Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: KONCERT ALENA SLAVICE!  (Pročitano 42151 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Decija Gitarijada

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 164
KONCERT ALENA SLAVICE!
« poslato: 24-11-2009, 12:28:40 »

  14.ferbruara (Dan Zaljubljenih) krece velika turneja popularnog kantautora Alena Slavice po Srbiji.Jedan od gradova u kome ce se odrazti koncert je i Jagodina.Tacan datum odrzavanja koncerta bice naknadno objavljen u medijima i nasem sajtu www.decijagitarijada.com. Turneja se zavrsava 8.marta (Dan Zena).


                                                                                                                                                                                                                                                                         http://www.youtube.com/watch?v=tsEaTyj96kQ                                                                                                                                                                                                                                                                                                            S'postovanjem

                                                                                                                                                             Menadzment tim Decije Gitarijade
« Poslednja izmena: 25-11-2009, 08:57:14 od strane Decija Gitarijada »
Sačuvana
"ZGAZI DROGU NAVUCI SE NA MUZIKU"

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #1 poslato: 24-11-2009, 21:09:29 »

A ko je ta individua? Po čemu ja sada treba da čitam na našem forumu o tome? Po čemu je taj lik zaslužio da se nađe ovde? Molim da se malo bolje selektiraju informacije na ovom forumu jer će uslediti navala jednako važnih tema kao npr: moja kuca ima proliv ili uvatio sam miša u mišolovku !
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #2 poslato: 24-11-2009, 22:37:12 »

Ti Black nisi normalan ako neznas ko je Alen Slavica! jedva cekam da cujem "Dao sam ti dusu..." uzivo. Sve pohvale Decjoj Gitarijadi, samo tako nastavite, sve najbolje u buducem radu i da nastavite da nas prijatno iznenadjujete.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #3 poslato: 24-11-2009, 22:52:05 »

@Luksa
Hobi-psihijatar,hvala na dijagnozi....da nisam normalna!!! :aq18:
Neznam ni ja ko je i ne vidim neki propust u tome.
Po tvome si samo ti i oni koji znaju ko je A.S. normalni! Divim ti se.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #4 poslato: 25-11-2009, 01:04:36 »

Alen Slavica - Biografija



Rodjen 23-XII 1964 u Karlovcu.. I dok su sva djeca recitirala u skolama i vrticima, Alen je pjevao, a kasnije inspiriran mediteranskom glazbom,pop-rock glazbom, gospelom, bluesom, te uzorima kao Paul Rodgers (Bed Company) i brojni drugi usavrsuje i svoj vokalni pravac.
Prvi glas Karlovca 1977 -Karlovac / Prvi glas Hrvatske 1980 -Sisak

Prvi album snima sa 16 godina -kompozitor Djelo Jusic, neposredno nako toga, sa 17 godina snima drugi album sa istim kompozitorom. Slijedecih 6 Albuma snima sa kompozitorom Djordje Novkovicem (neponovljim hitmejkerom na ovim prostorima) Zadnja tri albuma Alen je autor stihova i glazbe. Ucesnik brojnih festivala kao sto su Splitski festival, Zagreb festival, Eurovizija - dva puta, Stepinceva Katedrala festival, Mak festival-Stip, Cavtat fest, Medjunarodni festival djeteta -Sibenik, World friends festival -San Diego, California, Sibenska Sansona, Radiskohercegovacki fest i brojni drugi. Pobjednik Toronto festivala
1991 godine itd.. Pjesme kao ,,Dao sam ti dusu, Vojnicka, Snjezana, Stobom nasao sam srecu,Ispod tvoga jastuka, Nece dusa bez tebe i brojni hitovi se i danas vrte na Radio postajama. Album ,,Dao sam ti dusu,, je prodan u vise od 250,000 primjeraka. Izdao 12 albuma od kojih je pet zlatnih. Suradjivao sa svim nasim najboljim producentima, kompozitorima, muzicarima, te posljednja tri albuma radio u Canadi i USA. Snimio Duet sa Cerol Medina-Canadska popularna pjevacica. Suradnja sa Michaelom Thompsonom studiskim gitaristom Peter Gabrijela, Peter Framptona, na albumu" Pod Krilima neba". Suradnja sa John Setejjom, jednim od vrlo uspjesnim Canadskim producentom, na albumima" Ti si moja sretna zvijezda" i "Pod krilima neba" Suradnja sa producentom i aranzerom Tihomir Borosakom na zadnjem albumu ,, Toliko Malo,, Suradnja sa Miroslavom Tadicem (gitaristom svjetskog renomea) na pjesmi ,,Masline,, izvedenoj na Sibenskim Sansonama 2006. Od 1999 - 2006 odrazao je brojne koncerte za iseljenike u USA i Canadi. I ukratko evo infarmacije koja je zapisana davne 80-te godine, a koja moglo bi se reci vazi i danas .

~ Pjevac Alen Slavica skrenuo je na sebe paznju vec prvim svojim nastupima i interpretacijama, pokazo veliku muzikalnost, sigurnost izvodjenja i znatne glasovne mogucnosti posebnog ugodjaja. Bilo bi prerano od njegove prve ploce ocekivati samo jedan stil i nacin pjevanja, samo jednu vrstu kompozicija. Osjetljivo i njezno prisupa lirskim sentimentalnim motivima, odlucno i temperamentno modernim ritmovima vedrih mladenackih pjesama. Njegov je glas cist i jasan, lako se prepoznaje i pamti.To je bogata gradja kojom se stvaraju razlicita raspolozenja od romanticne raspjevanosti mediteranske tradicije ( Alen je porjeklom iz Sibenika ) od cvrstih,ritmickih modernih rjesenja znatnije agresivnosti i pritajenog erotskog naboja. Alenu uspjeva da i jednostavne melodije odpjeva na nov i poseban nacin, da unese sebe u svaku rijec i zvuk kojim ce lako i brzo osvojiti slusaoca. Iznenadjuje i zrelost i ozbiljnost kojom pristupa pjevanju te zelja da se svaki pa i najtezi zadatak obavi na najbolji moguci nacin. Poslusajmo i uvjerimo se sami u to.. Zeljko Sabol / 1980

~ Ovo je napisano na mom prvom albumu koji sam snimio sa 16 godina. Mogu reci da i danas svaku notu koju otpjevam i napisem srcem i dusom stojim iza nje... Hvala svim sjajnim muzicarima, aranzerima, producentima od kojih sam puno naucio i ucim i danas.~
__________________

Diskografija

1980. - Alen 1
1981. - Alen 2
1983. - Budi dobra
1986. - Stepenice do neba
1987. - Šarene oči
1988. - Ispod tvoga jastuka
1989. - Dao sam ti dušu
1991. - The best of
1995. - Ti si moja sretna zvijezda
1997. - Pod krilima neba
2007. - Toliko malo
2008. - Zlatna kolekcija

i njegov hit

http://www.youtube.com/watch?v=K0ke9w2u2bg&feature=related

eto,da malo pojasnimo o kome se radi
Sačuvana
sve su seke jebene.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #5 poslato: 25-11-2009, 07:16:56 »

Baš me čudi što ovu pevačku gromadu ne poznajem , niti njega niti njegove tra-la-la pesmice. Ostaje mi da uživam u svojoj gluposti i slušam pravu muziku...a za obožavaoce lika i dela navedenog ,,pjevača,, verovatno sledeći korak u diskografiji je Branko Kockica i njegovi hitovi...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #6 poslato: 25-11-2009, 07:23:54 »

Otidnite malo na hrvatski portal Index i na njihov forum , pa pogledajte šta oni pišu o nama...i ja sad treba ovde da čitam kako neko dolazi da održi koncert , da uzme ovde lovu i da mi jebe mater u sebi dok pjeva,  ne plati porez državi i još sam nenormalan što ne aplaudiram tome...Bože me sačuvaj ovakvih gluposti i ovakvih...normalnih ljudi...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #7 poslato: 25-11-2009, 08:31:30 »

Meni se nešto baš ni ne dopada Alen, ali bih s veseljem slušala Branka Kockicu i njegove hitove!
Sačuvana

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #8 poslato: 25-11-2009, 16:13:12 »

 
Otidnite malo na hrvatski portal Index i na njihov forum , pa pogledajte šta oni pišu o nama...i ja sad treba ovde da čitam kako neko dolazi da održi koncert , da uzme ovde lovu i da mi jebe mater u sebi dok pjeva,  ne plati porez državi i još sam nenormalan što ne aplaudiram tome...Bože me sačuvaj ovakvih gluposti i ovakvih...normalnih ljudi...

Ako ti je neki hrvat licno nesto lose uradio i imas pravo da se bunis ali opet to je muzika.Alen Slavica ti nista licno nije uradio tako da ne bi trebali da se mesamo u politiku i da budemo nacionalisti kao sto je to prljavo kazaliste!Njih ko sisa!Ako hrvati nas pljuju i vredjaju mi cemo biti kulturniji od njih i gostoprimljiviji.Sve je ovo muzika i nista ne bi trebalo da nas interesuje vise od toga i da zalazimo u neke druge teme.Idemo da slusamo muziku ,a ne da mrzimo hrvate!GLUPOST
Podrzavam i radujem se svakom izvodjacu koji ce svirati u Jagodini.
Sačuvana
sve su seke jebene.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #9 poslato: 25-11-2009, 16:32:05 »

Black, preterao si ga malo!


Uz neke kako ti kažeš tra-la-la pesmice i danas se igra stiskavac  :aq01:  :aq29:
Sačuvana

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #10 poslato: 25-11-2009, 18:08:36 »

Inace moj najomiljeniji bend je i hrvatski bend!Rec je o PSIHOMODO POPU i opicenom Davoru Gobcu.I suvise bi bilo glupo da ih ne slusam samo zato sto nas hrvati mrze ili mi njih ,kako god....A psihomodo pop je u srbiji uvek dobrodosao i nikad nisu odbijali da dodju pa se iskreno nadam da ce te i njih jednog dana  pozvati na casicu rakije:)
« Poslednja izmena: 25-11-2009, 18:16:07 od strane nesa_skazi »
Sačuvana
sve su seke jebene.

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #11 poslato: 25-11-2009, 18:28:56 »

hahaahahahaah.bravo za ratovanje:):):)
Sačuvana
sve su seke jebene.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #12 poslato: 25-11-2009, 18:31:52 »

Jbt , sve Gandi do Gandija ! Vodimo ljubav a ne rat , o jeeee! Hvala , nisam iZ tog filma . Ko mene kamenom , ja njega stenom .Ko meni mater , ja njemu celu familiju. Pun mi je qratz miroljubive i zaboravljačke i opraštajuće  politike, zato su nas i klali u svakom ratu, jer prvi zaboravimo i oprostimo radi ,, lijepe glazbe,,  Nemam ništa protiv vas , hrvatoljupci , izneo sam svoj stav. Volite se , mazite se i zovite se đorđe.  Ne ljubim se sa onim koga ne volim. OVER AND OUT.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #13 poslato: 25-11-2009, 18:37:53 »

pa mi sa kim sve nismo ratovali,ispada da ne bismo trebali da slusamo nista sto nije na srpskom  :aq01:
Ma ni na srpskom ne moze sve...npr oni krajevi prema Bugarskoj,i Bugari su nam bili veciti neprijatelji...pa Vojvodina,cega sve tu ima...uhaaaaa,
samo pomoravski da slusamo!
Black,a gole Hrvatice mozes da gledas na slikama? :aq08:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #14 poslato: 25-11-2009, 19:01:05 »

[
« Poslednja izmena: 25-11-2009, 19:01:45 od strane nesa_skazi »
Sačuvana
sve su seke jebene.

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #15 poslato: 25-11-2009, 19:03:58 »

Jbt , sve Gandi do Gandija ! Vodimo ljubav a ne rat , o jeeee! Hvala , nisam iZ tog filma . Ko mene kamenom , ja njega stenom .Ko meni mater , ja njemu celu familiju. Pun mi je qratz miroljubive i zaboravljačke i opraštajuće  politike, zato su nas i klali u svakom ratu, jer prvi zaboravimo i oprostimo radi ,, lijepe glazbe,,  Nemam ništa protiv vas , hrvatoljupci , izneo sam svoj stav. Volite se , mazite se i zovite se đorđe.  Ne ljubim se sa onim koga ne volim. OVER AND OUT.

Nemoj tako Black.mozda je neki tvoj predak bio hrvat!!Ti kao da si ucestvovao u ratu 1995 pa tako reagujes i govoris....
« Poslednja izmena: 25-11-2009, 19:05:22 od strane nesa_skazi »
Sačuvana
sve su seke jebene.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #16 poslato: 25-11-2009, 19:14:13 »

OVER AND OUT.

cist patriotizam, ebote!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #17 poslato: 25-11-2009, 19:28:01 »

Nisam za svadje ,nisam zlopamtilo,i smeta mi puno potezanje istorije svuda,samo postoji jedna stvar koju mi u jednonacionalnoj sredini ne primecujemo,
a to je prezir i mrznja nekih nacionalnosti prema svemu sto je srpsko! Naravno da ima izuzetaka.

Ali,ako je ovaj covek odlucio da kod nas gostuje,znaci da je iznad mrznje i nacionalizma,i treba CENITI tu njegovu osobinu i udostojiti ga  postovanja,bas zbog toga,a onda naravno i zbog muzike.  :aq04:
Drago mi je kad cujem da se muzika vinula iznad politike.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #18 poslato: 25-11-2009, 20:07:57 »

KOJI je od naših pevača otišao negde van Zagreba? KOJi je od načih pevača ili grupa napravio turneju po Hrvatskoj? taj čovek je odlučio , Luna da gostuje kod nas jer se kod nas uzima dobra lova a ne plaća se porez državi na dobit od turneje  , jer smo mi narod kome uvek tuđe govno lepše smrdi. Ljudi , ne sporim vam ja da ih volite , JA ih ne volim i to je to.  Brebam li da se oduševim tom vešću pa da budem kul i u trendu? Kažu da je istorija najbolja učiteljica ali zavisi za koga i kako. Ipak je glazba bolja od muzike. Bev , moj patriotizam nisam dokazivao na glazbenim koncertima....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KONCERT ALENA SLAVICE!
« Odgovor #19 poslato: 25-11-2009, 20:41:07 »

mislim da si pomesao,nisam ja spominjala nikakav patriotizam   :xq001:
Sori  :xq001:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.144 sekundi sa 25 upita.