Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"  (Pročitano 130865 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #220 poslato: 02-02-2010, 10:42:04 »

http://www.youtube.com/watch?v=Zm4HIyQNkNM   (prvi deo)

http://www.youtube.com/watch?v=np2mbsXbRSI&feature=related   (drugi deo)

"ovo" 3 x nedeljno i to je to. Mozete da jedete i pijete sta hocete i koliko hocete :))))
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #221 poslato: 02-02-2010, 11:38:42 »

:xq005: pa zato nikako to pusto vezbanje da ti pomogne :aq21:
Aha...onomad sam u jedan  nocu nudila opseni da podeli samnom podvarak ona nije htela. :xq003:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #222 poslato: 23-02-2010, 16:00:28 »

Smršajte bez gladovanja i znojenja

Ne morate provesti sate u teretani, niti se bespotrebno izgladnjavati kako biste smršali.
Dovoljno je samo da usvojite neke navike kojih ćete se svakodnevno pridržavati.

Efektivno mršavljenje zahteva dve stvari: sagorevanje kalorija pomoću vežbi i pravilan izbor obroka i količine hrane koja se unosi u organizam.

U teoriji kalorije možete utrošiti provodeći sate u teretani, ali to nije previše zabavno posebno ako nemate volje za vežbanje. Rigorozne dijete i izgladnjavanje su opcija koja donosi rezultate na kratke staze i može imati neugodne posledice. Uostalom, ko želi da mršavi hraneći se listovima kupusa.

Evo nekoliko saveta koje treba primenjivati svakodnevno, ukoliko želite da sagorite neželjene kalorije bez izgladnjavanja i nepotrebnog znojenja.

Penjanje uz stepenice
Ova aktivnost je odlična za jačanje nogu, jer se telo suprotstavlja sili gravitacije kada se penje uz stepenice. Kao dodatak ovoj aktivnosti, preporučuje se i stepovanje po ivici trotoara kada čekate autobus ili u sličnim situacijama.

Hodanje umesto sedenja
Ljudi koji imaju običaj da tapkaju nogom više vole da stoje nego da sede, pa se kreću više i sagorevaju 350 kalorija dnevno više od ljudi koji isključivo sede. Džejms Levin, sa Majo klinike u Ročeseru, ističe da svakodnevno kretanje ima veliku ulogu u metabolizmu. On savetuje da se povećaju svakodnevne kućne aktivnosti, poput usisavanja, brisanja prašine, šetanja ljubimaca...

Maksimalno 400 kalorija po obroku
Studije pokazuju da je obroke potrebno uzimati u sličnim intervalima, a da količina hrane koja se konzumira mora biti podjednaka. Jedenje u regularnim intervalima pomaže bržem u sagorevanju kalorija, boljem lučenju insulina i slabijem gomilanju holesterola.

Unošenje dovoljno tečnosti
Voda ne služi samo da utoli žeđ, ona ubrzava metabolizam. Istraživanja sprovedena u Nemačkoj su pokazala da ispijanje dve čaše hladne vode ubrzava metabolizam za 30 odsto u trajanju od 90 minuta. U tom periodu dolazi do sagorevanja kalorija jer organizam 90 odsto kapaciteta troši na zagrevanje vode, dok ostalih 10 odsto ide na apsorpciju vode u organizmu. Preporuka stručnjaka je konzumiranje vode pre obroka.

Sami nosite torbe i kese
Ljudi koji sa sobom vode pomoć kako bi im nosili torbe pri povratku iz kupovine na velikom su gubitku. "Nošenje torbi i kesa sa namirnicama je odlično za jačanje i sagorevanje kalorija", kaže fitnes trener Bet Rotenberg.

Hrana bogata vlaknima
Preporuka stručnjaka je unošenje vlaknastih namirnica sa svakim obrokom. Dijeta bazirana na vlaknima smanjuje unos kalorija. Vlakna usporavaju jedenje jer zahtevaju više žvakanja, ubrzavaju protok hrane kroz digestivni trakt... Preporučuje se unošenje oko četiri grama namirnica bogatih vlaknima sa svakim obrokom.

MONDO.rs
Sačuvana

gagajf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 36
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #223 poslato: 01-03-2010, 15:33:08 »

E,ovako.Mrzelo me da citam predhodne komentare,pa ne znam da li je neko pomenuo pirinac dijetu.Nasla sam je na netu,ne nekim forumima i cini se da je delotvorna,a nije stetna,a ni skupa. Ja je sprovodim i smrsala sam 5 kg za mesec i po dana.Ako niko nije pomenuo ovu dijetu,rado cu je napiasati.
Sačuvana

Lepa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 32
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #224 poslato: 08-03-2010, 12:17:51 »

uj, i ja bi da smrsaaaaaaaaaaam...
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #225 poslato: 18-03-2010, 23:57:50 »

Mesečeva dijeta, eto rezultata.

                               
Sačuvana

Dragan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 38
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #226 poslato: 19-04-2010, 16:57:11 »

opsena
Super su Vam navodi, toje fantastiicno a ja Vam navodim da imam informacije o hrani koja je nutritivno izbalansirana, nisko kaloricna koja sadrzi sve ono sto je potrebno za dnevni unos u ljudski organizam te se time kilogrami jako jednostavno gube.
Pozdrav,
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #227 poslato: 19-04-2010, 21:07:58 »

Hvala lepo. 

Mene zanima zašto već jednom ne navedete to što navodite da imate?  Čemu tolika mistifikacija? Koja je to čarobna formula? Zašto to ne podelite sa ljudima kojima je možda potrebna takva informacija?  Meni nije potrebna, verujem da postoje osobe koje bi rado pročitale to što napišete. Ili prodajete takve informacije? O čemu se zapravo radi?
Sačuvana

Dragan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 38
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #228 poslato: 24-04-2010, 00:06:12 »

Zdrava prirodna i ravnomerna ishrana uslov je dobrog zdravlja i vitalnosti.Ono čega često nismo svesni je,da je hrana  samo jedan deo ishrane.Da bi ste bili zdravi i vitalni, nije bitno samo šta i kada jedete, več je važno da hrana bude brzo i pravilno pripremljena, apsorbovana i, najvažnije asimilirana,prihvaćena od ćelija organizma.
Nije čudno da mnogi ljudi jedu obilno,dobijaju na težini, a ipak su bolesni i umorni.Isto tako,mnogi ljudi jedu malo, a ipak imaju prekomernu terlesnu težinu.To je zato jer njihov organizam nije potpuno zdrav.
Sve dok ćelije organizma ne ozdrave i revitalizuju se nije moguće biti zdrav,čvrst i vitalan.
Ćelijska ishrana koju Vam predstavljam , osigurava ćelijama organizma sve životno važne hranljive i mikrohranljive sastojke.Ona sadrži hranljivo ali i lekovito bilje.
Ljudi se hiljadama godina leče lekovitim biljem.I Vi saada možete kroz svakodnevnu ishranu koristiti lekovito bilje za zdravlje snagu i vitalnost.
Danas znamo da je više od 70% svih bolesti uzrokovano ishranom.Terapije dijetama i lekovima, dugoročno gledano, potpuno su pogrešne!
Prevelika telesna težina-debljina-je najveći zdravstveni problem današnjice koji utiče na ubrzan razvitak drugih bolesti,pre svega bolesti srca,krvnih sudova i kostiju.Jedina ispravna,zdrava i trajno uspešna terapija je pravilna ishrana.
A svakako jedemo svaki dan!
Koristeći Ćelijsku ishranu možemo:
a)Postići i održati dobru telesnu težinu(jesti i smršati-bez gladi) i pri tome se osećati dobro i zadovoljno,
b)Revitalizirati i ozdraviti organizam,
c)Zadobiti novu vitalnost i lepši izgled.

Formila 1
Dijetetski proizvod za kontrolu težine-kompletan i zdrav obrok
Formila 1 je osnovni proizvod u konceptu Ćelijske ishrtane.To je posebno formulisana i stručno uravnotežena izvanredna mešavina proteina, ugljenohidrata, vitamina, minerala, aminokoselina i biljnih vlakana, pripremljenih tako da ishranjuje ćelije Vašeg organizma.
Formula 1 je najkvalitetnija i nasigurnija hrana današnjice.
-Stvara osećaj sitosti i zadovoljstva,daje organizmu energiju,
-Dobar je izvor prehrambenih biljnih vlakana,
-Bogata vitzaminima i mineralima,uključujući antioksidske vitamine A,C i E koji pomažu pri zaštiti ćelija Vašeg tela od štetnih uticaja iz zagađenog vazduha, vode i hrane,
-Sadrži otkriće u tehnologiji enzima Aminogen koji poboljšava apsorpciju  proteina u ishrani,
-Korištena zajedno sa nemasnom, niskokaloričnom hranom može smanjiti nivo holesterola u krvi,
-Zamena je za kompletan obrok a njeni visoko vredni sastojci zadovoljavaju sve potrebe organizma,
-Izrađuju se u četri okusa, vanila, čokolada,jagoda i kapućino.
Način upotrebe,
Doručak: Dve kašike Formule 1 rastopiti u 2,5 dl tečnosti(mleka do 1,5% masnoće, voćni sok bez dodataka šećera ili jogurt, dodati malo voća ili žitarica po želji,
Ručak; Uravnotežen tradicionalni obrok po želji,
Večera:1-2 kašeke Formule 1 rastopiti u 2,5 dl tečnosti dodati malo voća ili žitarica po želji.
Prijatno.
Sačuvana

Dragan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 38
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #229 poslato: 27-04-2010, 21:11:50 »

opsena!
Da li Vi imate neki komentar.

Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #230 poslato: 27-04-2010, 21:17:01 »

Mogu samo reći: svaka čast, što ste konačo odlučili da to podelite sa nama!
Zašto vam je bilo potrebno toliko vremena?

Svakako, hvala!
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #231 poslato: 27-04-2010, 22:20:17 »

ajd' :aq26:
Sačuvana

Dragan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 38
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #232 poslato: 28-04-2010, 18:35:38 »

Godinama sam bio u problemu sa kilogramima. Želja mi je da se ovde oglase osobe koje su skinule kilograme i prenesu nam kako su to učinile.Biti iskusan u nečemu nosi posebnu težinu.Ja sam to činio na više načina i uvek su se izgubljeni kilogrami vraćali.Zadnji gubitak kilograma zadržao se na postignutom rezultatu,zbog toga znam da je to pravi način. Osećaj je fantastičan, pobedio sam moj veliki porok.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #233 poslato: 28-04-2010, 21:23:10 »

Hajde da se pridružim.
Ja nemam velikih problema, kad je kilaža u pitanju, nikad ih nisam ni imala.
Desi se da dodam koji kilogram  više, a to rešavam mesečevom dijetom.


Mesečeva dijeta

 Mesečeva dijeta je dobro poznati metod za koji se kaže da vrši detoksifikaciju organizma i podstiče telo na gubitak težine - čak do 3 kg dnevno!

Principi
Ova dijeta sastoji se od posta u trajanju od 24 sata u periodu kada je mlad mesec.
Postoji dosta dokaza da i post na pun mesec (takođe u trajanju od 24 sata) daje određene rezultate, ali ni približne kao post za vreme mladog meseca.

Kada započeti mesečevu dijetu
Dakle, onoga trenutka kada počinje mlad Mesec (Mesec prelazi u novu fazu) - počinje i vaša dijeta.

Šta je dozvoljeno jesti/piti za vreme mesečeve dijete
Dozvoljeno je samo konzumiranje tečnosti i to najbolje obične vode ili blagog biljnog čaja (naravno bez šećera). Ukoliko vam je teško da pijete samo vodu i čaj - možete dodati i svež sok od voća ili/i povrća - naravno bez šećera i aditiva... Alkohol i mleko su striktno zabranjeni kao i sva čvrsta hrana. Količina tečnosti koju treba uneti varira od osobe do osobe i kreće se između 3 i 4 litre.

Šta u slučaju jake gladi
Ukoliko osećate glad - popijte veliku čašu soka od povrća.

Da li je dozvoljena fizička aktivnost za vreme od 24 sata trajanja dijete
Da, čak je i poželjna. Lagane vežbe i šetnje će pomoći i gubljenju kilograma i bržoj detoksifikaciji.

Kakve rezultate možete da očekujete
Za 24 sata trebalo bi da izgubite do 3 kg - naravno ako poštujete gorenavedena pravila. Jednodnevni post je takođe odličan način da se telo detoksifikuje i poboljša imunitet.

Dodatne napomene
Pošto izgubite nekoliko kilograma - nastavite da se hranite lakšom hranom i prilagodite životni stil ovoj dijeti.

Ako ste "borac" na duge staze - ovo je odličan način da se bez prevelikog truda za nekoliko meseci oslobodite viška kilograma.
Sačuvana

suuzy88

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
    • Dijete za Brzo Mrsavljenje
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #234 poslato: 01-03-2011, 11:35:33 »

Da kazem i ja koju rec. Imala sam ranije problema sa kilazom, probala sam par dijeta ali nije bilo nekih rezultata. Na ovom sajtu http://dijeta.in/undijeta.php sam nasla UN dijetu i probala. Posle par meseci sam dosla do moje idealne tezine i sto je najbolja stvar ne vracaju mi se ti kilogrami. Sada jedem normalno ali vezbam redovno, trcanje, aerobik...
« Poslednja izmena: 01-03-2011, 11:36:37 od strane suuzy88 »
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #235 poslato: 01-03-2011, 12:04:30 »

Svaka cast  :xq004:  :aq05:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

gagadijete

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
    • Dijete za brzo mrsavljenje
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #236 poslato: 05-03-2011, 23:45:03 »

UN dijeta ili dijeta 90 dana kako je poznatija u svetu je prema iskustvima najefikasnija mada ima i veliku,veliku manu traje 90 dana mnogi se radije odlučuju za brze dijete koje takodje mogu dati dobre rezultate ali kad prekinete dijetu kilogrami počnu da se vraćaju i sve morate ponovo i tako...
Sačuvana

Dragan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 38
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #237 poslato: 07-03-2011, 17:45:44 »

Da to je problem kod dijeta.
Sačuvana

777

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #238 poslato: 03-04-2011, 15:41:04 »

Dragane ja mislio ti poznajes materiju sta i kako kao ono reklama za herbalife.Kako je zavrsio osivac-vlasnik herbalifea?
Sačuvana

barajevo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Odg: "SMRŠATI JE LAKO PITAJ ME KAKO"
« Odgovor #239 poslato: 17-04-2011, 18:40:21 »

Može:
Ako ne možete bez slatkog, za zaslađivanje koristite isključivo STEVIU.
Jedite tri obroka dnevno sa razmacima od minimalno 3 sata (bolje 4)
Bez ikakvih grickalica između obroka
Za doručak jedite što vam padne na pamet (ali nikako voće)
Za ručak, ako je osnova meso, jedite ga isključivo s povrćem - nikako sa hlebom, krompirom, testom ili pirinčem. (bez lazanja, bez paprika punjenih pirinčem i mesom, bez špageta)
Posle podne (između 5 i 7) može voće - bilo sveže ili sušeno ili neki napitak (bolje voćni čaj nego kafa)
Za večeru može nešto sa roštilja (najbolje riba) ali bez ikakvog testa.

Dakle, ujutro se ne jede voće, a naveče testo (nikakve pice, lazanja i sl.)
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 20 upita.