Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?  (Pročitano 12069 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« poslato: 22-06-2007, 14:04:52 »

a sto ne preselis firmu u drugu opstinu? imas toliko veliki proizvodni pogon da ti je preseljenje skoro nemoguce? ljudi sele citave fabrike na drugi kontinent, a ti ne mozes da promenis okruzenje koje ti ocigledno ne odgovara. pa ko u stvari ima problem ovde?

Po meni je ovo dosta povrsno misljenj(bez uvrede) a jos mi je povrsnije sto se oni koji rade u opstini tom misljenju dive i podrzavaju ga(opet bez uvrede).Konkretno mislim na ovo:

a palma te reketira? :aq24:

Pa,recimo da placam najvisu KOT u Srbiji.

a sto ne preselis firmu u drugu opstinu? imas toliko veliki proizvodni pogon da ti je preseljenje skoro nemoguce? ljudi sele citave fabrike na drugi kontinent, a ti ne mozes da promenis okruzenje koje ti ocigledno ne odgovara. pa ko u stvari ima problem ovde?
:aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07:

Zasto to mislim?
Ne zato sto sam “maliciozan” nego zato sto smatram da je opstini u interesu da stimulise i zadrzi sto vise firmi u svom sklopu.
Mislim,mozda bi premestanje firme resilo moj problem ali kakve koristi od toga bi imala opstina(zato ne razumem zadovoljstvo opstinskih radnika)?
Vec sam rekao,nije meni to neki izdatak ali slabljnjem privrede slabi i platezna moc gradjana a to se posle odrazava na ceo sistem pa i na mene.
Dakle,ovo je moje razmisljanje(uopste nije “maliciozno” nego pre bih rekao “konstruktivno”).Zasto?Rastom profita,raste obim i kvalitet usluga koje mogu da pruzim, zadovoljstvo korisnika,raste mogucnost ulaganja u posao,a time i potreba za novim radnim mestima a time se smanjuje nezaposlenost i mogucnost da ljudi imaju vece plate…itd…
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #1 poslato: 22-06-2007, 14:27:12 »

Ti ces da preselis firmu, zaposlis neke druge radnike i neces da placas reket. Tvoji jagodinski radnici ostace bez posla i nikoga zbog toga nece biti briga, ponajmanje Palmu. On ce biti zauzet ili gradnjom staze za Formulu 1 ili objasnjavanjem porekla imovine  :aq21: zavisi koji ga talasi na koju stranu ponesu  :aq21:
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #2 poslato: 22-06-2007, 14:30:05 »

Vec sam rekao,nije meni to neki izdatak ali slabljnjem privrede slabi i platezna moc gradjana a to se posle odrazava na ceo sistem pa i na mene.

Ovde pre svega mislim na kvalitet usluga.
Kako?
Ja cu profit naci ali to ce ici na stetu korisnika tako sto cena upotrebnog materijala diktira i njegov kvalitet.Dakle,slaba platezna moc-manji profit-manja mogucnost ulaganja u posao-manje kvalitetni mterijali-manja trajnost i kvalitet.
Sto se mene tice to bi znacilo manju komfornost u radu-manju zaradu-manje plate zaposlenih-manja potreba za brojem zaposlenih-veca nezaposlenost.
E sad,ne stavljam sebe u isti kos sa najvecima(samo navodim primer) ali kada bi svako kome ne odgovara nacin poslovanja opstineu smislu stimulacije preduzeca izmestio svoju firmu u drugu opstinu,sta bi se desilo?
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #3 poslato: 22-06-2007, 14:37:41 »

Ti ces da preselis firmu, zaposlis neke druge radnike i neces da placas reket. Tvoji jagodinski radnici ostace bez posla i nikoga zbog toga nece biti briga, ponajmanje Palmu. On ce biti zauzet ili gradnjom staze za Formulu 1 ili objasnjavanjem porekla imovine  :aq21: zavisi koji ga talasi na koju stranu ponesu  :aq21:

Pa ne bi samo radnici osetili to vec i opstina DIREKTNO jer su firme i izvor prihoda za opstinu.
Mozemo mi svi da iselimo svoje firme(tu se jedino slazem po ovom pitanju sa "ZS"-om u delu gde pominje mogucnost premestanja pogona) mozemo i mi da se iselimo kao fizicka lica(sto predlozise "AUTENTIK" i "MAC" ) ali da li je to resenje koje nam treba?
« Poslednja izmena: 22-06-2007, 14:48:54 od strane groucho »
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #4 poslato: 23-06-2007, 09:34:02 »

Naravno da nije rešenje. To je ono: "Ako nisi za mene protiv mene si". I ostaću ovde dok se god takvi budu nervirali zbog mog prisustva  :aq21:   :aq21:  :aq21:  :aq21:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #5 poslato: 23-06-2007, 10:50:26 »

Naravno da nije rešenje. To je ono: "Ako nisi za mene protiv mene si". I ostaću ovde dok se god takvi budu nervirali zbog mog prisustva  :aq21:   :aq21:  :aq21:  :aq21:

a sto bi se iko nervirao zbog tvog prisustva? mislis li da si toliko vazna? ostani i placaj, ako ti se ne svidja opet imas dve opcije, da pokusas nesto da promenis ili da odes. stvar je vrlo jednostavna.
Sačuvana

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #6 poslato: 23-06-2007, 11:21:12 »

ako ti se ne svidja opet imas dve opcije, da pokusas nesto da promenis ili da odes. stvar je vrlo jednostavna.

Ovde bi opet samo dodao jednu stvar.
Ja sam recimo ubacio post o sebi zato sto je(cini mi se "IVANCICA") rekla nesto tipa:"ne gledajte sve kroz podatke vec ocima obicnog coveka"(mozda nije u potpunosti tacan citat ali sam siguran da mi nece zameriti jer je to sustina onoga sto je htela da kaze).
Posto ja sebe dozivljavam kao "obicnog" coveka ja sam postavio stvari onako kao ih ja vidim.Znaci to je ono sto ja vidim iz ugla privrednika koji nema veze sa politikom i vlascu(ni sada, ni pre, niti bilo kad).
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #7 poslato: 26-06-2007, 11:09:32 »

Naravno da nije rešenje. To je ono: "Ako nisi za mene protiv mene si". I ostaću ovde dok se god takvi budu nervirali zbog mog prisustva  :aq21:   :aq21:  :aq21:  :aq21:

a sto bi se iko nervirao zbog tvog prisustva? mislis li da si toliko vazna? ostani i placaj, ako ti se ne svidja opet imas dve opcije, da pokusas nesto da promenis ili da odes. stvar je vrlo jednostavna.
Jedino što mogu da menjam sam ja. A ne pada mi na pamet da menjam svet i ljude.  I da važna sam. Sama sebi sam najvažnija koliko god to drugima smetalo i zvučalo sebično.
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #8 poslato: 27-06-2007, 00:07:26 »

Ne skreći sa teme
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

Mira

  • Gost
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #9 poslato: 27-06-2007, 09:39:05 »

Ne skreći sa teme
Ja samo odgovaram na pitanje. Već je skrenuo sa teme zs. A ti bi mogao da se uključis u diskusiju.
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #10 poslato: 30-06-2007, 00:22:13 »

Uključujem se, izmeštanje firme jeftinije + profitabilnije.
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #11 poslato: 29-01-2008, 14:30:49 »

Evo ja se malo kasnije uključujem u diskusiju ali mislim da je izmeštanje firmi iz Jagodine zbog jednog čoveka koji misli da je najsposobniji potpuno van pameti. Dokle ćemo da pravimo raznorazne fabrike magle(parkovi itd) umesto da omogućimo privrednicima da otvaraju fabrike u njima da zapošljavaju mlade ljude i da se ceo grad razvija.Umesto toga mi pravimo parkove gde treba da ostavljamo novac umesto firme u kojima bismo zarađivali novac. Logika je prosta  ali očigledno da je ona nekome manjka(nedostaje), namerno ili nenamerno prosudite sami!
 :aq15:
Sačuvana

Jagoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #12 poslato: 22-02-2008, 16:19:50 »

može jedan hint - o kakvom nametu se radi?
ne kontam baš najbolje poentu,nešto ovde fali da bi se sklopile kockice.

zahvaljujem unapred.
Sačuvana
Ispod palmi na obali Belice rastu karamelice.

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: IZMESTANJE FIRMI IZ JAGODINE-da li je to resenje?
« Odgovor #13 poslato: 07-11-2008, 16:21:57 »

Nije bas lako izmestiti fabriku, ali je moguce, samo je problem sto i u drugim gradovima je isto kao i u Jagodini. Mada mi nije jasno kako moras da das, sta bi se desilo da nedas? Problem je sto su se pojedinci gurali tamo gde im nije mesto i trazili su sta nisu trebali, pa sada kada treba usluga da se vrati, oni bas i ne bi. Mada nije to uvek slucaj, ali ako si vec usao u to kolo, tesko je izadji. Kod izmestanja fabrike je problem strucnog kadra, jer ne moze fabrika cilima da se preseli u Ja, jer nema strucnih ljudi koji znaju taj posao naprimer...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 27 upita.