Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Boljevac - Kultura - Sport - Turizam  (Pročitano 7850 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Boljevac - Kultura - Sport - Turizam
« poslato: 01-05-2009, 22:52:16 »

Opština Boljevac se prostire u istočnoj Srbiji u dolini Crnog Timoka, na površini od 827 km2. Teritorija opštine Timok pripada istočnoj Srbiji - Timočkoj krajni, a administrativno Zaječarkom okrugu. Okružena je opštinama: Bor, Sokobanja, Ražanj, Paraćin, Despotovac, Zaječar i Knjaževac.

Raznovrsni sastav zemljišta, doprineo je pravom bogatsvu biljnog sveta i životinjskih vrsta.

Od ukupne površine 827 kilometara kvadratnih učešće poljoprivrednog zemljišta je 46%, pod šumama 51%, i dominiraju lišćari.

Klima opštine Boljevac ima odlike umereno kontinentalne klime. Srednja godišnja temperatura vazduha je + 10,2 C, a godišnja amplituda srednjih mesečnih temperatura vazduha je 24.1 C.

Nadmorska visina opštine se kreće od 260 do 1.600 metara













pe-tar

  • Gost
Одг: Boljevac - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #1 poslato: 26-09-2009, 11:16:28 »

            Nekada sam često posećivao ovo lepo mesto. Očuh mog oca je bio pop u lokalnoj crkvi i zvao se Branko Lavica. Stariji meštani ga se verovatno sećaju. Lovio sam ribu rukama po dve rečice u okolini sa klincima iz kraja od kojih sam samo zapamtio da se jedan zove Dragan Nikolić Grga. Sve je to bilo pre 40 godina i više! Ako neko zna nešto o nemu neka mi javi.
Sačuvana

iizuzetan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4
    • Igrice
Одг: Boljevac - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #2 poslato: 27-05-2010, 14:11:46 »

O lepo mesto, dopada mi se , ovih dna cu da ga posetim. Inace volim da putujem po Srbiji svud.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 24 upita.