, i jos 'oce da primamo inekcije protiv!!, a nije ni sigurno da deluje kako treba.....i dal'deluje uopste!?
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #53 poslato: 09-11-2009, 15:19:44 »

Da li deluje ili ne?

To cemo saznati nakon eksperimenta ... mhm!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #54 poslato: 09-11-2009, 15:50:05 »

Pitas,Boba,mnogo pitas,nego sta?!  :aq24:

Meni smeta sto je cela stvar poprimila tolike medijske razmere,i postaje gotovo nemoguce da ljudi ostanu pribrani.
Ne kazem da mi je sve jedno,imam dete.Upravo sam cula da su ucenicima produzili raspust do ponedeljka.

Sto se primanja vakcine tice,sve su lepo izrezirali:
Ne zelis da primis vakcinu - moras to da potpises.
Ako se ipak odlucis da je primis - radis to na sopstvenu odgovornost,i to moras da potpises.

Zapitam se ko je ovde lud?!

Hm... :aq15:
To o medijskom "bombardovanju", da ne pominjem! Uopšte više ne slušam taj deo vesti. Ma, marš!
Znam ljude koji su se toliko utripovali, da je to strašno. U fazonu da ne izađu iz kuće  :xq003:

Neću da se vakcinišem dok se jasno ne objasni šta je u suštini taj virus, kakvo je dejstvo vakcine, a koje su nus pojave!
Odgovorno tvrdim da žena koja je umrla u Ćupriji, nije umrla od virusa gripa! Ona mi je daleka rođaka, i pouzdano znam da nije u pitanju virus!
Ni za jednog pacijenta koji je umro, nisu nedvosmisleno rekli da je umro od tog H1N1. Ni za jednog!
Sve me ovo podseća na jednu epizodu "Zone sumraka", sa "lutkama" u kutiji (možda neko zna na šta mislim), ili još gore na Velikog brata.
Ma...šic!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #55 poslato: 09-11-2009, 23:14:03 »

 :xq005:

Kupovina vakcina od "Novartisa"?
9. novembar 2009. | 08:12 -> 18:42 | Izvor: B92
Beograd -- Kompanija "Novartis" jedina je predala kompletnu ponudu za vakcinu protiv novog gripa. Isporuka prvih doza moguća 25 dana od potpisivanja ugovora.
U toku otvaranja ponuda predstavnici "Torlaka" saopštili su da nisu dobili poziv za dostavljanje ponuda, a predstavnik “Jugohemije”, koja zastupa “Novartis”, usprotivio se odluci da se javno pročita Torlakova ponuda.
Vakcina protiv novog gripa u Srbiju će po svemu sudeći stići iz Švajcarske.

Tamošnja kompanija, koju zastupa “Jugohemija” Miroslava Miškovića, jedina je dostavila kompletnu dokumentaciju za nabavku vakcina.



 :xq005:

Da znaju šta je sram, pitala bih: "Kako vas bre nije sramota?".
« Poslednja izmena: 09-11-2009, 23:17:45 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #56 poslato: 09-11-2009, 23:23:24 »

Ima u Jagodini decak iz osnovne skole sa novim virusom, a još ko zna koliko bez provere , jer ne šalju sve na proveru nego samo one sa težom kliničlom slikom , tako sam bar ja čuo.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #57 poslato: 09-11-2009, 23:31:20 »

Kao što rekoh, verujem da ćemo svi dobiti taj virus ove zime. Verujem i da će većina virus "preležati" bez posebnog cimanja.
Ovoj bandi što nas truje dan i noć, noć i dan, ne verujem ama baš ništa. Posebno sada kad znam da se iza svega krije čika Miško!
Ma beži bre!

« Poslednja izmena: 09-11-2009, 23:32:39 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #58 poslato: 10-11-2009, 01:51:56 »

Da se podsetimo malo kako "posluje" taj Novartis:

Transparensi internešenel“ prvi saznao za potkupljivanje lekara
Tužilac iz Srbije da istraži slučaj „Novartis“
Autor: S. Todorović | 08.10.2009. - 05:00

Državni tužilac Srbije već sada ima dovoljno razloga da se zainteresuje za slučaj farmaceutske kompanije „Novartis“ oko navodnog potkupljivanja lekara i da zatraži dokumentaciju od kolega iz Slovenije, kaže za „Blic“ Nemanja Nenadić, izvršni direktor organizacije „Transparentnost Srbija“.

Ova organizacija je upoznata sa slučajem još krajem septembra kada je dobila dopis od njihovog sekretarijata u Berlinu. Međutim, ni oni nemaju detalje koji se odnose na korupciju među lekarima sa Onkološkog instituta.
Afera je buknula u Sloveniji kada je „Novartis“ optužen da je radi promocije novog leka potkupljivao onkologe u Srbiji, zamenika ministarstva zdravlja u Albaniji, te rodbinu i prijatelje slovenačkih lekara. Navodno postoje dokazi da je „Novartis“ u oktobru 2002. godine potkupio tri lekara sa Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije i platio im po 10.000 evra da bi lek „aredia“ uvrstili u klinički protokol. Osim direktne korupcije, lekari su, navodno, potkupljivani i putovanjima, pa su tako brojni medicinari, ne samo iz Slovenije, o trošku „Novartisa“ zimovali na prestižnim skijalištima, kao što su Davos i Aspen.
Iz „Novartisa“ ni juče nisu hteli da komentarišu ove optužbe, jer kako kažu nisu primili nikakvo zvanično obaveštenje od suda.
Prijavu protiv farmaceutske kompanije „Novartis“ o potkupljivanju lekara u Srbiji, Sloveniji, Hrvatskoj, Albaniji podnela je osoba čiji identitet nije objavljen, a poslata je nadležnim slovenačkim i međunarodnim organima.
Slovenački advokat Zoran Hajtnik, koji zastupa ovu osobu, kaže da postoji utemeljena sumnja da je „Novartis“ potkupljivao lekare na području čitave Evrope od 2002. do 2008. godine, a središte aktivnosti bilo je u matičnoj kući „Novartis AG“ u Švajcarskoj.

Poslovni saradnik
Nemanja Nenadić iz „Transparentnosti Srbija“ rekao je juče za „Blic“ da ima saznanja da je anonimni podnosilac prijave protiv „Novartisa“ osoba koja je sa ovom kompanijom blisko sarađivala. Ona je postupak pokrenula pošto se prethodno obratila „Transparensi internešenelu“ u Berlinu.

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=114471

Još kad na sve to dodamo i našeg uvoznog lopova bata Miška... :aq16:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: A/H1N1-Tužba
« Odgovor #59 poslato: 10-11-2009, 11:23:49 »

Kao što rekoh, verujem da ćemo svi dobiti taj virus ove zime. Verujem i da će većina virus "preležati" bez posebnog cimanja.

Bobice,divim se tvom optimizmu!!!  :aq24:  :aq28:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 22 upita.